Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Vidi se da mu zoom i fokus nije jaca strana.
 

On 2/27/2018 at 11:15 AM, dekirs said:
Papir kamen makaze ko ga zove da pita dal je auto tek razradjen ? 

Ajd ja sam za. Ali mora razgovor da se snimi ili se ne vazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj izbegavati. Letos sam isao da ga gledam, isto je sve pisalo kao i sad i nije bio registrovan. Plinska instalacija je bila isecena i plin izvadjen,pozadi dimio kao smederevac kad vrati dim kad zalozis (sala mala ali je dimio kad se nabode gas) i nije mogao da povuce puno bolje od drugarovog puntica 1.2 sto znaci da nesto debelo nije u redu,moj HGT ide daleko bolje.  Kocnice su stvarno nove i dobre. Brisaci krce dok rade,rucnu nema tj ne radi,felne u katastrofalnom stanju,ispod auta oko blatobrana drugar je video da je propao. Tako da ako eto neko pomisli da ide tamo,neka ne ide. :) 

 

5a955acd9ce53_HGtizbegavati.thumb.jpg.aaf6effa31aa02fefba4e602095efd3d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_21.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/12143209/lancia-lybra-19-jtd

 

Od ulaganja neke sitnice:Set kvacila,zamajac,amorti napred,auto ne vuce dobro i ne lose koci.Lak izgoreo po gepeku,krovu i haubi,na slici se naravno to ne vidi.Sa svih strana je zakacena sem levih zadnjih i prednjih vrata,enterijer

katastrofa.Licno sam gledao i provozao auto,drugar je hteo da ga kupi,u principu za taj novac smo bili sigurno da je krs neki al aj da pogledamo blizu je.Provozali i vratili i nakon toga covek nije mogao 15min da je upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, NemanjaLip said:

image.thumb.png.d080dfdab8c2227c761374cbcfee792a.pngSamo proverite registraciju preko sajta ono i sve ce vam biti jasno, pozdrav momci:rant:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12245917/mazda-3-16-d

Isti lik, samo nema oglas na Polovnim Automobilima

Untitled.png

Vidi se na tabli da je presao valjda koliko vidim 254 ...

Untitled1.png

Untitled2.png

Untitled3.png

Pa Mazda ima tu kilometrazu kada se proveri, tj prosle godine je imala 140.000...

A Audi se sa ove jedne slike enterijera vidi da je izraubovan maksimalno :-)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratih iz Subotice gde sam otisao u nameri da pazarim jednog Grande Eva sa oglasa. Sama cinjenica da cu "izvestaj" da ostavim na ovoj temi vam govori dovoljno kako je to zavrsilo. :hope:

Evo odmah linka ka oglasu: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12344909/fiat-grande-punto-16myt

1.thumb.jpg.dc99fbfd1f1c3bd80c5ab995e8b3546c.jpg

Pre nego sto krenem u opis ovog lesa od kola da napisem dve stvari.
1) Auto sam otisao da gledam zbog ove,meni do sada,nepoznate kombinacije modela i opreme. EVO 2010.godiste,5.vrata,6 brzina,dizel,1,6 MJT sa 120hs i dosta bogatim Emotion paketom opreme i jedne dosta pristupacne cene koja je u startu izazvala izvesnu sumnju kod mene,ali o tome cu kasnije.
2) Auto sam isao da gledam sa drugarom i komsijom koji se nekoliko godina pre izvesnog vremena bavio preprodajom automobila i posebno uvozom "po narudzbini". U tu svrhu i na taj nacin moj komsija je proputovao pola Evrope i licno dovozio primerke iz Nemacke,Svajcarske,Francuske,Italije itd. Plus je oduvek bio pasionirani ljubitelj automobila i u svom vlasnistvu je izmenjao njih ne-znam-ni-ja-koliko. Ovo pisem ne da bih se hvalio komsijom,super poznavaocem kola,vec da bih istaknuo da nisam isao sam i procenjivao kola kao laik maltene. 

Auto se pojavio na oglasima u ponedeljak vece. 
Odmah sam nazvao prodavca,bilo mi je zgodno sto mi je Subotica relativno blizu takodje. Poslao mi je odmah slike italijanske saobracajne dozvole i uverenje o ispitivanju vozila. Proverio sam preko e-pera i podaci su se poklapali. Provera preko kilometraze preko Ultima revisione pokazala da je poslednji podatak o kilometrazi iz 2016 i da je iznosila 126.000km (u oglasu stoji da je trenutna 160.000). To mi se ucinilo mogucom kilometrazom,ali sam onda pozvao i Stojanov u Novom Sadu i dobio podatak samo za prve dve godine od kupovine vozila. Nisu u sistemu imali vise podataka.
Onda sam se ponovo cuo sa prodavcem koji je tvrdio da auto od mana ima samo lose gume (da se pod hitno trebaju uzeti nove),nedostatak rezervnog kljuca,par ogrebotina koje "dobro poliranje sredjuje" i neophodnost malog servisa jer je veliki navodno bio radjen nedavno. Potvrdio je i postojanje servisne knjizice. 

Ja sam insistirao na:
-pregledu auta od strane kupca tj.mene (i druga)
-probne voznje (sa stavljenim proba tablicama)
-teranje auta na pregled u servis i posebno kacenje na dijagnostiku

Slozio se sa svime i lagao bih kad bih napisao da se sad tu nesto bunio. Juce sam se poslednji put cuo sa njim da potvrdim dogovor i dolazak. Tada sam ga jos jednom direktno pitao za stanje auta i dobio isti odgovor - generalno je dobar sem tih nekoliko detalja. On je napomenuo da nece biti kuci jer "nocas" (noc cetvrtak na petak) odlazi u Nemacku,ali ce mu tamo biti brat koji je sa svime upoznat.

Stizemo drugar i ja kod prodavcevog brata i odmah krecemo u "inspekciju" vozila. Ustvari - moj drugar. Poput kakvog terijera se obrusio na auto i odmah poceo da trazi,cilja,njuska po unutrasnjosti;posebno one tacke i mesta koja je valjda smatrao najbitnijima..upalio ga je,malo osluskivao rad motora iz kabine,zatim izasao napolje,podigao haubu i ostavio u tom polozaju da radi. Otisao do gepeka,otvorio ga,podigao pregradu...vratio se pred haubu,zapalio cigaru (sve ovo je trajalo mozda celih 5.minuta) i onako seretski izustio -Ja mislim da smo dovoljno videli i da mozemo kuci :D (jebiga,i sad mi je to smesno),mada sam ja bio sa :o izrazom lica

Pitam ga "sta nije u redu?" i on krene da pokazuje redom:
- auto lupan,prednji branik nevesto farban i lak ili boja (ovo je sad moja dilema jer nisam zapamtio) se dobrano ogulio
- plastika na pragovima sa unutrasnje strane (kod svih 4.vrata) izlomljena kao da je neko bukvalno cekicem lupao. On kaze da je to nemoguce bilo napraviti bilo cime drugim sem nekim velikim pritiskom tereta (sumnja da je vozilo mozda i korisceno kao teretno)
- kod vozacevih vrata se vidi neka zica koja viri,a koja je oblepljena obicnom izolir-trakom :lol: Drug kaze da je zica koja redovno tuda prolazi do vrata i daje napon (opet moja greska ako ovo nije ispravno) za dugmice/prekidace na samim vratima verovatno prekinuta i onda je neko pored nje sproveo ovu drugu koja tako rogobatno viri
- auto nema ni rezervni tocak ni bilo koji drugi deo/element rezervne opreme
- kada je podigao onu pregradu ispod gepeka,skinuo tapacirung zatekao je haos. Sve izlomljeno,rassrafljeno
- u koju god kasetu,pretinac da se uhvatio iz nje su vireli silni srafovi
- motor lose radi
- u servisnoj knjizi smo pronasli samo jedan pecat za obavljeni pregled. Prvi servis radjen posle nekih 20-ak kila kilometara i nista vise
- unutrasnjost kao da su svinje drzane
- gume takve da bi me policija zaustavila na putu i ne bi mi dopustila ni sa probnim da stignem do Sombora

Zaista,nikakve potrebe nije bilo za voznjom na pregled i dijagnostiku. Nazvao sam majstora koji nas je cekao i otkazao. 
Po proceni druga koji je bio sa mnom - u startu bi trebalo uloziti nekih 2 hiljade evra i opet bih vozio krs. (naravno - u ovu racunicu je uracunao servis veliki&mali,gume letnje&zimske, registracija + otlanjanje svih registrovanih nedostataka)
On je cak popizdeo i vise od mene jer nije mogao da veruje da neko uopste ima obraza da prodaje auto u onakvom stanju!?

Ja nemam za cim da zalim. Otisao sam,poveo sa sobom "strucno" lice,organizovao sve kako treba i na kraju platio lep rucak i par piva nama dvojici u finom restoranu. Druzili se,ispricali o svemu&svacemu,parili oci na lepe i atraktivne Suboticanke i vratili se kuci. Ja sa nekoliko hiljada dinara manje i nekoliko hiljada sacuvanih evra u dzepu. ;)

Jedino mi je zao sto se u trenutku nisam setio da izvadim telefon i uslikam taj krs i podelim sa vama autenticno iskustvo da se i licno uverite.
Pozdrav svima i izvinite sto sam ovoliko udavio. :D

 

 

 

Edited by Ivan
PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitah sve, lepo i detaljno napisano nema sta ali me jedno interesuje, gde bre vide lepu i atraktivnu suboticanku :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, MS PK said:

Procitah sve, lepo i detaljno napisano nema sta ali me jedno interesuje, gde bre vide lepu i atraktivnu suboticanku :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Kako gde? Pa u Subotici.
Tvoja iskustva su drugacija? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes vala :D mozda je i do ukusa, ja sam sa juga

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...