Jump to content
FAS Goran
skimyou

Lancia Lybra 1.9 JTD - problem sa snagom

Recommended Posts

Uzmi dodaj mu postepeno gas do 2500 ako u rasponu od 1200 do 2000 zartokira,motor neradi linearno ili se ustrisa onda je neka dizna ali to nije merodavno,neka nakaci neko ko ima prof.dijagnostiku da se vidi kakve su verednosti dizni da lije neka mnogo u minus ili kontra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa majstor koji mi odrzava je radio u fiat delta u beogradu dok su bili za fiat zastupnici. po njemu je sve ok. ima original fiatovu dijagnostiku ali ne znam koliko je profesionalna .radi samo italijane ali opet svi uce dok su zivi ! sta ti znaci  ustrisa ? ja kada mu dam gas i do 4000 on uopste netrokira .ovo  se desava kada vozim na malim obrtajima na primer u 3 -coj na oko 1500 obrtaja bez saltanja. i nemam osecaj da motor trokira vec samo blago cimanje napred nazad a cim mu dam po gasu kao da se nista nedesava ide kao luda i u 4 i 5 - toj se to nedesava iako je vozim  na malim obrtajima ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa drzaci motora su ok. menjao sam jedan gornji pre neko vreme a ostali su ok. sta je krst ? zamajac je ok ali nije bas najsjajniji posto je auto po meni presao sigurno oko 350000

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari pozdrav ponovo. opet problem .libra 1.9 pali,lepo  ide izmedju 180-200 km.kada je upalim nece svaki put da ide isto !kao da je nesto davi ! 1.2.3 ok ali 4 i 5 brzina posle 3000 obrtaja slabo puni .egrblokiran,map nov,protokomer nov,overboost ventil nov  i dva creva do pastete ventila zamenjena i opet isto ! ima li neko neku ideju sta bi moglo biti ?


nema vise onog lepljenja za sediste kada ubrzavam,prvom tek posle1-2 sekunde primi gas i onda povuce .1 i 2 sa jakocom dodje i preko 4000 obtaja i treca je ok ali mislim da problem nastaje u 4 i 5 brzini i imam utisak kao neradi rastereceno .nista nigde necuri,nedimi i za 10000 km pojela je jedva pola litre ulja .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se adminu ako nije tema gde treba. 

Iscitao sam slicne probleme na ovu temu ali nisam nasao uzrok. Od skoro mi se ne ukljucujje turbina preko 2000 obrtaja. Ne dimi, ne trese, ne cuje se da sisti, proverio sam creva nisam nasao da je pocepano, ubrzava normalno na nizim obrtajima. Max do 130km/h. Imate li neku ideju? Auto je Lybra 1.9jtd

 

I gde bi u Nisu mogao to da proverim?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@HOGARO

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup:

 

Kako auto ide kada otkačiš protokomer?

Kakva je situacija sa EGR-om (zatvoren ili nije)?

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam otkacio protokomer, ide bas kao sto treba da ide :). Da li moze samo da se ocisti, ili mora da se menja (nov, polovan)? Inace EGR je zatvoren.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@HOGARO

 

Možeš da probaš sa čišćenjem, klik ovde:

Čišćenje protokomera (MAF SENZORA)

 

Pogledaj i kakvo je kućište filtera vazduha, da nije puklo negde...

Ako ne pomogne čišćenje protokomera, onda ili polovan, ili nov. Od novih se realno pokaže da valja samo original.

Možeš voziti i tako sa isključenim protokomerom - auto će u određenim režimima malo više zadimiti, i biće osetljiviji na uticaj spoljne temperature...tj. osetićeš razliku kako bolje ide kad je hladno, a maaaaalo lošije kad je napolju preko 30 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci za dijagnostiku kvara. Link sam upravo iscitao i zato sam i u nedoumici, mnogi tim ciscenjem ga dodatno ostete. Probacu sa nekim kontakt sprejem pa sta bude. Hvala jos jednom

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...