Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Neighbours from Hell

Recommended Posts

Pretpostavljam da većina ima po nekog specifičnog komšiju, pa sam zato otvorio temu da se žalim na jednog svog :2guns:

Imam nekog pacijenta naspram svoje zgrade, ja sam na četvrtom, a on na prvom spratu i prozori nam se "gledaju", nekih 20tak metara vazdušnom linijom... Već godinu i nešto više sam u ovom stanu i od prvog dana jedna ista pesma, neki onako blaži haus, diskretno se čuje, ne preterano jako, ali istu pesmu čovek vrti u plejeru već duže od godinu dana, ne mogu da verujem kako se nije smorio više... Zanemariću sve to, jer ono što mi najviše smeta je to što čovek noću oko pola 2 najčešće radi neke vežbe i broji naglas da ceo komšiluk izadje na prozore i žvizdi mu da bi ovaj shvatio da treba da broji u sebi, ali čovek ne popušta, niti izlazi na prozor da vidi ko mu žvizdi, a to traje već godinu dana, čujem ga čak i kada je prozor zatvoren... Poslednjih par dana gleda neke tutoriale za fotošop i pojača, opet ne tako jako, ali dovoljno da mi pobegne san i to traje do 3-4 sata noću... Prekjuče sam prvi put kroz prozor video kako lik izgleda, onako oko debeljko od 40tak godina, nosi naočare i živi sam koliko sam skontao, izgleda kao neki Geek... Razmišljam se šta da preduzmem jer u poslednjih par dana ne mogu da zaspim bukvalno dok ne legne i on da spava, a da zovem muriju je smešno...

Ako ko ima neko iskustvo sa svojim komšijama neka piše, možda na kraju bude i zanimljivih iskustava :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova ce tema imati milon stranica... :)

Svako ima po nekog "pacijenta".

Pre par dana dolazila komunalna inspekcija kod mene u zgradu.

Komsija iz susedne zgrade podneo prijavu sto imamo obelezena parking mesta i parking-trouglove na parkingu nase zgrade...

Parking je na placu nase zgrade, takoreci to je nase dvoriste. Sa sve papirima koji to potkrepljuju.

Inace, mala zgrada, 13 stanova. Imamo 10-ak parking mesta.

Reseno jednim odlaskom u opstinu na salter inspekcije, ali komsije su cudo...

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na ovoga nisam nešto preterano obraćao pažnju ranije iz razloga što je u zgradi neka raspuštenica počela da hrani nekog besnog psa, pa mi je do skoro to predstavljalo problem, prvo što laje na mene dok se penjem uz stepenice, dok ga nisam jednom prilikom šutnuo, od onda pobegne čim me vidi da ulazim u zgradu, a do skoro je lajao po celu noć i to zalaje u ulazu, mislim da se cela zgrada probudi i pre nekih mesec dana čujem da je neko prijavio šinterima i da su ga odveli... E sad mi pažnju odvlači ovaj mentalać...

Prošle godine je ispred zgrade bila neka klupa gde su se često skupljali neki džankići i galamili do pola noći, njih sam odstranio kesom punom vode iz mraka :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, nije samo meni zanimljivo sa komsijama...:)

Ja se taman resio ovog jednog, danas drugi preti opet istom inspekcijom...Ja mu kazem da smo kroz to vec prosli, ali covek hoce da tuzi...

Za pse je posebna prica. Umalo se nismo poubijali oko toga. Sad su na red dosle ograde, svi ogradjuju oko svoje zgrade da psi iz okolnih zgrada kao ne seru po njihovom dvoristu. A sami u svojim zgradama imaju po nekoliko komada... Haos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam kod mene lika koji je isti Stevo Zigon iz majstorske radionice. Vozio covek ladu 100 godina i kupi novu korsu. Pere je koficama i sundjerima ispred zgrade svaki drugi dan. Prelazi 50km mesecno i zaljubljen je u auto. Drzi se parking mesta ispod drveta da mu ne bude auto na suncu. Kad ide negde kolima,sto je retko,u povratku ako je to mesto ispod drveta zauzeto teska srca parkira na drugo mesto. Onda silji sa terase kad se oslobodi mesto ispod drveta i sleti za minut da preparkira. Inace odsrafljuje i antenu sa kola i stavlja je u torbicu pa nosi kuci. U auto gleda zaljubljeno svaki put kad je ispred zgrade,da slucajno nema neki otpali list sa drveta da mu ne sjebe farbu. Samo sto ne oblaci papuce dok ulazi u kola. Moracu na kvarno da snimim klip da vidite o cemu se radi. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^Kad god sidjem ispred zgrade pa recimo čekam nekoga, i sam umem da budem takav, prvo počnem da ga zagledam, pa ga preparkiram pod drvo, pa počnem da skidam lišće sa njega... Jednom sam se zahebao kada mi se ptica olakšala na sred haube, pa sam uzeo vlažnu maramicu da kao očistim i njom pokupio i neki peskić sa haube i trljao, trljao i izgrebao haubu :wallbash:

Noćas je oko 3 taj čuveni komšija pojačao televizor i ja se onako lepo iznerviram i upalim svetlo da vidim čime da ga gadjam i vidim neke sitne pare i bacim dinar i on ustade i zatvori prozor, a vrhunac svega je što ne izlazi uopšte da vidi ko ga to sabotira :ninja:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne SikterBre, nece moci, ja sam taj koga Dr. Tuborg pominje :yes ...

Imam i ja jednog APSOLUTNO identicnog komsiju, samo sto ovaj glanca (a najmanje vozi) Punto Classic, onaj goli bez ratkapni, ali naravno da ima presvlake, oblogu volana i krpicu ispod Lavlje kandze. Dobro, covek mi nista ne smeta, da ne off-ujem...

što je u zgradi neka raspuštenica počela da hrani nekog besnog psa, pa mi je do skoro to predstavljalo problem, prvo što laje na mene dok se penjem uz stepenice, dok ga nisam jednom prilikom šutnuo

Bolje cuti, da te ne cuju ovi iz Drustva za zastitu zivotinja, ovaj Hardvet mi je sumnjiv po tom pitanju ;) . Da vidis kad je raspustenica vlasnik Fiata/Lancie pa se javi par postova ispod i zali se kako ima ludaka u zgradi koji joj sutira dzavdzaru.

Jao ljudi, iznad mene u zgradi imam babu i dedu kojima dovode unuke ujutru oko pola 7 - 7h, pre posla. To je cirkus od vristanja, skakanja, trcanja po stanu... Pokusao sam na finjaka da im skrenem paznju 2 puta, ali sve je kratkog veka. Kao, kazu im oni, ali ih unuci ne slusaju.

Jedino me za sada drzi sto su bas mala deca u pitanju, pa nemam srca, do sada sam bio pristojan. Ali polako me izdaje stpljenje, ne daj Boze da popizdim bice svasta, tad krecem i na tenk :2guns: . Osecam da ce neka subota ujutru (kada ja ne radim, a roditelji klinaca rade) biti kobna...

Inace, recimo, trcanje i trening sam umesto popodne pomerio za pre posla. Onda vam je sve jasno :laughing: .

Ima i raznoraznih drugih pacijenata, za neke ljude jednostavno nije zivot u zgradi i gradu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li da mi pozajmis kompresor na par dana :laughing: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne SikterBre, nece moci, ja sam taj koga Dr. Tuborg pominje :yes ...

Imam i ja jednog APSOLUTNO identicnog komsiju, samo sto ovaj glanca (a najmanje vozi) Punto Classic, onaj goli bez ratkapni, ali naravno da ima presvlake, oblogu volana i krpicu ispod Lavlje kandze. Dobro, covek mi nista ne smeta, da ne off-ujem...

što je u zgradi neka raspuštenica počela da hrani nekog besnog psa, pa mi je do skoro to predstavljalo problem, prvo što laje na mene dok se penjem uz stepenice, dok ga nisam jednom prilikom šutnuo

Bolje cuti, da te ne cuju ovi iz Drustva za zastitu zivotinja, ovaj Hardvet mi je sumnjiv po tom pitanju ;) . Da vidis kad je raspustenica vlasnik Fiata/Lancie pa se javi par postova ispod i zali se kako ima ludaka u zgradi koji joj sutira dzavdzaru.

Jao ljudi, iznad mene u zgradi imam babu i dedu kojima dovode unuke ujutru oko pola 7 - 7h, pre posla. To je cirkus od vristanja, skakanja, trcanja po stanu... Pokusao sam na finjaka da im skrenem paznju 2 puta, ali sve je kratkog veka. Kao, kazu im oni, ali ih unuci ne slusaju.

Jedino me za sada drzi sto su bas mala deca u pitanju, pa nemam srca, do sada sam bio pristojan. Ali polako me izdaje stpljenje, ne daj Boze da popizdim bice svasta, tad krecem i na tenk :2guns: . Osecam da ce neka subota ujutru (kada ja ne radim, a roditelji klinaca rade) biti kobna...

Inace, recimo, trcanje i trening sam umesto popodne pomerio za pre posla. Onda vam je sve jasno :laughing: .

Ima i raznoraznih drugih pacijenata, za neke ljude jednostavno nije zivot u zgradi i gradu.

Ja sam ti sumnjiv??? :rofl:

Pitam se , zasto...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zapade mi slucajno za oko ovaj link u tvom potpisu. Jeste da su sitna slova, ali svi mi kazu da imam extra moc zapazanja :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zgradi u Trsteniku tek imam pacijenata, pola komšiluka ne razgovara jedno sa drugima, ima par žena koje su udovice i raspuštenice, i po ceo dan sede ispred zgrade na klupi i ogovaraju ceo komšiluk, prate ko je kad ušao, a ko izašao, ko kod koga ide i sl... Situacija: dolazim ispred lifta i jedna od ovih što spadaju u udovice stisla dugme i čeka, ja kao kulturan kažem Dobar Dan, a ona ćuti, lift stiže, ja joj otvorim vrata, ulazimo unutra, ona se okrene prema dugmićima i okrene mi ledja, stisne samo za sebe na koji će sprat i ćuti, kao da sam joj pobio pola familije, i tako isto i sa mojima, a nikada nikakav konflikt nismo imali, niti ju je neko od mojih pominjao nekad negde i jednom je moj ćale, koji inače obožava da podjebava takve, isproziva za to okretanje ledja kako to nije kulturno, a ona kaže "Vi ste komšija jedini iz vaše kuće normalan, žena i deca su vam mnogo nekulturni" :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SikterBre

Ukratko, uzmi pušku i porazgovaraj tiho s njim. Da ne objašnjavam dalje, ali pali i kod vojnih lica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ljudi, iznad mene u zgradi imam babu i dedu kojima dovode unuke ujutru oko pola 7 - 7h, pre posla.

Ranije sam imao komšiju penzosa koji je svakog jutra palio raspalog Wartburga cvaju da vozi unuke u školu, a meni stan u prizemlju i parking pod prozorom. :D

Srećom, u međuvremenu je deka prekomandovan u starački dom, a Wartburg valjda na otpad...

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde treba ubaciti neku listu pa da glasamo sta nas najvise nervira po komsiluku.

Takodje, klikom na svaku stavku u toj listi, treba da se otvara Troubleshoot, gde bi mogli da nadjemo resenje problema a da to nije peglanje :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsiluk ima jednog takvog koji upada u oci... Mene :laughing: Imam zabranu da prolazim kroz jednu ulicu i pretnju sa krvnom osvetom... Gadjan sam sa soljom (na svu srecu nije WC solja) i dalje komsije dovode svoje pse da seru ispred mog ulaza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au gde vi zivite, na srecu zivim u kuci ali nije ni to sjajno resenje, u mojoj ulici i sa jedne i sa druge strane neke budale, komsinica sa leve strane 40+, bez muza, braca joj negde u belom svetu, zivi sama i ne prica nisakim iz komsiluka, uz zicu koja deli njen plac i ulicu ima nekoliko drveta raznog voca, naravno grane su se savile do pola ulice i ja ne mogu da prodjem ni pesaka normalno, a kad prodjem kolima obrstim lisce i sve upadne u auto. Pre neki dan uzmem testeru i posecem neke grane i kulturno bacim u njen plac, samo sto sam zavrsio eto komsinice, psuje, vice, preti policijom, ja joj objasnim u cemu je problem i okrenem se i odem ... Svaki dan gleda kad se vracam sa posla i dobacuje mi nesto u fazonu najeb`o si kad mi dodju braca i slicno, za sada je ignorisem, ali ne znam jos koliko ce to da traje, jer da je jurim necu, nego ce lepo kamenica u pravcu nje da zavrsi posao, bar se nadam ... A sa moje desne strane neki makedonci, ja vece budale nisam video u zivotu, neverovatno da ljudi mogu da budu toliko tvrdoglavi, rezultat njihove samovolje i agresije na sve sto je tudјe je da su im komsije sa 2 strane digle zidove po 3 metra da ne mogu da pruzaju ruke preko, srecom da nas deli jedno dvoriste inace bi cale morao da finansira jedan kineski zid oko makedonaca ...

Sikter brate, ne zezaj se sa komsijom samo kad on pocne da smara, kad ti je dosadno uzmes pracku pa mu gadjas u stakla i sl, ili se spusti ispred zgrade pa ga tovari preko interfona, ostavi neku poruku u postanskom sanducetu ... Smisli nesto

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsiluk ima jednog takvog koji upada u oci... Mene :laughing: Imam zabranu da prolazim kroz jednu ulicu i pretnju sa krvnom osvetom... Gadjan sam sa soljom (na svu srecu nije WC solja) i dalje komsije dovode svoje pse da seru ispred mog ulaza...

:rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stan pored mene, covek i zena, srednjih godina... ljudi kako se oni svadjaju, i to sve oko pola 7 ujutro, valjda se probude nervozni! Jednom je komsija iz zgrade pored onako sa prozora zapretio policijom ako se ne stisaju, ali onda su i muz i zena, onako sa prozora, osuli paljbu po tom komsiji! Cirkus od rane zore! Neke od tih psovki sam prvi put cuo :)

Gresna mi dusa pre neki dan sam video umrlicu na ulaznim vratima... ali nije on

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, kolektivno stanovanje da bi bilo komforno svima, podrazumeva nažalost viši stepen vaspitanja.

i broji naglas da ceo komšiluk izadje na prozore i žvizdi mu da bi ovaj shvatio da treba da broji u sebi, ali čovek ne popušta, niti izlazi na prozor da vidi ko mu žvizdi, a to traje već godinu dana, čujem ga čak i kada je prozor zatvoren...

Za početak morate da se suočite sa njim. Prvo mu lepo kulturno predočite neko osnove lepog ponašanja. Ukoliko ne želi da ih se pridržava postoji dosta načina da seizađe na kraj sa njim.

Prvi i zakonski je komunalna policija koju sada ima svaki grad nadam se.

Ja imam kod mene lika koji je isti Stevo Zigon iz majstorske radionice. Vozio covek ladu 100 godina i kupi novu korsu. Pere je koficama i sundjerima ispred zgrade svaki drugi dan.

Ja protiv takvog komšije ništa ne bih imao. Ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja ranije isto u komšiluku muža i ženu gde se svaka svadja okončala tako što je žena prebila muža, pa su se kasnije razveli i nastavili da žive u istom stanu :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...