Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

11 minutes ago, Dule 021 said:

Leb ti bem kakvo razmisljanje!

Argument na sve :)

u ovom stilu
http://rs.n1info.com/Vesti/a544207/Ko-je-promenio-vise-stranaka-od-Marinike-Tepic.html
 

@ZvezdoNedostaje ti malo pristojnosti :)  

Edited by andreja.micovic
ispravljen tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto drskost? 
Svako ima pravo da ceni svoju robu koliko hoce kao i da menja cenu. 
Eto nor ja imam jedan auto gde znam da ima ulaganja i ako sve to ulozim zar cena treba da ostane ista? 
Naravno ako bi se kupci pitali jer nista se to ne vidi na autu jel tako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Dule 021 said:

Sto drskost? 
Svako ima pravo da ceni svoju robu koliko hoce kao i da menja cenu. 
Eto nor ja imam jedan auto gde znam da ima ulaganja i ako sve to ulozim zar cena treba da ostane ista? 
Naravno ako bi se kupci pitali jer nista se to ne vidi na autu jel tako? 

Pa sto je onda stavio prvu cenu od 4199,sto odmah nije digao za ulozeno. Ovde nije taj slucaj,nego manipulacija,da se vlasi ne sete.Jer da ne pratim taj oglas ne bi ni znao da je podignuta cena.Neko je budala da poveruje da ako nije mogao da proda za tih 4200,sad ce prodati za 4850...hehe hau jes nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu pravila. Nekad auto izbegavaju jer mu je cena "mala" , nekome je to sumnjivo. Nekad jer je visoka kao "ovaj je lud ima i za xxxx" a neko misli "mora da je dobar" , ludnica generalno Dosta ljudi i ne prati oglase nego sta vide u momentu to idu da pogledaju i kupe..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš skoro jedan poznanik...u petak je dobio pare a u subotu kupio auto verovatno otišao na prvi plac i uzeo...

U ponedeljak je već kukao kako ne radi ovo, pa ne radi ono...2500 evropskih + reg...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mitros said:

Da li i ovakve prodavce izbegavati, covek digao cenu sa 4199 na 4850,fora, drskost ili sta vec???

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15420350/opel-corsa-d-13-cdti

i jos cena fiksna. Po konjazi cenim da ima plivajuci zamajac...:D

 

Redovna praksa, ja "radi sporta" pratim gomile oglasa tamo, i ovo podizanje-spuštanje se stalno dešava. Može biti da je podigao na nivo za zamenu (mada obično u opisu stoji "u zameni računam vrednost X"), a može biti da je samo da bi "pingovao" one koji prate da im stigne baš takav mail kao tebi (i obaveštenje u PA aplikaciji). Da mu se sad javiš da ćeš kupiti za 4k i da imaš keš u rukama, 90% bi prihvatio. Za 4200 bi prihvatio 100% bez pitanja i potpitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to podizanje cene uglavnom neka sizofrenija i izbegavam da trgujem sa takvim ljudima, nema tu srece.

 

Neka je ulozio 500e, sizofrenija je ocekivati da ce neko drugi racunati tvoje ulaganje 1/1, nije realno ocekivati da ce neko drugi racunati servis, gume ili registraciju 1/1, to ne mozes da refundiras nikako.

Ako je napravio ulaganje navodno 1000-1500e, a digao cenu samo 500e, da li je naduvana cena navodnih ulaganja, da li je prethodno hteo da uvalja sa velikim kvarom itd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričam o slučajevima gde ljudi vrate staru cenu kroz dan-dva... Nekoliko primera je bilo gde naprave i po tri ciklusa podizanja/spuštanja, da bi na kraju spustili iznad dotadašnje najniže i prodali auto - ili odustali - ne znam, jer bude obrisan oglas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to neuračunljivo
Gledali Multiple pre neku godinu, na slikama deluje ok, okrenem lika pitam za servisnu (u oglasu pise da ima) "u kolima mi je na placu, sad sam kod kuce, videcu ujutru" ok, isprica on meni svasta nesto, taj dan cena bila jedna, sutradan krenemo kum žena i ja put Pazove, otvorim oglas cena uvecana za nekih 600-700 €, zovem ga, kaze za tebe ce biti cena koju smo dogovorili, rek'o druze, nista nismo dogovarali, nego nadje li servisnu, pa nisam, brat je dao uz drugu multiplu, nego samo da ti kazem, motor nije upisan u saobracajnu, to se sredi u SUP-u za 15min.
Ne odosmo, naravno.
Sorry for the long post:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preprodavci prevaranti, lazu, ali svako za sebe tvrdi da je preposteni izuzetak, vecina tvrdi da ima dobro odrzavane aute koji su vozeni na otvorenom, ranije su mahom vozili stariji ljudi, a sad to vise nije tako cest slucaj :D 

 

Jezivo mi je sve sto se navodno napravi za 5-10-15min i kosta 20-30e. Gledao letos jednog bmwa, ne radi klima, ma to je samo da se napuni, pa sto nisi napunio onda, sad ti misli jel do freona ili creva klime negde pustaju ili je kompresor los ili je elektronika klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad sam jurio auto odmah preko telefona sam pitao jel radi klima..ako je odgovor bio (a većini jeste) samo da se napuni, nisam ni išao da gledam...

Čini mi se da većina prodavaca čeka kupce koji se uopšte ne razumeju u kola pa da im uvale (verovatno je dosta takvih kupaca).
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se već spominje dizanje cene, gledao nekog pasata limuzinu B8 2016 god, 120k km cena bila 13800. Na prvi pogled na slikama auto izgleda lepo, ali mi i cena "mala" , za to godište, km. Posle 3 dana, pogledam ponovo, isti auto, cena 14900. Da li je video da je cena bila najniža na oglasima, pa su ga mozda pitali jel mu nešto fali kad je toliko jeftiniji, pa mu dosadilo da odgovara, pa konta, da digne cenu da izbegne takva pitanja, ne znam.

Necu da kacim koji je auto u pitanju, jer ništa nisam preko slika mogao videti da mu fali, osim to dizanje cene za 1100 eur.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...