Jump to content
FAS Goran
Thesis_ST

Lancia Thesis - navigacija / CD update

Recommended Posts

dakle...posto mi pise please insert navi-cd a to nemam,ima li kakva caka da se skine mapa na cd/dvd preko torrenta i da se to snimi i koristi ili mi bas treba orginal karta europe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam kako se to resava, ali po pricama koje sam cuo mislim da te fabricke navigacije ne rade, bar kod nas na nekim fiat vozilima, ne znam kako ces ti to resiti, ali cekaj,sigurno ce se neko javiti da pomogne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj na netu (T........) ima sigurno da se skine ceo disk. Koliko sa video karte su Navteq. Imam celu evropu i Srbiju 2011 Q4 sa Poi. Jedna varijanta je da nerežeš novi disk (sa svim sadržajem bez starih karata i Poi) i tu ubaciš nove karte i Nevenin glas (sumljam da ima domeće glasovno navođenje) . Fabrički CD kod Stila ne prepoznaje RW diskove, morao sam da režem običan (ne kao multisesion) pa računaj i na taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

javio sam se, ali nazalost ne znam da pomognem, ovde sam samo da izrazim svoje vidjanje o Lanciji Testis...

Citaj ovo zadnje iznad pazljivo,nisam mogao da izdrzim :hrhr: :hrhr:

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thesis ST, ako ima vajde od tog linka prosledi dalje, ja imam disk italije ali jos ne mogu da nadjem nista za ovaj nas skromni Balkan. A nije ni cudo, iza smo 100 god.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa lanciom thesis trazi mi cd update tako da mi nista ne funkcionise na displeju kako mogu da pronadjem takav cd i da li moze negde da se nabavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari,

Gledao sam danas nekog polovnog Thesis-a i interesuje me da li uopste postoji Thesis koji nema integrisanu navigaciju u onom multimedijalnom sistemu, jer kad se pritisne "NAV" dugme izbaci poruku "NAVIGAZIONE NON DISPONIBILE"?

Citao sam neke strane forume i uglavnom se pise o CD-u koji nije ubacen, mada milim da bi u tom slucaju trebalo da izlazi neka druga poruka...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

I kod mene slican problem : Pojavi se poruka da cd nije ubacen ja ubacim ali i dalje nista, najpre sam zeleo da prebacim sa italijanskog na engleski meni ali i za to trazi cd . Ja licno posedujem 2 cd-a oba sam probao ali nista ne funkcionise do duse samo sam brzinski probao izgleda da treba malo vise vremena posvetiti tome.

Inace funkcije su bas onako malo zbrkane pa za dobro vladanje komandama treba malo vise vremena :smoke:

Ajde ako nije problem neka neko ko ima te novije mape to postavi da svi mozemo taj link da koristimo a ako ta opcija nije dozvoljena neka mi neko sibne na p.p. i naravno hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja sam bookmark-ovo kod kuce link sa nekog stranog foruma koji sam nasao, videcu kad stignem sa posla da ti posaljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako promijeniti jezik sa talijanskog na engleski? Isto trazi CD... Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koji auto treba ti promeniti jezik, i cega? Jezik se menja u sistemu i ne moze samo navigacija. Ako je Thesis, javi se :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje varijante dragog nam thesisa koje nemaju modul za navi,telefon,tv...(to su obicno embleme). Prisustvo navi uredjaja se lako proverava dugim pritiskom na "main" i u selftestu se vidi sta ima sta nema.

Software update cd koji postoji na ..... mora se sprziti pomocu imgburna(ako se griluje na neru nece raditi)

Pitanje-znam da neki navi sistemi mogu da se prevare ako se postojece mape zamene mapama sa Balkanom(pod uslovom da je isti proizvodjac) da li je to neko uspeo sa navteq-om. Imam originalni cd, mapu evrope za thesisa i neke navteqove mape (sa srbijom) za neke druge automobile. Kako da napravim mapu za thesisa sa Srbijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masno sam slagao ali to je zato sto sam ja dezinformisan. Svi thezisi imaju sav hardver sto se tice conect sistema samo je na nekim modelima nesto od tog hardvera blokirano pa prikazuje kao da nema tel.navigaciju... veceras sam nasao neki nemacki forum gd neki tip pise da je uspeo da hakuje connect sistem i da "otkljuca" navigaciju. Saljem link sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako je lik riješio navigaciju, samo mi nije jasno da lije ubacio neki drugi modul za navig ili šta je radio u onoj kutiji na stolu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je bajata tema ali vesti su sveze.

Komsija je AR 1.9jtdm dzorao za Tesis 2.4 ali mu NAV ne radi a ja sam neuk pa ako moze neka pomoc ili da me uputite na ove proverene linkove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sala, svoju AR159sw dao za Thesis 2.4 uz manju doplatu i sad me "smara" :D da mu NAV osposobim. Nasao sam zapamcenu gresku "interior signal". Gde da zabodem nos? :D

inace , evo lepotice 

 

IMAG0219-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...