Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mlada kola se uglavnom kupuju od firmi na licitacijama gde prolaze cifre dosta nize od onih koje ti gledas na oglasima. 
Isti taj auto kad ukucas private tj da prodaje vlasnik zna da kosta debelo vise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To onda znači da su prešla dosta više od tih km kako se kreću po oglasima 150-200k km. Na prvu deluje ok za auto od 4-5 godina da ima od 150- 200k km, tj za privatno lice je puno, pa se pomisli ovo je prava km, ali firme znaju da prelaze i više. Jedino dobra stvar sto su redovno održavana u ovlašćenim servisima zbog garancije, bar bi tako trebalo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, rkoma1986 said:

Autodiv ima dosta slabu ponudu u odnosu na ostale

ima sta izlicitira, a ne kolicinu

 

kupovina na licitacijama od lizing kuca po meni se cini kao najbolja opcija jer te lizing kuce moraju imati servisnu istoriju automobila, koja je prilozena kao i izvetaj koji prati taj auto u toku aukcije. Macka u dzaku je sto se moras osloniti na taj izvetaj. To ce neko, ko se vise razume, reci kakvi su i sta sadrze

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bravosx1616 said:

Gledam Passat B8 po našim oglasima, razlike od min - max cene modela sa istim paketom opreme znaju da budu bas, bas velike!
Na slikama što se može videti, i ti jeftiniji primerci izgledaju ok, sedišta, enterijer, exterijer, kao što kažem na slikama. Km pitaj Boga. Onda odem da pogledam preko, vrlo često lošije izgledaju na slikama, ili tamo bas ne pridaju značaju lickanju, dubinskom pranju, slikanju, a cene iste ili jače. Nameće se samo jedan zaključak, koji znamo svi. Tada se razočaram i odustanem da gledam neko vreme, dok me ne prodje i tako u krug.

Evo pogledaj na sta je licio konkretan primerak pre.nego sto.je dospeo kod nas u oglase.

Oglas na PA:

 

provera06.jpg

 http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16707905/volkswagen-passat-b8-20tdi-led

 

Izvestaj car verticala (slike su skroz pri dnu):

 

provera01.jpg provera02.jpg

provera03.jpg provera04.jpg

https://www.carvertical.com/rs/izvestaj?id=43c3d594-7910-4761-9dd8-733d3c353062&vin=WVWZZZ3CZGE022838

 

Ja sam ovih dana skroz u pasatima i golfovima. Al recimo ovakav primerak ne bi nikad uzeo kad vidim kolko je bio usran pre neg sto je dosao ovamo. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bravosx1616 said:

Gledam Passat B8 po našim oglasima, razlike od min - max cene modela sa istim paketom opreme znaju da budu bas, bas velike!

Pre nekih 20ak dana sam gledao 4 Pasata B8 na dva placa koji nisu na losem glasu. 2016 godiste a cene 12-16 000e. Sva 4 izvana izgledaju solidno i na prvi pogled sasvim Ok . Unutrasnjost je takodjer ok ali iskreno se nema osecaj da se sedi u autu starom 4 godine i tom cenom.  Naravno kilometraza je standardna 158,164,186 000Km... i svi su bili sa DSG menjacem. Koliko je kilometraza tacna ne znam ali ponavljam vise sam ocekivao za to godiste i cenu! ne znam kako bih opisao ali kao da izgledaju umorno! 

Sva 4 sam upalio ili pokusao da upalim. prvi je verglao 20 sekundi i napokon upalio i nakon toga normalno radio. drugi je upalio na "zub" ali je ispisivao neke greske na ekranu. treci uopste nije mogao da upali a razlog je los akumulator??? kako rece prodavac iako je dva puta po 20 sekundi normalno verglao?!??

treci je dobro upalio i bez gresaka na ins tabli ali krece sa zadrskom znaci moguci skup problem sa DSGom?

Cetvrti je upalio ali na ins tabli svetli lampica za motor, DPF, grejac  i jos neke...

Dakle auti stari 4 godine sa cenom debelo preko 10 000e!!!! po mom zakljucku sva 4 trebaju  dobrog majstora! Ni jednog nisam vozio nego samo pola mera napred nazad.

Iskreno bio sam i sokiran i razocaran! ocekivao sam utisak novog auta a imao sam osecaj da sedim u dobro ocuvanom autu starom 15 godina.

Kod kuce imam primerak 6 godina i dve generacije stariji sa 100 000Km vise od ovih (odnosno od onoga sta pise) i imam bolji osecaj kada sam unutra!

 

Ne mogu reci da su auti prljavi ili zapusteni iznutra nego jednostavno deluju umorno iako nigde nema tragova veceg  habanja. 

Da li je realno prodavati mlade a  neispravne aute  i ceniti ih toliko a na pitanje zasto je to tako dobiti odgovor da se to sredi kod majstora za 20e ili da je to od stajanja i sl!

Da li gresim ako ocekujem da ce auto te starosti i cene biti potpuno ispravan i bez pocetnog ulaganja ? Naravno da veliki i mali servis ne smatram pod ulaganje . 

 

@rkoma1986

Nocas necu moci spavati zbo ovoga!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 10-ak dana vozio b8 od coveka kod kog smo bili u smestaju na Zlataru. 2.0 sa 260.000 km i jakom opremom.. nije mi se izlazilo iz njega kolko je dobar, a kad sam seo u moj b6 nakon toga, kao da sam seo u punta.. mozda malo preterujem ali bas sam se odusevio autom. Spamujem coveka da mi ga proda

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ja sam se razocarao iako cu uzeti B8. 

Ne mogu da opisem osecaj.... Sve je ok , nista pohabano ali nekako osecaj umornog auta kao da ima 500 000 a to vesto krije? Sta bi bilo kada bih ga vozio ne znam!

 

Neshvatljivo mi je da ladno prodaju neispravne aute!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa  kupio sam ga i cekam da dodje samo je prava kilomeraza garantovana.

 

Razocarao sam se jer sam naspram moga ocekivao osecaj novog auta medjutim u mom imam bolji osecaj! ne znam kako da objasnim!

Jednostavno ta 4 auta kao da su presla 500000 ili vise ali za nista se nemozes uhvatiti i reci to je istroseno!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/29/2020 at 9:37 PM, rkoma1986 said:
Evo pogledaj na sta je licio konkretan primerak pre.nego sto.je dospeo kod nas u oglase.

Oglas na PA:

 

provera06.thumb.jpg.034a659f88c79e07a43b8c8bdaa95dc3.jpg

 http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16707905/volkswagen-passat-b8-20tdi-led

 

Izvestaj car verticala (slike su skroz pri dnu):

 

provera01.thumb.jpg.8d6c356eb4861aad32143602d9a9dece.jpg provera02.thumb.jpg.45664178a05aa07686b73b9de51f5ae4.jpg

provera03.thumb.jpg.87590a7f24225efa907e3cb368d54fe1.jpg provera04.thumb.jpg.5935cda7661a7809faec29fd61da6a68.jpg

https://www.carvertical.com/rs/izvestaj?id=43c3d594-7910-4761-9dd8-733d3c353062&vin=WVWZZZ3CZGE022838

 

Ja sam ovih dana skroz u pasatima i golfovima. Al recimo ovakav primerak ne bi nikad uzeo kad vidim kolko je bio usran pre neg sto je dosao ovamo. 

Ne mogu da verujem za onu rdju na slikama, kao da ima 15 godina!!! Za oštećenja tacke, ogrebotine, ok, desi se, ali ona dubinska rdja koja izlazi...

Cuo sam za taj carvertikal, svugde ga reklamiraju, vredi dati 10-15 eur, i ako se ne zna ima li auta u bazi.

Nisam vozio B8, samo B6 koji je kupljen nov ovde, i dan danas služi sa pravih 305k km. I to onaj koga se svi plaše sa siemens diznama, nikad problem sa njima.

Strasno je dati 13 i kusur hiljada što neko rece, a da bar u startu ne bude sve ok, ne računajući redovne servise.

Evo kad uporedim tog B6, kupljen nov ovde, zetov kum ga kupio u Bg, highline, 38k eur plaćen. Prodao ga zetu sa 3.5 godine za nekih 13k, i predjenih 183k km. Utisak tada kad sam seo u taj auto, sa toliko km koji su 90% na auto putu po evropi, je bio kao nov auto.

Ovo sto je neko opisao da je seo u par komada i da je svaki imao neki problem je zastrašujuće, ili je kvalitet otišao dođavola, ili se doteruju iznurena vozila, uzminkana dubinskim pranjem, poliranjem...

 

 

Ovo nije auto za izbegavanje, ne znam nista o njemu, sem što sam hteo da odem da ga vidim, ali je skinut sa oglasa za par dana.

R line oprema, virtual kokpit, na svim slikama kao nov, nekih 180k km, cena bila 13800.

Za tako nešto mi to bilo malo, jer vidim neke Rline i za 20k eur. Neckao se par dana da odem, cena mi ok, ali mi sa druge strane ne uliva poverenje.

Nama čovek ne može udovoljiti, kad je skup, što je skup, kad je cena povoljna, sta mu fali onda, u čemu je kvaka . Ali nažalost, situacija nas tako naučila da ne verujemo bar kad su polovna vozila u pitanju. 

 

ec64b9ede5e6368e19216f8f2c52f7e2.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam da pogledam neki 5008 ovom drugaru a on ga je nasao na oglasima. Kad smo otisli tamo na taj autoplac vec na prvu loptu mi auto nije zracio tj prizao onaj osecaj koji volim kad vidim dobar auto. Na satu 155k km a kad sam krenuo u krug da ga gledam vidim farbariju i neka nelogicna ostecenja a naravno srafovi haube i blatobrana odvrtani. Prodavac tvrdi da ima sercisnju knjizicu a kad smo je nasli ona je bila potpuno prazna a auto iz Holandije sto je nemoguce da je neodrzavan. Predjem na neki Scenic 2012 za koji se trazi 6450€ i ima 190k km a kvacilo tvrdo za medalju sto je odmah odbilo coveka jer je rekao da njegova zena tako ne bi mogla da vozi. Pritom kola su samo dubinski oprana i to nekom sklj hemijom i meni vise smrde nego sto imaju neki miris. 
Isao sam i na jedan Qashqai 2013 iz Danske i odmah sam upozorio coveka da tu moze viti korozije i kad sam otisao video sam lep enterijer  sa 158k km ali fidim da su celicare felne farbane  zbog rdje a kad sam se sagnuo  da ga odole pogledam a ono rame skroz u rdji i to sam pokazao drugaru i on je odustao a pogotovo sto su blatobrani i hauba bili odvrtani i skidani. Zatim su na istom placu snimili Ford Kugu koji je bio oko 7000€ a unutra muzika vadjena nekim alatom i sve je ostecena plastika oko nje plus sto se tu opasno kupusalo pa su i plastike oko menjaca ostecene sto je dalo rezultat da i taj otpada a onda nam prodavac spomene nekakav nov Touran 2.0TDI DSG 2013 ali koji je na drugom placu i iz Svajcarske sto mi je dalo neku nadu. Odemo par ulica dalje a ono neulickan Toruran kom je hauba od jedno 7-8 fleka ostecenog laka na haubi, kom je sediste progoreno rupom precnika 1,5cm od zara cigare, kad sam ga upalio plivajuci zamajac melje a prodavac kaze da to tako moze da ide jos dosta jer je tek krenuo a ja ga gledam i slusam i ne verujem a na satu magicna cifra 158k km. I jos pocne da napada kako su to polovna kola i ako gledamo sitnice da to nije auto za nas a pre toga nam pricao kako ima nov, nov, nov Touran. 
Stecom danas nalete sasvim slucajno ova C-Max koji je u takvom stanju da bolji ne verujem da mogu da nadjem. Sve lose stvari prethodno pogledanih kola sam predocio drugaru i ukazao da ih ovde nema u sta se uverio i zato lako odlucio da da pare. 
Eno ih zalivaju sa zajednickim prijateljima novi auto a ovaj drugi kaze da me sad ovaj kuke u zvezde kakav sam mu auto nasao. 
U poslednje vreme stvarno ima losih kola ali sve je to posledica trazenja i kupovine jeftinih kola jer kad bi se uvozili samo sjajni automobili cene bi bile vise za 1000-2000€ a kod nas niko nije budala da da toliko novca vise za isto godiste. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule, kontam da si iz NS po nick-u, jel znas ovog prodavca, ako možeš da vidiš logo na tablicama. Ima fina vozila na oglasima, na slikama, kao i ovog Passat-a što sam hteo da odem da vidim, ali je prodat. Ti se baviš prodajom automobila dugo, jel ikako moguće da taj Rline, virtual, očuvan stvarno na slikama, izadje kod nas 13800 sa svim troškovima i zaradom a da ništa nije rađeno sa autom? Meni to deluje nemoguće, samo zato sam se i neckao da odem da ga vidim. Takav preko Rline je skuplji od tih 13800?!?
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Dule 021 said:
U poslednje vreme stvarno ima losih kola ali sve je to posledica trazenja i kupovine jeftinih kola jer kad bi se uvozili samo sjajni automobili cene bi bile vise za 1000-2000€ a kod nas niko nije budala da da toliko novca vise za isto godiste. 

Kod nas je retko ko pametan da da 1000 - 2000 vise za dobar auto.
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je drugi problem u pitanju, ako se u strartu da npr 2k eur više od proseka, za dobar primerak, to znači da kad se bude prodavao, pored vrednosti koju će izgubiti redovno u zavisnosti koliko će se zadržati, je u samom startu "izgubljeno" te 2k, a ko ce verovati da je baš taj primerak bolji od drugih?!? To je problem bas dobrih primeraka, što ih stavljaju u isti kos sa prosekom.To najbolje znaju oni koji su kupili nov auto, koji nisu vraćali km, koji su redovno odrzavani, i onda kada ga prodaju, porede ga sa morem drugih urnisanih i stavljaju u isti cenovni rang.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je muka više od gledanja, pogotovo što moram da krenem sa tim da je velikoj većini skidana kilometraža, da je dobar deo njih lupan da je čačkano sa opremom u smislu vađeno jedno stavljano drugo, budženo i onda stave kao "najviša oprema", ili ova, ona oprema a zapravo nije to što fabrički spada pod tu opremu. Lično neću ni da idem više da gledam jer nemam iskustva sa svim ti zvukovima, krckanjima, škripanjima, brujanjem koje ne bi trebalo da postoji, "nelogičnim" oštećenjima isl. tako da sam siguran da bi svaki diler pohitao da mi uvali neko đubre, a moram da uzmem nešto ali nemam za nov auto, znači želudac mi se okreće.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj , s tim što se solidno razumem u vozila, da primetim farbanja, cackanja, ali opet za sve to treba vremena da bi se pregledao kako treba a i živaca.
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bravosx1616

Ako mislis na ova dva Pasata sto prodaje taj lik a sto je stavio da je u Partizanskoj ulici u NS ja ga po broju telefona nemam u imeniku ali sam ja radio bas u toj Partizanskoj ulici na autoplacu Trendmobil skromnih 5 godina a to nisu oni. 
Mozda ga i znam a mozda i ne ali morao bih ga videti. 
Inace jos pre dve godine sam imao jedan B8 2.0TDI 2015 karavan sa originalnih 189k km a ujedno i Seat Leon 1,6TDI 2014 karavan i priliko doterivanja kola na tockovima iz carinskog skladista ustanovim da se lepse vozi Leon. 
Pasat je slabije peglao rupe i nije mi tako legao iako je izgledao mocnije. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/29/2020 at 11:09 PM, bravosx1616 said:
Ja mislim da je drugi problem u pitanju, ako se u strartu da npr 2k eur više od proseka, za dobar primerak, to znači da kad se bude prodavao, pored vrednosti koju će izgubiti redovno u zavisnosti koliko će se zadržati, je u samom startu "izgubljeno" te 2k, a ko ce verovati da je baš taj primerak bolji od drugih?!? To je problem bas dobrih primeraka, što ih stavljaju u isti kos sa prosekom.To najbolje znaju oni koji su kupili nov auto, koji nisu vraćali km, koji su redovno odrzavani, i onda kada ga prodaju, porede ga sa morem drugih urnisanih i stavljaju u isti cenovni rang.

Pa ne bi trebalo tako da bude, "na papiru". Ti kada u startu platis skuplje "dobar" auto, znaci da ne bi trebalo ( sto nije pravilo :D ) da imas tih ulaganja koja ces imati u los auto, a za ova novija skuplja vozila, delovi su skupi,recimo set kvacila lako zna da kosta 1000e, plus maltretiranje kod majstora,upitan kvalitet novih delova itd.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako, sam sebi ucinis uslugu u startu.

problem je sto ljudi gledaju cenu koju su platili za auto i cenu kad ga prodaju. a u medjuvremenu sta je sve bilo od ulaganja, to nije vazno

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Zvezdo said:

Razocarao sam se jer sam naspram moga ocekivao osecaj novog auta medjutim u mom imam bolji osecaj! ne znam kako da objasnim!

 

mislim da je to vise do dizajna unutrasnjosti no do samog auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Unutrasnjost je u B8 veoma slicna u odnosu na B6 sa kraja produkcije ili B7, nema vecih razlika i naravno da je modernija.

  Sedala su isto malo bolja (ergo confort) ukratko sve je malo bolje!

Jednostavno imam osecaj da sedim u "umornom" autu koji je presao bar 500 000 iako nista nije ofucano! 

Verovatno je na svima dobrano vracena kilometraza ali ima i psiholoskog efekta. Zamisli sednes u auto za koji traze 15 i kusur 

hiljada Km i on jedva upali! Taj i cak bio u highline paketu opreme sa presvlakama od alcantare i ekrancinom umesto ins table.

Mene je kod pasata izmedju ostalog kupila ins tabla sa ogromnim cajgerima ka na Alfi kakvu su imala ostala 3.

  Sledeca 3 koja sam palio zadrhtala mi je ruka i pitao sam se sta ce sada da bude!  kada ono jedan uopste nije mogao da upali a drugi je imao bozicnu jelku i roman u nastavcima na ins tabli...

 

Jednostavno mislim da sam bio baksuz i naletio na 4 najveca mlada krsa u Srbiji! to potvrdjuje i univerzalna kilometraza na satu koju ima 85% auta starih 2 ili 32 godine!

Da li je itko video auto na oglasima sa vise od 350 000Km ? Ima li ih 1%?  dok na stranim sajtovima kod auta starih 10 godina 400 i vise hiljada je normalno!

 

Kod nas za auto sa 200 000 kazu da je (ne puno nego)  jako puno presao!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/29/2020 at 11:24 PM, Sirius9 said:

Meni je muka više od gledanja, pogotovo što moram da krenem sa tim da je velikoj većini skidana kilometraža, da je dobar deo njih lupan da je čačkano sa opremom u smislu vađeno jedno stavljano drugo, budženo i onda stave kao "najviša oprema", ili ova, ona oprema a zapravo nije to što fabrički spada pod tu opremu. Lično neću ni da idem više da gledam jer nemam iskustva sa svim ti zvukovima, krckanjima, škripanjima, brujanjem koje ne bi trebalo da postoji, "nelogičnim" oštećenjima isl. tako da sam siguran da bi svaki diler pohitao da mi uvali neko đubre, a moram da uzmem nešto ali nemam za nov auto, znači želudac mi se okreće.

 

On 9/29/2020 at 11:27 PM, bravosx1616 said:

Isti slučaj emoji17.png, s tim što se solidno razumem u vozila, da primetim farbanja, cackanja, ali opet za sve to treba vremena da bi se pregledao kako treba a i živaca.

 

Pa vi ste onda na pravom mestu. Trebate da kupite auto sa foruma (ovde ili bilo kog drugog foruma za zaljebljenike u automobile gde možete da ispratite istoriju auta koji kupujete...). 

 

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo na ovom autoforumu učlanjen, koliko sam primetio ostali su prilično neaktivni.

Od fiata jedino što bi došlo u razmatranje je punto grande neki jeftiniji ili čak onaj prethodi model (zastava 10) kao low budget varijante, ništa drugo mi se od fiata ne sviđa.

Od alfe mi se sviđa Mito koji je preskup za auto tog "kalibra" i ako bi njega uzeo dugo posle ne bi mogao normalan/veći auto da kupim (a deluje mi i da je za niže ljude) i đulijeta & đulija ali posle svih onih odslušanih šala na račun alfe nekako imam i fobiju, ako bi uložio novac u ovako skuplji auto kao što je polovna đulijeta, može da bude dobar auto a može da bude i problematičan i šta onda! lova otišla u vazduh, drugi ne bi mogao narednih 10 godina da uzmem, sam sebe sam s**bo tako da bolje ne rizikovati sa alfom onda i ići na nešto pouzdanije.

Za sad mi je najbliža opcija golf sportswan, kia ceed 2016-2017 godište ili eventualno kia rio, hunday i20, i30. Rio mi izgleda mali a nije baš jeftin a hunday je onako, meh ali bolji od ostalih.

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...