Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

2 hours ago, rkoma1986 said:

Zvezdo, jel si ti na kraju kupio B8, i ako jesi, jel to neki od ova 4 koja si gledao? Nije mi najjasnije

Nisam isao sam onako cisto informativno. 

Narucio sam od jednog drugara sto radi sa kolimasa lizinga . 1.6 sa DSGom naravno karavan 2016 sa navodno pravih 150 hiljada. trebao bi doci za koju nedelju. dotle moram prodati mog B6 inace sam u problemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se nudio taj Seat Leon po lepoj ceni ali ga nisam uzeo zbog kilometara iako zaista radi perfektno i bas je lepo sacuvan auto sem sto je ostecena hauba u transportu jer se auto iznad prislonio na nju. Vidi se i na slikama. 
Jedino mi nije jasno zasto je okacio slike iz carine kad je taj auto izasao jos pre dve nedelje sa carinjenja a jedino ako farbar ima suvise posla pa ne stize da odradi odmah haubu. 
Jos jedan dokaz da neki ljudi nisu svesni sta kupuju i sta voze i da to sto je mlad auto ne znaci da je i presao manje km.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ga uzeo SAMO zbog kilometara?Pa zar nismo ovde govorili da nije vazno koliko je auto presao,(ako je dobro odrzavan) nego da gledamo opšte stanje auta i sl. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam ga uzeo zbog toga sto necu nikog da lazem a vi trazite pod obavezno kola ispod 200k km. 
Ako to ne mozes da razumes  ja ti tu pomoci ne mogu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem,sto bi lagao ako kazes pravu km.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo Bosna. 
Hoces ti da kupis auto sa 349k km???

Svi cec znaju da neces pa prema tome ako ne mozes da shvatis da ako bih ja uzeo taj Audi i prodavao ga sa pravim kilometeima mogu da se vencam s njim pa s obzirom da svi vi i ostali kupci trazite kola ispod 200k km ja ga nisam uzeo. 
Jel si sad razumeo? 
Ako nisi onda-sta reci! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja tebe,razumi i ti mene...:lol:
Čemu onda sve priče ovde o kojima smo razglabali, da nije vazno koliko je neki auto prešao ako je dobro održavan i odlično stanje. NPR ako bi ti meni preporučio neki auto,ja bi ga uzeo sa tom km.100 x sam ovde pročitao da je bolje takav auto nego neki od 100h a da je neodržavan tj urnisan.Jel sad ova konstatacija tačna ili nije.:rtfm:

Edited by horvat
skinut nepotreban citat posta iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti jedan primer od danas. 
Gledah BMW 318d 2006 sa 290k km. Motor radi kao sat, kvacilo mekano i ne pravi nikakve promene zvuka prilikom stiskanja i pustanja, na gasenju extra tako da je plivajuci savrsen. 
Odvezem jedan lep X3 kod majstora da se uradi servis i on krene da prica kako ima 320d 2005 sa pravih 190k km ali se “hvali” da je motao da menja plivajuci zamajac. 
Onaj sa 290k km generalno je bolji auto i zamajc mu je vec verovatno promenjen dok se ne cuje ni najmanje a ti sad teci koji bi pre uzeo. 
Inace jutros na istom kamionu Audi 2012 sa 410k km, Citroen 2014 sa 313k km i sve lepa kola ali eto ako hoces mogu da ti prepustim takav auto da zaradis nesto pa da vidim kakve ces kilometre da stavis na sat. Svi znamo da ih ostaviti neces jer tad ga neces prodati nikad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da su svi kao Dule gde bi nam bio kraj ?

Realno, retko ko da će da kupi auto preko 200 000 km osim ako nije dosta jeftiniji. Sigurno ne 4-5 godina star auto.

Šta smo kupili možemo samo da nagađamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, mitros said:
Ne vredi,ja jedno ti deseto.Ne pricamo istim jezikom,ja turski ti bugarski,ne vredi.:guitar:

Ne kapiras ga, nije mu takav auto dobar za dalju prodaju jer bi morao da spusta km ili da ga prodaje 6meseci. Da kupuje za sebe uzeo bi ga bez obzira na predjenu km ako je u odlicnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, MS PK said:

Ne kapiras ga, nije mu takav auto dobar za dalju prodaju jer bi morao da spusta km ili da ga prodaje 6meseci. Da kupuje za sebe uzeo bi ga bez obzira na predjenu km ako je u odlicnom stanju.

Upravo sam tako i mislio !!!:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekima je do zajebancije ali ovo je moj posao i ja tu pratim ko sta trazi a svi jako dobro znate da se trazi auto do 180k km i da bude savrsen. 
E toga ima ali u jednocifrenim procentima i sigurno ne moze da kosta malo. 
A da se obistinjava ono sto sam tekao za cene da ce da idu gore evo upravo jutros dokaza jer jedan BMW koji sam do sad redovno placao po jednoj ceni od jutros je skuplji 200€ i to moram jos i soferku da menjam tako da ga ne uzeh jer u poredjenju sa drugim sa oglasa to bi onda bilo skupo. 
Evo vam malo da vidite kako izgledaju kola sa 410k km pa kad vidite one stosu umorni koliko to tek ima km. Plus gratis slike jedne Jette pa sami skontajte kako je bila preko odradjena farbarija. 

 

E02B2FF8-A2ED-49DD-B946-24EDFF071250.jpeg EB53DF8B-5759-429B-9275-9D90952E29E6.jpeg

7DBEA685-63DD-428E-B1C3-6FDE46804E15.jpeg 9571CE96-15DA-4253-8CEF-007AFBF95447.jpeg ECED488A-8835-4275-A6D2-75D4A1FD6A1A.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora nuzno da znaci da je neki sa izmucenim enterijerom presao 2 miliona posto ovaj sa 410 izgleda mnogo bolje. Mozda je kilometraza na otvorenom putu sa 2 ulaska dnevno, a tu nema sta toliko da se pohaba. A sa druge strane moze posle 100k da bude raspad.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dizne Bosch obećava 400000, opet ima tu puno stvari kojima se bliži kraj. Ne mora da znači ali je za planirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Flex said:

Ne mora nuzno da znaci da je neki sa izmucenim enterijerom presao 2 miliona posto ovaj sa 410 izgleda mnogo bolje. Mozda je kilometraza na otvorenom putu sa 2 ulaska dnevno, a tu nema sta toliko da se pohaba. A sa druge strane moze posle 100k da bude raspad.

Nek meni neko objasni sledece.Koja je fora u CH,dal je kvalitet sedista i celokupnog enterijera na zavidnom nivou ili su ljudi bas pazljivi.Poslednja 8 auta sto je mehanicar uvezao,od tih 8, 5kom x3,1 d90 restyle i 2 kom 120d 07,08 god.Raspon km prave 200k-280k km.Enterijeri novi,krenuvsi od sedista ,plastika ma sve na svom mestu da ne kazem bez tragova koriscenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je do kukture i odrzavanja. 
zasto su kola iz Holandije i Dvakcarske natprosecno sacuvana? 
Pa ljudi nauceni da cuvaju dok italijani znaju da ukenjaju auto sto zbog svoje bajatosti a sto i zbog sunca koje unistava enterijer koji postaje osetljiviji na habanje. 
Evo ja danas nisam uzeo ovaj 318d jer mi je jaka cena ali evo kako izgleda enterijer sa 290k km. Samo rucica menjca je pokazala kilometrazu a sve ostalo je top. Ovaj bih uzeo sa ovim kilometrima jer je 2006 i iole razuman covek ce rezonovti da je to normalna kilometraza za to godiste ali kad cujes 2012 i 410k km to je vec ogromna cifra u ocima kupca i nece ga niko kupiti sa tolikim kilometrima. 
Danas su “sajdzije” vrsljale po placu i samo radili i spustali kilometre i u razgovoru s jednim rekao mi je da je spustao sat sa 640k km a auto je izgledao neverovatno sacuvan. 
E pa i to neko vozi ali sa mislju da je kupio auto sa 180k km. 
 

D3494781-FE79-4421-86B8-251D4297563D.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno! Dva puta dnevno sedne u auto- na posao i nazad po 100 Km  i negde na vikend.  

Ne znam za CH ali u Holandiji i Belgiji nakon 5 sati do kada se vecina vrati sa posla  napolju nema zive duse! ulice prazne a auti parkirani! Dakle kada se vrate sa posla svi su kod kuce i nigde ne idu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najbolji je auto iz Holandije. Bukvalno skoro sve im je pod kamera. Bese do 7 uvece ograničenje do 110kmh posle na 130kmh.Putevi su im prva liga, od nacionala do auto puta. Njihova vozila ne mogu biit rastresena pod takvim uslovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam ja jedan od retkih koji kupuju automobile sa 250000+km na satu :)
Moj e87 je dovežen iz švajcarske i mogu da potvrdim ovu priču da je enterijer i ceo auto uopšteno odlično očuvan.
Drugarov a3 , on lično dovezao iz švajcarske, odlično stanje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

200 kkm za dizela je ništa ako je ok održavan. Problem je u našoj glavi tih 200kkm i još dodatnih 100kkm zbog dalje prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to stoji ali mi ne pricamo sad ovde o 200k km nego o kolima sa 350k km. 
Juce je doslo dosta kola sa 300-400k km i tu je problem nekima zasto ja ne uzmem takva kola i ne prodam ih posteno sa pravim kilometrima. 
Dok drugi kupuju takva kola opusteno ja ih ne uzimam. 
Mozda sam vec jednom napisao jedan primer gde mi je prodat 307 u top stanju na slike a da nisam znao kilometre pa kad je stigao a ono 370k km i onda je vracen na 180k a ja sam rekao uvozniku da ga proda nekom drugom iako sam vec unapred bio dao pare za njega. I on ga proda da bi taj trgovac posle nedelju dana brojao 550€ vise od nabavne cene. 
Znaci svesno sam sebi izbio te pare iz dzepa jer necu nikog da lazem a ovome je to kao dobar dan i ima osmeh na licu. A plus sto je taj auto na prvom paljenju dimio i radio neravnomerno dok se malo ne zagreje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...