Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mni se cini da su vecina tih univerzalnih sajtiova ya proveru polovnih automobila - prevara. Ne bih se prilikom kupovina automobila oslanjao na tu vrstu informacija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ti vidis auto sa 150k km i po tablicama ga provalis da je presao 350k km i taj sajt je prevara? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znaci ti vidis auto sa 150k km i po tablicama ga provalis da je presao 350k km i taj sajt je prevara? 
Ne, znači da ima sajtova koji traže par eura da bi dobio podatke a on ti izbaci neke lažne brojke.
Ondanodeš na drugi, a tamo neke druge brojke i tako.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16859824/nissan-x-trail-16dci-edition?ref=featured-branding-search

image.thumb.png.2f5826c17132c5e57ba8aafa72d7efaa.png

odradio mu backup and restore :) 

image.thumb.png.8d5538844bc448ec629ab7598fe398ec.png

Gume menjane na 40000, na 80000 a na ko zna koliko (100000+). Može to još

 

Po NS izgleda da su preprodavci psiholozi i sociolozi. Pišu diplomski na temu "Kako smanjena km utiče na broj poziva zainteresovanih kupaca".

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, ne kazem da je vozilo za izbegavanje, sta vise, deluje mi OK, malo prljavo, ali dosta tacno, nego samo primecujem muljanje sa kilometrazom.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16953949/fiat-bravo-u-dolasku-navi

 

image.thumb.png.53924ff4bbea31a5dddfd5eb78f6690c.pngimage.thumb.png.c72d8bb123bccc2bc13029da96734541.png  image.thumb.png.8b0de08b5d3222d09a3274e65f2a96da.png  

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme opremu gledam samo sa slika :D Vise ni ne postoje primerci bez najjaceg paketa opreme :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci, visok, najviši, full fullova itd, a unutra osnovni (da ne kažem klotara) paket. Papir trpi sve.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko je napucan da nema cak ni zadnje parking senzore :D, koji su za Bravo bukvalno "must have", ako neces da se mlatis sa naknadnom ugradnjom.

Najobicniji Dynamic na 16'', jedino sto vidim dodatno od opreme je InstantNav. A opisi iz meseca u mesec postaju sve inspirativniji, prodavci se zbog usporenog biznisa ocigledno prekvalifikuju u poete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su licitacije najbolji način da uzmeš afto sa tačnom km. Jedino što ne možeš da sedneš u njega, pa se moraš uzdati u izveštaje lizing kuća.

Placeve koji imaju auta sa tačnom km u NS-u možeš nabrojati na prste jedne ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, srdjos said:

Mislim da su licitacije najbolji način da uzmeš afto sa tačnom km. Jedino što ne možeš da sedneš u njega, pa se moraš uzdati u izveštaje lizing kuća.

Placeve koji imaju auta sa tačnom km u NS-u možeš nabrojati na prste jedne ruke.

Ja mislim da nema ni tih prstiju na ruci. 
Poznajem dosta ljudi sto se bave kolima i znam gde ponegde kupuju i sta kupuju tako da prica o pravim cistuncima sa kilometrima prakticno ne moze da opstane. 
Ja evo danas ne uzeh lep Audi A3 i Toyotu Rav 4 jer su imali 300k+ km a bili su veoma pristojni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Najobicniji Dynamic na 16

Pa nećemo baš toliko da ga skrnavimo, znamo kako izgleda najobičniji Dynamic :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne skrnavim, samo komentarisem postavljen primerak. Ako ne verujes, eno ti i VIN u oglasu, raskupusaj u ePer, pa mi javi koji si nivo opreme nasao :D .

A ako vec analizirate, recimo meni za razliku od Horvata deluje umorno - fino pohabano sediste i papucice, oglodani volan i menjac, probusene patosnice, nacete komande klime i navigacije, farovi i maglenke standardno za Bravo traze refresh... Restyle treba da ima svetle resetke grill-ova napred a ne crne (verovatno menjano, mozda i komplet sa prednjim branikom od nekog starijeg, na sta me navodi zestoko sprzena maglenka). Deluju mi i sarena vrata sa vozacke strane, fali obloga oko brave vozacke kvake, ovo samo sto sam letimicno pogledao...:

 

d5bd39f06709-1920x1080.thumb.jpg.03ee5d09f34f732f6f403f1cea28fb4b.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, srdjos said:

Mislim da su licitacije najbolji način da uzmeš afto sa tačnom km. Jedino što ne možeš da sedneš u njega, pa se moraš uzdati u izveštaje lizing kuća.

Placeve koji imaju auta sa tačnom km u NS-u možeš nabrojati na prste jedne ruke.

Mozes li nabrojati neke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma1986 ono sto sam primetio:

- Autodiv

- Sporting auto

- Aldi automobili u NS-u

- JP company isto tako ali kod njih moras vijati kad dodje sleper. Ono sto ostane na placu ili je poskupo ili niko nece.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost i nije bas tako. 
Koliko puta je bas na ovom forumu uhvacen JP da je lazirao km. Licno znam da su DIV ok ali sam ih nahvatao par puta kako bas i nisu 100% tacni. 
Sporting je tacan ali oni imaju samo mladja kola koja su od srpskih firmi sto im i nije plus s obzirom kako nasi ljudi voze firmina kola. Nekoliko puta sam isao da pregledam kola za drugare i kola su farbana u 90% slucajeva a zato sto su sa lizinga i kasko osigurana. 
One bele vanove sto prodaju i kad imaju vecu kolicinu sklepaju samo tako i od vise njih prave primerke da lice na nesto. Bio sam licno i uverio se u to. 
Za Aldi ne znam i necu da pretpostavljam ali za ove znam sigurno tako da sam zato rekao za one prste na rukama. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Dule 021 said:

Nazalost i nije bas tako. 
Koliko puta je bas na ovom forumu uhvacen JP da je lazirao km. Licno znam da su DIV ok ali sam ih nahvatao par puta kako bas i nisu 100% tacni. 
Sporting je tacan ali oni imaju samo mladja kola koja su od srpskih firmi sto im i nije plus s obzirom kako nasi ljudi voze firmina kola. Nekoliko puta sam isao da pregledam kola za drugare i kola su farbana u 90% slucajeva a zato sto su sa lizinga i kasko osigurana. 
One bele vanove sto prodaju i kad imaju vecu kolicinu sklepaju samo tako i od vise njih prave primerke da lice na nesto. Bio sam licno i uverio se u to. 
Za Aldi ne znam i necu da pretpostavljam ali za ove znam sigurno tako da sam zato rekao za one prste na rukama. :rolleyes:

- za JP sam ti napisao isto, samo lepsim recnikom
- u DIV-u sam bio 2x, oba puta imali su korektna vozila, sva. Nemam vremena da ih nahvatavam kao ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, rkoma1986 said:

Autodiv ima dosta slabu ponudu u odnosu na ostale

Nije poenta u broju nego u kvalitetu. 
Iako sam par puta video da imaju i oni ono sto svi traze tj “dobro i jeftino” danas sam sasvim slucajno naleteo ne prelep Ford C-Max 1,5TDCi 2017 u carinskom skladistu i saznao da je Div vlasnik. Nazovem ih i on kaze kako sam ja pretplacen na C-Max kod njih jer sam im vec par puta prodao taj model. Nije mi napravio cenu da mogu nesto da zaradim ali sam svejedno zvao ljude koji su se zaljubili u auto jer je bas u top stanju i sa pravim kilometrima ispracenim servisnom knjizicom. 

Kaparisali su ga i sad cekamo homologaciju i da se auto usisa i dubinski opere. 
Inace sam vec automobila pregledao tim ljudima i sve su to bili izakani automobili bez servisnih knjizica koju ja doduse i ne gledam ali se videlo po kolima da su presla dosta vise od onog sto je sad na satu. Jedan od placeva je maltene na svakom autu imao kilometrazu od 158k km sto je bas smesno za medalju. 

 

84451509-3DAD-4ABF-B585-49F2335D3B9C.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam Passat B8 po našim oglasima, razlike od min - max cene modela sa istim paketom opreme znaju da budu bas, bas velike!
Na slikama što se može videti, i ti jeftiniji primerci izgledaju ok, sedišta, enterijer, exterijer, kao što kažem na slikama. Km pitaj Boga. Onda odem da pogledam preko, vrlo često lošije izgledaju na slikama, ili tamo bas ne pridaju značaju lickanju, dubinskom pranju, slikanju, a cene iste ili jače. Nameće se samo jedan zaključak, koji znamo svi. Tada se razočaram i odustanem da gledam neko vreme, dok me ne prodje i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...