Jump to content
FAS Goran
abc..

Opšta pitanja oko atesta / reatesta

Recommended Posts

ja sam zamenio sve sto je trebalo nova boca od 60l nisu imali vecu a ja navikao na bojler koji je bio 75-80l bese, creva, osigurac za plin stavljen nije imao to je 120e ispalo plus 5500din cena reatesta ali nisam prosao zbog zatamnjenih stakla. sve su lepo slikali, penjao auto na dizalicu i ostalo i tek na kraju kaze da ne moze da me pusti wtf. a ja spustio prednje prozore pre nego sto sam dosao i lik kaze digni prozore a ja mu kazem ne rade al dzaba kaze on na kraju poznajem ti auto i znam da je zatamnjen i kao saljemo slike gore za Bg i mora da ga slika s dignutim prozorima i kaze skini folije pa se vrati. nije pomoglo ni sto poznajem lika koji cuka tamo one papire i davao mu kintu da me puste al kao ne smeju dobice opomenu ako posalju takve slike sa crnim staklima :-) ja se pokupim odem i skinem stakla sa druge lancie vratim se na atest i odma dobijem papir naravno. posle sat vremena se vracam sa mojim crnim staklima i samo mu mahnem i nasmejem se, da ste mu videli facu haha smorio se. tako da znate da mi zatamnjeni ne prolazimo jedino ako neko ima bas dobru rakiju i ima veze u abs

 

Pisao sam  o tome na par stranica unazad, prosle godine u Avgustu ista prica.

 

S tim da sam ja skidao folije :laughing:  jbg da sam imao stakla druga od nekog da uzmem, razmisljao sam tada o tome.

 

A zadnju sajbu si skinuo ?

 

Ne poamze nikakva veza cak i ako ej imas u abs-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam nazad dirao nista, ni zadnja vrata ni zadnju soferku jos bi to falilo da sam morao da skidan. samo prednja sam skinuo to gledaju, nazad mozes i da ih ofarbas to ih ne zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

letnje 19 al je negde upisao dimenziju guma ali nista nije pominjao pa nisam ni ja pitao nista :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nemoj. Ja se raspitivao za atest, kad poceo da mi nabraja sve fabricki da vratim, rekoh hvala. Trebao bih felne, stakla da menjam i da vratim na monopoint, pa ima me izadje ko sveta petra kajgana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a cuo sam i ja da kad radis prvi put atest gledaju svakakve gluposti a kad si u reatest kao ja onda manje gledaju. nemoj ni da radis koj ce ti djavo ta muka samo se pazi od panduri mada meni nikad kad su me zaustavljali nisu gledali ni spominjali nesto za plin

Share this post


Link to post
Share on other sites

a cuo sam i ja da kad radis prvi put atest gledaju svakakve gluposti a kad si u reatest kao ja onda manje gledaju. nemoj ni da radis koj ce ti djavo ta muka samo se pazi od panduri mada meni nikad kad su me zaustavljali nisu gledali ni spominjali nesto za plin

 

 

Da, ja sam radio atest  i lik mi je rekao da je reatest prosao bi bez ikakvog skidanja folija. Prvi put je najzebanije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ja imam sekvent plin upisan u saobracajnu ali nemam nikakav papir o atestu ( potvrdu). Koliko sam nacuo ta potvrda mi nije potrebna do sledece registacije. PItanje je kako da izvadim tu potvrdu i da li mi ona uopste treba.

 

Mozes da izvadis kopiju u SUP-u i nakon toga da trazis po toj kopiji original u ustanovi u kojoj je atest izvrsen.

 

Moguće je čak i da ćeš u MUP-u dobiti i originalni dokument, ako su spakovali u dosije auta više primeraka tog dokumenta (kao što se desilo meni). Idi i traži kopiju, pa ćeš već videti.

 

Bio sam nisu jos dobili dosije od auta, imam vremena do 10og meseca do registracije, Icicu ponovo za mesec dana. 

 

I dalje nema papira u supu, ima li neko predlog sta mogu da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obradi se pravniku SUP-a i povedi upravni spor ako treba. Dobro je otici i sa advokatom.To dodje kao neka vrsta zvanicne zalbe na njihov rad. Kad se malo pritisnu pojave se papiri za par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznao sam da mi je atest uradio Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu. Ako nista ne uradim u supu, iscimacu nekog iz NS da mi ode do njih i pokupi  taj dokument.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kakva je procedura oko reatesta metanskih uredjaja koji su fabricki ugradjeni posto mi iduce godine istice atest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista kao i za plinske prilikom atesta. Postuje se rok trajanja boca i eventualna zamena dotrajalih komponenti. Sve to u servisu koji izdaje opis radova i pravac atest kuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista kao i za plinske prilikom atesta. Postuje se rok trajanja boca i eventualna zamena dotrajalih komponenti. Sve to u servisu koji izdaje opis radova i pravac atest kuca.

A jel moze neko da prikaze napismeno da li je ovo potrebno? Odnosno, da li se na fabricki ugradjeni TNG i CNG treba raditi reatest? Ja sam gledao zakon i te pravilnike ali nigde nisam nasao za to. Ajd da se sad setim, atesti se odnose na izmene fabrickog vozila. Svojevremeno sam pisao e-mail agenciji za bezbednost saobracaja i MUP-u bas u vezi fabricki ugradjenog plina ali ni dan danas nisam dobio odgovor.

 

I ja sam skoro kupio 500L sa fabrickim plinom, a uz njega nisam dobio atest. Dobio sam neki C.O.C papir (cini mi se) na kojem stoji specifikacija vozila: motor, snaga, dimenzije, opterecenje, gume i tome slicno. Na tom papiru stoji koja je snaga na plin koja na benzin. Papir je italijansko/engleski - ni reci srpskog. Kopiju tog papira sam predao u sup zajedno sa ostalima. U saobracajnoj pise benzin-gas.

 

I sl. godine kada odem na tehnicki i ponovnu registraciju kako da objasnim onim mamlazima da ja to nisam ni dobio i da je to fabricki plin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki je rok trajanja metanskih boca?

rok trajanja metanskih boca je 20 godina s tim da se reatesti rade na 3 godine za metan, 

dok je kod plina tj tng-a reatest na 5 godina ali boca vazi 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam atest dobio na 3 godine,iduce godine u septembru mi istice,pa cemo videti kako ce biti.Da li je neko upucen koliko kosta reatest sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga radis prvi put oko 11000,00 din a ako ga reatestiras oko 6000,00 din, to su samo takse drzavi na to imas troskova oko prepravke/popravke instalcije, troskove tehnickog pregleda i trosak za novu saobracajnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz.Jel zna neko koliko kosta atest plina.

najkrace receno, atest je oko 100 evra a reatest oko 50...

plus minus neki dinar, ako treba neke prepravke da se urade i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista kao i za plinske prilikom atesta. Postuje se rok trajanja boca i eventualna zamena dotrajalih komponenti. Sve to u servisu koji izdaje opis radova i pravac atest kuca.

A jel moze neko da prikaze napismeno da li je ovo potrebno? Odnosno, da li se na fabricki ugradjeni TNG i CNG treba raditi reatest? Ja sam gledao zakon i te pravilnike ali nigde nisam nasao za to. Ajd da se sad setim, atesti se odnose na izmene fabrickog vozila. Svojevremeno sam pisao e-mail agenciji za bezbednost saobracaja i MUP-u bas u vezi fabricki ugradjenog plina ali ni dan danas nisam dobio odgovor.

I ja sam skoro kupio 500L sa fabrickim plinom, a uz njega nisam dobio atest. Dobio sam neki C.O.C papir (cini mi se) na kojem stoji specifikacija vozila: motor, snaga, dimenzije, opterecenje, gume i tome slicno. Na tom papiru stoji koja je snaga na plin koja na benzin. Papir je italijansko/engleski - ni reci srpskog. Kopiju tog papira sam predao u sup zajedno sa ostalima. U saobracajnoj pise benzin-gas.

I sl. godine kada odem na tehnicki i ponovnu registraciju kako da objasnim onim mamlazima da ja to nisam ni dobio i da je to fabricki plin?

Ja sam video po oglasima, da 500l ima upisano do kada je atest, reč je o 500l 1.4tjet lpg.

Šta su tebi rekli u salonu tim povodom?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6822086/fiat-500l-14-tjet-lpg-120ks

Edited by masaivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...