Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

danas sam bio u nekom servisu da mi ugradi bi-xenone i kaže da nemože da otvori far. daj mi reci koju tehniku si ti koristio za otvaranje fara ?

Mnogo je jak taj servis u kom ti rekli da ne moz' se otvori far :D

Yuhici se javi, odradice ti sta poželiš, kako poželoš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam iz hrvatske, pa mi  to sa yuhicom nije rešenje. zanima me dal znaš da lije grijao direktno fenom ili je radio onaj sistem sa kartonskom kutijom i fenom. 

 

ja sam isto planirao staviti takvu antenu , ali sad kad vidim kako kod tebe to izgleda - odustajem , jer nekako mu ne stoji. ja sam kod sebe skinuo onaj nastavak što se uvrće i zašarafio obični šaraf koji sam obojio u crno čisto da zatvorim rupu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mnogo je jak taj servis u kom ti rekli da ne moz' se otvori far :D

Yuhici se javi, odradice ti sta poželiš, kako poželoš :D

 

ma servis je vrhunski. ali ja mislim da je majstor  mislio da se far otvara lako, a kad je vidio da je to ide malo teže odustao je. jer neće da se zeza s mojim farovima cijeli dan za 40 evra (toliko smo dogovorili) kad može raditi na drugim autima za 15 evra po satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti rekao jos kad smo ubacivali navigaciju, sta mislim za tu Shark antenu (opet iskljucivo licno misljenje, svako sredjuje auto kako mu se svidja, da me pogresno ne razumes).

Stilo dopusta male varijacije van fabrike, a ljudi se zaigraju pa lako odu u gedoru. Imate primera koliko god hocete.

Em mi se ne svidja taj "wanna be BMW" fazon, em gubis funkcionalnost jer ti trebaju radio/GPS/GSM antena ako hoces da navigacija full radi.

Nego, jesi li mi ti rekao da negde imas fabricku radio/GPS/GSM antenu sa instalacijom, sa toliko sam ljudi u kontaktu da sam zaboravio :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, jesi li mi ti rekao da negde imas fabricku radio/GPS/GSM antenu sa instalacijom, sa toliko sam ljudi u kontaktu da sam zaboravio :) ?

Moguce je da sam ti reko da ima ovaj gde sam kupio navi ( 20€ )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li mu to vec skinuto sa auta ili ne (da se pokupi ako jos nesto zatreba oko toga)? Aj mi sibni broj tog sto prodaje, da ti ne davim temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf kad bi bio zadnji pogon ne bi bilo lose :D hahahah

Ne znam,po meni je ok ajkula. Cudno jeste jer nije fabricka stilova ;) al mislim da nije ni gedora. Cini mi se da do sad nisam gresio u sredjivanju auta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se generalno svidjaju Angel eye,stavljaju mnogi na Punta pa nije gedora. A i antenica mi se svidja,generalno rqzmisljam i ja da stavim na moj auto iz razloga sto moja em kilavo hvata em radio i ne palim samo sa flesa ide muzika.A smeta i kod pranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, meni se dopadaju ta sitna odstupanja, jedan od najlepših Stilića viđenih na našim prostorima i to baš zbog tih par "sitnica".. Angel eyes mi se baš dopada, verovatno bi ih i ja stavio kada bih rešio da ugrađujem projektore u te farove i kada već moraju na otvaranje.. Ajkulica može da prođe, ništa strašno, to je neko moje mišljenje.. Stilo je sređen sa stilom  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre mi na stilu izbaci mi gresku " alternator fail " gresku pali gas na intervalu od nekih 3sec i tako par puta . Takodje volan ostaje u stanju takvom da ne moze 1mm da se pomeri u stranu :(

Uspeo sam da pomerim auto na trotoar jedva nekako ( posto sam bio kod vulkanizera kad se to desilo ) i oatavio auto tu.

Sta da radim dalje ? Sta je najpametnije uraditi ?

Auto po meni nije bezbedan za voznju tako da sam ne bi mogao nikako do majstora.

Da li da zovem AMSS slep, clan sam kod njih i imam onu Super clansku karticu. Usluga slepa do majstora bi trebala da me izadje besplatno ?

Sta posle raditi , da li raditi remont ili uzeti nov/polovan ( zna li neko cene alternatora,remonta ) , i da li moze da se desi da nesto drugo mozda pravi problem, servo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servo mu je elektricni, a kako je ti je otkazao alternator, nema struje za sve ostale elektro potrosace, na benzincu u takvoj situaciji nece ni gas da prima, meni se to dogodilo na Puntu, bio sam na autoputu kod PO i polako mi je jedna po jedna elektro komponenta otkazivala, secam se da sam prvo izgubio servo, pa podizace prozora, svetla sam mu sam odmah ugasio, na kraju je i gas izgubio, stigao sam do Mladenovca, stao sa strane i pozvao slep. Hteo je da ide dok je bilo struje u accu.

 

Sto se tice cene za remontovane alternatore, drugar je skoro svoj platio 80 eura repariran za svog Stila + 20 eura ugradnja, sa 6 meseci garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje remont, makar znas sta imas, dok na polovnom to isto moze ubrzo da se desi, inace na jtd masinama je mana alternator, tako je postavljen da nema neko hladjenje i desava se da picnu diode. Ako ti je otisla neka dioda menja se ceo blok dioda i kosta oko 4000din, naravno ti kad ga skines sto ces morati svakako, onda ces videti odma na cemu si i da li se isplati taj popravljati ili uzeti drugi. Meni kad su otisle diode cim mrdnem volan odma se ugasi auto, onda sam napunio akumulator na punjacu i 15km bez ijednog potrosaca se prevezao do garaze gde mogu da ga skinem.

Odma da ti kazem sex je skinuti ga, tj lako se on odsrafi i odvoji od motora ali nema gde da se izvuce, neki majstori skidaju poluosovinu, ja sam poskidao egr i sve sa zadnje strane usisne grane i nategao motor ka hladnjaku i tuda ga izvukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi dal ti nije pukao kajs ili blokirao alternator. Ako se okrece, odvezi ga dok ima struje, najbolje po danu, ili pak ako imas dzaba slepku iskoristi je :). Popravi svoj alternator, nece to skupo da izadje, jedino ako nije kojim cudom slomio sve unutra. Inace na jtd mora samo sus pleh da se otkaci i auspuh i ispada dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je jtd 16v, pa je moguce drugacije zbog drugacijeg menjaca i verovatno drugacije ide poluosovina, ali mislim da ni na obicnom ne moze tako, mislim tako sam cuo od dva majstora, a i na mom bravu td100 nije moglo od poluosovine, jesi siguran i jesi radio to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha ok, znam da za menjajne samo remenice ne moras ni da izvlacis alternator ako imas alat, mozes da ga skines sa nosaca i spustis dole do trapa i odatle moze da se pridje da se skine remenica, tako je skoro drugar menjao na alfi 156 jtd 16v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto desilo pre 6 meseci.

 

Prvo sam imao lampicu akumulatora i onda nakon pranja ostajem bez serva.

 

Odvezem auto kući (nekako), parkiram u garažu i pročačkam još pola sata.

 

Kada sam video da nema pomoći zakazao sam kod majstora. Otišao sam do njega 10km bez problema, ali obavezno voziš sa ugašenim svim potrošačima. Kada sam otišao tamo već je bio prazan akumulator.

Reparacija oko 40e i ruke mi nisu naplatili jer sam radio i veliki servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...