Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posle prodaje mog starog una doslo je na red i kupovina novog starog automobila :)

posle dugo razmisljanja resio sam da kupim fiat 500 sa 1.2 motorm, sto se tice motora manje vise znam dosta posto bi trebalo da je motor iz punta, ima li neko ikakva iskustva sa ovim autom

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Puno para za tako mali auto ali opet svaki put kada ga vidim na putu zaslinim za njim! Ja sam odrastao uz "fice" pa u meni zato budi emocije!

Auto ko auto nista spektakularno osim dizajna koji je naravno za 10! Sa tim autom gde god da se parkiras neces ostati neprimecen! Dakle gledajuci kroz cenu i prakticnost zaboravi na 500-tku ali ona ima "ono" sto sto drugi nemaju a to vredi mnogo vise od novca! Cin si zainteresiran za Ficu vidi se da ne kupujes aute na metre nego da trazis auto sa dusom!

E da! Licno nemam nikakvih iskustava sa njim ali mislim da nema problema! Motor je i vise nego proveren a mehanika nista komplikovano tako da nema razloga da se nesto preterano kvari. Trazi ocuvan primerak sa sto manjom kilometrazom i budi bez brige ako takvog nadjes sto mislim da ne bi trebalo da bude problem!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zato bi da kupim 500ku zato sto ima ono sto vecina automobila nema a to je nesto sto ne moze da se objasni, kao sto rece zvezdo dusu ,odrastao sam uz price mog oca kome je popularni fica bio prvi auto, a i ja sam veliki zaljubljenik u italijanske automobile, a meni ne treba veliki auto posto 90 posto vremena kad sam u srbiji provedem u gradu, automobili koje sam do sad video po oglasima su oko 7000-7500 sa oko 35-40000 predjenih kilometara, posto sam trenutno u inostranstvu i bicu ovde jos par meseci nisam imao priliku da vidim uzivo ni jedan da bih znao kao su ocuvani, ali ovde gde sam ja (Velika Britanija) voze ih podosta i to nekoliko bas finih verzija abarth koje ja verovatno jos neko vreme necu moci da priustim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle gledajuci kroz cenu i prakticnost zaboravi na 500-tku ali ona ima "ono" sto sto drugi nemaju a to vredi mnogo vise od novca!

Zvezdo, svaka ti je Njegoseva, apsolutno delim tvoje misljenje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2 godine sam imao priliku da celo leto uzivam u carima ovog predivnog automobila koji je na avataru. Za njega imam samo reci hvale, cak sam ga i predstavio ovde na forumu. Auto je bio tetkin i imao sam prilike da predjem jedno 3000-4000 km sa njim. Posto je auto bio samo godinu dana star nisam imao nikakve probleme sa njim, bilo je samo sipaj i vozi. Jedina moja zamerka je bila na zvucnu izolaciju. I ja sam poceo da merkam za zenu jedan 5oo ako budem uspeo da nadje preko za neke normalne pare.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije samo jedan mali auto, već jedan od naj cool automobila za kojim su se okretali (kad je izašao) kao za Ferrarijem.

Velika je inspiracija i raznim tunerima, pa ima tako mnogo abarthovanij verzija.

Ako se tako posmatra viša cena ima svoje objašnjenje.

Ja bi birao 1.4 sa 6 brzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko razmatrao kupovinu malog novog fiće?

 

Sve češće mi se ukazuje potreba za autom A klase. Nakon bliskog susreta sa mojim L-om, od pre par dana, zainteresovao sam se za cinquecento, koji mi je odavno simpatičan. Došao sam na ideju da bi bilo sjajno da posedujem i malog fićka koji bi mi služio za zujanje po gradu i ženčetu da se švrćka.

 

Cena najjeftinijeg novog fiata 500, POP paket, sa motorom 1.2 8V 69 KS je 13.150 €  :crazy: .

Polovnjaka po našim oglasima ima jako malo, čitava jedna strana

Na mobile.de je veća ponuda, ali ovaj model baš drži cenu. Sve što valja je 6.000+

Da li ima neko neku preporuku ili kombinaciju, :secret: gde još pogledati ovaj model ispod ove cene, a da je u korektnom stanju. Ili je trenutno ta cena realnost? 

Naravno ništa nije hitno, a sa tim ide pitanje i da li se isplati još malo sačekati ili je sad pravo vreme za kupovinu?

 

Primetio sam da ih ima sve više po Beogradu, ali pretragom po forumu, nisam primetio da neko od članova vozi, kako bih pročitao utiske, gde i po kojim uslovima su ih pazarili. Kakva su iskustva itd...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju to mi je trenutno mnogo para, a već sam opterećen kreditom. Cenu sam naveo čisto radi poređenja sa polovnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, Fiat 500 ti je Lifestyle automobil, i kao takvog, tesko ces naci dobrog za malo para. Pre par godina sam vozio jedno 10000 ovog sto mi je na avataru, i mogu da kazem samo reci hvale.....

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima :)

Doslo je vreme da se i moja zena ukljuci u saobracaj pa razmisljamo o fikusu za nju. Naravno, glavni kriterijum za nju je izgled pa tu ovaj auto nema konkurenciju. E sad sto se mene tice pored izgleda pitam se da li je racionalnoje uzeti verziju 1.2 ili 1.4? Da li je za pocetnika bolje da ima malo zivlji auto u startu ili ipak ici na ovu pitomiju varijantu.

Jos jedno pitanje na koje nikako ne mogu da nadjem odgovor, a nadam se da ovde ima znalaca koji ce mi jasno odgovoriti. Da li je verzija sa jacim motorom (1.4) isporucivana samo sa 6 stepenim menjacem ili i sa 5stepenim? Razlog sto pitam je sto je na oglasu jedan sa upravo ovom kombinacijom, 1.4 i 5stepeni menjac. Da li je to nesto budzeno ili je fabrika ipak nudila ove opcije? Koja je onda razlika u potrosnji izmedju verzije sa 5 i 6 brzina za 1.4 motor? I na kraju, da li svi fikusi imaju nazad dobose ili ovi jaci imaju mozda diskove?

O dizelu ne razmisljam, prevelika je razlika u ceni a kao drugi auto sigurno nece prelaziti velike kilometraze.

Eto, dosta pitanja za pocetak ali nadam se ne previse teskih :). Hvala unapred na odgovorima.
Ah da, ako imate neku konkretnu preporuku za neki primerak fikusa sa znanim poreklom i pedigreom sa budzetom od oko 6 iljada ne stidite se da mi dosapnete ;)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 5oo nema konkurenciju od kako je sisao sa trake pre skoro 10 god. pa do danas ;)

 

Mozda ti i ova opcija bude zanimljiva:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68338-recikliranje-je-cool-novo-je-cool/?p=1256778

 

Jeste da premasuje tvoj budzet ali novo je novo i pri tom odlican popust od 3700 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 uglavnom 6 brzina samo Dualogic 5 brzina. Mada lepo uzmi br. šasije i u ePeru proveri sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel adam nema polovan pa mi nije opcija. Za tu fiat akciju znam ali na zalost (ili srecu) nemamo vozilo starije od 20 god, da bi ga reciklirali. A i tu se otvara vecita dilema novo vs. polovno gde mi u ovom trenutku polovno vise odgovara.

Dualogic menjac je automatski? Ovaj primerak sto ja gledam na oglasu ima 5brzina i manuelni je. Probacu da dobijem br sasije.

 

Inace rec je o ovom oglasu:

 

qqass01.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6664277/fiat-500-novoooo

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

Planiramo kupovinu fiata 500 za suprugu pa me intresuju iskustva vlasnika i ljudi koji su ga vozili. 

Konkretno nas interesuju 1.2 ili 1.4 benzin kao i 1.3 mjet. 

Osnovna pitanja bi se svela na to koliki je spor ovaj auto sa 1.2 i da li 1.3 dizel ima plivajuci zamajac? 

Probao sam jednog 1.4 sa 100ks i ide jako dobro... 

 

Takodje, koliko je sporiji/brzi ovaj auto sa 1.2 benzinskim motorom, u odnosu na recimo clio ili corsiu sa istim motorom? 

 

Hvala.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@urke86

Nema potrebe da dupliramo sadrzaj - druga otvorena tema je spojena sa postojecom o kupovini 500 ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...