Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma 100% spustio km pa tako prodao. Kako bi kupcu bilo bolje. Vidiš ovde na oglas odmah stavio 999999 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao me jedan forumas za ovaj Audi i ja mu rekoh da ja dok ne vidim vozilo ne vredi pricati ma koliko da je lep na oglasima. Otisao on i kaze sve u svemu auto nije los i ima da se ulozi ali ono sto je presudilo da ga ne kupi je upravo taj 4x4 jer auto nema taj pogon a prodavac tvrdi da u svim papirima od carine pise da je Quattro. I posle pregleda majstora i cinjenice da nema 4x4 ovaj ga i dalje tako prodaje. 

E sad auto nije za izbegavanje ali prodavati svesno nesto sto nije ono sto se predstavlja na oglasima nije bas na svom mestu.  

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13505931/audi-a4-19-tdi-s-line-4x4

FE583D51-24AB-4E19-A818-3E1A3657739A.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da je prodavac napisao da bi se kupac osecao bolje, jer, realno 4x4 mu ne treba samo vise trosi :).

Ovako stavio nalepnicu quattro i Sline, crveno i, mali malo usisao patosnice i oprao sajbu i kupcu odmah zaigra srce.

 

Iako je kupac svestan da auto to sve ne poseduje, njemu nekako lepse kad prica u drustvu.

 

Kao npr. kad kupi auto sa 150-170k km predjenih a svestan da je presao 400k km. Al kupcu nekako milina sto mu na satu pise 150kkm i onda se hvlai po drustvu kako je jeftino prosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quattro pogon nije isti u svim Audijima tj. postoje razlike između quattro pogona u npr. A5, A6, A8 i sl. i onoga u A3. Ti quattro sistemi imaju i drugačije nazive Torsen i Haldex. Kod Haldex sistema kao što bi trebao biti kod Audi A3, kompletna snaga ide na prednje točkove u normalnoj vožnji i auto se praktično ponaša kao i svaki automobil sa prednjim pogonom. Tek kada dođe do proklizavanja prednjih aktiviraju se zadnji i dolazi do transfera snage na zadnje. To je postignuto nekim sistemom duplog kvačila ili tako nešto. Kod Torsen sistema je permanentan pogon na svim točkovima. Ova razlika postoji ne samo kod Audija već generalno u VW grupaciji. Hoću da kažem da ne mislim da prodavac nekoga hoće da prevari, osim ako on ili neko drugi nije bukvalno nalepio oznaku, što ne verujem.  

Edited by Sheriff

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

I posle pregleda majstora

jel moguce da je covjek vodio auto kod majstora? ima li oci..ili ga bole koljena pa ne moze da cucne.. :blink:

driveshaft.jpg

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Sheriff said:

Quattro pogon nije isti u svim Audijima tj. postoje razlike između quattro pogona u npr. A5, A6, A8 i sl. i onoga u A3. Ti quattro sistemi imaju i drugačije nazive Torsen i Haldex. Kod Haldex sistema kao što bi trebao biti kod Audi A3, kompletna snaga ide na prednje točkove u normalnoj vožnji i auto se praktično ponaša kao i svaki automobil sa prednjim pogonom. Tek kada dođe do proklizavanja prednjih aktiviraju se zadnji i dolazi do transfera snage na zadnje. To je postignuto nekim sistemom duplog kvačila ili tako nešto. Kod Torsen sistema je permanentan pogon na svim točkovima. Ova razlika postoji ne samo kod Audija već generalno u VW grupaciji. Hoću da kažem da ne mislim da prodavac nekoga hoće da prevari, osim ako on ili neko drugi nije bukvalno nalepio oznaku, što ne verujem. 

pa nije ovo tema, ti si pisao o vrstama diferencijala.. cituckao si malo ;)

23 minutes ago, Sheriff said:

Kod Torsen sistema je permanentan pogon na svim točkovima

ovo nije tacno. nemojte brate mlait', citajte po internetu.

Torsen je vrsta diferencijala, a ne sugestija da ima 4x4. Auto moze da ima torsen dif iliti speru a da nema AWD. Moze da ga aktivira komp automatski ili dugme i tada se tockovi vrte istom brzinom bez obzira na uslove. Prije aktiviranja torsen se ponasa kao obicni otvoreni diff (tockovi mogu, ako za time postoji potreba-u krivini, da se okrecu razlicitim brzinama). Posle zatvaranja, konstantno se ponasa kao 100% sper.

Odje je kljuc ima li pogon na sva 4 tocka ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Zan Batist said:

pa nije ovo tema, ti si pisao o vrstama diferencijala.. cituckao si malo ;)

ovo nije tacno. nemojte brate mlait', citajte po internetu.

Torsen je vrsta diferencijala, a ne sugestija da ima 4x4. Auto moze da ima torsen dif iliti speru a da nema AWD. Moze da ga aktivira komp automatski ili dugme i tada se tockovi vrte istom brzinom bez obzira na uslove. Prije aktiviranja torsen se ponasa kao obicni otvoreni diff (tockovi mogu, ako za time postoji potreba-u krivini, da se okrecu razlicitim brzinama). Posle zatvaranja, konstantno se ponasa kao 100% sper.

Odje je kljuc ima li pogon na sva 4 tocka ili ne.

U svakom slučaju, kao što kažeš o ovome se dosta može pročitati na internetu, pa neka svako izvlači svoje zaključke. Možda Torsen sistem ima i sa pogonom samo na prednje točkove, ne znam i nisam ni rekao da nema ili ima, ali sam se fokusirao na varijantu quatrro pogona i tu sam rekao da postoje različiti sistemi. O ovome sam dosta čitao i to je tačno i odgledao dosta klipova još dok me je to zanimalo, ali ne kažem da sam sve skontao kako treba, ali ako nekoga više zanima on će se sam raspitati i ući u dubinu. Za konkretan primerak da li ima ili nema quattro pogon, majstor eto kaže da nema i prodavac ispade prevarant ili je možda neko njega prevario. Samo sam izrazio sumnju da je prodavac nekoga hteo svesno da prevari i dalje ne verujem u to.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sheriff, sve je to ok.. i imati drugacija misljenja o istom pitanju ali skrenuo si sa teme..i onda zamjenio temu razgovora nekom drugom i profulao.. :)

P.S.

16 minutes ago, Sheriff said:

nemojte brate mlait',

izvinjavam se za izraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Zan Batist said:

@Sheriff, sve je to ok.. i imati drugacija misljenja o istom pitanju ali skrenuo si sa teme..i onda zamjenio temu razgovora nekom drugom i profulao.. :)

P.S.

izvinjavam se za izraz.

Da, sa teme sam skrenuo svesno, a rećiću i zbog čega. Pomislio sam da kada mu je majstor rekao da nema quattro da je mislio da nema sistem Torsen, pa sam zbog toga napomenuo da postoji i drugačiji sistem. To je razlog, jer ne verujem da niti majstor niti prodavac imaju neku zlu nameru da nekoga prevare ili dovedu u zabludu. Verovatno je neki nesporazum u pitanju.   

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

Mora da je prodavac napisao da bi se kupac osecao bolje, jer, realno 4x4 mu ne treba samo vise trosi :).

Ovako stavio nalepnicu quattro i Sline, crveno i, mali malo usisao patosnice i oprao sajbu i kupcu odmah zaigra srce.

 

Iako je kupac svestan da auto to sve ne poseduje, njemu nekako lepse kad prica u drustvu.

 

Kao npr. kad kupi auto sa 150-170k km predjenih a svestan da je presao 400k km. Al kupcu nekako milina sto mu na satu pise 150kkm i onda se hvlai po drustvu kako je jeftino prosao.

Bravo!

Vidis da sve znas. 

Gro forumasa je kupilo od mene aito sa pravim kilometrima i automatski trazilo da se kilometraza spusti na manju. 

Zato pusti ti te virtuelne price i predji u realnost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Dule 021 said:

Gro forumasa je kupilo od mene aito sa pravim kilometrima i automatski trazilo da se kilometraza spusti na manju. 

Nije to da bi njima bilo srce na mestu, nego da ne moraju oni da se muce kad budu prodavali auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nesto za izbegavanje...

 

Screenshot_20.jpg

246382a13592-1920x1080.jpg52343b39f814-1920x1080.jpg0cd025de2956-1920x1080.jpg

df5cf72aba42-1920x1080.jpg3c5cae1fbd9a-1920x1080.jpgb5ae907f83e8-1920x1080.jpge3f19fefbb5d-1920x1080.jpg
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13656300/honda-accord-20


Presao makar duplo, volan, rucica menjaca i kozica katastrofa, motor ulickan, cela desna strana radjena, levu nisam ni gledao bio je do zida parkiran. Vozen kao sluzbeni sigurno...

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, rkoma1986 said:

Nije to da bi njima bilo srce na mestu, nego da ne moraju oni da se muce kad budu prodavali auto :)

Jbg tehnicki nisu oni spustili km, a isto tako tehnicki ni preprodavac nije spustio verovatno jer ne mogu i ne znaju, ali zato sajdzija je kriv.

 

Sva ova prica danima unazad i hiljadama postova je jedan veliki nesporazum, jedni insistiraju na komandnoj odgovornosti za vracanje km sata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sheriff said:

Da, sa teme sam skrenuo svesno, a rećiću i zbog čega. Pomislio sam da kada mu je majstor rekao da nema quattro da je mislio da nema sistem Torsen, pa sam zbog toga napomenuo da postoji i drugačiji sistem. To je razlog, jer ne verujem da niti majstor niti prodavac imaju neku zlu nameru da nekoga prevare ili dovedu u zabludu. Verovatno je neki nesporazum u pitanju.   

Da bi auto imao 4x4 pogon treba da ima kardan. 

Da li treba dalje ulaziti u diskusiju?:)

1 hour ago, rkoma1986 said:

Nije to da bi njima bilo srce na mestu, nego da ne moraju oni da se muce kad budu prodavali auto :)

Pa da a imace servisnu istoriju upisanu u Srbiji i vozice ga vise godina a onda ce ovi sto gledaju da kupe auto od vlasnika da cvetaju kad vide sve to i kupice auto sa pravim kilometeima :)

3 hours ago, Zan Batist said:

jel moguce da je covjek vodio auto kod majstora? ima li oci..ili ga bole koljena pa ne moze da cucne.. :blink:

driveshaft.jpg

 

Nije on vodio majstora samo zbog pogona na pregled nego je auto za svoje godine skup i ustanovljeno je da su amorti i kocnice pri kraju a i da nije 4x4. Mozda nije losa kupovina ali pricati da auto ima nesto sto nema je prevara. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam detaljnije pogledao ovaj oglas za Audi i vidim da u naslovu stoji 4x4, a dole u opisu detalja kod stavke "Pogon" piše "Prednji". Totalna zbrka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gile smederevo, i ti vidim čituckaš.. ;)

kolko sam ja zakljucio iz ovih 40 godina zivota, kad se necija tvrdnja ospori to treba potkrijepit odgovarajucim argumentima.

Mozes li nam napisat detalje o tom tipu 4WD, kako se vrsi transfer?

samo mi nemoj ovo napisati molim te: "it is also possible to build a 4WD vehicle which uses a hydraulic motor at each wheel, all powered by a large central hydraulic pump".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_39.jpg

4c6d67a3d43b-1920x1080.jpga26b9dcd472e-1920x1080.jpgafd79be65a14-800x600.jpgf7f76b59a76e-800x600.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13159833/lancia-ypsilon-13-multijet-reg

 

E pa za pocetak,sa razgovorom vlasnika,kaze limarijski tip top,male ogrebotine ali navodno ocuvana za 2004,da ne gresim dusu,krov i gepek je rekao da su presvuceni u crnu foliju,inace je ljubicasta boja ,sto mi iskreno ne smeta posto je za sestru.Otisao ,video ,covek pogledao moju libru kaze svidja mi se,iskreno mehanicki nisam gledao,kvacilo je tvrdje nego na mojoj libri iako je y presla 87k km.desno krilo masi liniju,vrata vozaca i suvoza gore moze prst ipo da prodje dole pola prsta,leva vrata zagrebana,hauba u pokusaju poliranja zadobila tragove od polirke,znak izbledeo skroz,sve u svemu retko gde da nema neke ogrebotine.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...