Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Drugari, desilo se nesto sto nisam verovao da se moze desiti ovom motoru... Prvo je crkla turbina, a onda je ustanovljeno da je na dva cilindra losa kompresija, cak je i na trecem ispod normale... cetvrti je kao ok... Dve dizne nisu valjale, nalivale su gorivo... tako da smo ostali u soku. Izbedacili smo se do koske...

Planirali smo da sa njim odemo na more, taman i da nam to bude probna voznja i evo sta se desi... Ne znam sta vise da napisem! Uzas!

Izgleda da je ipak to taj akani sa Hypo placa...

P.S. Ljudi, pazite sta kupujete i gde kupujete, ovo je strasno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi dobrog majstora i samo nemoj da žuriš, šarenolike su cene za delove i ruke. Vidi sa ŠA družinom šta može kod njih da se nabavi, mislim da i za spejs šatl imaju delove :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima drugari.

Auto je pregledan pre kupovine, vozen, proban, kacen na dijagnostiku, ali nista nije ukazivalo na los motor i na to da ce crci turbina.

Posle uradjenog servisa, turbina je crkla posle 50 km... Uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta, gde baš maler. Ti ga nemaš ni mesec dana. Je si li kontaktirao prodavca i koje je njegovo objašnjenje ? Da mu vratiš auto i zoljom tražiš pare nazad.

Sreća da se nije desilo negde u putu ili van zemlje, živce da iskidaš a o trošku dane pričam.

Očigledno treba puno više da koristimo ovaj forum baš da neko ne bi došao u sl. situaciju. Bilo je vezano za kipovinu Lybri i ljudi su ukazivali na određena kola koja treba izbegavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruku na srce, neke stvari se i ne mogu tako lako proveriti, sem da se rastura auto, a to nijedan prodavac neće dozvoliti - samo regularan pregled. Problem kod kupovine automobila sa lizinga, može biti i u tome da neke firme izračunaju, koje mnogo baš prelaze, da im se u nekom trenutku isplati da auto uopšte ne održavaju, ne menjaju ulje, samo sipaju gorivo i voze dok auto nije pred smrt i onda ga takvog prodaju!

Gaginjo, sada ću da te utešim - ako je auto u ostalim svojim kvalitetima OK i sviđa ti se, nikako nemoj da se nerviraš. To su samo pare, koje ćeš da zaradiš i gledaj celu priču sa neke druge strane. Iako će te koštati malo više nego što si planirao, sada ćeš to sve lepo da središ, možda ubaciš drugi motor ili bilo koju kombinaciju napraviš, ali bar ćeš jasno crno na belo znati šta voziš kada se to lepo sve rasturi i sastavi. Ljudi kupe savršen auto, koji niko nije otvarao niti pipao i samo mogu da naslućuju šta se krije u delovima koji nisu tako očigledni za proveru.

Polovan auto je rizik (i na novom crkne ključni sklop, i to ne retko, i napravi ti neprijatnost koja se ne može meriti novcem) i nikad ne treba dati zadnju paru za kupovinu, jer postoji ozbiljna verovatnoća da će biti delova za zamenu. Na prvom mestu auto se ne prodaje ako je savršen, pogotovo ne za male pare. Retki su slučajevi da je neko do zadnjeg dana menjao sve na autu, održavao ga u perfektnom stanju i onda ga naprasno jeftino prodao. Ja sam tako kupio Stila sa placa, bez pregleda kod majstora, vrlo jeftino, a ni posle 5 godina nisam pronašao razlog za to (srećom). :) Takvu kombinaciju ja misilm da niko nikad nije zab'o, niti ću ja ponovo. Sa druge strane, Alfa je tek kod trećeg majstora kod koga sam i ostao, dobila tretman koji zaslužuje i pronađeni su neki problemi koje smo rešili i auto je ko lutka. Takođe me je koštalo više nego što sam planirao, jer su neki delovi stvarno menjani na tom autu, ali ja sam morao ponovo da ih zamenim i odradim to kako treba, kod pravog majstora koji zna znanje. Sada je uživanje vožnja, znam da je sve novo, znam da je majstor sve rasturio kod vešanja, pogona, poluosovine rasturio, namazao, ma fantazija... Kvačilo komplet novo, nije me strah kada stisnem gas do poda i oslobodim svih 375Nm da ću da ostanem negde usput, nego samo sa osmehom otpratim oblak dima u kome sam ostavio automobile iza. :D

Prema tome, nije razlog za paniku, samo polako i sredićeš sve. Vozićeš ga 3-4-5 godina, možda i duže, nije ni važno, tako da gledaj te troškove kroz ceo period eksploatacije i neće više biti toliko strašni. To je dobar auto, dobar motor, svakako vredno ulaganja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, kontaktirao sam prodavca, videcemo sta ce biti, cak je i advokat na stand by-u...

Nidzo, svaka cast na tekstu i puno hvala na pomoci, savetima i utehi! :)

Turbina je uzeta sa remonta, zamenjeno je celo srce i sad je kao nova, motor bi trebao da bude gotov uskoro.

Nije nam bilo zao da uradimo motor i turbinu, jer se isplati ulagati u ovaj auto, sve ostalo je extra na njemu... limarija, trapovi, enterijer...

Sto kazes ti, sada barem znamo sta smo uradili na motoru, sta je sve zamenjeno, mi cemo da ga razradjujemo, odrzavamo i to je najbolje...

Jeste skupa skola, ali jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

????

UUU jeee! pa ja tek sad procitao!

Sta reci???

Auto ko bombonica a ono motor u stanju raspada! :rant:

Eto to je ono sto ljudi kazu, polovno je uvek macka u dzaku a novo je novo! Makar za novo imas garanciju! Prijatelj kupio novu RAV 4 i nako 2 godine i 50 000 Km otisao motor!?!?! Pa ipak je to Toyota! Ali zamenili su mu kompletan motor i produzili garanciju za motor kao da je kupio novi auto! E sad cuo da mu je opet otisao motor samo sada ih je tuzio i trazi drugi novi auto. Eto to se desava i toyoti i to novoj novcatoj!

Hajde kada zavrsis napisi sta si sve uradio i gde i koliko te je ta skola kostala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si kupio auto od pravnog lica imas garanciju. Moras samo da sacuvas racune od svih troskova popravki. Sa prodavcem samo kulturica, bez pretnji.

U vezi Toyote, ako neki motor konstrukcijski nije dobro napravljen mogu da ga menjaju koliko god hoce, uvek ce se javiti isti problemi. Pretpostavljam da je 2.2 dizel u pitanju.

1.3 MTJ nije poznat po problemima koji su Gaginja zadesili.

A sto se tice kupovine automobila iz lizing kuca, to je dobra varijanta samo ako nekoga poznajete u lizingu i nikako drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas velika, skupa i gadna skola...

Problem je sto je taj auto prebacen sa fizickog lica na fizicko lice, a samo je bio na placu... Mislim, malo je komplikovana prica...

Tako da jedino mogu da tuzim tog lika nakoga je glasio auto, jer imamo taj ugovor... jbg

Videcemo ljudi...

Uglavnom, motor se radi i sredjuje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma svinjarija! prodavac treba tu da ucestvuje u steti 100%. eto razloga sto je u startu kostao toliko malo a onda se neko monstruozno ugradio. u sustini si prevaren jer ocigledno je neko znao za manu auta i nije ispravio istu. platio si punu trzisnu cenu i isteraj to do kraja.

da si ti dao tih 3500 jura - nista ne bih rekao jer 'koliko para toliko i muzike'.

ali ovo je totalno druga prica...

inace, dobro je da si javio ljudima, neko sujetan bi cutao a ovako nesto mora da se cuje.

bas pizdim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, hocu da skrenem ljudima paznju da dobro paze sta kupuju, jer ovo je katastrofa.

Videcemo sta ce biti, uglavnom tuzba ide obavezno... pa cemo da se teramo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woodoo

U pravu si 2.2 dizel je u pitanju kod toyote RAVa! Nisam znao da ima problema sa tim motorom, u Avensisu ga drugov cale vec dugo ganja i nikakvih problema. to je isti motor ako se ne varam 2.2 DITD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se 99% da garancija vazi samo kada se auto kupuje od pravnog lica.Kod kupovine od fizickog lica,nemas prava na garanciju.Mozda neku "dobru volju".Verovatno ti u ugovoru i pise da se auto kupuje u vidjenom stanju.Pregledao si auto pre kupovine,ne razumem odkud sada tuzba.?

Tesko se ostvaruje garancija za neke stvari i na novim vozilima,a kamoli na polovnjacima.

Nazalost,veoma lose iskustvo si dobio.Nema pravila.Kako se kome zalomi.

Koliko ce da kosta na kraju ta "igranka".Moze li ispod 1000e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da je ispod 1000e, pre 2000e ali napisaće čovek sam kad završe sve koliko je sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, nije me bilo dugo, obaveze oko posla, bepca i td.

Uglavnom, pukli smo 1250 eur. Nova turbina 600 eur i sredjivanje motora 650eur.
 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...