Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja često čitam komentare (nebitno da li je to FB ili neki portal), jer tako imam uvid sa kolikom zatucanošću i količinom gluposti živim u okruženju

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/25/2022 at 12:12 PM, Max82 said:

Jos jedan krs,naravno dizel i naravno najjaci opis u univerzumu i sire - "pali,radi,ide" i sve to za samo 4 000 eura.:D

I jos uvek pajser nije naucio kako se okrecu slike.:horse:

Screenshot 2022-12-25 at 12-09-16 Land Rover Freelander td4 Polovni Automobili.png

Screenshot 2022-12-25 at 12-09-45 Land Rover Freelander td4 Polovni Automobili.png

 

Postao dugogodisnji vlasnik,hahaha.

 

Screenshot 2023-01-20 at 19-03-20 Land Rover Freelander TD4 Polovni Automobili.png

Screenshot 2023-01-20 at 19-03-36 Land Rover Freelander TD4 Polovni Automobili.png

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno brzo pitanjce, gleda kolega auto, Ford Kuga, 2010 god. Na carverticalu nema nikakvih podataka o km i stetama. Jel to znaci da nije video ovlasceni servis ili je nesto drugo u pitanju? Auto je iz CH. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JackkkTo znači da carvertical nema baze vozila iz CH.

 

Ranije su davali mogućnost za još jednu proveru ako nema nikakvih podataka o vozilu, ne znam kako je sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne mora za sva vozila da izbaci nesto na CV, mnogi su tako proveravali automobile pa nisu dobijali neke podatke ili nesto traljavo tek prvi servis i sl. Kad sam prodavao jedan auto momci ga proverili na CV, auto je bio 2008. izbacio samo prva dva servisa kad su radjena. drugar skoro proveravao neke puntice isto nije za svaki izbacivalo sve podatke nego tek po nesto. CV je navodno najbolji za relativno mlada vozila,  par godina starasto mu i dodje najlogicnije sad se sve to verovatno vise kompjuterski belezi u servisima nego nekad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes das pare tamo nekom na CV a ono corak :) iskreno sve je to muljavo jer ti podatci su privatni odakle ih oni vuku je ko zna sta .... da li su ispravni iako ih ima ili nisu? svasta ljudi rade danas da bi uvalili (prodali) svoj proizvod ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

CV radi tako sto skuplja sve podatke koji su elektronskim putem negde zavedeni, o servisima, štetama, poternicama, tehnickim pregledima, itd e sad kako dolazi do njih ne znam ali sigurno da nije 100% tacan

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su privatni podatci i curenje istih je veoma kaznjivo. Ovlasceni ne sme da daje iste sem u prisustvu vlasnika vozila i tad je pitanje tako da po meni nista od toga nije sigurno a pogotovu o saobracajnim nezgodama, ok u pocetku su nekako dok nije zakon o privatnosti podataka poceo ali to je otprilike to. Bice vise da je to daleko ispod tih 100% nego blinkaju previse i hvale sami sebe zarad koje iljadarkice u njihov dzep. Ono sto bi trebalo raditi jeste da prilikom promene vlasnistva istorijat vozila ide buducem stim sto taj istorijat je ono , teska i skupa fizika pribaviti ga. Firma za takve podatke ne postoji ali trebalo bi razmisljati u tom pogledu vec kad se ljudi kod nas bave tim poslom toliko, bitno je da su napravili neku e upravu gde nemas ama bas nista ali zato lepu lovicu su uzeli za tetris varijantu web sajta.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki jos nisu izgleda provalili foru pa kace slike sa tablicama :D mada realno i mali broj kupaca zna za proveru

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

A odakle njemu tablice , valjda kad odjavis predajes ih , ili ako ih ne predas kako ides za inostranstvo ? Mogao je i sa drugog modela da ih stavi a nigde ne pise vin ... ta provera mi je nekako tu i tamo ne preterano validna , ima jedna alfa , cela je crna crn gril sve van fabrike i gadja se kao 40 000 za dve godine stajanja , ili je kradena ili je ne znam sta i sad jos da platis za to ... kako ?

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da moze da nakaci druge tablice ali zasto bi to radio?

ljudi ostave tablice jer ne znaju da mogu da se provere, ako hoce da mucka nesto ili zna za foru provere taj ce skinuti tablice i slikati auto bez njih, male su sanse da imas tablice od nekog auta gde ce se km poklopiti sa aktuelnim autom toliko da mozes da ih iskoristis. A ako bas sumnjas u mucku kad odes da pogledas auto dobices papire u koima ces videti originalne tablice od tog auta pa ako se ne poklapaju sa ovim sa slike opet mozes da proveris po tom broju, tako da su sanse sa muvazu jako male... takodje od pre neku god su uveli da pre izvoza automobila moras da radis tehnicki tako da i kod ovog auta stoji da je km ocitana u februaru inace na tablicama moze da dotera auto u SRB, mnogi tako rade, IT je relativno blizu pa se neretko doteruju kola na tockovima a covek mozda ima IT papire tamo zivi i radi

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/14/2023 at 4:13 PM, Jackkk said:

Jedno brzo pitanjce, gleda kolega auto, Ford Kuga, 2010 god. Na carverticalu nema nikakvih podataka o km i stetama. Jel to znaci da nije video ovlasceni servis ili je nesto drugo u pitanju? Auto je iz CH. 

 

On 2/14/2023 at 4:58 PM, Reacher Gilt said:

@JackkkTo znači da carvertical nema baze vozila iz CH.

 

ja kad sam hteo da proverim neki auto u Ford servisu, pitali su me da li sam vlasnik. Kad sam im rekao da nisam i da hocu da proverim auto, rekli su mi da samo vlasnici mogu da dobiju podatke o autu i niko drugi zbog zakona, tako da meni nije jasno na kom fazonu radi taj CarVertical 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odavno ako ne i od uvek u ovl. servisu ne mozes da proveris istoriju auta ako nisi vlasnik ni meni nije jasno odakle CV vuce podatke i kako sm ako nemaju neki dil sa ovlascenim servisima pa se kace na njihovu bazu pa otud ono da se neki auto moze proveriti a za neki na izadje nista zavisno ko im je dozvolio da uzimaju podatke i koliko a mozda i lupam al to mi jedino pada na pamet.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za Forda sam pitao pre 2 god najmanje

a da CV dobio te podatke, moraju da imaju od vlasnika dozvole da mogu da raspolazu sa tim podacima a ja to nigde ne vidim

 

moguce je da pretrazuju baze podataka od nekih drugih servisa ali opet i ti servisi bi morali imati sklopljen dil sa CV a ni to ne pise

tako da nemaju nista od toga, to je prevara koja zgrce fine pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih vol'o da vidim po kom zakonu ne mogu da daju podatak o vozilu, ukoliko nisi vlasnik! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema tu zakon nego jednostavno takva je politika imaju pravo na to, stite klijente, mozda i postoji neka zloupotreba tih informacija ne znam, ali po meni ima smisla ne davati takve podatke svakom ko ti bane sa brojem sasije, na kraju krajeva to trosi i njihovo vreme tako danas mogu njih 100 da dodju onako informativno, sto bi se neko cimao da im izlazi u susret i trosi vreme.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštujem ja svačiju politiku, iako mislim da je u ovom slučaju neumesno, pa pre neko može da iskoristi broj šasije za nešto loše, nego li kilometražu!

Moje zapažanje se odnosi na:

3 hours ago, srdjos said:

rekli su mi da samo vlasnici mogu da dobiju podatke o autu i niko drugi zbog zakona

A ako ih neko pita, u sto marke da će se pozvati na zakon o zaštiti podataka o ličnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, OMP said:

Pa nema tu zakon nego jednostavno takva je politika

 

1 minute ago, bane1321 said:

zakon o zaštiti podataka o ličnosti!

 

Sto se tice CV-a, nije tu u pitanju samo nase zakonodavstvo nego i evropsko a ono se tamo mnogo vise postuje nego nase ovde. Ima nesto sto se zove General Data Protection Regulation (GDPR) – Official Legal Text (gdpr-info.eu)  Ako ga do sada niko nije tuzio, verovatno ima neka "kvaka" ili rupa pa to koriste. AKo ima neko upuceniji, neka prokomentarise

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, bane1321 said:

Poštujem ja svačiju politiku, iako mislim da je u ovom slučaju neumesno, pa pre neko može da iskoristi broj šasije za nešto loše, nego li kilometražu!

Moje zapažanje se odnosi na:

A ako ih neko pita, u sto marke da će se pozvati na zakon o zaštiti podataka o ličnosti!

nisam video da pominju zakon ali sam siguran da im je glavna fora da nece da se cimaju jer bi svi nagrnuli da proveravaju kad bi to mogao svako, mada sa druge strane rebnes cenu za tu uslugu pa ko voli neka izvoli ako je to uopste moguce naplatiti

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao... moja greska nisam lepo ukucao tablice, izvinjavam se stvarno.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...