Jump to content
FAS Goran
abc..

Opšta pitanja oko atesta / reatesta

Recommended Posts

Ja skoro kad sam radio atest kod caleta auto nije smeo da ima ni kuku ako nemas papir za nju. Stakka sva cista bez folije osim ako nemas papir naravno, auto mora biti fabricki propisane visine tj bez spustanja i naravno pod haubom bez prepravki.

Naravno sve se moze proci slikanjem drugog automobila a tvog broja sasije ali eto preterase ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nateraće ljude da polako dignu ruke od vožnje na gas. Mi koji imamo već ugrađeno vozićemo i dalje, ali sledeći (nov) auto će većini nažalost izgleda biti dizel. Gas će ugrađivati samo oni lovarniji sa benzincima velike kubikaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da dopisem jos jednu navlakusu za otimanje nesto vise od kiloipo novaca.na stojadinu koji je radno magare prilikom izdavanja serifikata su povecali masu vozila zbog ugradjenog plina za 90 kilograma a posto se to ne poklapa sa masom u saobracajnoj pa sam morao  da platim i izidavanje nove saobracajne.na puntu su podigli masu vozila za 70 kilograma pa pretpostavljam da cu i tu morati da se izbekaljim za kiloipo i jos malo novaca :rtfm: .registracija je u cetvrtak pa cu javiti detalje.u medjuvremenu vezbajte kako bekeljiti novcanik :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je trenutna cena reatesta konacna sa svim sto ide uz to necu to da radim nego me zanima cena ako je neko informisan, i koja je cena tehnickog pregleda? ja idem da deatestiram kod sebe danas sam zvao amss, lopovi nije vise 5000 ili 6000din vec 8300din njima samo, verovatno nova saobracajna i plus cena servisa koji ce izvrsiti demontazu. koliko ce me izaci to odprilike? hocu da uradim to pre nove god. da ne izmisle jos nesto kasnije. a i plin ce biti 100din od nove sad je vec u Nisu 92din a benzin je na pumpama 149 gde je usteda nisu normalni bem ti  drzavu glupu. p.s. zvao sam sad par servisa cena demontaze sa tom potvrdom 2500-4000 znaci taj od 2500 je odlican :) ako treba samo da skine neke sitnice koje ja ne mogu sam jer bocu,isparivac,utakac i sta mogu to cu sam da mi ne razjebu pola auta. i sad sam zvao tehnicki cena je 1000din za teh. pregled plus nova saobracajna 1300. ako sam dobro izracunao oko 13500din sve ukupno bolje i to nego da se sutra jos nesto isprdjuju strasno sta napravise sa tim.

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

na temi prednosti i mane autogasa se povela rasprava o novim propisima koji stupaju na snagu 01.01.2015. pa procitajte ako vas zanima,

da ne kopiram sad brdo postova...

hvala lepo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nenormalno majke mi. Dalibore koje su trenutne cene deatesta i reatesta cisto da ljudi znaju. valjda ovi iz amss bi trebalo da je svuda ista cena u srbiji mada me ne bi cudilo da je u leskovac ili negde drugde druga cena kakva smo drzava sugava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Nema veze sa TNG-om, ali ima veze sa atestom. Imam opciju kupovine punta van (registrovan kao teretni - tako uvezen). Sada mi treba prepravka na putnički. Šta mi je potrebno od papira i opreme. Čujem da je potrebna i neka dozvola od Fiata za prenamenu svrhe vozila sa teretnog na putničko. Da li je neko to vadio, t.j. da li sada to mogu da izvadim npr. u Kragujevcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da Punto van sa 3v vise ne moze da se prepravi na putnicki,samo onaj sa 5v,Fiat valjda ne izdaje vise tu potvrdu!Raspitaj se ponovo,ja mislim da je tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je potrebno od papira za reatest plina i gde ici za iste,5 godina isteklo

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa odes u servis gde ugraduju plinske uredjaje,oni ti zamene sta ti je za menjanje,daju ti papire o tome sto su ti radili,pa posle odes da zakazes atest,negde se ceka nekoliko dana negde ne,zavisi gde se radi,tamo ti posle pregledaju auto,slikaju ga sa sto strana,ispod i sa strane,platis njima 6000 i to je to,i zavisi ako menjas bocu i creva placas od 100e pa navise!Mene skoro iskosta Tocak boca,creva i reatest 160e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju ti i potvrda o prethodnom atestu, kao i papiri za isparivač i bocu. Da uštediš vreme najbolje je da prethodno svratiš u neki gas servis da sve pregledaju, izmene nešto ako treba i izdaju ti i potvrdu o tome šta je menjano (kao što je već pomenuto). Onda si kompletan i ideš do institucije ovlašćene za pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas bio do par servisa i svuda mi traze 120-130e plus cena reatesta 5500. cilindricna boca od 60l sa nekakvim ventilom, creva od isparivaca do mesaca, creva za vodu. jel nije puno? jedino sto mi smeta sto niko od njih nema vecu bocu od barem 70-80l. tocak bocu nisam ni gledao jer mi treba veca zapremina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nateraće ljude da polako dignu ruke od vožnje na gas. Mi koji imamo već ugrađeno vozićemo i dalje, ali sledeći (nov) auto će većini nažalost izgleda biti dizel. Gas će ugrađivati samo oni lovarniji sa benzincima velike kubikaže.

 

onom ko prelazi 15-20 kkm godisnje i vise, svakako ce se ugradnja gasnog uredjaja isplatiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ja imam sekvent plin upisan u saobracajnu ali nemam nikakav papir o atestu ( potvrdu). Koliko sam nacuo ta potvrda mi nije potrebna do sledece registacije. PItanje je kako da izvadim tu potvrdu i da li mi ona uopste treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da izvadis kopiju u SUP-u i nakon toga da trazis po toj kopiji original u ustanovi u kojoj je atest izvrsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je čak i da ćeš u MUP-u dobiti i originalni dokument, ako su spakovali u dosije auta više primeraka tog dokumenta (kao što se desilo meni). Idi i traži kopiju, pa ćeš već videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam nisu jos dobili dosije od auta, imam vremena do 10og meseca do registracije, Icicu ponovo za mesec dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam zamenio sve sto je trebalo nova boca od 60l nisu imali vecu a ja navikao na bojler koji je bio 75-80l bese, creva, osigurac za plin stavljen nije imao to je 120e ispalo plus 5500din cena reatesta ali nisam prosao zbog zatamnjenih stakla. sve su lepo slikali, penjao auto na dizalicu i ostalo i tek na kraju kaze da ne moze da me pusti wtf. a ja spustio prednje prozore pre nego sto sam dosao i lik kaze digni prozore a ja mu kazem ne rade al dzaba kaze on na kraju poznajem ti auto i znam da je zatamnjen i kao saljemo slike gore za Bg i mora da ga slika s dignutim prozorima i kaze skini folije pa se vrati. nije pomoglo ni sto poznajem lika koji cuka tamo one papire i davao mu kintu da me puste al kao ne smeju dobice opomenu ako posalju takve slike sa crnim staklima :-) ja se pokupim odem i skinem stakla sa druge lancie vratim se na atest i odma dobijem papir naravno. posle sat vremena se vracam sa mojim crnim staklima i samo mu mahnem i nasmejem se, da ste mu videli facu haha smorio se. tako da znate da mi zatamnjeni ne prolazimo jedino ako neko ima bas dobru rakiju i ima veze u abs

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazalost ili na srecu zaista je tako, jer sve papire salju u ABS i ako nije sve po ps-u, nista od atesta/reatesta...

jer ove institucije koje rade ateste, svu dokumentaciju sa sve slikama salju u ABS i kad ovi pregledaju dokumentaciju,

oni daju odobrenje koje samo izdaje atestna kuca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atest plina mi je zakazan za sutra ujutru. Na šajbni imam jednu peckicu od kamenčića veličine 1cm. Da li to utiče na tehničku ispravnost i da li sa tim prolazim atest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu bas toliko zaguljeni al ko zna vidis kako sam ja proso. gledaju samo neke bas vidljive nedostatke, pukotine preko celog stakla, stopke i farove polomljene, folije itd a za to ne bi trebalo da imas problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...