Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa dobro Neso ima i u salonima novih automobila koji stoje i duze pa nadju kupca. 

Druga stvar ovaj je stajao pa je sad i jeftiniji 20 posto.

Opis isti.Auto dobro izgleda.

 Ne vidim razlog za temu izbegavanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da navodim još tih ''idealnih prilika'' za kupovinu, jer kontam...ne mora se to u celosti pisati.

Međutim, kako vidim, auti su sad izgleda postali kao vino :D što duže odstoje na placu to su bolji za kupovinu. Ili, ae nisu bolji, ali su jednako dobri, još im je plus sad pala cena. Kad je već tako, šteta da ljudi onda ne vide te najbolje primerke za kupovinu trenutno. Naročito što i sam totti kaže da ih je pominjao već...tako da ovo sad neće biti nikakva novost onda.

Inače, ovo je sad prvi put da čujem da stajanje od po godinu i po ne utiče loše na auto, ne utiče loše na njegov motor, dizne, menjač, opruge, amortizere, sve gumene delove, ali dobro...neka nova vremena izgleda došla. :D 

 

4 hours ago, totti said:

I nije taj jedini koji stoji dugo, ima ih još, pisao sam na forumu.

Polovinom Januara 2019. si pomenuo da imaš 4 auta sa cenom u minusu, nisi navodio koji auti konkretno, niti bilo šta preciznije. Ne znam da si bilo šta drugo pominjao, podseti ako jesi...

 

Neeego, kao Insignia (od Decembra 2017. do danas), u ponudi istog placa su:

- 2008. Toyota Avensis 2.0 D-4D na domaćim tablicama, ali je ona za to vreme prešla barem oko 13k-14k kilometara (vidi se po napisanoj km u oglasu), pa ona ustvari ne stoji kao Insignia.

- Tu je i 2012. Audi A5 2.0 TDI takođe na domaćim tablicama, ali za njega u tekstu oglasa piše ''vozilo je u svakodnevnoj upotrebi, potrebno je najaviti se pre dolaska'', tako da ustvari ni on nije taj koji stoji kao Insignia.

- Tu je i 2012. Mercedes SL 350 kabrio, isto na domaćim tablicama, ne znam koliko je on skupljao prašinu, a koliko vožen. Onaj oglašen na 49.000...ustvari na 55.000 evra. Ali, on je specifičan auto, nije za porediti sa ovim masovnim modelima.

- Tu je bio i Golf 6 GTI Edition35, ali je on napustio Insigniu skoro :), a realno ni on nije primer koji se može porediti jer je iz ograničene serije, specifičan primerak.

 

- Na kraju, tu je pobednik, tu je auto koji je odstojao kao Insignia, stoji i dalje zajedno sa njom, i takođe nema domaće tablice. To je 2014. Renault Megane 1.5 dCi:

 

Megane.jpg

Screenshot_13.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13941882/renault-megane-15dci-6br-nav-led

 

Uz Insigniu, a da stvarno stoji toliko dugo na placu, jedino ovaj Renault Megan.

Ovi ostali su svi na domaćim tablicama i očigledno se voze, neki manje, neki više - ne stoje kao Insignia i Megan koji ni nemaju domaće tablice. Tako da od te množine automobila koji isto tako dugo stoje i koji su već navođeni na Forumu, ustvari je samo jedan Renault Megan. 

 

p.s. Ne brinite, imam dobro poznavanje ponude još placeva, biće sve na Forumu kad dođe vreme. :thumbup: 

Ako ovo nije za 10-tku iz poznavanja ponude ovog jednog placa, tu je ''stariji profesor'' koji piše te oglase, nek' dopuni.

 

 

Edited by neshaoct
izmena & dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blamiranje ti se nastavlja default_biggrin.png 

 

Ne obraćaš pažnju na detalje Nebojša, moraš to mnogo bolje. Vežbaj, što kaže onaj deka sa YT default_biggrin.png

Ako uporediš dva print screena Insignije, pogledaj im i kilometraže. Znači da se auto povremeno provozao, nije stajao sve vreme.

Isto važi i za Megana, imaš sliku najnovije kilometraže u prilogu. Znači da se auto povremeno provozao, nije stajao sve vreme.

 

Čak i da jesu stajali sve vreme... Golfa Gti koji je najduže i najviše stajao i koji se skoro nije ni mrdnuo je kupio jedan poznati serviser (tačnije njegov kum, ali on je pregledao auto i kad je stigao i pre nego što ga je uzeo), vlasnik jednog velikog servisa u Beogradu, koji se i ovde na forumu pominjao. Pojedinci odavde i znaju o kome se radi, ali ih molim da ne pominju čoveka, pošto je nebitan za ovu priču. On ili smatra da je to što je stajao nebitno, ili planira da stuče više hiljada € u generalnu, dizne, menjač... Šta ti misliš? default_biggrin.png

 

Ja neću da ulazim da li je to dobro ili nije, nisam serviser za razliku od tebe (pored toga što si i špediter). Ovaj poznati majstor očigledno smatra da nije. Ali sve je to nebitno - ja sam i pisao da neki dugo stoje, čak i preko godinu dana i ne razumem tvoju želju da sad mene pokušaš da kompromituješ ili šta već, a nemaš čime default_smile.png Postavljanje ovih automobila u ovu temu ti je jedan od do sad najvećih bisera. 

Jedina veza sa vinom koje pominješ je grožđe, a koje je u tvom slučaju izgleda veoma kiselo default_smile.png

 

Što pre shvatiš da me ti nećeš oterati sa foruma (sve dok ja sam ne odlučim tako) biće ti lakše default_wink.png

 

Megane.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam samo da je kum pomenutog kupca VW Golf GTi ed35, nije majstor za njemačka prava dobra auta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suština je da konkretna dva auta, Opel Insignia i Renault Megan (kao što znamo masovno zastupljeni modeli automobila u SRB), stoje u ponudi tog placa barem 16 meseci. Tu vremensku činjenicu niko ne može da promeni. Nisu se prodali barem 16 meseci.

 

Do sada se na Forumu pisalo da kad god neki auto duuuuugo stoji na placu, npr. eto 16 meseci dugo (a nije neki specifičan, redak primerak modela već masovno zastupljen model), to ustvari znači da ga svi zaobilaze iz nekog razloga.

Govorilo se ''teraj ga u qrac, stoji godinu dana''. :) Ono, bukvalno se tako govorilo.

Aaaaaaaali, to je bilo nekad. Sad je došlo novo vreme (od juče, barem na ovoj temi), sad je došlo neko novo doba, pa sve što se do sada pisalo po Forumu oko dugog stajanja auta na placu - više ne važi (barem u ovoj temi).

 

- Sada, po novom vremenu od juče, dobro je kad auto dugo stoji na placu. Ili, ne smeta mu ništa. Najbolji su oni primerci koji odstoje 16 meseci, a još bolji su oni auti kojih placevi ne mogu da se otaras...oooovaj prodaju po 24 meseca.

- Sada, po novom vremenu od juče, što duže plac ne može da proda neki auto - to je dokaz da je taj auto dobar, za preporuku. Ono, do juče smo pisali ''beži od toga auta stoji preko godinu dana, ne mogu da ga prodaju'', a od danas treba da se piše ''idi kupi taj auto baš zato što stoji na placu 16 meseci''.

- Sada, po novom vremenu od juče, za sve aute koji se brzo prodaju, treba da pišemo ''sigurno je bio loš auto, zato se tako brzo i prodao, loša ponuda''. :D 

- Sada, po novom vremenu od juče, svi placevi u SRB treba umesto onog ''Top stanje'' ili ''Nov Nov Nov'', da napišu ''svi naši automobili u ponudi se redovno provozaju''.

Jer ipak, i kad je auto npr. godinu i po dana na placu, on ne stoji...nikako ne stoji. Jedno 250 preparkiravanja tamo-vamo po placu x 100 metara za tih 500 dana, plus npr. 35 probnih vožnji (prosek na svake dve nedelje po jedna) od 4 km oko placa = 165 pređenih km. :thumbsup: Nego šta, da se od danas piše u oglasima ''redovno provozan''. :D 

 

Doduše, to novo doba je još ranije nastupilo u jednoj drugoj temi takođe, pa se nekad na Forumu pisalo ovako. U tom postu uvek se vrti oko 5%-6% (500 na 10k, 700 na 12k, 800 na 15k), i to ono što sam preprodavac hoće da skine.

Ali se posle u konkretnoj temi, koja baš u svom naslovu ima ''spuštanje cene'' (jer to Google mnogo lakše izbaci u pretrazi kada neko to traži), pisalo i piše drugačije.

A, kako će kupac da dobije cenu od 14.2k sa početnih 15k, osim ako prvo sam ne kaže ''evo 14k'', ili ipak realnije treba da kaže ''evo 13.5k''...pa se onda preprodavac i kupac ''nađu na pola puta''. Ali, ispao je veeeeliki problem što sam napisao kupcima da slobodno mogu da odu na plac, i za auto koji je oglašen na 15k evra kažu ''evo 13.5k evra''. Jer, ako kažu ''evo 14.5k'' za taj auto, dobiće 14.7k ili 14.8k i to je to. Kako sam samo smeo da kažem ljudima da je normalno da se cenkaju u 10% od tražene cene (i za jeftine i za skulje automobile), i da će nekada dobiti manje od toga, nekada više (zavisi od konkretnog auta, od ponašanja kupca, od toga koliko jako preprodavac želi baš tada da proda taj auto, itd, itd).

Sram me bilo :D 

 

Ustvari, verovatno i ne bi bio problem da nisam to napisao baš u temi sa tim naslovom. Kao što i za ovo dugo stajanje auta na placu nije problem da se napiše u nekoj drugoj temi ''teraj ga u qrac, stoji godinu dana'', ali zato u temi oko auta sa naslovom ''za izbegavanje''...juuuu, tu nikako to ne sme da se napiše (videće Google pa će ljudi lakše da saznaju). ;) 

 

Nego:

3 hours ago, totti said:

Ako uporediš dva print screena Insignije, pogledaj im i kilometraže. Znači da se auto povremeno provozao, nije stajao sve vreme.

Decembar 2017: 165.328 km; April 2019.: 165.911 km; Razlika: 583 km.

3 hours ago, totti said:

Isto važi i za Megana, imaš sliku najnovije kilometraže u prilogu. Znači da se auto povremeno provozao, nije stajao sve vreme.

Decembar 2017.: 158.592 km; April 2019.: 158.592 km; Razlika: 0 km

To je ono što ja, ili bilo ko može da vidi - oglas.

Sad imamo dodatnu sliku za Megana da se pokaže da razlika postoji i da ona iznosi: 153 km ukupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda postoji neko elekttomegnetno zracenje oko totijevog placa koje tera kupce... I passat je stajao tamo 6 meseci pre neg sto sam ga uzeo. Mada, kad malo bolje razmislim, jesam se osecao malo cudno dok sam bio tamo... I sad krece muzika iz Dosijea X

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma1986

 

6 nije isto što i 16 (mada realno i više jer je morao malo odstojati i u inostranstvu).

Ti si kupio auto sa domaćim tablicama (došao na plac verovatno iz zamene ili komisiona prodaja jer se nije vodio na prodavca), kome je registracija isticala 03/2019., kome je cena u oglasu sa 4.800 bila spuštena na 4.600. Mislim da si i pominjao na Forumu to oko cene. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da osvežim temu.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13664301/volkswagen-passat-b7-highline-to-p

 

5ca8a5de42d4b_CaptureUeueid.thumb.JPG.ebc81cb0850a1fa19ec3e5dd520642d1.JPG

 

Iako iz principa ne otvaram oglase TOP/NOV i sl... Svidi mi se auto, pozovem, popričam, sve sjajno i bajno.

Ono što me najviše iznerviralo, čovek daje broj šasije unapred, održavan u ovlašćenom servisu, kilometraža 100% ta, nema šta da krije.

I pitam lepo, je l' ok da se proveri auto u ovlašćenom servisu, neću sigurno kupiti auto bez provere kod njih.

 

NARAVNO, MOŽE PROVERA BILO GDE! Pa kakav čovek treba da budeš?? Da mi izbiješ iz džepa pare za pregled u ovlašćenom servisu i put do NSa, i da izgubim pola dana, a ZNAŠ da neću uzeti auto! Sva sreća našao sam kako da proverim po šasiji pre nego što sam krenuo na put.

 

Auto stvarno održavan u ovlašćenom servisu, samo "sitnica" na poslednjem servisu prošle godine je imao malo više kilometara.

Svega 120 000 više. 290 000 prošle godine.

 

6945613edfc1-1920x1080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sića..
Verovatno je lik u fazonu "ne znam, ja nisam nista petljao oko kilometraze i sl."
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ali toliko da te budeš.... Ne znam reč...

Ja organizujem svoje obaveze da uklopim, cimam drugara koji može da mi pozajmi keš dok ja ne regulisem kredit.

Imam poznanika koji ceka moj auto, nije mu hitno, kad ja nadjem.... Ali jbga, i njemu treba neko vreme da skupi kes.

100 stvari sebi komplikujem... Sad zovem drugara i ovog za prodaju, e ne treba... E što me je*eš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su to APP klosarske fore, sve dok mu (i njemu slicnim) ne dodje neko malo ludji, pa mu objasni malo neke stvari u zivotu. Niko ne voli da ga neko vuce za nos, da ne kazem nesto drugo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 Ma nisam... Evo ceo dan se teram da to ne radim. Žena mi lepo kaže - Nemaš ništa od toga, samo ćeš se iznervirati još gore.

A taj kad je takav, misliš da ćeš ti biti prvi koji će ga pljunuti? Nećeš biti prvi danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni kako ne razumeš, to on zbog tebe, da tebi bude lakše, da budeš srećniji jer ti piše manja km....

Za tvoje dobro i tvoj mir... Aj probaj ti da uvezeš za te pare... Aj nađi makar jedan sa tom km za te pare :lol:

Da si ga pogledao kupio bi ga, samo kad te malo ubedi.

 

 

E stvarno, kako neki nemaju obraza i misle da su svi mahom ovce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je sa polovnimautomobilima.com ,ne objavljuju komentare koji im se ne svidjaju,jedan su pre neki dan objavili pa kad su videli da su se zeznuli komentar je nestao...?

Ne znam da li se svuda u svetu(kao i u  EU kojoj tezimo)ovako ponasa prema korisnicima  i podrzavaju prevaranti?

Evo pre par minuta videh jos jedan oglas revoltiranog korisnika...

 

Screenshot_2019-05-12 Polovni Fiat Punto p r e v a r a 2002 god Polovni Automobili Srbija, Gornji Milanovac.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...