Jump to content
FAS Goran
chikavili

Elektronske cigarete za neupućene, početnike

Recommended Posts

Lako, CC kliromizer je ubitacan sa potrosnjom. Ima dana kada spalim i po 8 ml dnevno. Ima tu mnogo veze i sa otporima grejaca ali i sa kolicinom nikotina, Nekada sam pario 24 mg/ml sada parim 12 mg/ml.

Sto se tice umbrelle prodaju bofl robu i stojim iza toga. Ego baterije su im tako-tako ali sve ostalo je tezak krs. Poceo sam i ja sa Umbrellom ali sam presao na Joetech koji je neuporedivo kvalitetniji jer je najbolja svetska firma za proizvodnju cigareta i opreme.Cene su identicne kao kod umbrelle a kvalitet nemerljiv. Imam dva ego -t atomizera koji traju preko 9 meseci, baterije su mi stare 8 meseci i sve radi kao prvog dana. Pogledaj na prethodnoj strani sajt koji sam posttavio i tamo ces naci dosta informacija o svemu ovome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi da li su kliromizeri koje koristis identicnog otpora. Sto manji otpor grejaca to je jacina pare izrazenija i ima je vise. Kako ti se prazni baterija tako ti opadaju performanse kliromizera. Taj prestige energi ili Vison kliromizer nije idealno resenje i moj ti je savet da predjes na CC koji je kao nebo i zemlja u odnosu na energi. Prvo mnogo manje se prlja, drugo duplo lakse se uvlaci i trece neuporedivo jacu snagu daje i obilniju paru. Razlika u ceni je 200 dinara stim sto kupujes rezervne grejace u pakovanju od 5 komada koji kostaju 1000 dinara. Telo ti ostaje i samo menjas grejace. Koristio sam par dana taj energi i bacio sam ga kao vrlo lose resenje. CC je zakon medju kliromizerima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li sustinske razlike izmedju CC i ovog BCC..Izmedju Visona i CC je ogromna razlika na stranu CC ali bas me zanima kakav je ovaj BCC...

Ima, kako da ne. Kod BCC je grejac dole i para je hladnija. Lakse se skida, cisti i menja grejac, posto se i otvara dole, a ne gore kod usnika. I staje vise tecnosti (3ml)

Sto se tice subjektivnog utiska pri koriscenju - BCC daje nesto vise pare, aroma je otprilike podjednako izrazena kao kod CC, daleko su redji dry hit-ovi nego na CC, laksi je za punjenje i odrzavanje i cini mi se da je nesto kvalitetnije uradjen (ovo uzeti sa rezervom).

Ljudi su se nesto natakarili na umbrellu, mada ja za sad nisam imao problema.

Poenta je da odnos kvaliteta i cene njihovih proizvoda nije realan. Za iste pare se moze naci kvalitetnija oprema. U tome je problem.

A i znam vise ljudi koji jesu imali problema, nego onih koji nisu ;)

Kako poparim 75ml mesecno?

To je samo 2.5ml dnevno.

Pa lepo, parim po ceo dan i svuda, na kliru koji trosi malo vise od klasicnih atomajzera. Doduse i na atomajzerima trosim mozda 20% manje. Pusio sam 1.5-2 pakle jakih cigareta proteklih 25 godina, tako da moja potrosnja nije uopste velika. Znam ljude koji sa raznim modovima popare i do 10ml dnevno.

Blago sam povecao potrosnju od kako sam presao sa 18mg nikotina na 12mg, ali sam i dalje u minusu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na ego bateriji 650mhA parim na CC-u i novom v3 ;)

Doduše v3 troši puno, cc malo manje(i izgorim se ponekad :D)

Pušio sam po 2ipo kutije na dan, a sada parim između 1 i 1,5ml na dan ;)

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam link koji je vili postavio, inhalica , e sad ono sto me interesuje je ,ako neko zna, video sam bateriju eGo-T2 passthrugh , odlicna je sto moze da se vari do je nakacena na usb, ono sto mene interesuje jel na nju pasuju ovi klirovi(mislim Ce4) koje sam uzeo u umbrelli, imam ih jos 6-7 pa mi se bas ne bacaju keke ako ne pasuju. Imam ih toliko jer sam nakupovao zato sto ja to nisam cistio nego bacao.

Ako odgovara sta bi preporucili passthugh ili twist, kod tvista ide napon do 4,8 :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasuje bez problema jer je to standardan 510 navoj.

Video sam link koji je vili postavio, inhalica , e sad ono sto me interesuje je ,ako neko zna, video sam bateriju eGo-T2 passthrugh , odlicna je sto moze da se vari do je nakacena na usb, ono sto mene interesuje jel na nju pasuju ovi klirovi(mislim Ce4) koje sam uzeo u umbrelli, imam ih jos 6-7 pa mi se bas ne bacaju keke ako ne pasuju. Imam ih toliko jer sam nakupovao zato sto ja to nisam cistio nego bacao.

Ako odgovara sta bi preporucili passthugh ili twist, kod tvista ide napon do 4,8 :unworthy:

Umbrelline baterije i Joetech baterije imaju standardan 510 navoj tako da pasuju bez problema.svi umbrelini klirovi na Joetech baterije.Napon na twist bateriji od 4,8 v je previse veliki i dobices zagoreo ukus. Taj napon ide za neke modifikovane atomozere. Na vrhu baterije ima mali tockic cijim okretanjem regulises napon koji ide od 3,2 do 4,8 V. Zbog funkcionalnosti ja bih se odlucio za passthrough bateriju. Autonomija od 1000 mAh za tvoju potronsnju tecnosti dovoljna je za 2 dana parenja bez ikakavih problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo si zbrzao ovo sa navojima pa ce neko pogresno shvatiti da joyetech koristi 510 navoj, sto nije tacno.

Postoji dve razlicite vrste navoja - 510 i ego.

Kod joyetech ego baterija je dobro sto one imaju oba navoja - i ego i 510, pa pasuju skoro svi atomajzeri i kartomajzeri na trzistu.

Nasuprot tome, ego atomajzeri i kartomajzeri se ne mogu nakaciti na 510 bateriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si me doveo u malu zabunu pa bih voleo da mi pojasnis.

Nisam siguran ko je u pravu. Na standardnu Joetech 510 bateriju mozes navrnuti ego-t atomizer i to radi. Imam tu bateriju od 200 mAh i bez problema radi na 510 navoj. Razlika je samo sto neki proizvodjaci prave malo krace te navoje pa prividno ne pasuju..Izvuces malo konektor na bateriji i radice. Koliko znam i ego serija ima 510 navoj..ako gresim molim te pojasni mi koji navoj oni koriste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi sad ko one babe "jel da stavim secer u kafu" - "uh,draga,ja od pasulja dobijem gasove" - "ja sam popila propranolol jutros" :help:

Da rezimiramo imam Ce4 klirove i umbrelinu bateriju , sad bih uzeo passthrough i obe baterije bih koristio. Jel na ego bateriju mogu da zavrnem umbrelin klir ce4.

Ako sam dobro razumeo Vilija, mogu da zavrnem,ali ako uzmem Joetech klirove onda necu moci da ih navijem na umbrelinu bateriju. :robo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sve da se navrne jedno na drugo. Razlika moze da se desi u duzini navoja pa da kontakti ne dodiruju jedan drugi. Tada ili na bateriji ili na atomizeru izvuces malo konektor i to je to. Ima fora i da se u rupu na konektoru atomizera napravi od spajalice kao slovo V sa malim kracima i na taj nacin smanjujes tu prazninu izmedju dva konektora (atomizera i baterije) i tada imas kontakt. Ja koristim umbrelline kartomizere na Joetech ego baterijama bez ikakvih problema. Znaci moze 100 posto a ako ne moze samo mala improvizacija da se dobiju kontakti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicne su baterije, pario sam par puta preko kompa i daju konstantan napon sa dobrim udarcem u grlo (TH) i puno pare, neces pogresiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze bilo sta da se navrne na bilo koju bateriju!!!! Postoje dve vrste navoja, kao sto sam vec rekao - 510 i ego! (postoji ih i vise, ali ova dva su najbitnija)

Postoje adapteri za ove dve vrste navoja.

Joyetech baterije imaju obe vrste navoja na sebi (spolja je ego, iznutra 510)

Ako sam dobro razumeo Vilija, mogu da zavrnem,ali ako uzmem Joetech klirove onda necu moci da ih navijem na umbrelinu bateriju.

Joyetech ne proizvodi klirove, tako da nemas sta da brines ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih te da mi objasnis nesto. Ako atomizer sa 510 navojem moze da se nasrafi na ego bateriju, molim te objasni mi koji je to onda navoj. Mozda je to ego navoj ali je identican kao 510 navoj i samim tim ego baterija spada u 510 navoj jer to i jeste 510 navoj. Navoji dobijaju razlicita imena kada nisu kompatabilni, Da ne bi bilo zabune svi navoji na koji moze da se stavi atomizer sa 510 navojem je 510. I joetech i umbrella ego baterije imaju identicne korake navoja stim sto je kod umbrelle kraci navoj pa moze doci do problema sa kontaktima.

Evo sta na netu kazu o tim navojima.

Da bi atomizer odgovarao odredjenoj bateriji potrebno je da oboje imaju isti navoj.

Dakle, brojka kojom su oznaceni mora da bude ista, inace je potrebno koristiti adapter - link

Oznake i velicine najcesce koristenih navoja na elektronskim cigaretama:

510 ........ 7mm x 0.5

801 ........ 9mm x 0.75

901 ........ 8mm x 0.75

RN4081 ... 8mm x 0.75

Prvi broj oznacava promer konektora, dok drugi oznacava korak navoja.

510 atomizer ima muski konektor, a baterija zenski.

801 atomizer ima zenski konektor, a baterija muski.

901 atomizer ima zenski konektor, a baterija muski.

RN4081 atomizer ima zenski konektor, a baterija muski.

Adapteri sluze za razlicite korake navoja a Joetech zaista ne proizvodi kliromizere...

Edited by Ryan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ego baterija ima dva navoja. Ako pazljivo pogledas korake tih navoja oba su identicna. Da li je spoljni 510 navoj ili je ego navoj sada nije bitno, bitno je da svaki atomizer sa oznakom 510 ide na ego bateriju...Meni to govori da je naziv 510 navoja nazvan kao ego navoj...jedino cu biti razuveren ako mi neko kaze koliki je korak ego navoja ako znamo da je korak 510 navoja 0.5 mm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde jos jednom, za svaki slucaj:

Joyetech baterije imaju obe vrste navoja na sebi (spolja je ego, iznutra 510)

Kako si to mislio da oba navoja budu isti standard (510) kada imaju razlicit precnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...