Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svim ljudima sa FLCS foruma :unworthy: :unworthy: :unworthy: .

Zovem se Ivan (verovatno me znate od skoro po diskusijama na ovom forumu ) vlasnik sam tačno godinu dana Fiat Stila 1,9 JTD (85 kW) MW sa Dynamic opremom.

Razlog za da začepim usta (i reko sam svakom ču da pljunem u levo oko) nevernim tomama punim predrasuda vezanih za Stila. Naravno ljudi su van ovog foruma (u mom su okruženju) ali toliko gluposti nalupetaju da posle par km menjaju mišljenje. Čak i okoreli VW fan sad reklamira Stila na sve strane.

Sa autom koji sam nikad brže kupio bukvalno 10 min, dođeh, videh (malo vozio 500m) i kupih sam EXTRA zadovoljan. Pre ovog karavana imao sa Renault 21 Nevadi isto karavan ali duži skoro 20 cm i veći gepek za 160 l i niša više unurasnjeg prostora u odnosu na Stila. Čak sam stavio kofer i frižider više u Stila. U odnosu na R21 puno je tvrđi (i manje lulja) ali meni za vožnju daleko podnošljiviji.

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

Odmah po reg. uradio sam veliki servis AP Sport-u (sreća original delovi bili tada na akciji) , proverio na dijagnostici auto i vozi.

Tehnički i dijagn. su pokazali da je auto u extra stanju. Trapovi (osim šipkica balans štangli) bez lufta, diskovi, pločice nove, rađen test izduvnih gasova u IT u dec 2010 što smo i vizuelno probali, vrlo malo gareži izbacivao. Entrijer očuvan, klima puna (što hladi, bukvalno oladi auto za par minuta), sve na svom mestu i funkcioniše.

1_Pirelli_Cinturato_P7.jpg Ove gume sam zatekao na autu-nove 51/2010. Vrh guma. Međutim sneg nisam smeo na njima da sačekam, zbog pune šare sigurno bi se po snegu klizao kao Tomba. Pa sam u dec. kupio felne sa Lybre 15" i Continental TS830 P Lybra.jpg

conti_ts830p.jpg Continental_Winter_Contact_TS_830_P.jpg

Kako ova guma izlazi kroz sneg :guitar: a cena kao Trayal.

Od vanrednih radova odmah su zamenjene šipkice balans štangli a kasnije cilindar kvačila u kabini (kvačilo je bilo nisko i prvi hladni dani i skoro prestalo da odvaja). Sve su bili delovi sa Fiat akcija, a cene sitnica.

Naravno otkačio mi se levi brisač i zaledio Euro dizel. Možete da zamislite zaledio :2guns: . Airbag lampa se palila zbog kablova (ispod suvozačkog sedišta) koji su bili slobodni i šetali. Rešio sam misteriju zahvaljujući Ivanu i njegovom pisanju na tu temu.

Haubu retko i da dižem, ulje i sve oko motora u savršenom redu.

E sad potrošnja, prava sitnica. 10 l po gradu dok se nisam izduvao (šta ću auto kao da mi je govorio stisni gas do kraja), sada je čista 7 . Na otvorenom sa dosta jurnjave po magistrali 5.3 l a auto put ne ispod 150 oko 6,3 l.

Najviše me nervira onaj upaljač ispod naslona za ruke, kablovi na sve strane (kad nakačiš navigaciju). Malo sam petljao i odradio ovo.

DSCN0843.jpg

Izvinjavam se na opštirnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvala za lepo odradjenje usb portove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo očuvan, a mesta koliko hoćeš... Jedno glupo pitanje, kakvu ulogu sad vrše ovi usb portovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Punim navigaciju i mobilne tel i samo to.

Nerviralo me dok sam imao navigaciju, ubodeš punjač u upaljač onda nemožeš da spustiš naslon za ruke do kraja, kabal se vuče po celom auto pored ručne-šalt heble šeta zapinješ. U metrou za oko 200 din ima onaj mali pretvarač što se bode u upaljač i sa druge strane ima USB. Struju živu sam uzeo sa CD-a stavio mali prekidač (da kinez ne zapali auto) i u pretvarač, pa onda struja do ona dva USB-a. To je običan USB sa zadnje strane kućišta na onom limu. Najveća muka bušenje i turpijanje rupa za USB, izgubih dva sata.

Notorni , hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ti je extra! :guitar:

I bas ga lepo odrzavas,bas je sve tip top! :guitar:

Imas li slike sa felnama od Lybre,bas me zanima kako izgleda? :smoke:

p.s. I slike su extra...

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksa nestaj mi na muku :2guns: :2guns: :2guns: .

To baš nisam uradio, sve čekam da ga operem, pa rokne sneg, pa na Zlatiboru rikne baterija na aparatu, početkom marta otopli ja brže bolje turim letnje i tako gluposti se ređaju. Samo mogu da ti kažem da mu Lybrine extra čuče, guma neizgleda debelo. Baš kao fabrički, još ortak misli 16-tice.

Ljudi hvala za pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjace, interesantna ti je ova fora sa USB. Lepo si iskoristio prazno mesto posto nema pepeljare. Ja sam konektor za navigaciju (telefon) izvukao u gornju kasetu ispred suvozaca, tu mi kablovi najmanje smetaju.

Vidi se da je Stilero mazen i pazen, stvarno za svaku pohvalu. Znaci i ti vozikas neverne Tome... pre par godina sam uzivao da ljudima razbijam predrasude, pogotovo sto se motora tice.

Reci mi, ako se secas, koliko su kostali stabilizatori iz originala, da ne cimam Baneta (posto sam svoje reparirao)?

Da te i dalje sluzi bar kao do sada :welcome:

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ime na lepim željama.

Stabilizatore sam radio prošle godine kod Bogunovića po akcijskoj ceni 1300 din komad. Ovi drugi su bili oko 900 ali traju od zamene do zamene ulja.

Sada ih ima u AP Sportu isto original za 1126 din evo ti link http://www.ap-sport....roduct_id=41709 .

Sad kad krenem u diskusiju prvo ih upozorim na posledice pa nastavimo :harhar: .

Što se tiče kasete tu sam planirao neki MP3 ili onaj X car ili ću pored onih USB-a da spustim ženski 3,5 mm džek.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma te zamenske i ne gledam. Do sada sam sve te stvari reparirao (stabilizatore, ramena) i prezadovoljan sam. Cisto me interesovala cena originala, posto si skoro radio.

Hvala za link.

Dobra je solucija XcarLink za ljude koji hoce da ostave fabricku muziku, samo drzi cenu vec dugo...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedine slike gde se može videti kako Stilu stoje Lybrine felne (ne bi je ni imao da komšija nije prodavao njegovu Thaliju)

DSCF6356_strelica.jpg

Extra slika nema šta :2guns: :2guns: :2guns: :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, mrzitelju zenskog roda, pricao sam ti, a vidis i na ovoj zadnjoj slici kako zimske Continental TS830 imaju extra saru.

PS: Ja bih Thaliu, koliko je neodoljiva, jedino i mogao da slikam u slucaju prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam samo lopatao da se vide felne.

Komša je uvalio u zamenu staro za novog GP (pre akcije) i još je nisu prodali (Kompresor na Vidikovcu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane23 evo da se malo namučiš (nije Stilo).

IMG_0568.jpg IMG_0559.jpg IMG_0567b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realna i stvarna kilometraža, oči mi otpale dok sam resetovao parcijalnu. Posle gledaj u sat i natrčim na Vidikovcu sve dvojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jesi kralj :thumbup: , nemoj me zezati da si tempirao da u u nekom trenutku budu sve dvojke na satu? Ja bio ubedjen da si stelovao kilometrazu pa se zafrkavao. Kakva li je muka bila cvaknuti u pravom trenutku parcijalnu km kada je glavna bila na 221 999 (,8 :w00t: )... Koje ti je godiste bio R 21?

Sprema li se kakva slicna akcija i na Stilu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sudbonosni trenutak 221 999,9 je bio kod Miloševog konaka, panika-gledaš iza da ne sjebeš nekog brojiš metre i koči stiskaj. I onda pikiraš 222,2. Hteo sam da se registrujem na Reno Srbija i dvojke stavim kao avatar. Mrzelo me tad.

1992. bio kao lutkica ali mator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam Vam nedostajao ? :smoke:

Rešio sam da jedno 15 dana Stilindžera poštedim moje desnice.

Bio mi je rizik da vozim na raznorazne varijitete ED (nisam siguran da ga i ima ) pa sam silom prilika morao da se krivim na Erbasovim sedištima. Potrošnja ogromna, brzina luda a ubrzanje... , kako to čudo lepi za sedište. Ne bi bilo loše da se ta mapa iskopira.

DSCN0901.jpg DSCN0909.jpg

Ovaj što gleda na prozorče još u krivini ga stiso po gasu. :scooter:

DSCN2622.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad primetih tvog Stila. Jako lepo izgleda :laughing: Posebno mi se sviđa ova ručica menjača koja izgleda daleko elegantnije od one moje sa iscrtanim brzinama. Inače, jeste da idu i po 900 na sat, ali nisu te Erbasove mape za Stila, ipak bi to mnogo trošilo :rofl:

Što se tiče onog pića koje sam obećao, čim sredim još neke sitnice oko kola dogovaramo termin :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ručica je bila prvo što mi je bola oči, čupaj napolje i stavljaj ovu nižu i manje upadljivu. Posle sam izvukao za navigaciju napajanje i tu stao. Inače palo bi presvlačenje table kožom, bojenje donjeg dela table (ona nesrećna bela-klanička) i naravno menjanje štof karte. Presvlačenje tapacirunga i sedišta nekim bistrijim dezenom. Sve ovo čeka neko bolovanjce.

Sada me trenutno štipa za novčanik tempomat i plavo (VW) osvetljenje table i prekidača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigoh i ja sa tronedeljnog odmora, cudim se sta je ovo, forum nesto osiromasio sa tabelama, brojkama, uporednim testovima ;) ... Kad ono covek sa "Air Cairo" driftuje po pisti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ručicu menjam čim naletim na neku kožnju manju. Sad mi žao da skidam ovu jer je ipak kožna, ali je u odnosu na ručicu menjača Astre kao traktorska :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam mislio jos odavno da kratim ovu moju, ali od kako sam ugradio fabricki naslon za ruku, apsolutno mi odgovara duzina, milina za saltanje kad se zavalis kao car :rolleyes: . Sad, jes' da je na oko malo duza, nema sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...