Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Poštujem ja svačiju politiku, iako mislim da je u ovom slučaju neumesno, pa pre neko može da iskoristi broj šasije za nešto loše, nego li kilometražu!
Moje zapažanje se odnosi na:
A ako ih neko pita, u sto marke da će se pozvati na zakon o zaštiti podataka o ličnosti!
Dok sam prodavao Tipa, odem u AK Kole i sa vrata pitam za servisnu istoriju, nisam ni završio rečenicu, teta sa pulta me prekida "samo vlasnik vozila može da dobije podatke".
Sačekao sam da završi, kažem joj da sam vlasnik i da mi odštampa servisnu, tako je i bilo, plus sam servisnu dobio na mejl. Jer sad je sve to u elektronskom formatu.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je drzava normalna, kao sto nije, jos kako bi bila realna. Pa bi preprodavci malo smirili strasti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh... mi koji imamo iskustva sa kupovinom nečega na oglasima i u Nemačkoj znamo da je i tamo daleko od savršenog i da su prevare na svakom koraku. A Nemačka valjda važi za normalnu zemlju? I što je najgore, niko ne *ebe da ti pomogne, iako dostaviš sve dokaze da je prevara u pitanju.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da svuda ima malverzacija samo sto je u nekim drzavama to prosto nepotrebno, a ne samo da se plase zakona...npr. sta treba svajcarcima pa verovatno i nemcima da vracaju km kad oni izvoze hiljade kola mesecno i svakako se ta kola kupuju i sa 100 i 200 i 500k km,  i slupana , pokvarena, strokava....prodaje se i kupuje sve i svasta, uvozimo mi, rumuni, bugari, ko zna koja sve bednija trzista i onda prodavac tamo nema potreba da mulja sa km kad on svakako proda taj auto pa proda vrlo lako i brzo jer je potraznja velika.

Dokaz tome je da je jako retko sresti u oglasima opran i lepo uslikan auto, boli ih uvo, proda se svakako....to sto se mi cimamo da sve bude tip top prilikom fotografisanja tamo ne postoji, konkretno pricam o ovim jeftinijim vozilima, nego ga slika u zatecenom stanju kako ga je on otkupio, sa blatom, smecem unutra i sl. cak se ne potrude ni da istusiraju auto pa se opet takav auto proda bez mnogo muke, tako da je njima kilometraza totalno nebitna. E sad kad su u pitanju mladja kola naravno da se sve to uglavnom lepo uslika, cisto je uredno, tu mozda i postoji neka eventualna mucka sa km ali sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, totti said:

Eh... mi koji imamo iskustva sa kupovinom nečega na oglasima i u Nemačkoj znamo da je i tamo daleko od savršenog i da su prevare na svakom koraku. A Nemačka valjda važi za normalnu zemlju? I što je najgore, niko ne *ebe da ti pomogne, iako dostaviš sve dokaze da je prevara u pitanju.

 

samo sto je odnos prevara u Nemačkoj i nekim drugim državama, koje mi zovemo normalnim, do 20% a kod nas do 80%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da proizvođači automobila žele da stanu tome na put, našlo bi se rešenje vrlo lako. Između ostalog i sa saopštavanje kilometara potencijalnim kupcima. Ovako, oni, prećutno, daju podršku prevarantima, pod maskom zaštite podataka o ličnosti... I ovde smo apsolvirali na više tema da više km znači i više zahvata, skuplje održavanje, a najskuplje je kad misliš da auto ima jednu kilometražu, a ispostavi se da je ona mnogo veća...

Ovako svi imaju korist, prevaranti vraćaju km, servisi prodaju usluge popravke, prodavnice prodaju delove, a proizvođači se nadaju da će se kupci, zbog lošeg iskustva sa prevarantima koji prodaju polovnjake sumnjive prošlosti, okrenuti novim autoima, banke prodaju više kredita.... Samo kupac može da okači magareće uši!

Šta meni vredi, da mi nakon kupovine, gospoda iz servisa - predstavnici te marke kažu da sam ispao budala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam ovde na temi i forumu ili negde drugde procitao da postoji izvesno neslaganje km sata sa onim sto ocita dijagnostika??? nesto mi u glavi neka cifra 6-7-8% oko tog neslaganja, ako neko mozda ima podatak jel to tacno ili se pisalo o tome?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP jeste kod mene na autu i kod @knezevic76 na Bravu 

 

On 3/12/2023 at 8:45 PM, knezevic76 said:

Hvala@Ivan na utrošenom vremenu. Dijagnostika je pokazala da je jedna dizna van opsega, ostalo sve ok, čak i kilometraža manja za 10000km nego na satu, i to je ok :)

PS Ivanov Bravo je perfektan primerak i baš baš lepo ide .

 

tuo1.png tuo2.png

PPS hvala svima na lepom druženju

 

On 3/13/2023 at 10:39 AM, Nikola031 said:

To za kilometrazu sam i ja video na par auta da je razlika malo veca od deklarisanih 3% (odnosno da je manja kilometraza u ECU nego na satu) a da nije bilo reprogramiranja ECU.

Kod mene na autu je razlika isto oko 10k (manje u ECU nego na tabli) i broj reprogramiranja ECU je 0, a u svim ostalim modulima se slaze kilometraza kao sa onom na tabli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to znam da sam negde video ali sam mislio da je obrnuto, da ecu pokaze manje nego tabla jer znam za par automobila kod kojih je tako, drugar bas skoro gledao jedan gp bilo neslaganje sto na tu km dodje nekih 5% recimo a sigurno se niko nije zezao da vraca sa cini mi se 230 na 215 ili tako nesto, valjda bi vratio na ispod 200 sto narod voli da vidi :) a drugi primer je 220 i 212k ako se dobro secam

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP

Obicno bude po par procenata manja kilometraza na motornom ECU, u odnosu na tablu. U MES kaze da je ta razlika do 3%, ali u praksi bude nesto vise, par % .

A ocitao sam ih na stotine... Naravno, ne racunam slucajeve gde je skidana kilometraza na tabli.

Evo, uradio sam ti MES PrintScreen za motorni ECU, na brzinu:

 

Untitledrr.thumb.png.b8dfd214eee8207f8f3ba41b78dff548.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/29/2023 at 12:36 PM, srdjos said:
 samo sto je odnos prevara u Nemačkoj i nekim drugim državama, koje mi zovemo normalnim, do 20% a kod nas do 80%

Veruj mi da je potpuno obrnuto ako npr. kupuješ polovan telefon preko oglasa.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, bane1321 said:

Da proizvođači automobila žele da stanu tome na put, našlo bi se rešenje vrlo lako. Između ostalog i sa saopštavanje kilometara potencijalnim kupcima. Ovako, oni, prećutno, daju podršku prevarantima

 

A ja opet pitam, šta vam znači kilometraža ako je auto u lošem stanju?

ja sam lično video auta sa original kilometražama koja su u lošijem stanju od onih koji imaju 250+ kkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupost, bas polovne automobile briga za km i ostale malverzacije, oni su oglasnik , zive od tih oglasa i ne treba da ih bude briga sta se oglasava ako je u skladu sa iskljucivo njihovim pravilima, niti su duzni da se mesaju i nekog stite.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nažalost je tako. Oni, čak i da hoće, teško mogu uticati na to. Jedna od pomoći kupcima bi bilo obavezno navođenje broja šasije....međutim, prodavci tu mogu i da slažu...pa da "slučajno" pogreše.

Realno, ja i ne gledam šta piše za kilometražu.

Ali me užasno nervira to što se u oglasima pod dodatnom opremom, masovno navode stavke koje su u standardnoj opremi.

Još više me nervira navođenje opreme za koju se vidi da je auto nema ili lupetanje po principu hibridnog pogona... (ima benzin, ima plin...znači hibrid!)

Doduše i sam sajt ima bug-ove (ili je to namerno)...Npr. podesim u pretrazi limuzina+automatski menjač a sajt mi odmah preporučuje karavan sa manuelnim menjačem (pri čemu je prodavac naveo ispravne podatke: karavan+manuelni). Valjda programeri sajta bolje znaju šta mi treba...

Edited by danko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Efektiva jedno 85% radi odličan i human posao. Ali ima stvari koje su počeli da potenciraju otkad se neko njihov "opekao"! To je slučaj sa polovnim automobilima. Jako mi smeta taj narativ da je neko zanimanje (prodavac automobila) u startu nečasno i nepošteno. Razglabali smo na x mesta na forumu, pa ne bih da se ponavljam, ali itekako postoje i pošteni placevi i nepošteni privatni prodavci, ali i svakakvih kupci. Ovo "etiketiranje" bez konkretnog dokaza mi je smešno za ozbiljnu organizaciju. Nije samo to, ima i još par akcija, čisto propagandnih da se dobiju novi članovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pre nedelju dana prodahna preporuku Mazdu 3 2009 i pita me lik jel imam dokaz za kilometre. 

Pa što si me onda zvao na preporuku ako metako nešto pitaš i zahtevaš. Sve u svemu islikam mu servisnu,specifikaciju kilometraže po godinama i pošaljem. Naravno da je kupio i posle nedelju dana kad sam ga pitao je zadovoljan on ce ladno da ide jod majstora pa će da majstor kaže jel dobar auto.

I zvao me da kaže da samo jedna guma na točku malo bruji i da je majstor zadovoljan. 

Toliko o poverenju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgubljeno je povjerenje u vas trgovce.. ne moze mu unutrasnji osjecaj rec da si ti pravi...

a zasto je doslo do gubitka povjerenja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo skoro prodao isto mazdu 3 u BG drugarovom drugaru koji je vec pre nekoliko godina kupio jedan auto od mene, mazdu nije ni pogledao, kupio je na rec i na fotke iz oglasa, prvi put je video kad je sa tablicama dosao da je otera :) a jos dva auta sam isto tako podao na nevidjeno tj na fotke, jbg ljudi su svesni da kupuju polovno i ne ocekuju cuda a naravno na konto poznanstva direktnog ili po preporuci ipak imaju vise poverenja nego kod nekog nepoznatog da odu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ovaj je bio u jenom trenutku neprijatan uz reči " Imaš ili nemaš dokaz?" 

Ja sam mu onda slikao dokaze i hteo da mu napišem da se auto više ne prodaje a tog momenta je zvao njegov rođak koji je u stvari kupovao auto i rwkao da dolazi. 

Inače sam tih dana krečio stan i bio u žešćoj gužvi i zbog njih sam išao da perem auto i kad sam završio nisu se javljali na telefon pa sam kontaktirao ovog što me je preporučio i onda kreć priča o kilometrima. No,sve se završilo kako treba na obostrano zadovoljstvo. 

Samo to nepoverenje je baš bilo bezveze a zoveš me upravo zbog poverenja jer si već bio kod mene i gledao šta imam i zaključio da nisam kao većina. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...