Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ervin_caspy

Lybra - problem sa el. instalacijom

Recommended Posts

Pozz svima. Imam jedan problem sa svojom Lybrom (1.9jtd,115ks,2002, 180000 pređenih ), naime prvi kvar koji mi se desio na autu je regulator visokog pritiska, i kada sam to zamjenio kod mehanicara, nakon 5 dana mi se poceo alarm paliti, onda mi je pocelo pokazivati da imam pun rezervar goriva(a u stvarnosti je skoro na rezervi) , sva četiri žmigavca su uvijek upaljena (zablokirana), kada dam kontakt u jednoj crnoj kutiji kod motora (GLUHZEITSTEUERGERAT 0 281 003 018) se čuju kao nekakvi otkucaji (4-5 puta) , i nemogu nikako zaverglati.

Sada čekam platu, pa da ga vozim majstoru, u međuvremenu bi dobro došao kakav savjet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi ja to mogao sam provjeriti, ili ako je nesto komplikovanije da ipak ostavim za majstora? Jer sam čitao na forumima da treba samo očistiti spojeve za masu...

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješen problem, alarm mi je pokvaren i on mi je izvlačio struju, otisao stavio drugi akumulator,upalio auto, vratio svoj stari akumulator da se nafila, i iskljucio alarm na onoj bravi ispod volana, i vise nikakvih problema!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetli mi lampica od kvara na motoru. Na dijagnostici pokazuje grešku P0354 što znači - bobina "D", primar/sekundar kolo neispravno radi. Objašnjenje - električne instalacije, bobina, ECM. Auto normalno radi, greška ne može da se izbriše. Konkretno me interesuje šta znači to "D"? Pošto postoje slova od A do K, naravno za različite kodove. Da li neko zna šta može da bude problem i kako da znam koja je bobina u pitanju?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno, hvala svima koji se potrude da mi odgovore :)

To sam zaboravio da kažem :)

Au ljudi, kod mene se samo otvaraju neki kvarovi :)

Sve sitno, ali zajebancije!!!

Od jutros je počela da mi se pali chek lampica i signalizira mi kad pritisnem kočnicu. Pomislio sam da je crkla sijalica, međutim vraga. Događa se samo kada su mi uključena svetla na autu.

Sve sijalice ispravne, danas zamenjene pozadi sijalice od pozicije i stop svetla. znači sve radi, samo kada pritisnem papučicu pali se i check ali samo u slučaju kada su uključena svetla!!

Da još jedna stvar pri većoj brzini kada vozim, onda se ne pali check prilikom pritiskanja kočnice!!!

Mislim da se ovo nikome nije događalo :) :) :)

Pišite da čujem vaše mišljenje! Inače ću sutra da oteram na dijagnostiku pošto sam ja uradio sve što je u mojoj moći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crko ti je verovatno brake pedal prekidač koji se nalazi iznad papučice kočnice

na stubu pa ti verovatno uopšte ni ne rade kočiona svetla bez obzira što su ispravne

sijalice. Nije veliki kvar može da reši svaki osrednji mehaničar ili električar samo da nadješ

novi prekidač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi nešto sa elektrikom nije u redu. Moje laičko mišljenje.

Tjeraj kod majstora ranom zorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na mišljenju, teraću sutra kod majstora da ga stavi na dijagnostiku. Inače mi rade stop svetla kad pritisnem papučicu. Sve radi samo to zeza što se uključuje ček kad su mi u isto vreme uključena svetla i pritisnem papučicu. Gledam sad šeme, može da bude i da je loša masa u pitanju ili negde loš spoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...