Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Dok im traje registracija,da ih ostali vide,a onda ajde na oglas.

Katastofa!

I sve to napaljeno,ne mozes da vozis a da te ne seku,razno qrcenje putem itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas gledam braca romi stadose na pumpu sa A6 3.0tdi model oko 2004, izadjose i natankase celih 1300 kinti. Onda je usledilo klasicno mrstenje po kraju citava dva kruga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, citam forum neko vreme, ali sam se reg da ostavim post, iz nekog razloga ne mogu da se logujem na mojagaraza, hteo sam i tamo da postavim

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5913984/hyundai-getz-dohc

 

http://i.imgur.com/bpE97El.png

 

Prodavac je 'drugi vlasnik' koji je 'zaboravio da uzme servisnu knjigu' od prvog vlasnika, inace 'starijeg coveka'.

 

Auto deluje ocuvano iznutra i spolja, i ide prilicno lepo, samo sto vlasnik 'nema vremena' za pregled u ovlascenom servisu.

 

Ispostavilo se, gle cuda, auto je bio vlasnistvo rent-a-car Giska sa Zvezdare: http://www.navidiku.rs/firme/rent-a-car-beograd/rent-a-car-giska

 

Izasao je iz garancije 2009-e sa 140,000km na satu, a sada ima skromnih 110,000  :)

 

Jbt, osecam se kao detektiv, a idem da kupujem auto... xD  Srbijo, oche i majko, najlepsa bajko!

 

jos jednom pozdrav forumasima  o/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izasao je iz garancije 2009-e sa 140,000km na satu, a sada ima skromnih 110,000  :)

 

Za godinu dana zgazio 140 000 Km? :shock:

 

Capture.png Capturge.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako mi rece 'izvor' iz hyundai-ja, BG 233 RH bese nekad cini mi se...

 

steta, bas sam hteo taj motor, jako su retki kod nas... posebno restyle posle 2005, nema nijednog na oglasima 1.4 97ks, 1.6 106ks, niti 1.5 crdi 4-cilindra 88ks, odlicni motori

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam cini mi se tog getz-a koji se prodavao, nije imao klimu...

 

realno mi treba manji gradski auto, prednost benzincima, kupljenih kod nas, realno, vecina dizela se pregazili ogromne km, 99% kola iz uvoza, sa placeva da ne pricamo...

 

svidja mi se lancia ypsilon 2003+, i one su prilcno retke, ne znam koliko su pouzdane doduse...

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5903505/lancia-ypsilon-12-dinamik

 

New_Picture.jpg

 

ali opet, uvoz, plac, imacu vise vremena za nekoliko dana, pa cu okrenuti par oglasa...

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko si spreman da se ispružiš. Svakako mislim da za 3k eura, koliko košta ovaj koji si okačio možeš da uzmeš i bolji mali auto.

Npr, Corsa C 1.3 dizel sa Fiatovim motorom bi bio moj predlog.

Dopadljiv auto, mali i pouzdan motor, štedljiv a može i da povuče dobro.

Održavanje nije skupo a imaš ih dosta na oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li razmisljao o kupovini punta? za te pare koje se vrte u gornjim oglasima bi mogao da nadjes stvarno odlicnog 1.2 punta/z10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre Y za te pare. Skoro da je identična cena, a dosta više luksuza nudi Y. Doduše i manje prostora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, osecam se kao detektiv, a idem da kupujem auto... xD  Srbijo, oche i majko, najlepsa bajko!

 

Ako nećeš da budeš detektiv, onda u salon i kupi novi auto. Fiat ima extra ponudu za Grande Punta a i Suzuki za Swifta :-)

 

Ti mali auti su napolju kupljeni baš da se drljaju po gradu, tako da ovde dodju fino "uradjeni", a i mali auti kupljeni kod nas 90% imaju istu svrhu.

Ne znam ko ti je usadio priču da se ne može naći dobar auto na placu od uvoznika, može pogotovo sad kad ih ima koliko hoćeš.

Samo treba tražiti i treba biti realan u svojim zahtevima.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nije mi niko usadio pricu, jednostavna logika

 

http://www.autoscout24.com/ListGN.aspx?vis=1&state=A&atype=C&make=42&model=18393&fregfrom=2005&fregto=2007&powerscale=KW&page=1&results=20&ustate=N,U&sort=price&mmvco=1&mmvmk0=42&mmvmd0=18393&flzh=1

 

pogledaj koliko kostaju ti autobomili po Evropi, i jedino im pada cena po predjenoj km, a logika uvoznika je sigurno da zaradi sto vise, e sad, ako on prodaje auto za 2900 nije fixno, sto znaci da ce ga dati za 2700 bez problema, platio je drzavi Srbiji 600-700e za uvoz, ima troskove transporta, mora i on nesto da zaradi, logika je da je platio ne vise od 1.500e, a sta je to nego lesh...

 

Ne zurim sa kupovinom auta, razmatrao sam i punta i corsu, ne bih prelazio mnogo (do 10.000km godisnje), zato se ne bih igrao sa dizelasima i zamajcima i skupim popravkama, a velika je verovatnoca da je 99% proslo ogromne kilometraze...

 

Getza sam gledao, imam prijatelja koji ga vozi 5 godina, 1 kvar nije imao, i cini mi se dosta dobro napravljen a potcenjen kod nas...

 

Nije mi cilj da pljujem po Fiatu (Italijanima), ne mirisem ni Nemce previse zbog cena kod nas, nekako sam najblizi Japancima/korejancima za sad... (Getz, Colt, Jazz i sl..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš ti i da odeš po takav auto, uzmeš ono što ti se svidja i sam uvezeš, niko te ne tera da kupuješ ovde :)

 

Ovo nije tema za razgovore ovog tipa i ajd da ne idemo dalje u off :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da budem iskren, ja nesto i nisam bio odusevljen. Mnooogo puta sam se vozio u Getzu i mnogo puta sam ga vozio, bas taj 1.4 motor sa valjda 97 konja. MIslim, lep je to autic, ide sasvim ok, ali za povlacenje trazi obrtaje, a tada je potrosnja isla preko 12l benzina. Motor je trosio ulje, od zamene do zamene mu je sipano oko 1.5l. Auto iako je mali, dosta je tezak, ali i udoban, taj je facelift model sa dosta opreme, fabricki spojlercici, kacket i tako to. Na oko 90 000 mu je zamenjeno kvacilo, pocele su da ga zezaju zadnje celjusti, (diskovi pozadi), blokirali tockovi tako da je morao majstor na teren da izlazi da bi ih oslobodio. Ima problem sa elektro servom, ne namotava istom lakocom u levo i u desno, i popravak kosta oko 60 000 din, tako mi je rekao vlasnik.

Mislim da je to otprilike godiste koje je u Hyundaiju bilo na neki nacin prekretnica, kvalitativni skok, od Getza pa na dalje Hyundai vredi, pre toga ne vrfedi ni razmisljati o njima.

 

U poredjenju sa Puntom, manje ima prostora unutra, pogotovo u gepeku.

Meni se nekako vise sidja moj Puntic JTD HLX sa plisanim enterijerom i dosta njutnmetara od plasticnih (zveckavih) tapacira na Getzu koji ima manje kubika, vise konja a slabije ide. Pri tome je moj auto presao 190 000 km a taj Getz je duplo manje.

 

Ali skoro sam se vozio u novom SantaFe-u sa 2.2 dizelom. Uh kako mi se to svidjaaaaaaaaa!!!

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno mi treba manji gradski auto, prednost benzincima,

 

Moj predlog je Punto Mk2b 1.4.Odlican auto.Sa tim motorom neces imati nikakvih problema.Jeftin za odrzavanje,svi znaju da ga rade,pouzdan,delova na sve strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i Getz prilicno mesta nazad, ovaj moj sa troje vrata je isto bio neverovatno komotan na zadnjoj klupi, 5 osoba bez problema (troje nazad) nekoliko puta za Bg. Jedino je mozda bolji onda sa 5 vrata, radi lakseg ulaska pozadi u kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja ne bih da idem u off, video sam jednu finu corsu, pogledacu je, samo ne znam kako moze da se proveri stanje zamajca bez skidanja menjaca...

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5911320/opel_corsa_c_13_cdti

 

New_Picture.jpg

 

recite ako ima tema za ovakve diskusije, pa da se prebacimo tamo  : p

 

o/

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ću odmah da ti proverim stanje plivajućeg zamajca na toj Corsi - nema ga :laughing:

1.3mjet 70ks nema plivajući.


I ne znam zašto toliko svi strepe za taj famozni zamajac.

Ja sam uzeo auto sa 170 000, sad će 200 000 da obrne za koju nedelju i ne čuje se zamajac uopšte. Nije to sijalica pa da jedno jutro crkne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...