Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ovako..

Juce sam bio da pogledam jedan GP u Alibunaru. U pitanju je benzinac 1,4 T-Jet motor sa 120ks,5 brzina. 2008.godiste. Isprva sam mislio da takva kombinacija i ne postoji,ali nakon provere preko e-pera sam se uverio u tacnost podataka sa oglasa.
Auto uvezen iz Svajcarske,registrovan.

E-per mi je potvrdio da je proizveden septembra 2008 i da je u pitanju Emotion paket opreme - mogu reci prebogat opremom. Pored "standardnih" stvari tu su jos:
-tempomat
-adaptivni tempomat
-dvozonska digitalna klima
-4x el.podizaci
-navigacija
-parking senzori
-siber
-panorama krov
-naslon za ruku
-...

Na slikama prelep i tako su auto ocenili i najbolji drugar i majstor. Ali posto se auto ne uzima sa slika,ja se odlucim da krenemo na duzi put jer je Alibunar od Sombora udaljen preko 200km.
Obzirom na duzinu puta i ja i majstor (koji je takodje zvao prodavca) smo ga pitali ima li nekih mana,nedostataka..da ne krecemo bezveze. Odgovor je naravno bio negativan,cak je rekao da ce nam platiti putne troskove ako nadjemo manu :rolleyes:
I krenemo nas trojica.
Drugar je bio tu kao drustvo i podrska (a i kao dodatni par ociju),a majstor inace poseduje servis/radnju specijalizovanu upravo za FIAT/Lancia/Alfa vozila. Dakle - razume se odlicno u sve njihove modele.

Stignemo mi na adresu i on izvadi svu dijagnosticku opremu ukljucujuci i merac za boju. Ova dvojica prodavaca (braca su) to nikad nisu ni videla. :lol:
Motor dobar,suv,dobro radi. Kilometraza izgleda prava (140.000km). Sednemo u kola,provozamo se nas trojica..menjac dobar, precizan,kvacilo lako odvaja,auto utegnut,jedino je majstor procenio da nesto polu-osovina zeza kao i jedan lezaj.
Na staklima sve osmice.
Na limariji je pronasao deblji sloj boje u nastavku stakla kod zadnjih desnih vrata. Taj deo je farban i bilo je neke prepravke kod prednjeg desnog fara.
Dakle - nista strasno.

Ali je zato enterijer bio uzasan. Ne mogu reci da je propao,vec da jednostavno nije cuvan i odrzavan kako treba.
Na suvozacevom sedistu je nekoliko izgorina od cigareta. Ali to je jos i bilo "podnosljivo" u odnosu na vozacevo mesto. Znaci bar 10-15 rupa takodje od cigara. Izbuseno sediste na sve strane.
A najgore stanje je bilo na tapacirungu vozacevih vrata. Ceo,ceo je izgoren..progoren rupama..kao da je vlasnik bio levoruk pa je vozio desnom rukom,a levom drzao cigaru..tako bi to moglo da se objasni.
I pogadjate - nista od toga se na slikama nije videlo,sem jedne nejasne tackice na sedistu vozaca za koju preko slika ni majstor,ni drugar ni ja nismo mogli da utvrdimo sta je.

Dakle,spolja je auto ocuvan,lep,ali auto spolja vide drugi,a iznutra prvenstveno ja.
Obzirom da sve svoje stvari uvek pazljivo cuvam,da sam prilicno pedantan meni je to stanje enterijera vrlo zasmetalo. I drugar i majstor su se slozili da ne bih trebao da ga kupim. Tako su me,kao iskusniji i strucniji,i posavetovali.
A najjaci deo je bio,kad su videvsi da cu odustati od kupovine,ova dva brata prodavca dosapnuli mom majstoru da me "ubedi" u ispravnost auta i kupovine,a da ce mu oni tutnuti sto evra u dzep. :ph34r: Od mojih para dakako. :sick:

Eto..
Ako neko odluci da pogleda auto da zna sa cime ce se susresti. Kazem - auto je tehnicki u redu,kilometraza (valjda) prava, limarijski dobar isto (osim ta dva mesta),ali enterijer jako los. A najgori od svega - odvratni likovi od prodavaca. Posebno taj stariji brat.

Posto ja ne umem da postavim sliku,ostavicu samo link pa neka neko od modaratora edituje post ako ima volju i zelju.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13795825/fiat-grande-punto-14b-tjet-ful
Jer sam primetio da svaki dan obnavljaju oglas,pa ce link brzo postati neupotrebljiv.

P.S.u povratku svratimo u Novi Sad da pogledamo jedan drugi koji mi je isto zapao za oko,pregledamo ga isto detaljno,isprobamo i pazarimo. Tj,ja sam ga kupio ;):whistle:
Nije tako atraktivnog izgleda,nije ni blizu sa takvim paketom opreme,ima vise km,stariji je,ali je u boljem stanju i sasvim dobar za ono sto mi treba.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slici vozacevih vrata se jasno vide tackice od cigara! Prevideli ste to! Jel su vam platili put?

 

Edited by bane1321
Zeza me fon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,napisao sam da smo primetili neke tackice,kao rupice.
Ali slika je slika,a videti to uzivo je nesto sasvim drugo.

Ma,kakvi platili..nije slucajna izreka "ciganska posla"..(shvatam da ovo ima uvredljivu nacionalnu konotaciju i da je opasan stereotip,ali se u ovom slucaju sasvim potvrdilo)...pa se izvinjavam ako nekoga vredja.

Uglavnom - ja ovaj post nisam stavio da kukam i jadikujem. Ja sam kupio drugi auto,mada priznajem da bih vise voleo da sam pazario ovaj. Post sam napisao da neko drugi sazna nesto vise ako gleda oglas.

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je uzbudjenje I zelja da ga kupis uradila svoje, vidi se jos tragova habanja i na prekidacima sa leve strane volana… Svakako to ne umanjuje cinjenicu da su slepci ta dvojica sto prodaju. Znam kako je kad treba da potegnes put da vidis nesto, shvatam I da nece niko da popljuje robu koju prodaje, ali majku mu...

Ja sam presao oko 140km da kupim auto. Prodavac je bio 90% precizan u opisu. E sad gledajuci krupne stvari malo su nam promakle neke ''sitnice'' I lik je malo ispao slepac za druge stvari, ali Boze moj… 

Ljudi su postali tako veliki slepci, da je to uzas!

Cestitam na kupovini, imao sam GP, fenomenalan auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Habanje kod tih prekidaca smo apsolutno registrovali odmah na slikama,ali nije mi to bio razlog zbog kojeg bih odustao.
A za zelju si u pravu.

Hvala na cestitki! Nadam se da ce me dobro sluziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su postali takvi smradovi da je to strasno. Prilikom svake trgovine maksimalan oprez.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, andreja.micovic said:

Uopšte se ne vidi da je adresa Milenka Grčića 3 :)

Izvinjavam se ako je neki poznanik ... :P 

 

A vidim i da prati forum, ili mu je neko dojavio, jer u međuvremenu je uklonio fotografije. I odvojio je taj oglas od ostatka ponude. Uostalom, i sam je napisao da je auto dobio u kompenzaciji, verovatno nije stigao pravovremeno adekvatno da odreaguje. Jbg. erare humanum est ! Ljucki je grešiti ... Na kraju, šta je dvesta hiljadarki za 'naki auto ... :lol:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Decak Iz Vode said:

Pa,napisao sam da smo primetili neke tackice,kao rupice.
Ali slika je slika,a videti to uzivo je nesto sasvim drugo.

Ma,kakvi platili..nije slucajna izreka "ciganska posla"..(shvatam da ovo ima uvredljivu nacionalnu konotaciju i da je opasan stereotip,ali se u ovom slucaju sasvim potvrdilo)...pa se izvinjavam ako nekoga vredja.

Uglavnom - ja ovaj post nisam stavio da kukam i jadikujem. Ja sam kupio drugi auto,mada priznajem da bih vise voleo da sam pazario ovaj. Post sam napisao da neko drugi sazna nesto vise ako gleda oglas.

Ahahhaah, ladno si hteo da kupiš auto od idiota kod kojih sam i ja bio, evo mog iskustva:

Ja bih isključivo gledao 1.9 twin turbo. Ova što si je okačio izgleda ko čaša. Samo da te upozorim da su sa tog placa iz alibunara teeeški debili, umalo se nismo potukli kada sam hteo da kupim auto, koji je na slikama bio ok, a uživo onako, mada je bio stariji - u pitanju je Seat leon 1.9TDi ARL od 150ks, koji je imao problem sa menjačem, vozili su nas trojica, svakom zakrči iz prve u drugu, a lik sa placa nas ubeđuje da ne znamo da vozimo. Još je bio i moj burazer od tetke, koji i poznaje te likove sa placa.

P. S. 

Prodavci su mlađi tipovi, nešto oko 30 ili malo jače? 

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW Touran - "Movie" paket opreme.

Malo je iščukan i slomljen je vozačev retrovizor.

Evo koja sličica iz Francuske dok ne budu sa placa (Miami cars).

 

Francuska - https://www.alcopa-auction.fr/en/voiture-used/volkswagen/touran-1-9-tdi-105-movie-83184

 

Screenshot_20190205-200450_Firefox.thumb.jpg.63df277519ff95bc766018f6a75aa62c.jpgScreenshot_20190205-200350_Firefox.thumb.jpg.9ae7dd11efa9873cb257a0dcf5cdb052.jpgScreenshot_20190205-200315_Firefox.thumb.jpg.b19fbfbf179104e21fa181af30f53c1f.jpgScreenshot_20190205-200254_Firefox.thumb.jpg.9057152c9e97c3b5cae142a3db40cec9.jpgScreenshot_20190205-200236_Firefox.thumb.jpg.2ddd80c34588b8553cf04ea6da3a54ab.jpgScreenshot_20190205-200221_Firefox.thumb.jpg.961ec70fc02354788e6eaa849d6a57bb.jpgScreenshot_20190205-200210_Firefox.thumb.jpg.b8f008ba547a76bb4bc8a39de3d9435e.jpgScreenshot_20190205-200150_Firefox.thumb.jpg.42ff7eaa5004183435c132b385dffc56.jpg

 

Srbija - http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13567298/volkswagen-touran-19-tdi-kredltl

 

5c59e194a349f_Screenshot_20190205-195603_PolovniAutomobili.thumb.jpg.f1db4a5a0d6b506d55b6a878bf416958.jpg5c59e1ad2b7a8_Screenshot_20190205-195638_PolovniAutomobili.thumb.jpg.1272a4c53639cee2e42300e855e9301d.jpg5c59e1b761be5_Screenshot_20190205-195720_PolovniAutomobili.thumb.jpg.062f1be145c8959a96593b6e4a3addf6.jpg5c59e2b36ad27_Screenshot_20190205-195620_PolovniAutomobili.thumb.jpg.f92ac8e0ae74e7dc542c9a1d504b9f08.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, marko.jovanovic said:

Ahahhaah, ladno si hteo da kupiš auto od idiota kod kojih sam i ja bio

Prodavci su mlađi tipovi, nešto oko 30 ili malo jače? 

 

Preko 30 nemaju sigurno.
Ovaj stariji mozda negde toliko,mislim da je rekao da se zove Dragan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, pametnjakovići. Al da si video scenu kada smo se svađali, onaj stariji nas ubeđuje da ne umemo da šaltamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Tourana je ista priča kao za 90% vozila. Svaki je negde zagreban, čuknut što je sasvim normalno za auto tih godina.

Ako nisu vratili km 200 hiljada, ne znam zašto bi bio za izbegavanje....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam napisao da je za izbegavanje, nego čisto da se vidi kolika su oštećenja ukoliko neko bude zainteresovan (kada sam već natrčao na isto vozilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za izbegavanje su braća iz Alibunara (prodaja vozila Alibunar). 

Dečak iz vode i ja smo izneli svoja iskustva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ljudi znaju o kom GP je bilo reci, oglas vise nije aktivan (na tom linku ofc)

 

image.thumb.png.0995fa97de5fe6b4fc20c05a9cd97732.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je nakon nase posete skinuo cenu za 100 ojra.

Neko me pitao za adoptivni tempomat.
Mozda nisam dobro razumeo spisak opreme prema e-peru,izvinjavam se. Tempomat svakako poseduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adaptivni odrzava brzinu, ali i rastojanje izmedju vozila.

Bilo je predvidjeno jos za Stila, sa 3 moguca podesavanja razdaljine (Far, Normal, Overtake), ali se slabo odomacilo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...