Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Al' bar da ne napišu prava kilometraža, garancija na kilometražu...
Čak i da se vadi da nije znao i da je auto tako došao ovde - pa šta koji moj onda garantuješ kad nisi siguran i kad nemaš dokaz.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore levo na stranici PA, ispod slika ima nekih ikonica, prva je srce, druga ruke a treća je trougao sa uzvičnikom.

Kliknite tu treću i lepo prijavite prevaru, što više ljudi to odradi to su veće verovatnoće da će PA da sankcioniše takvo

ponašanje i vremenom istrebi ovakve oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna auto i sa tom kilometrazom da bude bolji od nekog sa duplo manje km. 
Mozda nije tako? 
Eto ja juce isporucih auto 2004 sa svega 119k km a zajedno smo ga ja i drugar koji ga je kupio gledali posle istovara i ustanovili da je dobar iako je malo zapusten. 
Ja ga lickao malo za njega i ustanovim da mu zamajac dok je hladan malko daje zvuke. 
Po tablicama je presao toliko, ima servisne kartone, odaje utisak po nekim detaljima da je to to i eto jel sad to bolje od nekog sa duplo vise km koji bude servisiran i kom je zamajac promenjen? 
Pritom vidim da se hvatate kilometara kao osnove auta a tu debelo gresite jer najvaznije je odrzavanje a ne kilometri. 
Npr gledamo auto od 250-300k km i sta nam znaci u zivotu da li je presao 180 ili 250k kad danasnji motori opusteno prelaze preko 500k km. U praksi to znaci da ce se jedan srbin koji prelazi prosecnih 10k km od tih 250k km voziti opusteno narednih 25 godina. Hoce li iko od vas toliko zadrzati auto kod sebe? 
Mogu misliti. 
Naravno bice tu i nekih ulaganja s vremenom ali eto nor moj Bravo je otisao za 4300 sa originalnih 136k km a neki su kukali kako im je skupo i 4000. Sad kad pogledate ovaj da li moze nekima do svesti da dopre koliko je moj auto vredeo vise tj koliko nasem coveku vredi tih skoro 400k km manje? 
Jer ako pogledate nije taj Bravo presao 400k nego je to bilo jos 2016 godine i sad ima ko zna koliko sto je dokaz da je to dobar auto i ako sad radi kako treba, u sta verujem, da onaj sa 2500-300 moze da zadovolji ogromnu vecinu nasih kupaca ali samo i iskljucivo kad se spusti sat. 
Eto ja nedavno prodah jedan auto nekom forumasu i prijavih mu prave km i mislite da je u predstavljanju prijavio te km? 
Aha!:lol:

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

Naravno bice tu i nekih ulaganja s vremenom ali eto nor moj Bravo je otisao za 4300 sa originalnih 136k km a neki su kukali kako im je skupo i 4000.

 

1 hour ago, Dule 021 said:

Eto ja juce isporucih auto 2004 sa svega 119k km a zajedno smo ga ja i drugar koji ga je kupio gledali posle istovara i ustanovili da je dobar iako je malo zapusten. 
Ja ga lickao malo za njega i ustanovim da mu zamajac dok je hladan malko daje zvuke. 

 

E sad, nikako da skapiram jel taj bravo sto si prodao valja ili ne... 

1 hour ago, Dule 021 said:

Po tablicama je presao toliko, ima servisne kartone, odaje utisak po nekim detaljima da je to to i eto jel sad to bolje od nekog sa duplo vise km koji bude servisiran i kom je zamajac promenjen? 

 

Nekako stalno demantujes sebe, cak i u istom postu. Verujem ja da nema boljeg automobila u SRB a i sire od onog koji je kod tebe, ali sam totalno pogubljen. 
Velika km zna da bude dobar izbor, kod male ne valja... Vreme za crkavanje... 
ko ce mu ga znati vise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje. Da li vraćaju kilometražu samo na tabli ili i kompjuteru, tj. da li ima šanse da se vidi prava km na dijagnostici? Znam da mogu da promene sve ali ne znam da li se inače cimaju toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitna kilometraza (400k gore dole, kao da je bitno) vec da Dule aminuje. Bolje 400k gde je "sve zamenjeno" nego 150k jer sve dolazi na zamenu.
Vracaju i u kompjuteru kilometrazu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Danilo1 said:

NOV :lol:

...

 

 

Njemu bre sva vozila nova...   https://www.polovniautomobili.com/oglasivac/1318484

 

Tačno iz načina pisanja može da se nasluti da je jedan od onih preprodavaca koji ništa, ama baš ništa osim pranja i lickanja (i to plati drugima, pa se još cenka u ćoravi dinar) ne urade sa vozilima za prodaju. Ulje zamenio? Ma verujem da ni ne proveri... Ali da te gleda u oči i da ti kaže da je auto "top, top, nov kao iz salona, ja ti garantujem" to može bez da trepne... Pa kad duže od 5min gledaš auto on se uvredi. Jbt, trošiš mu vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, BGMilos said:

Jedno pitanje. Da li vraćaju kilometražu samo na tabli ili i kompjuteru, tj. da li ima šanse da se vidi prava km na dijagnostici? Znam da mogu da promene sve ali ne znam da li se inače cimaju toliko.

 

Mogu i da se zajebu pa da vrate samo na tabli a da na odometru ostane stara, tako je barem bilo kod mene :) 

Ali posto je bilo 50 000 razlike (sa 224 na famoznih 175k), moguce i da su namerno ostavili da bude da su se zajebali, a u stvari skinuli 150k sa table a 100k sa odometra :D 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Cvrlu su nova vozila i gas u patos,ako izbaci dim dobijate auto na poklon. Pa ga je neko ovde uhvatio sa debelo vracenom km.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

 

Nekako stalno demantujes sebe, cak i u istom postu. Verujem ja da nema boljeg automobila u SRB a i sire od onog koji je kod tebe, ali sam totalno pogubljen. 
Velika km zna da bude dobar izbor, kod male ne valja... Vreme za crkavanje... 
ko ce mu ga znati vise... 

Ako se posvetis mom pisanju mozda i shvatis a ovako ofrlje citanje podrazumeva da imas svoj pogled na svet i da ne zelis da shvatis sta drugi pisu. 
Ali evo opet po jubilarni 150-ti put cu napisati da nije toliko bitna kilometraza koliko to kako je auto odrzavan. 
U svom postu sam naveo primer neodrzavanog auta sa 119k km kom se vec poceo cuti zamajac  a i po nekim detaljima se vidi da nije odrzavan a opet s druge strane drugi detalji pokazuju da nije presao vise kilometara. 
Bravo je bio apsolutno besprekoran ali eto ako je on prodat za 4300 za koliko on vise vredi od ovog sa bezmalo pola miliona km? Ja kad sam govorio cifru od 4000 vecini je bilo mnogo a na kraju se ispostavilo da su ljudi licitirali ko ce da da vise i dobio sam vise nego sto sam trazio na oglasu. 
Ovaj sa pola miliona je jeftiniji svega 600€ od cene za moj na oglasu a pitanje je “Ako je moj za 4000 bio skup vecini a imao je garantovanih 136k km koliko onda ovaj sa pola miliona vredi?”

Pretpostavljam da ce sad pljustati odgovori kako ne vredi nista jer to niko ne bi kupio? ;)

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee ali kad stbarno covek kupi kola sa 150k km sta mislite koliko to kosta preko? 
Pre neki dan kazem ja liku koji mi se cenjkao da uveze sam uato za te pare a on ce kako on ne moze jer ne kupuje na kolicinu kao trgovci i da ce ga izaci skuplje.  I ja ga onda logicki upitam “ Pa sto se onda cenjkas kad ga ne mozes uvesti za ove pare?”. 
Evo pre sat vremena mi bili neki gledaci i gledaju i gledaju i ja im kazem da ce tesko da nadju ovakav primerak a oni ce ladno “ Zazor na gepek vratim nije savrsen!” i ja gledam i gledam i ne vidim to sto oni vide a onda sledi sledece standardno pitanje “ Koja je zadnja cena?”!!!

Pa jel vam to normalno da lik kaze da je ovo najbolji od svih koje su do sad gledali i odu da traze dalje??? Pa sta trazite dalje????

Ovako neki povoljniji sa pola miliona koji je jeftiniji od ostalih ali ima 180k km na satu? Samo da bude jeftino pa makar bili i prevareni  jel tako? Nazalost ovo je pravo stanje u Srbiji ma sta vi pricali a evo iz dana u dan se uveravam da je tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De se oglasim  i ja kako me je dule nazvao gledacem, gepek vrata jesu bila malo starija od limarije sa leve strane nego sa desne, sto nije ni mnogo bitno. Estecki je audo odlican, posto je kisa nisam primetio daje farban-zafarbavan. Auto nema ujednacen rad kad se upali prvih 2sec a pri tom nije ni bio hladan, mogu zamisliti kakav je na prvom paljenju i kako to da euro 5 ima taliko "ljut" dim (treba samo sumor da se oseti)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule i drugari... 150 i 400 hiljada nije isto, niko me u to nece ubediti.
Vozio sam auto sa xy km, 166 i poslednju Vektru sa pravih 150 do 190 hiljada... bog i sesirdzija.
Nijedan preprodavac nece u fulu srediti auto i onda ga pinuditi musteriji, obican covek hoce ili ce ukoliko ima ulaganja sam spustiti cenu maosimalno. Meni je covek kome sam prodao Vektru doneo tih 200 eur preko a samo jer pisle mesec i kusur dana nijednu zamerku nije nasao.
U Nisu trenutno ima fantasticna 159-ka,2007, do perfekcije odrzavana, prodavac iz neke skroz druge price. Sce sto me je zanimalo rekao mi je cak i za stvari koje nije znao zvao je svog majstora.
Stabie poenta ovog mog posta...prodavci/preprodavci zive od svog posla, savrsenog polovnjaka tesko da ima a takodje i dbrih samaricana medju tim prodavcima. Srecan budes ako ti ne uvali lupan auto ili auto sa skrivenom elektronskom manom. Sto je mormalno da radis odmah po kupovini bilo kakav servis, bilo mali/veliki, proveravas trap i slicno ako taj auto npr ima famoznih 150/160/180 hiljada km i odrzavan je po planu proizvodjaca... uoravo zbog toga sto vecina PREPRODAVACA muva i laze. Licno za sebe, opet gledam bolji i jaci auto. Uslovi su mi da je registrovan, vodi se na prodavca koji je fizicko lice i ima nekakv servisni trag. Samim tim je i provera mnogo laksa. Znam da je bolje gledati auto preko ali nemam vremena. Ima par placeva koji daju prihvatljivu garanciku sto je po meni sasvim normalno. NaAlost velika vecinaplaceva, prodavaca iz dvorista i tzv matrapaza gleda da te odradi na svaki moguci nacin. Uzimam jos jedan primer, ujak mi nudi njegov w203 c200 cdi, 2002 godiste, classic oprema, 120000 km, prvi vlasnik, kupljen kod nas, besprekorno stanje i odlicno odrzavan, necu, jer kako da kazem ujaku da hocu da pregledam auto do detalja. Vecina preprodavac je dovela do NEPOVERENJA.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...