Jump to content
FAS Goran
chikavili

Elektronske cigarete za neupućene, početnike

Recommended Posts

Kad kazem da mi nije nedostajao, bas i mislim da nisam bio svestan dal mi nedostaje ili ne, samim tim nije mi organizam ludeo i trazio dim iz cigarete nego cackalicu, hemijsku, kljuceve.... sta god da vrtim po prstima ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo nemoj neko da se zavrnuo I pazario Mentalov Spicy tobaco. Fuj. Kiseo u tri lepe I ima onako ukus mandarine u daljini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loš Spicy uopšte, mada mi se redovan Tobacco mnogo više sviđa... Svako ima svoje definitivno, receptori nam se mnogo razlikuju :D I ja sam na prvu loptu rekao da su generalno sve Mentalove bljak, imaju definitivno specifičnu aromu, ali što više parim, sve mi se sviše sviđaju, u toj meri da mi sve druge koje sam probao deluju smešno... A o količini pare i kvalitetu same tečnosti da ne pričamo :) Od sada samo i isključivo Mental :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par meseci sam se nakanjivao da kupim PT ili PT Mini, ali sam bio skeptičan zbog očajnog iskustva s eVod-om, koji koristi iste grejače. Skoro slučajno uzmem Vapeonly CE5 i oduševim se. Solidna količina srednje toplog dima (stvar ukusa, meni taman po meri) i, još bitnije, apsolutno konstantne performanse i praktično bez curenja nakon 10-ak dana intenzivne upotrebe. Održavanje takođe minimalno, da ne kažem nepostojeće. Jel još neko probao CE5, da proverim jel stvarno toliko dobar ili sam se ja nešto gadno istripovao? :)

Slažem se za Mental tečnosti, odlične su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle eGo-C kompleta prešao na CC2.4, pa posle toga kupio Vision 900 bateriju i na kraju Protank2 Mini, CC mi je bio bolji od onog "klira" sa eGo-C, dok je PT2 Mini apsolutni upgrade u odnosu na oba pomenuta... Kvalitet, količina pare, "čistoća" arome, baš drastična razlika, a eVod grejači se toliko lako čiste i dry burnuju, plus su rezervne glave ultra jeftine (200 din komad), da ne vidim šta bi mogao biti problem... I da, Mini je dovoljno mali da para ne bude potpuno hladna, onako blago mlaka bude, taman kako treba. CC je spram Minija baš vruć :)

 

A CE5 nisam probao, ne bih znao razlike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je CC prevruć, koristim ga samo povremeno. Istina je da se eVod glave lako čiste i dry-burnuju, ali meni je taj eVod klir curio na sve strane, gubio performanse užasno brzo itd. Možda je trebalo da ga reklamiram, ne znam. S druge strane, na CE5 nakon 10 dana svakodnevne intenzivne upotrebe nema nikakve potrebe za čišćenjem grejača ili bilo čega drugog i to me je oduševilo. Koliko sam shvatio u pitanju je relativno nova džidža, ima dupli grejač, a vidim da postoji i malo jači model sa 2,2 ml tankom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je procedura za čišćenje tih duplih grejača, koliko su uopšte rezervne glave? Deluje zanimljivo, možda kupim da probam, uz drugu bateriju, sa drugom aromom da imam da miksam malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma kako se čiste, a kako je krenulo ne planiram ni da saznam. Radije ću da stavljam novi grejač na 15-20 dana, jer će po svemu sudeći bez problema da guraju toliko bez ikakvog održavanja i pada performansi. Nešto su skuplje glave nego za eVod/CC, 1500 din/5 kom (na čajniz sajtovima naravno jeftinije). A sad videh i da nije baš tako nova stvar taj CE5, nego sam ja vrlo agilan u praćenju tih stvari... ebiga :)

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dualcoil glave se tesko ciste. Ima nacina, ali nije za svakoga.

CE5 BDC (bittom dual coil) radi fenomenalno.

@Zvukoljub: nesto definitivno nije bilo u redu sa tvojim evod-om posto je to jedan od najuspesnijih klirova za pocetnike.

Sto se protankova tice, iz nekog razloga Mini verzije mnogo bolje rade od velikih, sa istim glavama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde kupiti kantal žicu? Oću da motam micro coil, pogledao sam sve moguće tutoriale, imam doduše dva problema - gde kupiti žicu i kako barem odokativno sračunati koliko namotaja treba na koju debljinu, pošto nemam nikakav mod koji bi očitao dobijeni otpor? Vijam tu negde oko 1.5-2.0 ohm... Probao sam vatu da mećem umesto fibera, radi super (probao u fabrički zamenski grejač za evod), tako da verujem da ću napraviti super kombinaciju sa vatom i micro coilom, samo da pronađem gde ima.

 

Video sam one TopCigarete valjda na NBGD, ali kod njih ima samo 0.16mm, što mu dođe 34 gauge, to nisam video nikoga na YT klipovima da mota, svi obično rade sa malo debljom, pa stvarno nemam smernice...

 

I da, kako bi opisali razliku između Mini Protank 2 koji sada koristim, i tog CE5 BDC? Razmišljam se svakako još jedan klir da uzmem, da točim drugu tečnost i šaram malo, a pojma nemam da li da pazarim CE5, baš zbog tog održavanja, ovaj je presmešan za pranje, motanje, burnovanje itd, bukvalno ga besplatno koristim uz redovno lagano održavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aa, znači može unimerom da se meri, odlično :)

 

Našao sam i rebuild video za dual coil, ne deluje previše komplikovano, ko je motao single ne vidim zašto ne bi mogao i dual :)

 

 

Sad samo da odlučim da li da pazarim E-Pen BDCC, ET BDCC 2.5 ili CE5 BDCC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice debljine i broja namotaja, ja motam 0.2mm nicr na 2mm burgiju. 4 namotaja je oko 1.3-1.5 oma, 5 namotaja 1.8-2.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo sam kopirao sa ecigserbia foruma, moze ti pomoci da se orijentises pa posle izmeri unimerom.

 

 

fi žice (mm) – otpor žice (ohm/m) | željeni otpor (ohm) = potrebna dužina žice za grejač (cm) | 

 

KANTHAL D 

 

0.13 - 102.0 | 1.8 = 1.8 cm | 2.0 = 2.0 cm | 2.2 = 2.2 cm

0.15 - 76.4 | 1.8 = 2.4 cm | 2.0 = 2.6 cm | 2.2 = 2.9 cm

0.18 - 53.1 | 1.8 = 3.4 cm | 2.0 = 3.8 cm | 2.2 = 4.1 cm

0.20 - 43.0 | 1.8 = 4.2 cm | 2.0 = 4.6 cm | 2.2 = 5.1 cm

0.22 - 35.5 | 1.8 = 5.0 cm | 2.0 = 5.6 cm | 2.2 = 6.2 cm

 

NIKROTHAL 80 

 

0.13 - 82.1 | 1.8 = 2.2 cm | 2.0 = 2.4 cm | 2.2 = 2.7 cm

0.15 - 61.7 | 1.8 = 2.9 cm | 2.0 = 3.2 cm | 2.2 = 3.6 cm

0.18 - 42.8 | 1.8 = 4.2 cm | 2.0 = 4.7 cm | 2.2 = 5.1 cm

0.20 - 34.7 | 1.8 = 5.2 cm | 2.0 = 5.8 cm | 2.2 = 6.3 cm

0.22 - 28.7 | 1.8 = 6.3 cm | 2.0 = 7.0 cm | 2.2 = 7.7 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao si mi ideju  :) .Sad sam na evodu umesto ona dva struka fibera sto idu na grejac ubacio jos jedan grejac,tako da je dual coil  :robo:  .Jaca aroma,slican th.Sto se mene tice na evodu je dovoljan jedan grejac  :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja malopre sje.ah e-cig ,tačnije nisam mogao da skinem bateriju ali.....radile su motorcangle i sada dimi kao parna lokomotiva nego nisam verovao da za 7 dana možeš i na ovo da se navučeš :blink:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na protanku skidam dva flavour wicka odmah, ostavim samo onaj sto je unutar grejaca, otprilike duplo jaca para, duplo bolja i izrazenija aroma, naravno vise i trosi ali isplati se, neuporedivo je bolji osecaj :)

Jedva cekam da namotam micro sa vatom pa da probam i to :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstaknut fantastičnim iskustvom s CE5 BDC, danas sam uzeo i ET BDC. Rano je za ozbiljnije utiske, ali čini mi se da daje za dlaku topliju paru nego CE5 (i dalje daleko ispod CC, što meni odgovara). Zatim, tankuje 3 ml što je meni dosta za ceo dan i ceo se rasklapa = lakše čišćenje.

@Chikavilli, to za eVod je sada i meni jasno, pogotovo što sam tek kasnije izvalio da na mom kliru nema nikakvih oznaka, tako da je sasvim moguće da su mi uvalili neki fake u eliquidu. Danak neiskustvu, jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U eliquidu koliko znam, nikada nisu imali kopije. Tako da je verovatno samo felerican primerak. Trebao si samo da reklamiras.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno javljaj utiske o ED BDC, da znam da li da uzimam njega ili CE5, mada me nešto vuče ka E Penu, najfensniji mi je, a trebao bi isto ili vrlo slično da radi kao i druga dva, zbog identične glave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstaknut fantastičnim iskustvom s CE5 BDC, danas sam uzeo i ET BDC. Rano je za ozbiljnije utiske, ali čini mi se da daje za dlaku topliju paru nego CE5 (i dalje daleko ispod CC, što meni odgovara). Zatim, tankuje 3 ml što je meni dosta za ceo dan i ceo se rasklapa = lakše čišćenje.

 

Ja danas uzeh E Pen, ista BDCC glava, evo utisaka, prekopiraću sa ecig foruma post:

 

Uzeh na kraju E-Pen, ET mi je predebeo za Spinnera 900, na 1300 bi legao super, tako da ću ga u narednom dodavanju opreme verovatno i uzeti, pošto svakako planiram da pređem na 1300 a da mi 900 ostane kao rezervna. CE5 mi je delovao malo plastično, verovatno zato što jeste biggreen.gif

E sad, što se tiče E Pena, stock glava je 1.8Ohm dual coil naravno, dobio sam i jednu rezervnu od 2.1Ohm, to ću probati kad bude došao trenutak da se čisti ova prva.

Baš lepo radi, našao sam neki sweet spot na 3.6-3.7V, standardnih 3.3 mi deluje kao da mu je malo da bi pokazao pun potencijal, može da se koristi i tako ali nije to to, daleko lepšu i jaču aromu dobijam sa 3.7 recimo, plus naravno više pare, dosta više pare.

U odnosu na PT2 Mini, ne znam da li mogu baš u potpunosti da uporedim zato što sam sipao različitu tečnost (Nuts mi je u PT2 a Spicy Tobacco u Penu, obe Mental naravno), ali bar sa tehničke strane, lakši je fizički, dosta kvalitetan, staje više tečnosti, pola cm je duži zbog tipa, iste debljine, a što se tiče performansi, nema grgutanja, za sada nema ni najmanjeg curenja, malo je zatvoreniji sa protokom vazduha od Minija, što meni mnogo više odgovara, na Miniju sam zatvarao jednu od 3 rupice svakako jer mi je ono previše "retko" ako tako mogu da kažem. Nema ni najmanje naznake zagorelog ukusa, baš je fina čista aroma, tako da sam izuzetno zadovoljan.

E sad, nikakvu dramatičnu razliku ja ne osetim pošto je ovo dual coil, mnogi su pričali kako je to revolucija i bla bla, možda kad pređeš sa neke umbrelle ili eGoC, mada je sve posle toga dobro, ali u direktnom duelu sa PT2 Mini, nema pobednika, svaki ima svoje mane i prednosti, tako da će vreme pokazati koji ću više koristiti, oba su napunjena i spremna pa će da se rotiraju smiley.gif

Ovo bogami cepa i na 4V, što ga više pojačavam to je bolje, ukusnije i zadimljenije biggreen.gif Poterao sam i na 4.2V, ladno bez problema, nikakav zagoreli ukus, ali sam se smirio sa 3.8V, sasvim dovoljno, tamanica smiley.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sada između ET i CE5 ustanovio samo da ovaj prvi ima za nijansu topliju paru i manje vazduha, ali su to zaista minimalne, gotovo zanemarljive razlike, pa ih u suštini smatram istim u pogledu ugođaja. Naravno, ostaje da ET tankuje skoro duplo više tečnosti i može se potpuno rasklopiti, a i jedan i drugi do danas daju potpuno konstantne performanse, bez curenja na bilo koju stranu, zagorevanja i sl. Razliku, tj. poboljšanje u odnosu na dobar BCC ne znam, jer se moje iskustvo s BCC svodi na jedan felerični eVod. Ali, s obzirom na to da Protank Mini 2 košta celih 1.000 din. na FT, siguran sam da će mi i on doći u posed pre ili kasnije, pa će vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ET-S (isti kao ET, samo sa metalnim tankom) i CE5 BDC. CE5 mi ima osetno bolje performanse sa istom glavom. Tako da pretpostavljam da je do protoka vazduha.

I meni je na ET-S nesto toplija para nego na CE5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...