Jump to content
FAS Goran
abc..

Opšta pitanja oko atesta / reatesta

Recommended Posts

Mene interesuje da li je propisano tj gde se moze naci podatak/pravilo na kojoj visini mora biti boca udaljena od zemlje (asfalta) ukoliko bocu postavljamo ispod vozila, na mesto rezervnog tocka koji se nalazi ispod vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima i mene samo jedna stvar na koju ste mozda i odgovorili ali.....sorry :rolleyes:

Elem : auto je registrovan do oktobra 2013. ima plin atestiran do decembra 2013.

Pitanje : moze li se registrovati u oktobru bez reatesta jer mu atest (od 5god) jos vazi i ako moze - kada se radi reatest? U decembru ili nekad tokom godine ali pre isteka registracije oktobra 2014.?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo izgleda jedina drzava u Evropi koja se maksimalno trudi da njeni vozaci NE UGADE i NE VOZE AUTOMOBILE NA PLIN...koje peripetije i "j*be lud zbunjenog" oko atesta! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje da li je propisano tj gde se moze naci podatak/pravilo na kojoj visini mora biti boca udaljena od zemlje (asfalta) ukoliko bocu postavljamo ispod vozila, na mesto rezervnog tocka koji se nalazi ispod vozila?

 

20cm,  a moze i manje ukoliko se uradi zastita boce koja pokriva vidne delove iste a debljnine najmanje 0,8mm. Tako kaze pravilnik. Bez obzira na pravilnik tu zastitu ces morati da pravis jer je traze na atestu.

 

 

Pitam jer su mom caletu koji ima atest na ladi nivi do septembra ove godine registrovali auto u avgustu uz objasnjenje "plin je bio atestiran u trenutku registracije"...

Koliko znam ne bi trebalo tako ali eto!

 

Tako se radi. Dovoljno je samo jedan dan da ostane trajanja atesta i da moze normalno da se registruje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

20cm,  a moze i manje ukoliko se uradi zastita boce koja pokriva vidne delove iste a debljnine najmanje 0,8mm. Tako kaze pravilnik. Bez obzira na pravilnik tu zastitu ces morati da pravis jer je traze na atestu.

 

 

Oooodlicno, hvala za odgovor  :unworthy:

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćaleta vratili sa atesta da skine kuku (?!?!?!)  pa da zakaže ponovo. Kakve veze ima vučna kuka i plinska instalacija jbm li ga... Tako ima se izgleda nakrivio taj dan, pritom kuka je atestirana kao i prikolica pre par godina kada je to bilo aktuelno i upisana u saobracajnu. Debil do debila

 

I ja cu morati da skinem foliju sa zadnjeg stakla ?!? A DOZVOLJENO JE da ti zadnja stakla budu zatamnjena i 100% (a moja su 50), moracu da skinem foliju sa gepeka da bih dobio atest, pitate se sto? Pa eto tako kazu iz agencije, a nemaju obrazlozenje. Ozbiljno se razmisljam da ne atestiram plin zbog njihove drskosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam muku sa atestom za metan,na kraju sam morao da atestiram i treba da platim 27000din.Atest sam radio u insttitutu u Vinci,dokumenta za atest su trebali da mi posalju jos u cetvrtak,zvao sam ih i kazu da jos nisu zavrsili sve u agenciji za bezbednost saobracaja,mobil boga samo da mi stignu dokumenta u ponedeljak posto se tad navrsava mesec dana od isteka registracije.Pa sad pitam da li ako zakasnim sa registracijom zbog nepotpune dokumentacije,mogu bez posledica da regisrujem auto u npr utorak ili sredu,ili moram da platim nove tablice i saobracajnu pored sve druge muke.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes da ga provuces na tehnickom registruj ga bez cekanja, jer ces od trenutka kada ti prodje 30 dana od isteka, morati da odjavis tablice i saobracajnu i da vadis nove. Saobracajnu svakako menjas zbog unosenja novih podataka, ali tablice su ti u ovom slucaju trosak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da ga provucem na tehnickom,jer nemam dokumentaciju od atesta,da sam mogao da provucem ne bih ni radio atest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Danas odem do ams-a kako :help: bi se raspito   sta mi je potrebno da atestiram kuku.Ona kaze da sad po novom zakonu moras da imas papire od  kuke, (pritom auto uvezen i niko mi nije dao papire) .kad sam reko da je euro kuka westfalia i da ima plocicu na njoj.Ona kaze da nemoze da se uradi atest na fabrickoj kuki , ve da mora da skinem nemacku i kupim neku nasu euro kuku .

Znaci po novom zakonu skini fabricku kuku ako nemas sve papire, i pritom moras kod sudskog vestaka da prevede na srpski ili -kupi novu 250 eur+ugradnja.

Pa ti sad vidi hoces kuku ili neces

Uzassssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss  :up:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene interesuje da li kad budem registrovao auto, koji sam tokom ove godine kupio od jednog g-dina, da lli moram da imam atest za plin.Obzirom da je auto uvezen sa plinom,oktobra 2012.i registrovan januara 2013.a g-din,mi nije ostavio nikakav papir u vezi plinskog uredjaja,posto kaze da je takav uvezen,nema nikakav papir.

 

LYBRA 1,8 sa plinom uvezena 2012.a registovana 2013.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. Verovatno je tehnički uradjen na foru, pa ga je tako registrovao. Šta ti u saobraćajnoj piše kao pogonsko gorivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda saznaj gde je atestiran, pa izvadi kopiju atesta, košta negde oko 1000 din.

Je l' imaš nalepnicu na zadnjem staklu? Na njoj bi trebalo da piše gde je radjen atest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako u saobracajnoj pise benzin-gas,nemas brige dok ne istekne atest.
A to je ..?..ove godine,naredne ,za 5.??.
Po novom zakonu moras da imas nalepnicu na B stubu.
Tako da......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je radjen atest pre ovog novog zakona,znaci negde do 2012. Tada nije bilo obavezno imati nalepnicu,I ta nalepnica se lepila na staklo. Zovi prodavca I pitaj ga gde je radio atest,pa neka ti izvadi duplikat potvrde o atest Sad videh da je uvezena 2012. Da nije uvezena sa plinom? Pazi ,do 2012 mogao se atestirati plin ugradjen u inostranstvu ali sa papirima od boce I instalacije. Ako ti nemas nijedan papir od instalacije I boce,ne bih da te plasim,ali mislim da neces dobro proci sa tim plinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

da  uvezena je 2012.ali ja nemam nkikakve papire od boce iinstalacije,


samo mi nije jasno kako je neko mogao d aupise u saobracajnu dozvolu,a d anije dao ni jedan papir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...