Jump to content
FAS Goran
chikavili

Elektronske cigarete za neupućene, početnike

Recommended Posts

Pazi ovako. Sedim vec pola sata i razmisljam kako sam mogao da prihvatim za istinu takvu glupost da se dva navoja razlicitog precnika mogu nazvati istim imenom. Verovatno je problem sto ako se jedna laz ponovi mnogo puta postaje istina...Izgleda da sam prihvatio nesto tako olako bez ikakvog razmisljanja. Isao sam za korakom navoja bez cinjenice da i precnik utice na karakteristike navoja i da se ne moze nazvati neto istim imenom osim ako nije isto.. Na zalost 60-70% vapera prihvatilo je istu glupost pa cak i neki trgovci koji prodaju CC kliromizer sa 510 navojem ne razmisljajuci da to zaista jeste ego navoj jer se navija na spoljni navoj ego baterije koji ima svoj korak ali i odredjen precnik.. Verovatno je nastao problem zbog mnogih 510 atomizera, kartomizera i kliromizera koji zaista imaju spoljni navoj i idu na unutrasnji precnik baterije a nemaju zivaca nekome da objasnjavaju. Eto, drago mi je sto si me ispravio a posto ja ne spadam u sujetne ljude sa velikim zadovoljstvom primam tvoje argumente i zahvaljujem ti...Nadam se da ce ova polemika pomoci novim vaperima da ukapiraju ovu pricu oko navoja, ja skontao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre par nedelja sam presao na novi 3.0 BCC koji je jos bolji i laksi za odrzavanje (ali je nesto skuplji)

Nabavio sam BCC i mogu ti reci da sam zadovoljan. Cak mi se cini da ima jaci TH od CC-a ali malo manje izrazeniju aromu sto mi i ne smeta. Ne volim bas kada osecam jaku aromu. Ukoliko u dogledno vreme ne procuri iz nekog razloga definitivno cu preci na njega. Mislim da je stvarno kvalitetnije odradjen od CC-a. Zapusio sam mu dve rupe jer me nervirao veliki dotok vazduha i sada fercera za medalju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam presao na CC , zadovoljan sam za sada. Sto se tice pare i lakoce uvlacenja nije bas nebo-zemlja u odnosu na CE4, ali sto se tice odrzavanja tu pobedu ubedljivo odnosi CC. Uz CC sam uzeo i ego passthrough , baterija ima vrlo korisnu opciju da se vari dok se puni. :smoke:

Od ulja uzeo sam dve dekang arome, Kent i desert ship i nisam nesto zadovoljan, imaju manje vise istu aromu,i malo bezvezno sladunjav ukus.Dok Joyetechov Dunhill nije los, ustvari dobar je. Za sad po mom ukusu je najbolja aroma Tobacco Flawor art.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U roku od dva dana procureo BCC. Uradio sam ciscenje i dry burn grejaca, spakovao i sve je radilo kako treba. Piosle dva sata poceo je nenormlno da curi i kompletan tank mi iscureo kroz drip tip. katastrofa koliko sam se iznervirao jer imam samo taj jedan grejac, morao sam da se vratim na CC..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i CC i BCC su jeftini kineski proizvodi. Kvaliet im nije na nekom nivou generalno, ali su se pokazali kao dobar odnos cene i funkcionalnosti pa ih zato dosta ljudi koristi.

I meni je BCC malo procurio nakon ciscenja. Kapiram da su to neke decije bolesti koje bi trebale biti resene u buducim verzijama. Gotovo uvek prve verzije imaju nekih problema i mana, samo je trebalo vreme da se pokazu. Ja sam narucio drugi coil za BCC posto me mrzi da budzim ovaj sada. Koliko sam skapirao, resenje je u dodavanju dodatnih niti fibera kako bi se sprecilo curenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao sam da napravim novi grejac ali brate ja to nikako ne uspevam. Bangav sam u prstima i nikada ne uradim kako valja. Narucicu nove grejace jer mi se u sustini svidja kako radi.. Fiber se dodaje na grejac odozgore ili mora da se ubacuje u grejac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno i u nasim medijima tekst koji verovatno nije placen i koji je koliko toliko realan.

Elektronske cigarete su bezopasne?

IZVOR: B92, TANJUG

Britansko udruženje za borbu protiv duvana ASH (Action on Smoking and Health) smatra da treba podsticati upotrebu elektronskih cigareta, jer su one manje štetne od običnih cigareta, objavili su danas francuski mediji.

Ističe se da je većina oboljenja prouzrokovanih pušenjem izazvana udisanjem duvanskog dima i stotinama hemijskih supstanci koje on sadrži. U poređenju sa tim, nikotin nema toliko štetno dejstvo, objavili su britanski stručnjaci.

Kroz elektronske cigarete se ispušta nikotin bez opasnih toksičnih supstanci sadržanih u dimu duvana. Osim toga, upotrebom elektronskih cigareta i okolina njihovih korisnika nije izložena kancerogenom dimu, već samo pari aromatizovane vode.

Zbog toga se elektronske cigarete sada mogu reklamirati u Britaniji po prvi put, uprkos nedavnoj osudi kompanija koje su ove cigarete reklamirale kao potpuno bezopasne za korisnike.

Da li mislite da su elektronske cigarete dobra zamena za prave?

Preuzeto sa: http://www.b92.net/z...1&nav_id=679723

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje tecnosti tj aromu uzeti? Ovih dana cu pokusati da predjem na e-cig pa ne bih da me pogresna tecnost odbije :) Interesuje me nesto sto podseca na duvan...

Verovatno uzimam ego C ili cu posebno bateriju+CC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tobacco najbolji, mada priznajem da sam probao samo nekoliko tečnosti. Možda ima i bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, to je najteze pitanje koje mozes da postavis - jednostavno, stvar je jako subjektivna i zavisi od coveka do coveka. Aroma koja se meni svidja, nekima je odvratna i obrnuto.

Takodje, nemoj da ocekujes da ce bilo koja aroma adekvatno da docara ukus klasicne cigarete. Postoje duvanske arome, ali sve je to daleko od klasicnih i svodi se na stvar navike - vrlo brzo se naviknes.

Zatim postoje razliciti proizvodjaci aroma i tecnosti i neretko se desava da razliciti proizvodjaci nazovu potpuno razlicite arome isto. Najpoznatiji su Dekang, Joyetech, Flavor Arts (FA), Inawera (poslednja dva ne proizvode tecnosti vec samo arome za tecnosti)

Sve tecnosti imaju manje ili vise slatkast ukus koji je neminovan zbog njenog sastava.

Evo nekih "duvanskih" aroma koje sam probao i moje misljenje o njima:

- Shade (Meni omiljena)

- Don Hill (takodje omiljena)

- Cowboy Blend (nije mi se dopala)

- Desert Ship (nije mi omiljena ali moze da prodje)

- MLB type (svidja mi se, samo ostavlja nesto jaci miris koji se ne svidja svima)

Moraces da eksperimentises u prvom periodu. Nadji nekoga u svojoj blizini ko takodje pari pa probaj razlicite tecnosti i arome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^citao sam malo forum koji ste preporucili i otprilike shvatio da sve zavisi od coveka do coveke nego eto da pitam za Vasa iskustva :thumbup:

Meni je tobacco najbolji, mada priznajem da sam probao samo nekoliko tečnosti. Možda ima i bolje.

Koji je to proizvodjac :)

Da li je dovoljno za pocetak da uzmem ovako nesto. Inace varim 10 do max 15 analognih dnevno :D

http://www.inhalica....&category_id=22

http://www.inhalica....&category_id=20

ili

http://www.inhalica....&category_id=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je CC 2.4 bolji od Vision-a zbog lako izmenjivih glava. U principu, oba su ok, pa neces pogresiti. Samo racunaj da uskoro pazaris i rezervne glave za CC, kao i jos jednu bateriju. Ta passthrough ce ti zavrsiti posao, ali uvek treba imati dve baterije za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se malo upgrade-ovao i presao na visi nivo :lol:

Joyetech eVic:

evic_pc1.png

Vapeonly BCC Mega:

img_1132.jpg

Sad sam ko dzedaj sa lightsaber-om :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno treba bar nedelju dana da se naviknes, ali posle toga je sve ok. Obavezno uza sebe flasu vode ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...