Jump to content
FAS Goran
abc..

Opšta pitanja oko atesta / reatesta

Recommended Posts

Pozdrav,

interesuje me da li je neko imao slicnu situaciju. Uvezao sam auto iz inostranstva, u pitanju je vw polo 2013 god koji ima fabricki ugradjen plin. Na carini su mi rekli da moram da menjam bocu, posto je istekla. Problem je sto ako zamenim bocu koja ima da se kupi kod nas na trzistu gubim ocitavanje potrosnje i ocitavanje nivoa plina u boci. U pitanju je toroidna boca proizvodjaca Stako. Koliko sam citao vise ne moze da se reatestira boca koja je bila u autu, nego se menja novom. Ako neko ima neki predlog ili nekog ko moze da mi zameni bocu, ali da mi ostane ocitavanje na bord kompjuteru

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zoranbeloicic@gmail.com

 

Pa, zameniće ti to fabričko očitavanje sa novim (aftermarket)? 

Ako nije to u pitanju, već prosto baš hoćeš da sve ostane originalno (nećeš neki dodatni mali displej ili lampicu za nivo), onda idi do nekog ovlašćenog servisa za VW, i pitaj koliko košta da se odradi kod njih. Kad ti kažu, onda ćeš odjednom videti da dodatni mali displej i/ili lampice nisu loše uopšte... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, zoranbeloicic@gmail.com said:

Pozdrav,

interesuje me da li je neko imao slicnu situaciju. Uvezao sam auto iz inostranstva, u pitanju je vw polo 2013 god koji ima fabricki ugradjen plin. Na carini su mi rekli da moram da menjam bocu, posto je istekla. Problem je sto ako zamenim bocu koja ima da se kupi kod nas na trzistu gubim ocitavanje potrosnje i ocitavanje nivoa plina u boci. U pitanju je toroidna boca proizvodjaca Stako. Koliko sam citao vise ne moze da se reatestira boca koja je bila u autu, nego se menja novom. Ako neko ima neki predlog ili nekog ko moze da mi zameni bocu, ali da mi ostane ocitavanje na bord kompjuteru

Ocitavanje ne zavisi od boce vec od senzora na multiventilu, koji se prepakuje u novu bocu osim ako nije bas neka ultra specijalna fabricka boca sa nestandardnim prikljuccima. Da li si se cuo sa nekim "plinadzijom" po tom pitanju?

@zoranbeloicic@gmail.com

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam se sa svim zivim servisima koji rade plin. U sustini niko ne garantuje da ce taj senzor raditi. 
Mislim da senzor koji trenutno na mom autu moraju da menjaju sa novim senzorom koji je ide uz novu bocu. 

IMG_3483.jpeg

Edited by zoranbeloicic@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas si ubo primerak, ne moz specijalnije od ovoga :). Stako G14 toroidna bi ovo trebala biti, probaj u Ex-YU i Madzarskoj da se raspitas da li iko uvozi njihov program...

 

Da te ne plasim jedina cena koju videh je 670e u Italiji. Raspitaj se da li ta boca moze da se izvadi pa testira u nekoj nadleznoj instituciji, tj produzi se njen atest? Ako ni to nije opcija, a hoces da rade i lampice za nivo goriva, onda si u glibu...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi AMSS CMV, a zovi i plinadzije opet.

Nekad je postojala mogucnost da se produzi atest same boce tako sto se izvadi iz auta i odnese na ispitivanje u akreditovanoj instituciji i boca dobije produzeni atest. Kod normalnih boca od 100-150 eura to nema smisla, jer je i pregled tu negde. Kod tebe bi ekstra imalo smisla, jer zamensku ne mozes ili mozes jako tesko naci.

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...