Jump to content
FAS Goran
abc..

Opšta pitanja oko atesta / reatesta

Recommended Posts

Evo da probam ja  :D

    Dobra-reatest prilikom registracije

    Losa-(@ ivan.ik) svi moraju da plate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bi patka a ne ukidanje reatesta. Drzava se velikodusno odrekla svog dela koji ulazi u 6000 dinara, 300 kinti + PDV, mos misliti, brinu oni o nama, kako rece onaj surovi estradni menager u SAT-u juce, "na ulicama se voze tempirane bombe" ma nije nego, pa da su sve ekipe iz svih dosadasnjih vlada manje pljackale ovu jadnu drzavu, bolja bi mi kola vozili. Mamu li im lopovsku...bitno da je on bulju zavukao Mercedesa ML-a!

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bi patka a ne ukidanje reatesta. Drzava se velikodusno odrekla svog dela koji ulazi u 6000 dinara, 300 kinti + PDV, mos misliti, brinu oni o nama, kako rece onaj surovi estradni menager u SAT-u juce, "na ulicama se voze tempirane bombe" ma nije nego, pa da su sve ekipe iz svih dosadasnjih vlada manje pljackale ovu jadnu drzavu, bolja bi mi kola vozili. Mamu li im lopovsku...bitno da je on bulju zavukao Mercedesa ML-a!

Tako ti je to bato u Srbiji...udri po leđima naroda dok je bez svesti,a kada počne da puzi na sve četiri onda ga udri još više!Dok god ćutimo biće sve gore...nažalost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ljudi sta se desava vise sa tim atestom???

Ja pre neki dan registrovao, otiso kod coveka, platio 11000, covek mi sutradan doneo polisu,saobracajnu i nalepnicu.

Na saobracajnoj pise bezolovni benzin a ja vozim na plin. Nemam nikakav papir vezan za instalaciju plinskog uredjaja. 

 

Sta da radim??? Strepim i kad vidim komunalnu policiju :D

 

Help !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zna li se na kraju sta bi sa ovim mucenim plinom,ili jos kao i sav ovaj prethodan period od kad je ovo zajebancija pocela keca lud zbunjenog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se, mora periodicni pregled na pet godina, t.j. svako ko ima atest stariji od pet godina, mora na reatest....zakazivanje, prepravke, cekanja i na kraju pare da damo drzavi.

 

Otimacina i lopvluk, zafalilo im para u kasi za njihove prohteve, pa udri po glavi stanovnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bi patka a ne ukidanje reatesta. Drzava se velikodusno odrekla svog dela koji ulazi u 6000 dinara, 300 kinti + PDV, mos misliti, brinu oni o nama, kako rece onaj surovi estradni menager u SAT-u juce, "na ulicama se voze tempirane bombe" ma nije nego, pa da su sve ekipe iz svih dosadasnjih vlada manje pljackale ovu jadnu drzavu, bolja bi mi kola vozili. Mamu li im lopovsku...bitno da je on bulju zavukao Mercedesa ML-a!

Tako ti je to bato u Srbiji...udri po leđima naroda dok je bez svesti,a kada počne da puzi na sve četiri onda ga udri još više!Dok god ćutimo biće sve gore...nažalost!

 

 

Dobro ljudi sta se desava vise sa tim atestom???

Ja pre neki dan registrovao, otiso kod coveka, platio 11000, covek mi sutradan doneo polisu,saobracajnu i nalepnicu.

Na saobracajnoj pise bezolovni benzin a ja vozim na plin. Nemam nikakav papir vezan za instalaciju plinskog uredjaja. 

 

Sta da radim??? Strepim i kad vidim komunalnu policiju :D

 

Help !!!

Ivane, sta da reklamiram... svestan sam ja da to nije odradjeno kako treba ali mi je privremeno resenje dok ne saznam sta raditi sa plinskim uredjajem za koji nemam jedan jedini papir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabaviš uređaje sa svim potrebnim papirima. Stare u reciklažu.

Ranije si mogao da uradiš na mašinskom fak. Beograd bez papira za bocu. Da li je i dalje tako ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dobro ljudi sta se desava vise sa tim atestom???

Ja pre neki dan registrovao, otiso kod coveka, platio 11000, covek mi sutradan doneo polisu,saobracajnu i nalepnicu.

Na saobracajnoj pise bezolovni benzin a ja vozim na plin. Nemam nikakav papir vezan za instalaciju plinskog uredjaja. 

 

Sta da radim??? Strepim i kad vidim komunalnu policiju :D

 

Help !!!

Ivane, sta da reklamiram... svestan sam ja da to nije odradjeno kako treba ali mi je privremeno resenje dok ne saznam sta raditi sa plinskim uredjajem za koji nemam jedan jedini papir.

 

 

 

 

@pajakg Nisi bas najjasnije napisao sta si uradio, ono gore sto si napisao moze da se tumaci, kao da si, platio atest (11000 i jeste trenutna tarifa) a da ti je sutra covek doneo policu, saobracajnu i nalepnicu, bez da ti je vratio papire od plina, a da ti u saobracajnoj stoji " pogon na bezolovni benzin". Ja sam to tako shvatio, zato ti i napisah idi pa reklamiraj.

 

Kako bi manje strepeo, mada se ja licno da sam na tvom mestu uopste ne bih brinuo, sakupi pare pa ugradi nov uredjaj a zatim atestiraj po PS-u.

 

Inace, svojom kozom sam proverio (ovo vazi samo za BG), u AMSS CMV su najmanje rigorozni na pregledu, traze ti samo papire od uredjaja i obavezno neku prepravku (multi ventil, creva...i sl) dok na Masinskom fakuletu u Beogradu, barem za moj auto, nista nije bilo kako treba, vise bi mi se ispaltilo da izvadim postojeci uredjaj i da ugradim novi.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduše na mašinskom samo sam ja prošao to jutro kada sam radio atest (nisam imao papire za bocu). Glupo mi je bilo da kažem da sam sam na parkingu ugrađivao plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam kupio prvi auto u životu, Stilo 1.6 sa plinom. Pošto sam požurio i verovao na reč da je plin atestiran, nisam ni zagledao. Danas sa kolegom pričam i ukaže mi na to da plin ako je atestiran, mora da ima neku knjižicu, kao i u saobraćajnoj da stoji da je auto benzin-gas. Osoba od koje sam kupio mi je rekla da je plin atestiran, a u stvari posle iz priče shvatam da su svi papiri predati u sup Čukarica, i da je podignuta saobraćajna posle 2 nedelje (sve po propisu). Nisu ni gledali da li je upisan plin, a niko ih nije ni uputio na AMSS da urade atest.

 

Šta da radim? Ima li nade da nekako atestiram plin da bih mogao legalno da idem u inostranstvo? Neću da kukam da imam dvoje dece, i da sam za ovaj auto dugo skupljao pare, jer verovatno svi imamo u vezi nečega da kukamo...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazovi osobu od koga si uzeo auto i vidi da li je isao na atest kad je ugradjivao plin. Ako jeste onda mora da ima papir i sa tim odes da ti preprave saobracajnu. Ako nije radio nisam siguran ali da bih ga upisao u saobracajnu moras da radis atest. Cene ne znam ali imas na sajtu.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije rađen atest, jer kada je predala papire u supu dobila je odgovor da je sve u redu i da će dobiti saobraćajnu krzoz dve nedelje. Od tada nije ni obraćala pažnju.

 

Bio sam slučajno danas u AMS, i pitao u vezi atesta, i uplašili su me da neću moći da registrujem auto, i da vozim na "divlje" obzirom da nemam atest, i da niko neće da uradi atest, ili potpiše ako nije ugrađivao...

Da li u nekom servisu može da se uradi provera, atest, bilo šta da se plati, pa da odem u amss da dobijem zelenu knjižicu, nalepnicu, šta već....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pitam da li BEZBEDNO ici u Crnu Goru ako nemam Atest? Ne mogu da stignem na red da uradim atest kod ovih sto sam ugradio jer mogu da rade samo vozila kojima istice registracija pa me premestaju stalno. Pa me cisto zanima da li da se upustam u tu avanturu ili ne! HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMam nekoliko pitanja u vezi atesta, za one koji su skoro radili:

 

1. Da li mi je potreban papir od ventila na boci, ili je dovoljan samo od boce?

 

2. Da li moram biti vlasnik da bih uradio atest?

 

3. Imam izjavu servisera koji je ugradio, creva su sa homologacijom, papir od boce i isparivaca imam, treba li jos nesto?

 

4. Da li je tacno da necu dobiti atest jer mi sija lampica za AIRBAG na tabli, po mom misljenju to je idiotizam?

 

5. Da li je bolje raditi u AMSS ili u Vinci, tj. kod koga cu lakse proci? Cuo sam da su ovi u AMSS nemoguci drkosi, kao da su doktori nauka svi...

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ako je prvi atest onda treba papir multiventila, ako je periodicni tj. produzenje onda ne treba.

2. Ne, ali domumentacija mora glasiti na vlasnika vozila

3. Ako je prvi onda treba jos racun od ugradnje uredjaja, uplatnice, zahtev za atest, opis ugradnje. Ako je samo prduzenje onda opis prepravke i obavezno originalno ( ili overena kopija) uverenje od atesta

4. Gluposti

5. Zavisi kako se kome zalomi taj dan. Svejedno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas i rekli su mi sledece, papir od multiventila nece biti problem, racun od ugradnje mi nisu pominjali, uredjaj je ugradjen pre godinu dana, a sada je samo izvrsena prepravka. Za tehnicki nemam sanse kod njih, jer su mi zatamnjena stakla oko 40-50%, ali je moguce uraditi tehnicki da drugom mestu i oni ce ga priznati. Atest se zakazuje 20ak dana ranije.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćaleta vratili sa atesta da skine kuku (?!?!?!)  pa da zakaže ponovo. Kakve veze ima vučna kuka i plinska instalacija jbm li ga... Tako ima se izgleda nakrivio taj dan, pritom kuka je atestirana kao i prikolica pre par godina kada je to bilo aktuelno i upisana u saobracajnu. Debil do debila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je atestirao kuku, sigurno je platio nekakvu taksu državi, a sad mu ista ta država kaže da mu kuka ne valja. Kao skrivena kamera jbt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da :D eno ga peezdi već par dana i razmišlja da skine plin, ali i posle skidanja mora da se radi atest i da se menja saobraćajna, jbg kako god okreneš naje8ao si....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mora da se upise plin u saobracajnu, mislio sam da ga atestiram ali namerno da ga ne unosim u saobracajnu bas iz tih razloga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora, menja se pogonsko gorivo i menja se masa automobila za tezinu boce, instalacije za plin....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...