Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Neighbours from Hell

Recommended Posts

Što im lepo (ko im je kriv kad te ne zovu )ne pozoveš plavce pa neka ih oni smiruju. Isto važi i za rupičastog komšiju (nemoj više ide zima a može neko da strada). Od 22-05 apsolutna tišina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probudio sam temu jer me sad dok kucam nerviraju neke dve klinke, studentkinje koje su vrata do mene, noćas se jedna od njih opustila i oko pola 5h me bude zvukovi stenjanja koji su se veoma brzo završili sa "ah, uh, oh, jače, jače, jače, aaaaaaaa" i sad su obe dovele frajere i pevaju na sav glas svi skupa, aj sve to, nego na svakih 5min neko od njih izađe na prozor i vrišti i dere se na sav glas... Razmišljam se da li ja da budem komšija koji će da kuca na vrata da ih opominje ili da ih trpim dok se ne umore...

Sikter, ko ti je kriv kad nisi komsija koji tuca :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet pokrećem temu, situacija je sve gora i gora.. Da li sam ja netolerantan komšija ili oko sebe imam nenormalan komšiluk!? 

Preko zime su na moju zgradu u Kg-u dodali još jedan sprat i renovirali zajedničku terasu i baš pričam sa devojkom da možemo neki put sad i da izađemo na terasicu da popijemo kafu i da iskuliramo malo, s tim što je ta terasa čim se otvore vrata od mog stana pod 90 stepeni desno.. Pre 15-20 dana čujem gazdu stana do mene iz kog se ranije svakodnevno čulo stenjanje kako nekome pokazuje stan i čujem "imate ovde i zajedničku terasu" inače je zajednička za moj stan, stan preko puta i taj stan koji je čovek upravo nekome izdao. Sutra ujutru izlazim iz stana, otirač moj i komšije preko puta okrenuti naopako, na terasi frižider, neki sto rasklopljen, bukvalno ima mesta da jedan čovek stane dupki 30x30 cm... Aj ja kao iskuliram, nisam ni do sada izlazio tu, pa i ne moram, nema veze... Sledeće jutro, vikend, budi me odšrafljena muzika, oni najgori narodnjaci sa vašara pod šatru..  Deca kmeče, što ukazuje na to da je mladi bračni par, sa detetom od 3 godine možda i jednom bebom, stvarno mi to ne smeta, neka kmeče deca, svi smo kmečali i svima će da nam kmeči sutradan, ali me nervira bezobrazluk, muzika...

Svaki dan čujem svađanje, čak par puta i da lete šamari između supružnika... Ulazi moja devojka kući jedan dan i kaže videla sam ove, cigani su u pitanju... Već posle nekog dana, počinju i da suše veš na terasi, koja je, opet pominjem, do mojh vrata, 10m od njihovih.. Zadnjih par dana od kako su vrućine otvaraju vrata od stana, što me opasno iritira jer vonja i juče rekoh aj da bar otvorim terasu da napravim promaju, da se proluftira malo, kad ono zaključano...

Da odem da kažem to liku, ne pada mi na pamet jer vidim da je u pitanju lik koji je ubeđen da se problemi rešavaju batinama, a čekam ovih dana gazdu, on je onako rmpalija, pa planiram da kažem njemu da ih opomene on...

 

Sad prelazim na svima poznatog komšiju od preko puta koji ima tri rupe na prozoru.. Kako je bilo hladno vreme, nije se čuo, ali sada je hladno vreme prošlo, a time počele i nove muke sa komšom... Lik tačnije nije normalan... Preksinoć sam prošao peške ispod njegovog prozora i ja mislim da on pojača komp na maksimum i sluša neke emisije preko neta, uvek se čuje isti glas nekog lika koji nešto objašnjava oko obrade fotografije koliko sam skontao... Ljudi prolaze i bukvalno svako diže pogled u njegov prozor i komentarišu da li je normalan... Sad čak i postoji fleka na zidu od jajeta kojim je neko gađao, i još par nekih crvenih fleka, ne znam od čega, ali izvalio sam da su i drugi počeli da ga gađaju... Na prozivke se ne odaziva i ne izviruje na prozor, samo se čuje da podjebava i komentariše nešto sam za sebe, u fazonu "zabole me, ja gledam svoju emisiju"... Razmišljam se da mu uperim laser u stan i kada izađe na prozor da mu zapretim komunalnom, mada onda će da za svako gađanje da zna da sam ja... Ili da mu ubacim neko preteće pismo u sanduče, mada mislim da neće da se obazire na to... Ili da nastavim sa praćkom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je ideja, nego su osigurači u podrumu u toj zgradi, razmišljao sam ja već da mu ih odvijem  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah komšiji i meni juče bila komunalna. Prijavio nas komšija da pravimo "divlju deponiju" Mi bacali pokošenu travu relativno daleko od njegove kuće., Nisu to neke velike količine i uglavnom bi je zapalili kada se osuši no eto njemu zasmetalo odjednom.

Prošli sa upozorenjem i molbom da to više ne radimo :lol:

Inače ostatak komšiluka mi je dobar i odlično se slažemo. Svakom nešto zasmeta nekad ali kada bi reagovali na svaku sitnicu gdje bi nam kraj bio.

U prethodnim porukama su drastičniji slučajevi tjeranja inata i bezobrazluka koje ne možeš da prećutiš i zanemariš .

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Komšija se u subotu opet malo opustio, toliko da nisam mogao da čujem svoj televizor od njegove muzike koju je pojačao, tako da je praćka odradila još jednu rupu na prozoru..

IMG_1829.jpg

 

:laughing: ovaj će na kraju imati samo venecijanere.

 

Da li si probao da mu dodjes na vrata i zamolis ga da ne radi to??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi, čovek ne odustaje, već dve godine mu se ljudi deru sa svojih prozora da utiša, ali on provocira i dobacuje još.. Oko prozora mu je izbombardovano jajima i ko zna još čime, ne mogu ljudi više da ga podnesu.. Ja se razmišljam da ga izazovem da izađe na prozor i da mu zapretim komunalnom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čovek je idiot, ne vredi se sa njim objašnjavati, preko celog dana mu je sve zamračeno dok se ne smrkne, a onda noću teroriše 5 zgrada u krugu i svi mu dobacuju, gađaju ga, a on samo promrmlja iz sobe u fazonu "ma ajde palite".. To počinje oko 21.30 i traje nekad i do 2-3h noću... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah komšiji i meni juče bila komunalna. Prijavio nas komšija da pravimo "divlju deponiju" Mi bacali pokošenu travu relativno daleko od njegove kuće., Nisu to neke velike količine i uglavnom bi je zapalili kada se osuši no eto njemu zasmetalo odjednom.

Prošli sa upozorenjem i molbom da to više ne radimo :lol:

Inače ostatak komšiluka mi je dobar i odlično se slažemo. Svakom nešto zasmeta nekad ali kada bi reagovali na svaku sitnicu gdje bi nam kraj bio.

U prethodnim porukama su drastičniji slučajevi tjeranja inata i bezobrazluka koje ne možeš da prećutiš i zanemariš .

Sent from my LT30p

 

Ja sam takođe prijavljivao komšije zbog toga. Nema ništa gore nego kad sedim u dvorištu, a neko zapali travu i usmrdi celo naselje a kamoli kuću... 

 

Da li si probao da mu dodjes na vrata i zamolis ga da ne radi to??

 

Potuno racionalna ideja :lol:

 

Ne vredi, čovek ne odustaje, već dve godine mu se ljudi deru sa svojih prozora da utiša, ali on provocira i dobacuje još.. Oko prozora mu je izbombardovano jajima i ko zna još čime, ne mogu ljudi više da ga podnesu.. Ja se razmišljam da ga izazovem da izađe na prozor i da mu zapretim komunalnom... 

Odeš na vrata, kuc-kuc. Komšija takva-i-takva stvar. Dakle moji nivoi tolerancije su sledeći: 

 

- evo upravo te ljubazno molim da ne radiš to

- ako se ponovo zvaću komunalnu

- ako se opet ponovi polomiću ti zube

- ako se opet ponovi silovaću ti ćerku

 

Pa bi mogao da bira nivo baš kao u svojim tutorijalima koje sluša na kompu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je samac od nekih 35-40 godina, ima ga dva metra visine i jedno 120kg, da sam malo više fizički spremniji, pa i da mu zakucam na vrata, ovako mogu jedino sa distance, pošto ne verujem da će moja pojava na njegovim vratima da nešto promeni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takođe prijavljivao komšije zbog toga. Nema ništa gore nego kad sedim u dvorištu, a neko zapali travu i usmrdi celo naselje a kamoli kuću... .

Kontrolisana vatra bez puno dima, mala količina trave u slučaju da se pali. ;)

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma... ne pale oni samo travu nego se tu pali i plastika i guma i platno i sve živo što ne treba kad već vatra gori... k'o da smo u je*enoj selendri bez ijedne nule u poštanskom broju, a ne u gradu gde se smeće vozi tri puta nedeljno  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma... ne pale oni samo travu nego se tu pali i plastika i guma i platno i sve živo što ne treba kad već vatra gori... k'o da smo u je*enoj selendri bez ijedne nule u poštanskom broju, a ne u gradu gde se smeće vozi tri puta nedeljno  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

E vidiš u smećarima i jeste problem jer su meni par puta prigovarali što stavljam travu u kantu, a juče mi inspektorka na pitanje šta da radim sa travom odgovorila nešto što već znam, a to je da su oni dužni da to voze. 

A te "roštilje" sa gumom i plastikom znam, ima ih svakog ljeta koliko hoćeš i meni iskreno zasmetaju.

Ja sam svjestan da generalno nisam dobro postupio i stvarno više neću to raditi.  Samo da ovaj drugi komšija ne zajebe stvar pa i ja najebem u paketu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha koji ste vi klosari. Samo da cinkate. Gledam mog komsiju koji se isto tako smeska a onda mi posalje komunalce sto trosim vodu (kreten ne zna da imam bunar i da je u pitanju teh. voda) i bez blama posle toga dodje da trazi uslugu. Naravno ja mu učinim jer uživam u tome da ga gledam koliko je jadan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćas me budi devojka u 2 sata i kaže ne mogu da spavam od ovog majmuna, čovek ne odustaje, nego sam bio pospan, pa mi se nije ustajalo... Sad bio da se ošišam ispred zgrade i počnem da pričam frizeru kako preko puta živi neki lik koji teroriše narod i sluša fotošop tutorijale do 2-3 sata noću, da bih prikupio potrebne informacije ko je, šta je i čime se bavi, da li da mu kucam na vrata, a frizer mi kaže da je lik dileja, slika inače, ali ne znam da li negde radi ili mu je to samo hobi i inače ima dijagnozu da je lud i kaže da može da te udari nečim u glavu i da ne odgovara ni dan, kao bolje nemoj da mu kucaš na vrata i da mu pretiš komunalnom, samo možeš da na*ebeš i da te naguze da ti budeš kriv.. Tako da je praćka iz zasede ipak najbolje rešenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćas me budi devojka u 2 sata i kaže ne mogu da spavam od ovog majmuna, čovek ne odustaje, nego sam bio pospan, pa mi se nije ustajalo... Sad bio da se ošišam ispred zgrade i počnem da pričam frizeru kako preko puta živi neki lik koji teroriše narod i sluša fotošop tutorijale do 2-3 sata noću, da bih prikupio potrebne informacije ko je, šta je i čime se bavi, da li da mu kucam na vrata, a frizer mi kaže da je lik dileja, slika inače, ali ne znam da li negde radi ili mu je to samo hobi i inače ima dijagnozu da je lud i kaže da može da te udari nečim u glavu i da ne odgovara ni dan, kao bolje nemoj da mu kucaš na vrata i da mu pretiš komunalnom, samo možeš da na*ebeš i da te naguze da ti budeš kriv.. Tako da je praćka iz zasede ipak najbolje rešenje..

 

Ima budala i bezobraznih i nekulturnih i neuviđajnih, za takve praćka posle ubeđivanja i može da posluži kao vaspitno sredstvo. Ali za čoveka koji ima dijagnozu da je bolestan, praćka ne može biti sredstvo. Ako je on stvarno bolestan, ko zna šta je u njegovoj glavi, samo će nekog da ubije jer će misliti da mu je on pravio rupe po prozorima. Batali ti to pucanje, nego zovi policiju svaki put kada narušava kućni red, sa njima se svađaj dok im ne dosadi, kada odluče nađu oni rešenja da reše problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bi ti rekao...alo ja ne bih mogao dugo to da trpim...Brate, ako ne mozes ti da ga nad jacas, postoji bejzbol palica i kada se najmanje nada, raspali...imao sam ja slican problem, isto ima ludacko uverenje, dirao sve po kraju, dok nije dirnuo moju sestru...e tada je dobio sta je trazio...sada je miran. Sa takvima, veruj mi, nema price jer nema svrhe. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece policija uraditi nista, jer takvih ljudi ima na sve strane... jednostavno je drzava nemocna da im pomogne, da ih kontolise i takvi ljudi mogu da zive normalno samo uz pomoc porodice ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policija apsolutno ne moze nista da uradi...opet moj komsija...pre neki dan je vozio necija kola, i udario je dva auta...I nista, policija bila, otisla i nikom nista. Na zalost ali tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...