Jump to content
FAS Goran
chikavili

Elektronske cigarete za neupućene, početnike

Recommended Posts

Ma da! Jos ako uspem da ne slomim plastike i spojim ih posle da ne zeva rupa, bice idealno. Imam sav potreban alat osim punjaca, cekam nitecore da stigne s fasttech-a pa da krenem s experimentisanjem ;)

 

Nego, jel ima neka fora da se puni baterija kroz mod i 510 konektor onim klasicnim kisobran usb punjacem? Cini mi se da sam naisao na to negde na netu ...

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, uz malo gimnastike. Meni konkretno treba za nemesisa a to verovatno pada u vodu zbog komplikacije sa switchem.

 

cxcb70028.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze preko ego/510 adaptera, samo mora switch da bude spojen svo vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigli danas nemesis i kayfun lite + v2. Namotah na brzinu 4-5 krugova 0.3 kantala oko malog srafcigera, ispade 1.07ohm, kick nije jos stigao tako da odrah pluca skroz :) Neverovatno kako dobro radi!

 

20140605.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ E to mi je trebalo ovi ovde se bacaju upravo sa takvim izrazima do duse imaju jos po neke koji u doticnom textu nisu navedeni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gluplji tekst skoro nisam pročitao.

 

Prvo, Vajper?! Viper se čita Vajper, to je Dodge Viper recimo, a vaper je vejper, odnosno "parilac". Drugo, veća količina PG-a ne stvara obilniju paru nego baš obrnuto, veća količina VG-a stvara gušću i obilniju paru, dok je PG više "nosilac" arome i ukusa. 

 

Treće, s obzirom da "svi poseduju "E-feel" elektronske cigarete, onda sam ja sigurno zalutao negde, pošto poznajem 20 ljudi koji pare a niko nema E-feel elektronsku cigaretu. Doduše, možda samo VAJPERI koriste E-feel?

 

Dekang? Najgore smeće od tečnosti od kada postoje elektronske cigarete. Ali bitno da je najpopularnija i da svi koriste njihov USA Mix.

 

"Kada vajper kaže: “Crkao mi je grejač/glava!”, znači da će biti lošeg raspoloženja jer mora zameniti novi." Neće valjda zameniti novi, nego stari. 

 

 

Bože isuse, ko je pisao ovo, treba mu zabraniti da više išta napiše na internetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično ja znam kako se i čita i piše "vajper". Šala druže!

A što se tiče teksta i njegove istinitosti ili zablude stvarno nemam predstavu što sam u nekom od ranijih mojih postova i napisao!

Slučajno nabasah na ovaj tekst pa reko da podelim sa vama iskusnima a Vi ćete dati sud!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treće, s obzirom da "svi poseduju "E-feel" elektronske cigarete, onda sam ja sigurno zalutao negde, pošto poznajem 20 ljudi koji pare a niko nema E-feel elektronsku cigaretu. Doduše, možda samo VAJPERI koriste E-feel?

 

Realno ni ja ne znam nikog, cista reklama. A stoji da je neki retic pisao text

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekstovi u kuriru su reklame, placene od strane e-feela.

Vajper je zmija poskok.

Kurir nisu novine.

Ja nisam vajper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronske cigarete korsitim već par godina i imam više nego pozitivno iskustvo s njima, konkretno sa jednim hrvatsklim proizvođačem s čijim elektronskim cigaretama sam super zadovoljna. Iz osobnog iskustva mogu reći da su mi uspješno pomogle u naumu da prestanem pušiti postepenim procesom, što je omogućilo lagano i pravovremeno odvikavanje organizma od nedostatka potrebne doze nikotina.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebala bi mi mala pomoć. Ja ne pušim, nisam nikad, ali sam kupio roditeljima ove elektronske cigarete. Matori se zaleteo na Umbrelu onaj Energy Prestige kako već model i sa njim muke ima. Keva je dobila neki E-feel koji radi odlično. Šta matorog muči - jednostavno mu curi ulje iz onog atomizera, kako se već zove. Dugo smo se cimali, na kraju se setim i naručim grejač sa Umbrelinog sajta i oni mi pošalju jedno 8 grejača i nov atomizer (http://www.e-cigarete.rs/delovi-elektronske-cigarete/delovi-za-umbrella-e-cigarete/prestige/atomizer-a2-detail.html) eto linka čisto da znate o čemu pričam. Verovatno neka greška u pakovanju, šta već, meni su naplatili grejač i poštarinu a stiglo sve ovo.

 

Stavim mu odmah novi atomizer na bateriju, trajalo je recimo dva punjenja pa počelo da curi. A nije samo problem curenje bilo nego mu ulazilo i ulje u u sta. Pazite i sa starim (čuj starim, atomizer sa Umbrele koja je kupljena nova pre par dana, ne znam dal je 5 puta punio) i sa novim. Onda smo gledali i matori i ja i skontamo, stavimo novi grejač i dve gumice na grejač. Znači na novom grejaču ima njegova i druga sa starog što smo skinuli. I to je radilo nek ovreme ali opet ima problema.

 

Ima li neko rešenje za ovo, ja više nisam pametan, sad matori ima sve ispravne grejače koji rade ali posle nekog vremena se desi da prvo oseti ulje u ustima pa posle procuri dole na bateriju.

 

Jbg ona kevina radi super, sa njom još problema nema, da sam znao uzeo bi dve takve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% da tvoj cale prejako vuce. E-cigareta se koristi drugacije od klasicne - vuce se lagano i duze. Pored toga pozeljno je pustiti dugme bar sekund pre nego sto prestane sa uvlacenjem.

Takodje postoji i sansa da su svi grejaci losi, ali sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rećiću mu da proba onda slabije da vuče. Grejači rade, samo je problem bio sa dva čini mi se, prolazilo ulje pored njih dole na bateriju. A reci mi za kevinu ovu E-feel, ona ima drugačiji grejač, onaj fitilj je dosta duži nego kod Umbrele, jel to znači da duže i traje?

 

Probao sam da navrnem atomizer od njene na Umbrelu, navoj je kraći kod E-feel ali bez problema je leglo, ako matorog i dalje bude zezalo moram mu menjati atomizer taj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom je sve to standardizovano (ne bas sve, ali vecina jeste), pa odgovaraju razliciti atomizeri na razlicite baterije. Mozes da mu kupis samo neki drugi atomizer, ako to ne bude upalilo. Na primer Kanger Protank 3 mini nebi smeo da curi, ali su glave za njega skuplje. Mada, ako bas mnogo jako uvlaci, skoro svaki atomizer ima sanse da propisa.

Osim toga, moze se desiti zbog nagle promene spoljne temperature (prelazak sa toplog na hladno) da se pojavi kondenz u cevcici, pa i od toga moze malo da curka. Izbegavati drzanje e-cigarete direktno na suncu.

Duzina fitilja se razlikuje kod atomizera sa gornjim i sa donjim grejacima. Ovi sa gornjim grejacima uglavnom imaju duzi fitilj zbog natapanja, a sa donjim krace. Duzina fitilja nema nikakve veze sa trajanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na pomoći, videću šta ću raditi sa ovim. Matori u svakom slučaju kad puši i cigare i vuče Umbrelu sa tim da je drastično smanjio cigare na 3-4 dnevno i to će da proba da izbaci. Iskren da budem za njega je i ovo uspeh, posle 40 godina staža kao pušač. U početku se bunio, ali sad mu je ok, nadam se samo da neće prestati, nisam više mogao da živim od dima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, cisto, kao podstrek za one koji se misle sta da rade, ja oko mesec dana vise ni elektronske cigarete ne koristim.(Koristio sam ih oko 2 god). Bitna je volja, u svakom slucaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast :)

Ja poznajem 3-4oro ljudi, koji su koristili elrktronske cigarete.Skoro svi su odistali posle 2 meseca, osim jednog drugara koji je koristio 3 meseca.On je menjao i grejace, i tecnost, sad mu je i baterija riknula...Umbrelu je uzeo, i nije bas zadovoljan njome.Sad je digao ruke od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...