Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mene ovaj nije ni pitao za km niti je gledao, coveku to nije ni bitno, ovo je uzeo kao drugi auto za svakodnevno vozikanje.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja samo skoro prodao isto mazdu 3 u BG drugarovom drugaru koji je vec pre nekoliko godina kupio jedan auto od mene, mazdu nije ni pogledao, kupio je na rec i na fotke iz oglasa, prvi put je video kad je sa tablicama dosao da je otera a jos dva auta sam isto tako podao na nevidjeno tj na fotke, jbg ljudi su svesni da kupuju polovno i ne ocekuju cuda a naravno na konto poznanstva direktnog ili po preporuci ipak imaju vise poverenja nego kod nekog nepoznatog da odu.
Ja tako ne bih prodao ni svoj auto. Dodji, vidi, probaj, povedi ili odvezi kod majstora, cena ti je ta i dovidjenja..

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je tema nepoverenje, kum trazi auto vec neko vreme, pa da podelim jedno njegovo iskustvo, Mazda 3, uvoz iz Svajcarske, sa prodavcem Bog zna kako, sve super sve odlicno, ma nema da nema samo moze da nestane, top stanje, prava kilometraza i tako dalje i tako blize.

 

Otisao da pogleda auto, kao ok na oko, malo korozije na krilu i u gepeku, kao nista strasno, ne rade momci to, rade drugi biznis a uvoze kad nalete na odlican primerak.

 

Malo mesto, pa se svi znaju preko nekoga i tako on dodje do kontakta od limara koji im l sredjuje auta za prodaju i kaze sledece, auto je dovezen ceo truo, sredjivan je i bolje nije moglo, bezi od ovog auta. U medjuvremenu sazna i pravu kilometrazu i sta sve nije dobro..

 

Tako da kolege, manite se prica o nepoverenju, ne kazem da vas dvojica prodajete takve automobile ali svakako znate kakvih ima u vasoj bransi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Ja tako ne bih prodao ni svoj auto. Dodji, vidi, probaj, povedi ili odvezi kod majstora, cena ti je ta i dovidjenja..

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Insistirao sam na tome da dodje i pogleda auto, ali coveka jednostavno mrzelo, trebao kao jedan dan da dodje sa ovim mojim drugarom ali ga ovaj ispalio nesto i ostalo na tome da nece ni da gleda i da mi veruje. Realno znao sam sta prodajem, ne bih mu sigurno prodao auto da je imao neke meni poznate mane ili bi smo pak to resili na obostrano zadovoljstvo.

Isto i prvi auto kad je kupovao kupljen je na nevidjeno u paketu sa jos jednim autom (dva brata kupila) a obojica dobri drugari od mog jako dobrog druga, tad je bila krenula i korona pa je to bio dodatni faktor zasto nisu hteli da dolaze da gledaju kola vec kupili na osnovu slika a ja im isporucio automobile na prikolici na kucnu adresu :) 

Oba auta se idalje voze bez ikakvih problema jedan je presao 50ak k km sa tim autom bez ulaganja sem servisa.

 

Ja sam do sad imao 5 mazdi, ni jedna nije bila nista bitno sa korozijom, samo malo na coskovima zadnjih rubova dole kod sajtne, standardno i ono sto svaki auto ima, povrsinska korozija na zadnjem mostu, oprugama, prednjim viljuskama i sl. metalnim delovima ali to nije simptomaticno samo za mazdu vec i kod mnogih drugih. Ovih dana mi stize jos jedna, videcemo, ali sve su restyling bile a one su malo bolje sto se tice korozije.

 

Inace prvu mazdu kad sam prodao, kupac (neki mazda frik, zna ih u prste) je bukvalno sve mazde 3 1.6 benzin restyling u tom trenutku koje su bile na oglasima u Srbiji pogledao ali bukvalno sve (nekih 20ak), ja nisam verovao kad mi rekao, isao i 300+ km po vojvodini, pozvao me bukvalno par minuta kad sam stavio oglas (kaze da je samo vrteo oglase svaki dan dok se ne pojavi neka nova) i dosao za 2-3 sata, zagledao je jedno pola sata i  jace i izvadio pare bez pogadjanja. A mazda je stvarno bila vrh u svakom pogledu

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je kada znas sta hoces i smanjis pretragu na odredjeni model ili maksimalno 2-3 i pecas. Sada ima toliko oglasa da ako krenes da "divergiras", zavrti ti se u glavi i nemas pojma sta da radis... Nisam zagrizen za marku ili model , ali je stvarno lakse ako vec imas pouzdanog majstora i svoje navike neke pa se samo presaltas na noviji model ili npr veci auto(sa recimo brava na kromu). 
Takodje, ako je model manje zastupljen, onda je mnogo lakse da se prati. Kao nekada npr libra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom svako zna sta hoce, ono bar na 2-3 auta se ogranici ali ima onih koji traze striktno jedan kao ovaj mazdu sto je trazio a ima i onih sto ne znaju gde biju, gledaju sve i svasta, lutaju i na kraju ili ne kupe nista ili se zajebu :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

motor prokuvao vise puta pre nego sto je vlasnik skapirao... radio svasta na motoru u najblizem pri ruci servisu, navodno jako skupa bila popravka tako da pitaj boga sta je otislo na motoru, on priznao samo dihtung glave cilindra.
 

Untitled.jpg.dcda530b48f65323d21f0288e07c86a5.jpg

Edited by Stiletto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si beše za njega pisao da imaš loš osećaj, dvoumio si se između njega i crnog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje skromno iskustvo kaže, da ako osetim neku nelagodnost oko auta, ne nastavljam dalje, čak i kad izgleda da je sve ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bane1321 said:

Ti si beše za njega pisao da imaš loš osećaj, dvoumio si se između njega i crnog?

Da, odustao sam i od crnog sav je iscukan pa zamazivan rucno od strane vlasnika koji je klinac, mislim jbg ja dosta volim da ta estetika nije narusena a ono bas sa sve 4 strane da je "gracka voznja" znas druze, ja kola ne cukam i ne grebem, isto se ogradjuje oko motora itd nije mi to to tako da dalje trazim, al ovo za crveni stvarno paziti jer decko verovatno nece vise spomenuti nikome to za motor jer ja sam ga dosta davio dok je to sredjivao pa je na kraju se izlajao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, OMP said:

ja gp u dizel varijantama ne bih ni gledao uopste

daj malo ako imaš iskustva sa dizelima u Fiatima kaži što im je mana,loše strane i ako znaš išta o ovim novim dizelima od 1.6 i 130 ks što se ugrađuju u Jeep renegade i Compas kao i u Tonale-imaju li kakve mane,probleme i sl. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam konkretno za grande punto (gp) jer mi taj auto nema smisla u 1.9 pa ni 1.6 varijantama, eventualno ima smisla kao 1.3 sto se najvise i vozi, ovi novi automobili me ne zanimaju pa ih i ne pratim

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 i 1.6 su provereni motori, u tako maloj i lakoj karoseriji idu kao blesavi :) .

Minus, pogotovo sa 1.9, je sto je bas primetna tezina agregata u nosu, ako se poredi sa voznjom recimo nekog T-Jet benzinca.

Razlika u lepsoj voznji po krivinama mi je bila primetna i na tezim Stilo 1.9 JTD vs Bravo 1.4 MA, na ovom laksem auticu jos vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...