Jump to content
FAS Goran
abc..

Opšta pitanja oko atesta / reatesta

Recommended Posts

Plinske boce kucne imaju životni vek 40 godina, a kontrola, atest se radi svakih 10 godina.

Ja sam prosle nedelje uradio reatest i povecali su mi težinu za 75kg u odnosu na saobracajnu i prethodni atest.
Kakva su vaša iskustva?

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam konacno dosao na red za atest i obavio za dvadesetak minuta. Trazili su mi onaj kartoncic, ali i a4 papir i naravno 5500din.

Slikali su sve, uzduz i popreko, cak i gume... dobio novi papir da je potvrdjena ispravnost, blablabla... ali su mi rekli da uz taj novi dokument mora da ide i onaj stari a4...

Sve je ok, jedino su rekli da bi valjalo da se rezervoar zastiti, tektira, jer je ispod kola i podlozan uticaju vremena, vode, kise, snega, svega... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Plinske boce kucne imaju životni vek 40 godina, a kontrola, atest se radi svakih 10 godina.

Ja sam prosle nedelje uradio reatest i povecali su mi težinu za 75kg u odnosu na saobracajnu i prethodni atest.
Kakva su vaša iskustva?

TT



Meni su se posle dve godine od atesta u SUP - u setili da je auto tezi zbog uredjaja, za plin i naterali me da menjam saobracajnu zbog toga.

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Boško već duže vreme moja porodica i ja se vozimo vrlo lepo i udobno sa našom Multiplom 1,6 bipover 2001g.

Pošto je došlo vreme registracije a od zadnjeg reatesta prošlo 3god. morao sam ponovo da radim tj. da platim da mi naprave pakao ,ne ovo je gore od toga.

Pisem ovo da bi se ljudi upoznali sa tim šta mogu da očekuju.

 

Proveru boca više neradi Messer nego Gas teh iz Indjije potvrdu daje ITC kontrol iz Beograda ,pa tek onda u AMS za proveru i potvrdu Agencije.

Skinem boce odnesem u Gas teh platim ITC-u nepunih 27000,00din. ,kad su ispitali boce preuzmem i vratim ih na auto .

Provera da negde ne curi gas može da se uaradi tek po punjenju i naravno to uradim ,stignem ispred kuće parkiram se i shvatim da šišti ispod auta curi gas .

Na svakom od ventila boca ima šraf koji je sigurnosni i služi tome da ako dodje do velikog pritiska otpusti on a ne boca i samim tim na njega se ispušta pritisak iz boce jel je napravljen od poroznog materijala i nesme nikad da se odvrne do kraja dok ima pritiska .U Gas teh-u ispuštaju preko elektro špujne ustvari ventila ,ali posto nisu upoznati da postoji + kontakt i - kontakt oni kad kako zakače a posto su kod mog slučaja obrnuli spalili su špulnu ,pošto nemože tako onda su odvrnuli šraf koji su uspeli da polome na pola ,neravno vratili ga kao da nije nista jer ni neznaju kako treba da izgleda i čemu služi (vidi budala stavila šraf ovde)narvno ta budala zna mnogo više od njih .

 

noć meni curi gas iz kola na ulici jer živim u centru i nemam garažu.Ujutru po ponovnom odlasku u Gas teh na reklamaciju jer sam tokom noći bio na vezi i sa poslovodjom i sa njegovim direktorom koji je naravno rekao nek curi pa dodji ujutru. Odlazim posle noćnog dežurstva oko auta stižem kod stručnjaka i majstor Janko koji pravi štetu mi se pojavljuje sa rečima citiram (DOBRO PA) dobro nisam i šamar popasao ali i pak direktor me je malo psovao i pretio da zove obezbećenje pošto je mali odvrnuo šraf namotao malo teflona i zavrnuo ,naravno jer nisam hteo da izaćem dok nedobijem pismeno šta je uradjeno .

Naravno zbog pretrpljene drskosti ni onda nisam potpisao nego tek kad njihov službenik nebude prisutan na pumpi kad se sipa ponovo i utvrdi dali curi.

Krenemo ,stignemo na pumpu Krio natocimo kad opet curi (ima snimak kod mene ) šef stručnjak i majstor stručnjak prvo su rekli da ne curi ali pošto sam ja legao pod auto i snimio onda su i oni rekli da curi i naravno šef stručnjak upisao u zapisnik da curi i da treba da izvrše zamenu .

 

Naravno telefonski nastavljamo jer ja zahtevam odmah da se izvrši zamena po hitnom postupku ,nalazim u Kalućerici polovan ali oni namogu da odu ,pozivalu me da dodjem jer su oni našli tamo i naravno odlazim.Do kraja taj koji su oni našni je nekpletan pa se čeka peti stručnjak koj ide preko Pančeva da donese iz Kaludjerice.To popodne me odvode u nazovi servis na kanal da skinu bocu dabi zamenili ventil.Onda shvatam da sam stigao na divlji zapad posto tu istrpim još nekolicinu da svrate da mi besne i izdiru i sve traje do 23h ,kad je uspeo da mi spali i poslednju špulnu ovaj pet stručnjak.

Naravno po zvršetku u 23h bio sam prinudjen da dodatno platim jer sam se našao u zatvorenoj garaži pored kola sa njih šestoricom.

Veći deo sam snimio sem momenata kad sam bio u situacijama da mi budu slobodne ruke posto je vrlo često do moglo da dodje.Snimci su poprilično veliki pa bi bilo dobro da me administrator kontaktira kako da ih kačim i gde mada ima i dosta na papiru dokaza.

 

Ako ko radi ovo isto nemojte da nasedate da skidate ventile sami jer je vrlo opasno a i u sertifikatu imaju tabelu za ventil.

 

scan0001.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam i atest i reatest na proslom autu(multipla 1.6 bipower)na institutu u Vinci,i nikad mi niko nije trazio da skidam boce,samo su trazii da skinem suspleh odozdo da bi mogli da utvrde da je sve fabricki i da naknadno nesto nije prepravljano.Jako mi je zao sto tu se sve ovo desilo,ne odustaj dok sve ne osposobe i ne vrate auto u ispravno stanje.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

isteraj to do kraja.

nemoj mnogo budes gospodin jer sa seljacima moras samo seljacki. Budi i ti drzak i bezobrazan. Meni je samo tako uspevalo. Kad god zam bio gospodin mislili su da mogu da me sisaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš nisam se setio Youtuba ,mada nisam nikad kačio moram da ućem u fazon.

Ilija jel si onda dobio potvrdu agencije ,koje godište ti je bila.

Ja prošli put Meser ,AMS i agencija pa registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam jedno pitanje u koliko neko ima iskustva ili zna nesto pribliznije.

 

Gledam auto sa plinskim uredjajem koji je uvezen iz Italije i atestiran kod nas, ali neki majstori kazu da mogu imati problema zbog Italijanskih delova za gas koje ovde necu moci da nadjem ako kojim slucajem zakaze nesto?

Da li je neko bio u slicnoj situaciji ili nesto da zna vise o tome. 

 

Svaka pomoc bi dobro dosla ,hvala unapred svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je koji je uređaj u pitanju, znači marka isparivača i kompjutera. Od toga ti sve zavisi. Dosta komponenti može da ide i od drugog proizvođača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Ove godine treba da radim 10. godisnji reatest plina.

Uredjaj je instaliran kod Ranka u Zemunu, medjutim izgleda da on vise ne radi

pa me zanima, ima li neko predlog, preporuku za "plinadziju" slicnog kvaliteta.

 

Unapred vam hvala

Jelena

 

da.. auto je Alfa 2.0 TS 1999. Znam da nisam na pravom forumu, ali sam ocajna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne budi ocajna, ovde su svi dobrodosli. :)

 

Ne zivim u Zemunu, pa ti ne mogu preporuciti majstora tu, ali ti mogu reci da pripremis oko 150 evra za bocu, multiventil i reatest. Sad sam bas pitao tu kod mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sJelena

 

Da, Ranko je oooodavno (ima jedno 4 godine, možda i više), ne samo prestao da se bavi tim poslom, nego koliko sam čuo i otišao iz SRB.

U Zemunu, tj. na Altini imaš njih:

http://www.kolew.com/

 

A, imaš i ove malo dalje, tj. nisu u Zemunu, ali znam da su skroooz ok jer su i u Partnerima Kluba:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44352-makedo-gas/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje, ako zna neko da mi objasni.

-Nov plin sam ugradio 2011g u vozilo kome sam prethodno zatamnio zadnja stakla.

-Plin je atestiran 2011g.

-2015g stavljam potpuno novu vecu bocu i vrsim reatestaciju, bez ikakvih problema, obzirom da su mi zatamnjena stakla nelegalizovana.

 

-2020g vrsim reatestaciju ili atest?

Ovo pitam zato sto pretpostavljam da cu u varijanti "atesta" imati problema zbog nelegalnih stakala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ako sam dobro shvatio, mogu u neku ruku da izigram zakon i da umesto atesta 2020g, uradim reatest?!

 

To bi bilo divno, ako je to zaista tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije sam kao atest za plin imao ono malo kartonce koje su saobraćajci tražili na uvid kao dokument koji moram da imam kod sebe, sada imam potvrdu format A4 sa nekom nalepnicom u donjem desnom uglu.

Jel tu potvrdu o atestu moram da imam uvek kod sebe i da je pokazujem na zahtev službenog lica ili je dovoljno to što je plin upisan u saobraćajnu i jel se ona nalepnica sa potvrde lepi negde na autu ili ne?

 

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš da je imaš uz sebe, potrebna ti je jedino na tehničkom kada registruješ auto. Ne moraš ni da lepiš tu nalepnicu, brzo se dezintegriše pa su odustali od insistiranja da se lepi. Jedino ne bi bilo loše da i dalje imaš taj zeleni kartončić negde u fioci ispred suvozača (ako ga imaš i dalje? Ja ga imam). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Sasa_NS said:

Ne moraš da je imaš uz sebe, potrebna ti je jedino na tehničkom kada registruješ auto. Ne moraš ni da lepiš tu nalepnicu, brzo se dezintegriše pa su odustali od insistiranja da se lepi. Jedino ne bi bilo loše da i dalje imaš taj zeleni kartončić negde u fioci ispred suvozača (ako ga imaš i dalje? Ja ga imam). :)

 

Pa poenta je u tome da ja sad nemam taj zeleni kartoncic , samo potvrdu .

Inace ja sam sad radio atest kao da je prva ugradnja nisam imao atest do sada.

E sad ko izdaje taj kartonic ako izdaje MUP onda cu verovatno dobiti sad kad odem po saobracajnu dozvolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdaje ga kuća koja izdaje atest, nema MUP ništa sa tim. Do sada su to davali uz potvrdu o atestu, no možda se nešto u međuvremenu promenilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim sve koji znaju sta dalje da pomagaju !!!  ja ne znam....

Bravo 1  -  Auto kupljen  2013god  u saobracajnoj vec upisan TNG  / Decko od koga je uzet iz Arilja / Auto bio registrovan na Uzice ( AMSS polisa osiguranja )  

 

ja sam dobio samo Uverenje odstampano na A4 papiru za TNG i sve je to bilo OK  prolazilo tehnicki do pre  20 dana...

 

Odem sada na tehnicki gde se ispituje neki broj papira kad  ispostavi se da taj broj pod kojim se vodi auto nije uopste za moj Fiat nago za neku Zastavu  ( fals dokument )

Od tehnickog nema nista...  Odradim nov  Stage 200 sekvent plin...    Sada ne mogu da registrujem auto jer mi treba Stari papir od TNG uredjaja 

Posto ne moze da se radi nov Atest jer je TNG vec upisam u dozvolu,nego moram Reatest  a za Reatest mora staro uverenje TNG-a

----- Ne razumem zasto bi mi neko dao Fals dokument a vec je upisano u saobracajnoj da ima TNG  ( totalno nelogicno )

----- Ako ima bilo koga ko moze da posavetuje pisite slobodno 

 

-----  Ako ima nekoga iz Arilja ili Uzica da pomogne i zna gde moze to da mi nabavi  dostavicu mu sve potrebne dokumente !!!
 

PS>   PLATICU  da mi neko zavrsi taj papir ako treba !!!    10e  ok 10e   50e  ok 50e     SAMO POMAGAJTE

Auto mi treba a svi me pomeraju od jednog do drugog i na kraj nista....


U Srbiji i kada hoces sve legalno ne moze....








 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...