Jump to content
FAS Goran
brazilac

K: ratkapne Punto Classic

Recommended Posts

Kupujem ratkapne za Fiat Punto Classic za celicne felne 14", Kao Sa Slike !

fiat_punto_classic.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti znaci mozes da narucis online preko AP Sport online prodavnice, vrse isporuku na teritoriji cele Srbije.

Ovde mozes videti uslove narucivanja, a ovde pomenute ratkapne na AP Sport online shop-u.

Redovna cena je 899 dinara, a sa popustom 5% za online narucivanje je 854 dinara po komadu. Ako narucis sve 4 isporuka ti je besplatna ;)

sq13110.jpg

Proizvođač: SA.FA. - Italija

Share this post


Link to post
Share on other sites

A idi i na kupindo i u polje za pretragu upisi ratkapne...toliki je izbor i super cene da ces sigurno naci nesto sto ti odgovara za pola cene ovih u AP sportu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milan-BG druze :secret: gospodin brazilac trazi original radkapne kao sto sam i ja trazio za Stilo (ja cak nisam ni hteo da kupim nove sa razlogom, nego polovne ali ocuvane i uspeo sam), nece da narusi izgled kola tj. sve zeli da bude u originalu. :D

Edited by vik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u cemu je problem covek i jeste postavio sliku orginal fabricke ratkapne za punta.

Ovo su moje ratkapne orginal puntove sto sam dobio uz kola i vidis da je slika ista.

DSCN0065.jpg

Jedino je pitanje da li ta ratkapna iz AP sporta bas kao sto je i slika i istog kvaliteta kao mada cisto sumnjam. Inace ta ratkapna 100% orginal kosta oko 2500 din po komadu u ovlascenom servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu vam reci da su ratkapne za Z10 originalne, fabricke, prilicno jadnog kvaliteta. Skida se povrsinski sloj farbe, ostaju kao da su sve u flekama.

Ovo se pocelo desavati nakon neke 2-3 godine. Sa 5 godina su uveliko za zamenu, pravo su ruglo.

Veoma je moguce i da ove za Punta domaceg nisu nista boljeg kvaliteta u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem pre neku godinu u jednu od radnji prijatelja kluba da kupim GP ratkapne (tada sam vozio celicne 15'' kao zimski komplet). Covek mi skida jednu sa rafa da napravi komplet, odlepi ceduljicu sa cenom, a sa njom ode i "farba" sa ratkapne.

Dovidjenja, prijatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu vam reci da su ratkapne za Z10 originalne, fabricke, prilicno jadnog kvaliteta. Skida se povrsinski sloj farbe, ostaju kao da su sve u flekama.

Ovo se pocelo desavati nakon neke 2-3 godine. Sa 5 godina su uveliko za zamenu, pravo su ruglo.

Veoma je moguce i da ove za Punta domaceg nisu nista boljeg kvaliteta u originalu.

Moj brat od strica ima Z10 i isto je sa ratkapnama kao sto si naveo. Ratkapne su mu se oljustile i bas izgleda ruzno. Sto se tice ovih puntovih Stvarno su prelepe ratkapne po meni cak i najlepse koje sam do sad vidjao na kolima, uradjene su od ABS plastike, po mojoj proceni 100x je kvalitetnija nego sve predhodne koje sam imao na predhodnim automobilima. Ove moje su bile na kolima godinu i dva meseca, sad imam alu felne pa sam ih ostavio za zimski set guma, nemaju ni jednu jedinu ogrebotinicu na sebi. E sad da lice farba spadati sa nje to ne znam i ne mogu da tvrdim.

Forumas Steva_anya je jurio iste ovakve ratkapne ali iskljucivo koje su skinute sa novog klasika jer je bio u AP Sportu i gledao ove sa linka kaze covek da si teski fals ni prici orginalu sa klasika to sam procitao negde ovde na forumu. Zato sam i napomenuo da je diskutabilan kvalitet te ratkapne iz AP Sporta i da li je uopste to ta ratkapna sa slike.

Jos jedan forumas je zakacio ivicnjak i ostetio jednu ratkapnu kaze covek bio u Stojanovu ovlascenom servisu da kupi posto se one prodaju na komad ne u paketu kosta oko 2500 din kom. Ne znam samo ko ce da im kupi po toj ceni ratkapne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu vam reci da su ratkapne za Z10 originalne, fabricke, prilicno jadnog kvaliteta. Skida se povrsinski sloj farbe, ostaju kao da su sve u flekama.

Ovo se pocelo desavati nakon neke 2-3 godine. Sa 5 godina su uveliko za zamenu, pravo su ruglo.

Veoma je moguce i da ove za Punta domaceg nisu nista boljeg kvaliteta u originalu.

Nije rec samo o Z10 vec od pocetka proizvodnje punta 2 ratkapne su takve izrade da posle 4,5 godina pocne da spada lak i farba,ratkapne sa punta klasik evo posle 3 god nemaju te probleme.istina je da je nesto malo manje od 2500din originlna ratkapna po komadu,sto jeste jaka cena...i nije samo za punta klasik original ratkapna ta cena vec je za sve puntice,a bilo je dosta modela sto 13ca sto 14ca i cena je od nekih 17 do 25 e komad.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao Bravu. Trebala mi ratkapna, kupovao neke od 300-400 dinara po komadu. Radile su posao.

Onda kupio Stila, imao je fabričke ali su već bile na dosta mesta izgrebane. Odem do AP Sporta, kaže čovek 1.200 dinara (tada bilo oko 15 eura). Pomislih sve četiri toliko, ali onda stiže račun na 4.800 dinara. :) Uzeo sve 4 i stoje na Stilu i dan danas, 4 pune godine. Imaju ogrebotina koje sam napravio, ali nigde se ne ljušte, ništa ne spada sa njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja ukljucim u svoju temu.

Sh@ranche

prodajes li ti to, posto je to ono sto ja trazim za neku prihvatljivu cenu.

Nasao sam ja takve original, ali im je cena 2.500din/komad, a to ne da je preskupo nego skoro da za te pare mozes kupiti alu felne 14"

(koje takodje trazim da kupim, cak sam i temu postavio http://www.fiat-lanc...showtopic=54999 )

Takodje sam pretrazivao i Limundo i Kupindo u nadi da ce neko postaviti za prodaju BAS takve ratkapne ali ih nema (za sada).

VIK je u pravu, trazim iskljucivo takvog tipa, tako da sve druge varijante za sada ne dolaze u obzir. Bicu strpljiv. Ali mi se ne daje vise od oko 2000-2500din za 4 kom.

Dugo sam obracao paznju na ranorazne Puntice na drumovima i moj je utisak da mu najlepse stoje takve, fabricke ratkapne.

Vidim da se dosta diskutovalo o kvalitetu. Sa time nisam upoznat... Ako neko ima neke kvalitetne, ocuvane, neka ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ne prodajem ratkapne. One su mi za zimski set guma tj celicne felne. Sliku sam okacio da se vidi da su slike iste, ovih mojih i ove sto su u ap sportu, zato sam i stavio sliku. Sto se tice ratkapni neko moje misljenje je da ti to u opste neces naci polovno, jer to su ratkapne koje su se stavljale samo na novog klasika iz Kragujevca. Mozda neko skine i proda pa da vozi celicne felne bez ratkapni ili da neko kupi dva seta alu felni za zimu i leto pa da mu ostane viska. Mozda ce moci da se nadje ali cisto sumnjam, sem u radnji. Ako je ova iz AP sporta stvarno ista kao ove moje to u opste nije skupo, ili ako kazes da za 10000 din imaju da se kupe alufelne 14" eto ja bi kupio jos jedan set alufelni da stavim zimske gume na njih pa mozemo da se dogovorimo za ratkapne :cheers:

Sto se tice kvaliteta neko moje nagadjanje je da su fabricke ratkapne (nebitno koji model kola je u pitanju) dosta kvalitetnije nego bilo koje aftermarket ratkapne.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu vam reci da su ratkapne za Z10 originalne, fabricke, prilicno jadnog kvaliteta. Skida se povrsinski sloj farbe, ostaju kao da su sve u flekama.

Ovo se pocelo desavati nakon neke 2-3 godine. Sa 5 godina su uveliko za zamenu, pravo su ruglo.

Veoma je moguce i da ove za Punta domaceg nisu nista boljeg kvaliteta u originalu.

Nije rec samo o Z10 vec od pocetka proizvodnje punta 2 ratkapne su takve izrade da posle 4,5 godina pocne da spada lak i farba,ratkapne sa punta klasik evo posle 3 god nemaju te probleme.istina je da je nesto malo manje od 2500din originlna ratkapna po komadu,sto jeste jaka cena...i nije samo za punta klasik original ratkapna ta cena vec je za sve puntice,a bilo je dosta modela sto 13ca sto 14ca i cena je od nekih 17 do 25 e komad.

Na Z10 je ogromna prednost sto se drze srafovima. Bar ne izlecu na slucajne prolaznike na svakoj rupi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahah bar ne izlecu i to sto kazes,jbga cene jesu visoke,ali to nismo krivi ni mi,ni servisna kuca,ni covek koji drzi tu kucu,vec onaj za koga radis,on ti diktira uslove,on ti svira,a ti igras,e to kad budemo shvatili bice nam lakse.Ne treba kriviti ni ak vozdovac,ni fiat bogunovic,ni ak kole itd...ljudi samo rade za fiat...

Iskreno tesko da ces naci takve rakapne za 500,600din po komadu ,a da valjaju. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu vam reci da su ratkapne za Z10 originalne, fabricke, prilicno jadnog kvaliteta. Skida se povrsinski sloj farbe, ostaju kao da su sve u flekama.

Ovo se pocelo desavati nakon neke 2-3 godine. Sa 5 godina su uveliko za zamenu, pravo su ruglo.

Veoma je moguce i da ove za Punta domaceg nisu nista boljeg kvaliteta u originalu.

Alu sprej za felne i malo smirgle sve resava ,ako su cele . Bice kao nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...