Jump to content
FAS Goran
abc..

Opšta pitanja oko atesta / reatesta

Recommended Posts

Ja sam se resio stila plinasa, sad mi je ostao jugo na plin, i njega cu se resiti pa cu preci na dizel. Da se vozim kao čovek, jeste malo skuplje ali zato turbina kad se uključi lepi za sedište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnički pregledi do sada nisu dobili nikakav dopis iz ministarstva da nije potreban reatest tj ates kome je prošlo 5 godina od ugradnje, tako da ništa još od registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze jeedno pitanje pa ko zna da mi odgovori
Kad sam uzeo auto pre 2 god, vlasnik je rekao imam ppire od atesta al ne mogu da ih nadjem svejedno ja uzeo auto od papira nije bilo nista jbg da sam se izjebao jesam, do sad nisam imao problema sa pandurima al jbg druga opstina dr ljudi , zaustavili me, sve po redu , i na kraju imas atest reko ugradio al mi jos nisu stigli papiri bice za neki dan ,pa poceo sam jos rekao ne radim nigde,sta da radim ,srecom nisu pisali rekli vadi te papire i ne zezaj se vise ...
E moje pitanje je  da li ja mogu da izvadim atest posto imam ugradjen plin,a od papira nemam nista i ako moze koliko bi me to kostalo?I da procitao sam ceo post od pocetka, pa uglavnom sve... Fiat Bravo 1.6 16 v 98 god ,tocak boca, a koliko sam cuo kazu da tu mora neka nova tocak boca posto ova stara ne moze da se atestira
ili da ja lepo to izvadim posto nisam pri parama, ak oce manje da kosta

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez papira od uredjaja nema nista od atesta, u papirima (da ih imas) bi ti pisalo dokle je boca atestirana (10 godina od datuma proizvodnje, cista glupost - kao da ce se svojstva celika od koga je napravljena promeniti posle tog roka), to je presudno za cinjenicu dokle ce ti atest vaziti, atest od AMSS ili neke druge kuce ne moze vaziti posle isteka atesta na boci (pise na papiru koji ti nemas) na atestu bi ti takodje trazili papire od rasprsivaca...vidi sa nekim plinadzijom da li moze da ti nesto skarabudzi, ako ne ostaje ti samo da teras tako ili da vadis uredjaj napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez dokumentacije nema nista od atesta. Pri atestu je neophodna dokumetacija od isparivaca, boce i multiventila. Po najnovijim uslovima toroidna boca ne moze u Bravo i Bravu, posto samo mesto za tocak zalazi oko 5-6cm u branik. Cena atesta sa svim troskovima je oko 11000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto ne znam ni gde je ugradjen plin, onda nista od papira ovako da znam mozda bih i mogao?
ah ok dobro  je da znam,znaci samo ona druga vrsta boce moze, znaci nikakva tocak boca ne moze,nije mi jasno moram da pitam kakve veze sada ima sto zalazi 5-6 cm u branik?,predpsotavljam nedaj boze ako me neko udari od pozadi pa zato?ako nije problem da mi neko objasni to toroidna boca?...
I naprimer da ugradim nov plin u auto ako se odlucim na to koliko bi sve to izaslo otprilike?
 

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo je razlog bezbednost. Toroidna boca je "tocak boca". U zavisnosti od godista,mesta gde ugradjujes i kvaliteta uredjaja cene idu od mozda 300 pa do i preko 600e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li ko sta se desava po pitanju reatesta? Ostaje li na snazi trenutan propis ili ne? Alvirovic je danas rekao da je sada sve na nadleznima i ministarstava. Meni auto cuci skoro pa mesec dana neregistrovan zbog njihove zajebancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos 5 dana i isticu mi tablice i saobracajna, bagra me jos ne zove na h.beni reatest iako sam prijavljen tamo oko 1og maja

od ukidanja slaba vajda, evo sta sam nasao na sat fb profilu

" Po zakonu svakih pet godina mora se ići na periodični pregled. Dakle, posle dobijanja atesta na petoj godini se ide na pregled, a na desetoj na reatest. Ta odluka nije ukinuta i najverovatnije neće brzo ni biti."

registrovacu se ja vec nekako a onda malko tuzba, auto mi je na radnju upisan tako da imam osnova da ih lepo iztuzakam :thumbdown:

 

a najlepse u svemu je sto se nikad vise nisam vozao autom nego poslednji mesec, hvala im bar sto su mi ustedeli za registraciju za taj mesec :police: nam je :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.peticije24.com/forum/49887/start/125#133

 

tablice istekle :thumbdown:  ali eto vozamo se

kakve su sankcije za nevracanje tablica posle mesec dana?

trebaju mi ne mogu da vracam sad, bez njih bi me zaustavljali, ovako me ne diraju :smoke:



PROTEST:

27.06. Cetvrtak 11:00 ispred zgrade Vlade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege forumasi trebaju mi informacije od vas iskusnih,

Pre oko mesec dana dobio sam od majstora papire potrebne za uređaj i moram isti atestirati posto stize registracija uskoro.

 

Gasni uređaj je nov i nikad nije atestiran.

 

Koja je cena tog kompletnog postupka oko atestiranje.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je nov, najverovatnije će to da bude jeftinije, mene je atest koštao pre dve godine nešto oko 50€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je oko 9500 bez prepravki. 5.500 je bio u septembru kad sam ga ja atestirao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege forumasi trebaju mi informacije od vas iskusnih,

Pre oko mesec dana dobio sam od majstora papire potrebne za uređaj i moram isti atestirati posto stize registracija uskoro.

 

Gasni uređaj je nov i nikad nije atestiran.

 

Koja je cena tog kompletnog postupka oko atestiranje.

 

Hvala

 

 

Za prvo atestiranje cena je 12000 dinara + nova saobracajna, posto se u nju upisuje pogon na benzin-gas, kao i nova tezina vozila, posto je vozilo zbog plinske instalacije teze. Sve ostalo isto kao i do sada, tehnicki, polisa, registrovanje, policija.

http://www.peticije24.com/forum/49887/start/125#133

 

tablice istekle :thumbdown:  ali eto vozamo se

kakve su sankcije za nevracanje tablica posle mesec dana?

trebaju mi ne mogu da vracam sad, bez njih bi me zaustavljali, ovako me ne diraju :smoke:

PROTEST:

27.06. Cetvrtak 11:00 ispred zgrade Vlade

 

 

Nema sakncija, samo ces (i ja cu morati, iz istog razloga) da vratis stare tablice i kupis nove. Posto nam je nasa lepa drzava dala rok 30 dana za produzetak registracije na stare tablice ili posle toga kupovina novih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvali me danas konacno, ponedeljak u 8am, banda prevarantska

iskreno pre bi bacio u moravu 6000 nego njima da dam al ajd sad,

docekacu svojih 5 minuta na nekoj sledecoj revoluciji

 

snimicu postupak pregleda, cisto da se vidi sta placamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo je Alvirovic u Jutarnjem programu najavio da ce sutra u svojoj emisiji SAT, "ekskluzivno" objaviti kako ce se resiti problem oko reatesta plinskih uredjaja.

 

Bas me zanima sta su sada smislili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Bas me zanima sta su sada smislili.

Verovatno nista bitno za nas, uzece nam pare samo je pitanje na koji nacin. :laughing: A i ovaj Alvirko nije mnogo bolji od njih, imam utisak da je i on deo                        iste ekipe.                                                                                                                                                                                                                                                              

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dobio procenat pa se naljutio na ostatak ekipe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar stvarno mislite da ce se neko tamo u nekoj organizaciji tako lako odreci visemilionske cifre u stranoj valuti kojoj se gubi trag u okviru iste organizacije?

I zar stvarno mislite da mediji imaju uticaja na to? Zivimo u banana drzavi, to im je omoguceno i bore se svim silama da pare i dalje "gube trag".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo je Alvirovic u Jutarnjem programu najavio da ce sutra u svojoj emisiji SAT, "ekskluzivno" objaviti kako ce se resiti problem oko reatesta plinskih uredjaja.

 

Bas me zanima sta su sada smislili.

 

 

Na njihovoj  (SAT Media Group) FB stranici, izneli su komentar, da ce sve sutra biti objasnjeno u emisiji, a da su vesti i dobre i lose. Ostaje da cekamo do sutra.....

 

 

Untitled.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra - nije ni bilo potrebe i nije po ustavu

Loša - svi mora da plate / jer nije fer prema onima koji su već platili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...