Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kupio kod Zmaja u onom tržnom centru. Dr Haus radnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su una patosnice obojile petu na belim patikama. Kad sam to provalio bacio sam ih

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2012 at 11:20 AM, ivan.ik said:

Pozdrav svim ljudima sa FLCS foruma :unworthy::unworthy::unworthy: .

Zovem se Ivan (verovatno me znate od skoro po diskusijama na ovom forumu ) vlasnik sam tačno godinu dana Fiat Stila 1,9 JTD (85 kW) MW sa Dynamic opremom.

Razlog za da začepim usta (i reko sam svakom ču da pljunem u levo oko) nevernim tomama punim predrasuda vezanih za Stila. Naravno ljudi su van ovog foruma (u mom su okruženju) ali toliko gluposti nalupetaju da posle par km menjaju mišljenje. Čak i okoreli VW fan sad reklamira Stila na sve strane.

Sa autom koji sam nikad brže kupio bukvalno 10 min, dođeh, videh (malo vozio 500m) i kupih sam EXTRA zadovoljan. Pre ovog karavana imao sa Renault 21 Nevadi isto karavan ali duži skoro 20 cm i veći gepek za 160 l i niša više unurasnjeg prostora u odnosu na Stila. Čak sam stavio kofer i frižider više u Stila. U odnosu na R21 puno je tvrđi (i manje lulja) ali meni za vožnju daleko podnošljiviji.

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

Odmah po reg. uradio sam veliki servis AP Sport-u (sreća original delovi bili tada na akciji) , proverio na dijagnostici auto i vozi.

Tehnički i dijagn. su pokazali da je auto u extra stanju. Trapovi (osim šipkica balans štangli) bez lufta, diskovi, pločice nove, rađen test izduvnih gasova u IT u dec 2010 što smo i vizuelno probali, vrlo malo gareži izbacivao. Entrijer očuvan, klima puna (što hladi, bukvalno oladi auto za par minuta), sve na svom mestu i funkcioniše.

1_Pirelli_Cinturato_P7.jpg Ove gume sam zatekao na autu-nove 51/2010. Vrh guma. Međutim sneg nisam smeo na njima da sačekam, zbog pune šare sigurno bi se po snegu klizao kao Tomba. Pa sam u dec. kupio felne sa Lybre 15" i Continental TS830 P Lybra.jpg

conti_ts830p.jpg Continental_Winter_Contact_TS_830_P.jpg

Kako ova guma izlazi kroz sneg :guitar: a cena kao Trayal.

Od vanrednih radova odmah su zamenjene šipkice balans štangli a kasnije cilindar kvačila u kabini (kvačilo je bilo nisko i prvi hladni dani i skoro prestalo da odvaja). Sve su bili delovi sa Fiat akcija, a cene sitnica.

Naravno otkačio mi se levi brisač i zaledio Euro dizel. Možete da zamislite zaledio :2guns: . Airbag lampa se palila zbog kablova (ispod suvozačkog sedišta) koji su bili slobodni i šetali. Rešio sam misteriju zahvaljujući Ivanu i njegovom pisanju na tu temu.

Haubu retko i da dižem, ulje i sve oko motora u savršenom redu.

E sad potrošnja, prava sitnica. 10 l po gradu dok se nisam izduvao (šta ću auto kao da mi je govorio stisni gas do kraja), sada je čista 7 . Na otvorenom sa dosta jurnjave po magistrali 5.3 l a auto put ne ispod 150 oko 6,3 l.

Najviše me nervira onaj upaljač ispod naslona za ruke, kablovi na sve strane (kad nakačiš navigaciju). Malo sam petljao i odradio ovo.

DSCN0843.jpg

Izvinjavam se na opštirnosti

 

Vidim vlasnici smo istog stila, samo moj nema na zadnjim vratima el. podizace :). nego jel se na svakom otvara ovaj prozor na gepeku ??? ja na svom ne znam otvoriti ako moze. 

I ovi usb-ovi su ti super ideja, prekopirat cu je ja sam nadostiklao usb kabal od mobitela da moze sluziti kao navigacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličnog, tvom dobro stoje oni dodaci.

Inače u Dynamic paketu su bili serija ostali uglavnom doplata. Možeš da provališ po dva plastična kružića / kačenja amortizera na zadnjem staklu.

A ručica / prekidač je osmah ispod stakla / iznad tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja to. 

Bezveze mi je na mom stilu ovi podizaci mehanicki nazad to je bar moglo srediti.

I mislio sam sebi na nekom otpadu iz kakvog udarenog stila kupiti onu navigaciju njihovu i naslonjac za ruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo se Beč-ili

 

 

 

 

 

 

 

CAM01673.jpgCAM01680.jpgCAM01668.jpgCAM01669.jpg

 

 

 

 

CAM01681.jpgCAM01682.jpgCAM01683.jpgCAM01684.jpgCAM01686.jpg

 

 

e.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogromna. 

Ljudi uradiše i rešili se gomile kamiona u tranzitu.

I u Beču nisam se nešto nagledao gužve u saobraćaju. Ima dosta vozila, vozi se tokom celog dana ali ne videh neke zastoje (osim tamo gde su radovi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal si lud ? Pa da završi u Prokupačkoj crnoj hronici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, totti said:

Obilaznica oko Budimpešte objasnila i dala domaći.

mnogo mocno izgleda i ogromna je,svaka im cast,pomogla mi je kad sam prosle godine isao za slovacku

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.4.2015. at 9:57 PM, ivan.ik said:

 

Druženje lagano nastavljamo

 

 

 

DSC_0273.jpg

 

 

 

 

 

malo se radilo na održavanju , nešto planirano nešto neplanirano. Zamenjene zadnje kočione pločice , stavljene iz originala / Bosch   zadnje_plocice.jpg ,

 

 

 

 

 

dalje zadnji diskovi stavljeni Jurid  Jurid.jpg  .

 

 

 

 

 

 

 

 

Neplanirano odrađen remont zadnjih kočionih čeljusti i sada su ko nove / garancija godinu dana.     zadnja_kociona_kljesta.jpg

 

 

 

Posle malo više od godine dana oteran auto na tehnički pregled (kad pre prođe :rant: ) i živo me interesovalo kako se ponašaju zadnje čeljusti. Sile radne kočnice i ručne za levi i desni točak kao zalepljene. :thumbsup:  I po rečima radnika na tehničkom odlične sile. 

Jedino mi bilo žao što ne radi treskalica. Sad mora na drugu stranu da se proveravaju amortizeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišem i ovde koju i nadam se završnu. Stilo i ja se spremamo na duži put posle kojeg sledi rastanak. Imali smo fantastično druženje punih osam godina i proguraće sledećih šest meseci bez problema. Nije me nikad razočarao i svako putovanje je išao bez ikakvih priprema, sipaj gorivo , spremi pare za vinjete i pun gas. Za razliku od mog imenjaka ovde se turbina vrti i vrti. Jeste da je i jedno crevo moralo da popusti ali bitno da puni.

Klasika , lamela nije izdržala sva naprezanja po ovim beogradskim brdima i morala je biti zamenjenja posle 60 000 km (i ko zna koliko pre toga). Korpa i zamajac su bili kao novi tako da mi nije palo na pamet da bilo šta tu diram. Znači 60 000 km punjenja od najnižih obrtaja 1200 , 1500 o/min bez ikakvog uticaja na zamajac. One priče da to razbija zamajac ovde padaju u vodu. Apsolutno nikakav luft, bukvalno kao nov zamajac, nema bočnog uvijanja, jako malo slobodnog hoda , opruge pružaju otpor, čak prilikom stezanja korpe nije se zamajac nategnuo do kraja. 

 

 

 

Od vanrednih opravki je bio klasičan Stilov problem sa obrugama, tj oprugom jedna je pukla i izbor je pao na Monroe. 

 

ik 010.jpg

 

Malo se menjale remenice i PK kaiš

 

ik 011.jpgik 012.jpg

 

MAP senzor probio od silnog pritiska , ipak je ovo ZVER

 

ik 013.jpg

 

Redovni servisi su malo korigovani u pogledu ulja koje se sipa. Posle gomile pročitane literature, raznih foruma itd video sam da nas omiljeni brendovi varaju i lepo zarađuju na nama. Ono što oni pišu sintetika to nije ni blizu, HC ili hidrokrekovana mineralna ulja su daleko od sintetike. Prvi izbor je pao na ovde potupno nepoznati Ravenol VST, odlično ulje za koje se nisam pokajao ni jednog trenutka. Zimi se odmah primeti razlika, motor lepše radi , nema čekićanja i lakše ga alnaser zavrti. Naravno ulje nije dovoljno bez dobrih filtera , kvalitetnih i tu se držim proverene kombinacije Knecht/Mahle. Filter kabine i može Filtron (vidi se kako štedim na svojim plućima). 

 

ik 014.jpgik 015.jpg

 

Kad sam menjao crevo turbine iskoristio sam da proverim i stanje turbine, apsolutno čista, nikakvih tragova ulja, nema aksijalnog lufta što se i vidi kad se prikači dijagnostika. Ili nakači na valjke.

Slika usisa sve kaže, nema potrebe za čišćenjem.

 

ik 016.jpgik 017.jpg

 

Danas se bio red da se promeni uJe i kako nisam uspeo ranije da napravim kobinaciju kupio sam isto dobro sintetičko ulje Syntium 7000 0W-40. Odlično ulje , odličnog sastava i aditiva.

 

ik 018.jpg

 

Posle tehničkog pregleda gde je odlično kočio sa već potrošenim diskovima ????  iskoristio da i malo prednje kočnice osvežim. Držim se proverenog Jurid-a.

 

ik 019.jpgik 020.jpg

Kao što napisah na početku , posle povratka sa puta Stila čeka udaja tako da ova tema dobija THE END.

 

 

Edited by neshaoct
postavio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mučenik natovaren od pod do krova sa 4 kofera , 4 putne torbe, 5 ranca i još manjom gomilicom ručnog prtljaga (mađar nije hteo ni da pogleda koliko smo puni) put od 1500 km prevalio ko od šale. Brzo se navikao na strano gorivo. 

Jedino što žalim što nema radar, ovde ima previše šumskih životinjki koje pretrčavaju. Ogroman rizik da se naleti na divlju svinju, jelena  i sl. 

Sad samo privikavanje na ove sa zvezdom.

 

ik_001.jpgik_002.jpg

 

 

Edited by neshaoct
postavio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, totti said:

Kad si već tu oko Saarlouis-a, poseti fordovu fabriku. Daj neki Focus po nabavnoj ceni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Imamo lika koji završava 25% popusta . Odgovara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...