Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Šta da i očekuješ kada se pojavio Bravo za 4000e :wallbash:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivano 2009. sada od toga nema ništa.  :thumbdown:


fiat-bravo-station-wagon.jpg


Kao ni od Giulia-e.  :thumbdown:  :thumbdown:

 

25109.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update.

Urađen mali servis.

 

filteri_1.jpg
 
Ovog puta sam odustao od Selenije WR 5W40 , prešao na Mobil 3000 X1 5W40 pre svega što je Full Synthetic za razliku od Selenije . Naravno pozitivno mišljenje sam dobio od ortaka koji već neko vreme sipa Mobil.
 
 
Mobil_Super_3000_X1_5_W40.jpg
 
 
Za filtere sam se dvoumio tj troumio između Knecht, Purflux i UFI. Izbor je pao na Knecht. Koliko sam pratio testove tj seciranja vidi se da Knecht by Mahle nudi vrhunski kvalitet.
Purflux mi je bio stari filter ulja koji se nudi kroz Fiat servisnu mrežu u original pakovanjima.
 
filter_ulja.jpg  filter_vazduha.jpg
 
 
Filter kabine je Filtron sa aktivnim ugljem.
 
 
i_filtr_kabinowy_filtron_k_1103.jpg  2629876.jpg
 
 
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zapadu ništa novo. Uživamo i nastavljamo druženje.

 

Danas kupljene i stavljene. http://www.una-zorcic.co.rs/auto-patosnice.php 

Cena oko 1600 din. Guma izgleda daleko jača i deblja u odnosu na prethodne. Najbitniji momenat je što ne smrde.

 

 

01289.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako brzo vreme leti, ove stare su izdržale oko 3,5 godine.

 

 

 

On 23.11.2012. at 1:53 AM, ivan.ik said:

Juče sam imao nepredviđeni kvar, probušila mi se patosnica. Izdržala skoro 7 godina, naravno istu sam kupio, doduše manja cena nego na reklami.

patosni.jpg

Nebi se ni setio, nego do malopre sedimo i ortak nabraja šta je sve radio na Golfu i pada u depresiju. Preko 2500 e. Jbg moj spisak kratak, a ovaj drugi dobacuje nemoj i patosnice da preskačeš. I šta ću moram i to u servisnu knjižicu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove već mesec dana kupujem i nikako da se setim i da kupim. Inače gumene nikad ne vadim. 

Tekstilne su ispod gumenih i samo mi povećavaju potrošnju. 

Buco  :whistle:       :rofl::rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Una", rekoh ti ja ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19.6.2013. at 11:27 PM, ivan.ik said:

 

Ovi dana sam bio malo aktivniji i malo više pažnje posvetio mom ljubimcu.   Zaslužio, verno me služi dve godine i haubu otvaram samo kako bi dolio tečnost za pranje stakla.

Krenuo sam sa čišćenjem MAP senzora na usisnoj grani DSCN3043.jpg , preko MAF / protokomera DSCN3061.jpg i  završiću sa zatvaranjem EGR ventila.

Čišćenje sam radio sa Wurth Brake Cleaner-om koji neverovatno dobro obavlja svoj posao.

Parking senzori savršeno rade / malo glasniji za moj ukus.

 

Nažalost MAP senzor nije izdržao svu tu snagu i pritisak turbine. :D

Našao sam mu dostojnog naslednika. 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

 

U međuvremenu je pala sumnja na ventil overboost-a koji je premešten unutar kućišta a iza akumulatora (ispod osigurača) + zamenjena vakuum creva. Pošto se ista priča nastavila i po zameni overboost-a danas uzmem sa drugog Stila MAP senzor i auto savršeno radi. 

Poručen / dobijen ovaj i sutra ugradnja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

25 e,  ali cena preko veze. Znači kad sam video oglase gde tamo traže 25 e :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja bih trebao da menjam, dijagnostika mi prijavljuje da nije ispravan, ciscenje nije pomoglo nista. a i imam problem da mi povremeno upali gresku vezanu za previsok pritisak turbine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije prijavljivao grešku već je na dijagnostici izbacivao daleko manji pritisak turbine od traženog . Onda je verovatno probao preko overboosta da pegla i tu mi je izbacio grešku na dijagnostici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sky, tvoj je i čipnut ako se ne varam.

Možda ne bi bilo loše i mapa da se pogleda kod nekog ko se razume.

Moj MAP je bio čist kada sam ga gledao.

Auto je prešao 200k sa otvorenim egr-om koji je isptavan i zamandaljen Markovom pločicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joši tvoj je vozila bakica za kraćom desnom nogom i nije zaprljala usis. Ali zato levom se odupirala i zeznula kvačilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.3.2016. at 11:37 PM, ivan.ik said:

Na zapadu ništa novo. Uživamo i nastavljamo druženje.

 

Danas kupljene i stavljene. http://www.una-zorcic.co.rs/auto-patosnice.php 

Cena oko 1600 din. Guma izgleda daleko jača i deblja u odnosu na prethodne. Najbitniji momenat je što ne smrde.

 

 

01289.jpg

Jesi poručivao od njih patosnice ili si kupio negde drugde?I meni procurila pre neki dan :lol:,ove ne deluju loše!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...