Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

DSCN2656.jpg DSCN2657.jpg Poklopac.jpg

Zbog ovih noćnih ptica moram dodatno da osiguram poklopce. Moje razmišljanje da u ove četiri postojeće rupe stavim reducir (sa navojem) i da sa nekim vijkom ušrafim poklopce. Gledam da nađem vijke-šrafove sa što širom glavom torex ili imbus zbog estetike (biće malo sumljiva) i zbog lakšeg odvraćanja ovih noćnih. Naravno išao bi graničnik da se nebi poklopac od pretezanja deformisao ili šrafovi bili labavi. Neki predlog ili gde ima da se nađu ti šrafovi, slika dobrodošla ili ako neko ima (16 kom) kupio bi naravno.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto slično planiram i ja da uradim, torax svakako deluje kao najbolje rešenje jer mnogo ljudi ni ne zna za njega(mislim da su za inbus već i naučili) i ima još jedna vrsta ključa koju sam ja samo i video jednom na držačima zavesa, izgleda rupica za ključ kao savršen kvadratić dimenzije 1mm ili manje, poludeo sam dok sam našao šrafciger koji to odvrće tako da verujem da sa tim možemo da doskočimo ovim skupljačima ratkapnica.

Šta misliš o postavljanju samo jednog šrafa? Ja sam imao neku ideju da izbušim po jednu rupicu u felni i ratkapnici, stavim između njih neku plastičnu cevčicu sličnu slamčici samo dosta tvrđu i preprskam šrafič metalik sivom bojom, trebalo bi da radi i da ne bude mnogo uočljivo..

E da, mislim da prodavnice tipa Uradi Sam i Merkur imaju sve žive vrste šrafova i odvijača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, genijalci, je'l može tipl da se bućne u tu rupicu? On se širi pod šrafom, nađite samo adekvatan šraf sa torx glavom.

Mislim da je to više nego dovoljno da zbuni protivnika. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzemte torx ali onaj sto ima u sredini iglicu, i onda vam treba suplji torx alat da bi se odvrnuo jos teze im dodje, i onda ne mogu ni sa imbusom da ga odvrnu niti srafcigerom posto im smeta ta iglica u centru. Mislim da takav torx drzi protokomer, ne znam da li je tako na stilu na jednom bravu sam video da jeste takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da može tipl, ali cenim da može i bez njega neki oštriji šraf da lepo drži. Problem je samo kako postaviti nešto što bi sprečavalo taj šraf da polomi ratkapnicu ili da landara, meni je pala na pamet ta "slamčica" koja bi stajala tako da ne može šraf više da zategne ratkapnicu nego što treba, ali bi opet bilo zeznuto izmeriti koliko da bude dugačka..

Inače, počinjem ozbiljno da razmišljam da odem da kupim nalepnicu lavlja kandža/strašan alarm ili nešto slilčno. Ko god ima isto nikad nisu pokušali da mu obijaju kola, čudo kako parče providnog lepljivog papira štiti auto :laughing: :laughing:

Evo ima još zeznutijih šrafova za skidanje za koje nisam ni znao. Ovo što Kuvalja kaže zvuči kao savršeno rešenje. Samo me brine šta bi uradila osoba koja sva srećna dođe da ti skida felne i ne može ni ratkapnicu da skine(sa ostatkom vozila) :wallbash:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://tenfingersdoo.com/index.html Igore koliko su ovi blizu tebe ?

Nidzo plastični tipl ili metalni reducir igraju ulogu, nego treba naći šraf sa plitkom i širokom glavom.

Što se tiče graničnika bakarna ili metalna manja cev odlično odrašuje ulogu.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 10ak km čini mi se. Ako ti treba nešto odatle mogu da ti uzmem :) Samo mi javi šta ti treba i kad budem u prolazu uzimam ti(ovih dana imam neku frku jer mi dolaze gosti i ostaju malo duže, ali u roku od nedelju dana mogu da ti donesem)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mogu i ja nesto da narucim iz te radnje preko tebe, bilo bi extra. Moze jedna atraktivna prodavacica (sa sto manjim brkovima) za mog prijatelja Baneta? Deset prstiju bi trebala da ima, vidim po imenu radnje. Za pocetak dovoljno, ne mora odmah romansa.

Ime, taj tvoj kraj gore je bas za izbegavanje parkiranja, koliko vidim?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da može, ne zalazim baš često severnije od Batajnice tako da ne znam kad ću uzeti, ali dobijate šta god treba :) Za brkove ne mogu ništa da obećam, ali možemo da joj nabavimo neki epilator i k'o nova :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav epilator, Bane se lozi na te kosmate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bolje kad budem tražio po otpadima naslon da pogledam i neku radnicu da li imaju. Taman rešavamo i ratkapnice i devojku jednim udarcem :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo polako :) ,cekajte kad izbacim pesmu,ahahah same ce da dolaze :p ahahahh ,al se tesim i manite se baneta,nemam ribu,ali nacicu devojku,a vi sa ribama bezite u ribarnicu,ivane,crko ti senzor daboga,ti ivane ik budi miran,a ti igore0511 budi normalan ko i do sada ,nemoj sa ovim mangupima,p.s.poruci mi kod maje neku lepu drugaricu :) to je moj nivo,a ne ko ovi sa ribama :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja kod mene u temi da ne držim nikom stranu :) Za drugaricu ne brini, kaže Maja da si baš fin tako da ću joj predložiti da to prenese i drugaricama :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga smele, konacno se javio. Ja se cudim gde nestade juce na skupu na sat vremena, kad on obradjuje Maju za drugarice. A prijatelji neka gledaju Petrove stikere, kao da ona nema jos drugarica... Ali dobro, u pravu si, jesi se napucao + bela siledzijka, steta je to ne iskoristiti.

Nego, jesmo li mi na Banetovom ili Zver predstavljanju? Jao, Bane, svuda se reklamiras...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj,jaoj,ti si pecan,gotovo,ivanku ik ne trebaju zenske,Nole momak ,dobar i posten,za njega jos moze nesto i da bude...Zvacu te ja na ribu za jedno mesec dana ,nemoj da brines,zvacu i nolete,pa udrite po ribi, tj. videcete :)

cxca4101.jpg

objasnili smo

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)

Za iduce okupljanje na ovoj slici fali samo Majina drugarica. Eto ti domaci, tu smo imenjak i ja kao logistika :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane nađi šrafove da širokom-plitkom glavom i da ne rđaju ili ti bacam kletvu -Da bog da te ljubila brkata žena. :harhar: :harhar: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike su extra, auto još bolji :) Potrudiću se da ovih dana izglancam auto i uradim neki bolji fotosešn:) Da se ugledam na druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banetu za slikanje pored kontejnera sam obećao seckanje lima otvaračem za sardine i poslušao. Nego juče kad je dolazio sve sam mislio da me zeza sa nonstop preparkiravanjem kao da traži neku kantu da se pored nje parkira. :harhar:

Ista pretnja i za tebe važi. Lep auto, lepa boja (najača), uslikaj ga lepo. Kuma sam nagovarao da po jednu takvu Lybru odemo u švicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam rešio da prekratim muke vezano za radnu temperaturu. Odloženo od prošle godine, ove već sa prvim hladnijim vremenom nema ni R od radne temperature. Kazaljka i posle 20 km vožnje ne prelazi drugi podeok

tabla_2_uvecana.jpg.

Zamenjen fabrički (Behr) termostat sa originalnim (isto Behr)

termostat.jpg

i urađen mali servis. Oko ulja sem se dvoumio između Syntium 3000 AV i Selenie WR (isti prozvođač Petronas), ali sam rešio da ne rizikujem za 3000 din jer Seleniu nije ni kap potrošio (kako sipano tako stajalo svo vreme). Vezano za termostat, totalno druga priča već posle 1,5 km automatska klima pušta zadatu brzinu ventilatora a radna temeratura motora se postiže posle 5-6 km (spoljna 3-4 C).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da si to odradio, večeras se moj sa novim termostatom ubi postižući radnu temperaturu. Sigurno mu je trebalo 15min lagane vožnje u 5, 90, ko zna šta bi bilo da nisam zamenio termostat, verovatno se ne bi ni pomerila sa nule..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...