Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da dodam nesto iz ličnog iskustva, pritom ne stajem ni na čiju stranu. Passat B6 2.0 2007 limuzina highline oprema, alkantara kožna sedišta grejaci istih itd, kupljen nov u Porse Bg, 38k eur koštao. Prešao pravih 293000km, od toga 90% auto put, jer se koristio samo za putovanja van grada, za grad se koristi drugo vozilo Clio. Motor od kojeg se "beži" sa siemens diznama. Fabrički set kvacila i dalje, što opravdava 90% predjene km po autoputu. Sem redovnih servisa, pločica, diskova, imao je dva "kvara", otkazala pumpa u rezervoaru od lepog goriva, 150 eur i masa oksidirala i izgubio kontakt, 50 tak eur dok je elektricar nasao sta je. To je bilo pre 3 godine, do tada i od tada sipaj i vozi.
Sestra hoce sad da ga proda, naravno necemo da vraćamo km, ne bavimo se time, i koliko ceniti taj auto u odnosu na iste od preko sa "180k km"?!? Ljudi neće ni zvati, a presao je sigurno bar duplo manje od istih po oglasima sa 180k km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek svima pricam, nema u danasnje vreme (ne znam da li je ikad i bilo) takvog banalizovanja i generalizovanja situacije kod automobila. Svaki, ali bukvalno svaki automobil je posebna prica. Dobre kupovine mogu biti samo posledica tri stvari: ogromne srece (malo verovatno), niskih zahteva ili dobrog poznavanja konkretnog modela/motora...eventualno neki mix ovih :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam vozila preko, ne mogu da shvatim ljude koje ne mrzi da kace lažne oglase, ovaj ima oko 70, najjači paketi opreme, male km, cene male...
Kako ne uklanjaju takve oglase?
Ne može čovek nigde da gleda normalne oglase, a da nema laži, prevare...

https://www.autoscout24.hr/ponude/audi-a4-2-0-tdi-ultra-s-tronic-dizel-siva-5fb440f6-e8a0-47c2-82b0-d25f15f277c4?utm_source=android-share
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dekirs said:
A pa ne, on dobija specijalne primerke, pazljivo birano a kasnije sredjeno i oprano sa puno paznje i ljubavi.

Ma jok samo mali mlatne krpom i bude novo novo, cak tako i mirise.
Ispade da samo kod njega moze da se kupi auto, svi ostali vozimo krseve

 

10 hours ago, shomispc said:
Odakle vam snaga za ovo vrtenje u krug, danima, mesecima...

 

Iskreno ne obracam nesto paznju na njegove postove, ali kad sam procitao ovo pa jbt da li je realno da misli da su svi ograniceni pa prosipa takve price.
Ali kao i uvek iskulirace svako pitanje pa ce posle da vrti drugu pricu kad mu tako bude odgovaralo.
Svaki put se nadam da ce makar malo da mu dopre do mozga i da skonta sta pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je usko povezano, zasto oni uvoze jeftina (losa) kola. Da li zbog obmane (da bi ih sto bolje sredili i prodali po ceni dobrih) ili zato sto trziste trazi sto jeftinije? Moje iskustvo je da je to zbog kupaca jer svi traze nesto sto jeftinije niko prvo ne ode da pogleda auto nego je odmah on neki kao trgovac automobilima, odmah je komentar "ovaj je bre lud, pogledaj ima lupam u tom gradu 700e jeftiniji..." e onda kada pogleda te krseve onda su svi "prevaranti" sto delimicno i jesu , ne mogu da poreknem :D
Retko ko je realan pa da pogleda na stranim sajtovima koliko kosta taj dobar automobil (smatram ok limarijski sa nekih 200hkm i poznatom servisnom istorijom) i da izracuna otprilike troskove do svoje kuce. E onda je komentar "ma bezi, to mi izadje skuplje nego sto su ovde" . I tako to ide u krug :D

 


 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti da ali pogledaj druge :D Aj sad da prodajes tvoj auto i neko iz tvog mesta trazi takav, cak se i znate makar povrsno, dajem glavu da ce budala zbog 200-300e jeftiniji sa oglasa da zapuca za Bg ili Ns npr i da gleda macku u dzaku, zar ne?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre Mico izgubi glavu.Drugar me je smarao dosta puta da mu prodam :D Cak mi je nudio cenu koja je skoro najskuplja na oglasima.I za libru sam prosao super.Ja kad sam gledao e90,odem i pogledam ,sta mi znaci da pitam ze cenu dok ne vidim auto.Al to je sve bilo more umornih e90-ica,sa ko zna koliko km,uz argument meni nije smetala ta ogrebotina i na kraju kad se iznerviraju,druže tebi bi bilo najbolje nov auto da kupis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan primer

 

za.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15296551/mercedes-benz-a-150-15

 

mcd01.jpgmcd02.jpg

mcd03.jpgmcd04.jpgmcd05.jpg

mcd06.jpgmcd07.jpgmcd08.jpg

 

Prodavac kaze kad sam pozvao da je limarija odlicna , gume dobre , motor dobar i da nema ulaganja, on je prvi vlasnik od uvoza pre nekih 15 meseci.Posto smo blizu ne budem lenj i odem da pogledam auto

nedostaci koje sam uocio a i nisam nesto tehnicki potkovan

Limarija radjena sa obe strane leva oko zadnjih rubova katastrofa lose,gitovano, ima puno rupica u gitu ispod farbe,bas amaterski

desna strana radjen rub oko zadnjeg toka i farbano do polovine zadnjih vrata

to je radjeno pre nekih godinu dana jer je prekriveno novim ogrebotinama i na dva mesta iznad ruba krenula rdja opet da se probija

Prodavac navodno iznenadjen on ne zna nista o tome,on nista nije radio

gume za bacanje, auto vuce u desnu stranu,volan stoji nakrivo

na motoru se cuje lanac-zreo za zamenu

klima pogadjate - treba da se dopuni

prednji trap ima i neku kuglu za zamenu , lupa u voznji

preko telefona nista od ovog nije spomenuo

cena zadnja za mene bila 2000 kada ga je cenio 2300

iskreno ni za 1500 ga ne bi kupio

 

 

Edited by neshaoct
dodao slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

To je usko povezano, zasto oni uvoze jeftina (losa) kola. Da li zbog obmane (da bi ih sto bolje sredili i prodali po ceni dobrih) ili zato sto trziste trazi sto jeftinije? Moje iskustvo je da je to zbog kupaca jer svi traze nesto sto jeftinije niko prvo ne ode da pogleda auto nego je odmah on neki kao trgovac automobilima, odmah je komentar "ovaj je bre lud, pogledaj ima lupam u tom gradu 700e jeftiniji..." e onda kada pogleda te krseve onda su svi "prevaranti" sto delimicno i jesu , ne mogu da poreknem :D 
Retko ko je realan pa da pogleda na stranim sajtovima koliko kosta taj dobar automobil (smatram ok limarijski sa nekih 200hkm i poznatom servisnom istorijom) i da izracuna otprilike troskove do svoje kuce. E onda je komentar "ma bezi, to mi izadje skuplje nego sto su ovde" . I tako to ide u krug :D

Samo treba biti realan. Problem je po meni nas bedan standard i izuzetno niska kupovna moc. Zato trziste trazi jeftina kola. Druga stvar nisu svi poznavaoci materije, ljudi jednostavno ne znaju sve o cemu mi ovde pisemo. Koliko samo ljudi znate koji misle da ce dijagnostika da im pokaze prave km? Neki su jednostavno naivni i lakoverni. 

Uzmes primer bilo koje druge branse. Odes da pojedes pljeskavicu pa ti pise 100% cisto meso, a unutra 80% soja. I opet ljudi jedu i kazu odlicna je. Jeftinija 50 dinara od one sa vise mesa. jebiga niska kupovna moc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo ni do kupovne moci, vise je do mentaliteta. Znam gomilu ljudi koji su finansijski dobro iznad proseka i zive dosta lagodno. A kad je u pitanju kupovina (nebitno da li je auto, mobilni ili nesto deveto) svaki dinar se gleda i ciganise se maksimalno.
A sa druge strane preprodavcima to itekako igra jer se lakse zavaljuju krsine, samo da su jeftine.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad je ovo vec prava prica i realno ste svi dali komentar. 
Uzrok uvoza krseva je potraga kupca za jeftinim vozilom koje ce da ga sluzi a posledica je uvoz tih jeftinih kola i verujte mi kad kazem da se ne radi o vecoj zaradi kad se spustaju kilometri bego samo da se namami kupac iliti privuce da bi kupio auto. 
Ja vucem moj BMW vise od dve godine jer sam svakom do sad rekao prave kilometre i ne zanima njih ni stanje ni oprema kad cuju cifru sa brojem 2 tako da sam zato odlucio da ga registrujem jer je auto besprekoran i uzivanje ga je voziti. 
U minusu sam s njim ali ima i toga u ovom poslu  dok neki gledaju samo kako se uaradjuju pare. 
Drugar prodavao 8 meseci X3 i na kraju proda ga nekom majstoru za 800€ manje nego sto ga je platio da bi ga majstor posle 20 dana prodao za 1500€ vise nego sto ga je platio. Sretne se kolega s njima zvog ugovora i prepisa i kazu mu ljudi da tri meseca traze takav aito i da ga nisu mogli naci a svo vreme je stajao na oglasima. Tako da shvatite da nekad vam dobra kola stoje pred ocima samo trebate da ih otvorite. Mislim na oci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg mehanicari.Mehanicar sto odrzava mog bmw,ni jedan auto nije oglasio,vec kaze musterijama i to ode.

Do duse nekad moras imati srece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ja pitam, od ovog momenta bih u ovoj temi strogo zabranio pisanje sem za konkretan auto. Znaci link oglasa, p.s. , slike i opis " bio sam ovaj da gledam,, krs je zbog toga i toga (po mogucstvu i slika kao dokaz) , za izbegavanje jos i zbog ovoga i onoga, prodavac je slagao i u opisu i uzivo za xxx.." i kraj.
Ovo sto se mesecima vrti u krug ovde...nema smisla vise, ma nema odavno :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve vise sumnjam da si to ti u stvari.
Ima stalno, evo koliko delti, brava i gp-a je pogledano samo u zadnjih mesec dana :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...