Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ime bolju zimsku gumi nisam vozio. Imao sam na busu Conti HSR i HDR ludački dobre gume, traju do besvesti. Tako da je i meni Conti u srcu. Ovaj moj je stigao sa Ferodo iz Italije, tako da verovatno ima razlike u odnosu da ovde kupljene.

Igor

Bude u SLO dobrih ponuda. http://www.avto.net/_OPREMA/results.asp?znamka=&model=&tip=katerakoli&cenaMin=0&cenaMax=999999&lastnik=&starost2=999&star1=0&star2=&star3=&star4=1&star5=&oblika=&lokacija=0&izpis=1&brezcene=0&prodajalec=2&SLOavto=&sirina=0&dolzina=&nosilnostMIN=&nosilnostMAX=&vozilo=Fiat&vijakov=4&premer=0&col=15&lezisc=&presek=&garancija=0&broker=&oglasrubrika=10&presort=2&tipsort=ASC&stran=1&subPREMER=98

Mada i kod nas može da se natrči na nešto dobro i lepo. Kao što Ivan kaže sa što dubljim paocima da vizuelno uveća felnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne diraj mi u Continental, kunem se u njih od kako sam ih prvi put kupio ;) .

Za Ferodo cujem raznorazne komentare, zato te i pitam, doduse ko zna i sta stize ovde kod nas. Za Stilo sam na kraju uzeo fabricke plocice i diskove i odlicno su se pokazali (mada su u igri bili i ATE i Textar), na Xsari su trenutno Jurid plocice pa gledam malo sta staviti.

Igore, takodje godinama vozim alufelne zimi bez ikakvih problema. A za ibarsku cu ako treba 100 puta da ponovim, bruka i sramota: http://www.fiat-lanc...=40#entry854926

Ubedili ste me za alufelne, ionako je razlika u ceni stvarno mala u odnosu na zarđale čeličare. Inače, ista stvar je i na putu ka Banovcima od Batajnice, ako ne i gora. Baš kad sam išao na put morao sam tuda da se uključim na autoput jer ovaj izlaz kod mene na obilaznicu još nije gotov. Bubrezi otpadaju, a o točkovima i ne razmišljaš kad krene da te lupa sa svih strana. Zaista mi nisu jasni ljudi koji tu voze više od 30km/h

@Ivan bukvalno se isplati otići samo zbog guma i felni kakve su im cene. Mada čujem da su i u Bosni čak i naše Tigar mnogo jeftinije :wallbash: Samo da legne prva stipendija i ostavljam pare sa strane i čekam da iskoče neke dobre 15ice pa da ih stavim u garažu i spremam polako za farbanje i sređivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, ista stvar je i na putu ka Banovcima od Batajnice, ako ne i gora.

Sreca u nesreci, kao kad te (daleko bilo) zveknu kola Hitne pomoci - taman produzis kod Radovana u Banovce na sredjivanje felni ;) .

Baš mu dobro stoje ove felne i uopšte ne deluje kao da su male gume u odnosu na karoseriju.

15'' i 16'' (195/65 i 205/55) imaju maltene isti obim i ukupnu visinu. Cak mi se cini da 205/55 ima par mm manji obim. Tako da je velicina tocka, gledajuci sa strane ista, jedino sto je 195/65 vise krofnasta (sa visim bokovima), na racun precnika felne.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino to, zna čovek gde da postavi radnju :laughing: Nije mi samo jasno kako oni taksisti voze tuda kao manijaci i još svi imaju alu felne ili nešto što su barem bile alu felne kada je auto kupljen..

Taj krofnasti oblik mi ne smeta, samo bi mnogo ružno stajale manje gume na kolima. Na nagovor majstora sam probao na Astru da stavim neke alu 14'', možda su gume jeftinije, ali ono ni na šta ne liči, lepše su joj čelične 15, nego do maksimuma ispolirane 14ice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan bukvalno se isplati otići samo zbog guma i felni kakve su im cene. Mada čujem da su i u Bosni čak i naše Tigar mnogo jeftinije :wallbash: Samo da legne prva stipendija i ostavljam pare sa strane i čekam da iskoče neke dobre 15ice pa da ih stavim u garažu i spremam polako za farbanje i sređivanje.

Postoje osim Bosne , Mađarska i Slovenija sa povoljnim cenama guma i naravno povraćaj PDV-a. Ili ovda kod nas ako bude dobrih akcija, mada sada sumljam jer imaćemo sneg već početkom decembra. Prošle godine bilo toplo do kraja januara i bez snega i bez uredbe za četiri gume. Ove godine nepovoljnija situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam kako ide povraćaj pdv-a ako ideš kolima/autobusom. Za avion je ok na carini da ti vrate, ovako ni ne znam gde bih tražio. Moraću da jurim od sutra za Astru 15ice, nadam se da nisu previše podigli cene, gledao sam na internetu i ispod 6000 dinara nema ni wintera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti :) Ove godine sam zakasnio za sve i Stilo nažalost neće moći ni da dobije zimske gume i jedino što ću uzeti su 2 zimske za Astru i to hoće ćale kod svog majstora da ne uvredi čoveka kupujući kod drugog :wallbash: ali sledeće godine ćemo morati da napravimo kombinaciju za neke Wintera gume koje su jeftinije kod vas :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice popust za clanove Fiat Lancia BH i Fiat Lancia Srbija kod ovlastenih zastupnika u BiH, radim na tome trenutno tako da ce do proljeca da se zna sve oko kolicine popusta koji idu za clanove a koja je npr normalna cijena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, nije sve do mene, ganjam ove zastupnike vec par mjeseci i non stop me prolongiraju za sastanke...nadam se uskoro da cu ih uloviti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edo požuri sa popustima zima je kritična, leti ionako niko od plavaca ne gleda gume. :help:

Igore baci pogled http://www.planetagu...%A0Prona%C4%91i Sava Eskimo S3 u 195/65 R15 za 5627 a u manjoj dimenziji 185/65 R15 za 6583 din http://www.planetagu...%A0Prona%C4%91i . I daju na rate.

Proveriću sutra KitKomerc, trebalo bi da su oni najpovoljniji, inače imam kod majstora Winteru 195/65 za 6500din sa montažom i balansiranjem tako da ću verovatno to i uzeti osim ako ne bude u Kitu neka velika razlika u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit je nešto skuplji u odnosu na planetu kod kojih balansiranje (stotinjak din) i ventil plaćaš. Kupiš plivajuće šrafove pa tata neka vozi preko dana a ti noću na Stilu. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati nam se da bilo šta radimo na Stilu sada, bolje da sledeće godine uzmem 4 15'' i zimske gume, a i odgovara mi da Stila stavimo u garažu sada, a da Astru svi vozimo. Samo sad dobro treba da pazim kod preticanja da se ne zeznem jer je dosta lenja Astra u odnosu na Stila :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me ukapirao, kupiš plivajuće šrafove i uveče sa Astre prebaciš na Stila i u život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winter update, prošle zime totalno zaboravio.

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prošli karavan Renault 21 1.7 GTS Nevada (1992), vozila ga neka Andrea sa severa Nemačke.

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

I pored veće zapremine (674 l) u Stila (510 l) staje kofer više.

image.jpg image.jpg image.jpg

Čuvene dvojke 222 222,2

IMG_0557.jpg IMG_0559.jpg IMG_0572.jpg IMG_0569.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš fino izgleda auto :) Ne znam od kad su slike,ali dugo nisam video toliko kulturan i sređen Reno tih godina, ali iskreno Stilo ti je mnogo lepši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš fino izgleda auto :) Ne znam od kad su slike,ali dugo nisam video toliko kulturan i sređen Reno tih godina, ali iskreno Stilo ti je mnogo lepši

Danima nisam spavao dok ga nisam uzeo, nije se uklapao u kombinaciju. Sva sreća sve sam uklopio savršeno. Auto je bio perfektan, osim levih zadnjih vrata. Neko je bio malo zagrebao i kasnije malo rub vrata popustio. Sve je na autu radilo, čak i svaki prekidač osvetljen. Plin sam mu sam ubacio i što je najsmešnije jedino R21 to jutro prošao atest za plin. Još lik sa mašinskog zapeo ko je ugrađivao. Bio me strah da me ne vrati, pa mu složim priču lik sa sajma. :harhar: Pet godina sam se slatko navozao, jedino što nije imao klimu i što je krenuo u vojsku. Svaki put kad gledam slike, kao dete se rastužim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se i ja rastužim kad gledam Juga, jeste da je bio jako loš i da nakon što je ćaleta udario lik sa 80km/h nije ništa valjao, ali mi ga je opet jako žao. A i bio je stariji od mene i učio sam da vozim na njemu od dvaneste godine pa mu je i to verovatno skratilo život za par desteina hiljada kilometara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam malo unapredio zaštitu od ovih zaštićenih, ugradio sam pedžer postojećem alarmu. Celo zadovoljstvo 25 evrića. Potreban mi je domet od 200 m to ispunjava za dalji ću videti. Nerviralo me da svaki put kad nešto zapišti ili čujem neki zvuk, istrčavam na terasu. Ovako kad god se oglasi sirena pejdžer pišti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dok sam imao alarm na starim kolima, nisam ga čuo nijednom, a dosta puta mi je ispraznio akumulator svirajući, pa me posle komšiluk proziva, a ja spavam, ni ne čujem ga uopšte, tako da je pejdžer definitivno bolja stvar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam da ubacim Spy alarm sa pejdžerom ali lik što ugrađuje alarme reče da je teško biiip. Takoda mi je pun džep raznih spravica i telefona. Mislim da zračim ko mikrotalasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...