Jump to content
FAS Goran
tantor

Krf i Fiati...

Recommended Posts

Kako ste se snalazili  za parking u gradu Krfu?

Jel bezbedno ostaviti auto u napr. parkingu kod luke gde ste se iskrcali, pa dalje prosetati?

Tako sam radio prosle godine u Marmarasu, nema guzve -najbolje resenje... :D

Postoje li neke zone za naplacivanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snalazis se kako znas i umes, mozes da parkiras kod luke ako ti ne smeta pesacenje.



Uvece ces najpre naci mesta u Leoforos Dimokratias ulici kod marine, sa desne strane, centar je odatle blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da dodam nesto na sve ovo sto je napisano o Krfu, dodjoh sinoc....

Put preko Bitole i Niki jeste nesto kraci ali je znatno losiji od autoputa ka Evzoniju, ali ja ne bih bio ja kad ne bih nesto isprobao, Put je los narocito do Prilepa zatim i deo oko granice od Bitole do Florine i dalje, gde se lako mozete i izgubiti jer putokazi nisu bas merodavni i retki su a i na Grckom su... Stalno mi se cinilo da idem u krug. Da dodam isao sam nocu i nemam navigaciju- avanturista :D. Ali posto sam zivi GPS brzo sam nasao izlaz prema Ptolemaidi i Kozaniju gde je put postao znatno bolji. Sve u svemu Zakljucio sam da se precica ne isplati pa sam se vracao preko Evzonija.....

Ostrvo je prelepo i svaka moja preporuka da se ode, ima sta da se vidi necu sad opisivati jer je dosta toga opisano u prethodnim postovima....

Ja sam bio u Dasiji koja je obicna rupa, citaj nema nista u njoj ali je bilo jeftino i dobro kao baza za obilazak ostrva. Glavni putevi po ostrvu su vrlo dobro odradjeni a ostatak je jao si ga meni, Grci uglavnom sve krpe kao i kod nas. Kroz grad Kerkiru i na mnogim putevima su me konstantno nervirale one reflektujuce metalne oznake na kolovozu prelazeci preko njih. Ako krenete na sever ka Sidariju ili ka Kasiopiju, naici cete nau nekim selima na semafor koji regulise saobracaj kroz neke veoma uske delove gde se nemoguce momoici. Neke od lepsih uvala i plaza su obicno tesko dostupne kolima a ako pokusate da se spustite to je da mis kur*c slomi... :ouch:. Uzano, izrondano, sa krivinama kroz koje se samo Panda moze okrenuti i sa usponima za koje su potrebne stepenice....Stilo sam dva puta provukao kroz tako nesto, prvo kad sam sa pogresne strane pokusao da dodjem do uvale Kalami i drugi put kad sam na zapadu spustio do uvale Gialiskari. izvukao se bez problema iako se osecala da smrdi lamela, cupa grebe uzbrdo ko lud, sad zamislite lepotu kad vam naidje neko iz suprotnog smera..... :rofl:

Momak koji je tuda slucajno naisao sa mnom, komsija sa PG tablicama ostavio je sutzpleh Golfa 5 na nekom pregibu kad je izlazio na glavni put kod mesta Gimari i oderao donji trap. Ja izisao tuda pre njega i stao kod crkvice, kad iza mene kkkkrrrrrrrrr......e jbg...... Mislim samo kako bih se ja iznervirao da sam vozio neki kulturan auto na prim. Alfu 159 koji nije primeren ovakvom planinarenju, Tako da je Stilo daleko primereniji za ove egzibicije....

Zakljucak, ko voli da obilazi prelepe uvale i plaze po Krfu neka ide Ladom Nivom ili neka iznajmi camac i nema greske....

Pandi na ostrvu ima ko u prici, najpopularniji rent-a car auto, a inace dosta Italijana letuje narocito u Ipsosu tako da sam video i dosta novih Bravoa, Lancia Delta i Ypsilon kao i Alfa Mito i Giullietta....

Po ostrvu ne znas ko gore vozi, dal Grci, Italijani ili pijani Englezi na skuterima, Pretice se preko duple pune bez pardona, prolazi na crveno, sece se put prvenstva, zmigavci su za ukras a o prekoracenju brzine ne treba govoriti.... najkulturniji vozaci ispadosmo mi i ovi iz istocne Evrope i Nemci. Policija uglavnom je vrlo tolerantna i nikog ne dira uglavnom stoje sa strane na motorima....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, kako si se snasao za smestaj? Je l si na slepo isao ili si vec rezervisao? Je l' imas neki savet oko toga? Meni nije nesto posebno bitno da budem  budem bas u nekom extra smestaju posto cu po ceo dan da budem vani. Ovo je za pocetak sto se tice mojih pitanja. Bice ih jos, jer polako pripremam marsrutu. Mozda sam malo poranio, ali nemam druga posla trenutno.  :whistle:

I jako vazno za buduce putesestvije: koliko su ceste pumpe gde toce TNG? Makar na putu do Igumenice.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isao preko Perle, platio sam sve jos u januaru, izislo je nesto dzabe 15 dana.....Ako ces da ides preko nasih agencija preporucujem Ipsos, jer je prilicno lepo i uredno mesto sa plazom i setalistem u duzinu, a grad Kerkira je prilicno blizu.

Na putu Egnatia-Odos do Igumenice, nemas ni pumpu za benz-dizel a kamoli za TNG. Tako da sipaj u Makedoniji a dalje sta ti bog da....Mislim da je neko negde spominjao da je silazio s tog autoputa da toci gorivo. Ja sa dizelom imam veliki radijus pa mi to nije bilo ni bitno. PO ostrvu ces voziti ionako na benzin jer Tng-a nema ni u tragovima, bar ja nisam nigde  video.  Kad udjes u luku Igumenice trazi kompanije Agia Irini i Eleni, Pokazi srpske pasose i trebalo bi da dobijes popust 50%. Ja kad sam isao tamo nisam znao pa sam platio full cenu od 65eur. za neki drugi brod....Ostrvo je nznatno skuplje nego na kopnu, ali vredi svaku paru.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...