Jump to content
FAS Goran
BE3APA

SAT Patrola 2012

Recommended Posts

Gledam ovo i nije mi jasno sta ovaj Alvirko prica....

Idem za nedelju dana u Marmaras, zeleni karton sam izvadio samo zbog Makedonaca, medjunarodnu nisam, imam novu dozvolu, a on i dalje tvrdi da je i za Grcku potreban zel. karton iako je objavljeno da od nove godine nije potreban za sve EU zemlje sem Mak. i BiH.

Zna li neko pouzdano, da li je pored nove "Evropske" voz. dozvole potrebno imati i ovu sad vec smesnu medjunarodnu koju izdaje AMSS? :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine sam pored nove voz. dozvole vadio i međunarodnu i dao izjavu da nemam nikakvu zabranu (mislim da je prošle god. bila priča da se u Sup-u vadi ta potvrda). Koliko znam i dalje je potrebna međunarodna a što kaze Boki za mak i bih zeleni karton. Za mak. obavezno vadi zeleni jer na granici uvek njega traže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine nisam imao medjunarodnu i Makedonac nije hteo da me pusti dok mu nisam ubacio 5eur u pasos :thumbsup:

Mislim da jos uvek treba medjunarodna za sve drzave, izgleda da nova dozvola jos ne vazi preko grane. Za zeleni je vec odgovoreno.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno mi nije jasno da su naši napravili novi vozačku koja ne važi međunarodno. Bosna ima vozačke sad će 10 godina koje važe svuda u svetu i novi naraštaji tamo ni ne znaju šta je međunarodna dozvola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^pa mora da popuni praznine... zamisli da samo vozi i cuti, ko bi gledao emisiju :D

a jer prestao da spominje NOVU prvu pomoc ili jos mrsi o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, :D

da preformulisem pitanje:

Znaci nekom od vas ko ima novu vozacku (plastiku), Makedonac je i pored nje izricito trazio medjunarodnu?

Ako je tako da li je i Bugari traze?

U krajnjem slucaju moze li se izvaditi na granici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medjunarodnu izvadi i nece te boleti glava,trebalo ili ne ti je imas... ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

na vozačku dozvolu - međunarodna dozvola

na osiguranje - međunarodno osiguranje (zeleni karton)

dobor da na saobraćajnu ne treba međunarodna saobraćajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, :D

da preformulisem pitanje:

Znaci nekom od vas ko ima novu vozacku (plastiku), Makedonac je i pored nje izricito trazio medjunarodnu.

Ne znam za makedonce,u Sloveniji kad su me zaustavili nisu pominjali medjunarodnu dozvolu,dovoljna je bila ova nasa nova plasticna.Ako hoce da te zezaju,uvek ce nesto naci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem moze nastati ako se slucajno nesto desi, recimo neki udes ili ako napravite prekrsaj. Onda krenu sve da gledaju i naravno za sve da pisu kazne.

Mene je cimao makedonac kada sam se vracao, i spominjao kaznu od 300 eur, ali ako se plati kafica mogu da nastavim voznju :)

Ili da ides na "srecu" ili da se oprostis od 2000 din i da vozis sa jednom brigom manje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malocas sam pricao sa covekom iz naseg mupa, neki od nacelnika za saobracaj ili ti sta vec... :smoke:

Zel. karton za Mkd. obavezan, pasos ili Licna karta, medjunarodna sa novom dozvolom ne... e sad...

Skuplje od tih 3000din. za Medjun. dozvolu je vreme koje nemam da se cimam po fotografima, Supu i AMSS. a inace sam budala sto sam vadio i zeleni karton jer mi je gomila ljudi rekla da ove godine idu preko Bugarske za Halkidiki,- Sofia pa dole Blagoevgrad i Neo petritsi- kazu da je oko 50km duze a sigurno nije 50eura skuplje. :laughing:

Bude li neko krenuo da me zaj*bava ima da se okrenem i odo preko Bugarske....

Inace zel karton se u mnogim drzavama dobije uz registraciju, samo se u Srbiji naplacuje 2000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bugarskoj uvek računaj na reket (ne Noletov), tako da ti isto dođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je zaista loše u Bugarskoj su putevi. Sami putevi kao putevi nisu loši, ali nigde nema autoputa. Možda deluje kao "ma nema veze što nema autoputa, brzo ću ja to". 'Oćeš al' juče ;) Drugo, putarina kroz Bugarsku te izađe koliko sam video iz SAT-ove patrole 2 ili 3x skuplja nego kroz Makedoniju. Iskreno, ja ne bih ni u šali išao kroz Bugarsku u Grčku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio sam se iz Grčke pre nedelju dana. Treba zeleni karton i pasoš ostalo mi nisu tražili. Prošle godine sam imao incident na granici kod Makedonaca jer sam dao medjunarodnu za koju uopšte nisam primetio da je istekla. Počeo je nešto da serenda 300 eur kazna pa sam morao da mu začepim usta plavim pasošem i vozačkom zemlje kojoj treba da ljube dupe što postoje, on je nastavio da sere a ja sam ga iskulirao i to je bio kraj. Na sajtu AMSS piše da za Makedoniju trebaju oba dokumenta kao da nismo nekada bili jedna država sramota i za naše i njihove političare da ne mogu jedan pišljivi sporazum o medjusobnom priznavanju osiguranja da potpišu (važi i za BIH). AMSS baza je 10tak kilometara pre granice pa ako ima dežurnih može da se izvadi i tu ako imaš potrebne papire, foto itd. Ja je više neću vaditi a zeleni moram samo zbog puta u Grčku u BIH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla kad si video patrolu kroz Bugarsku?

Inace prosle godine sam bio u Marmarasu, imao sam zeleni karton, novu vozacku, LK i pasos. Medjunarodnu mi niko nije trazio.

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešno sam se izrazio :) Gledao sam SAT-ovu patrolu do Grčke ovu redovnu preko Makedonije, a pre mesec dana sam obišao Bugarsku uzduži popreko pa sam iskombinovao sve te informacije u jednu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i makedonci jedu vnago... Ja samo da napomenem da sad nedavno, dok sam prolazio kroz Hrvatsku i Sloveniju, niko mi ništa sem pasoša nije tražio. Znači namerno nisam davao nikakva druga dokumenta, ni vozačku(nisam imao međunarodnu), ni saobraćajnu...ništa. I kad sam se vraćao, baš sa namerom opet nisam ništa pokazivao baš da vidim hoće li neko tražiti, i pogodite opet ništa... Dakle prošao sam 8 graničnih prelaza i niko mi ništa nije tražio, a sad se makedonci našli pametni da sprovode neke njihove hirove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Makedoniju ti ne treba medjunarodna dozvola, njih interesuje samo zeleni karton, ja sam im pre dve godine dao onu papirnu(sad imam plasticnu) i krenuo da dajem medjunarodnu dozvolu onaj pandur kaze, sta ce mi to umem ja da citam sta pise ovde, reko hvala i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...