Jump to content
FAS Goran
miske17

P ili M: PC komponente (grafičke karte, MB, HDD, CPU, itd.)

Recommended Posts

imam par komada. Crkla integrisana a? :)

Reinstalirao sam neki stari komp pa ne mogu nikako zvuk da dobijem, probao xx drajvera i nece.

Da li je crkla il je problem u drajverima ne znam i mrzi me da se patim vise.

Laksa mi varijanta da ubacim bilo kakvu zvucnu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A varijanta da sednes u auto doneses komp kod mene i sredimo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi se da ponekad sama instalacija Windowsa pravi problem pa ne mogu da se instaliraju drajveri, desavalo mi se vise puta da kupci donesu takav racunar i jedino reinstalacijom windowsa se resava problem...

@bglion, uradi sledece:

Odes u Device Manager i klikni dva puta na taj unknown device sto fali drajver pa ides na karticu Details pa iz padajuceg menija izaberi opciju Hardware ids u Value, selektuj drugi red i kopiraj ga ovde na forum i posalji mi...

Evo nasta mislim:

hardware_ids.jpg

U mom slucaju je: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_1458A102

U Windowsu XP ne radi desni taster na ovom polju ali zato radi funkcija Ctrl+C tako da mozes da iskopiras bez prepisivanja.

Takodje mi ispisi koja je maticna ploca u pitanju, ako ne znas koja je, pogledaj na sledeci nacin:

Windows + R iliti Run pa ukucaj "dxdiag" bez navodnika i enter i dobices proizvodjaca i oznaku maticne ploce na glavnom prozoru

maticna_ploca.jpg

Dobijes tacne i odgovarajuce drajver u roku od par minuta... :smoke:

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@miske

ma nemam kad ni da se okrenem.

@Razor

nemam unknown device.

Drajver je instaliran ali jednostavno nema zvuka. Probacu sutra opet pa ti javljam sta pise za drajver

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i novih i polovnih, kakva ti treba, nesto osnovno ili nesto jace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd javim sutra sta imam u radnji, nisam siguran sta je jos ostalo osim one jedne jace koja je na kupindu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema milan pogledacu ja nije frka

@miske

ma nemam kad ni da se okrenem.

Hvala

lionac, javi mi se za zvucnu imas pm

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nazalost imam samo jednu GeForce 4 MX400 za koju nisam siguran da ce raditi. Isprobah je u vise racunara, u nekima radi a u nekima nece. Ostaje samo ona jaca sa linka u potpisu... Popust je 10% za clanove FLCS

Najverovatnije ce Miske da ti se javne sa necim slabijim...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari,kapiram da mi treba zvucna karta,jer je moja crkla,krci mi u zvucnicima kada pustim muziku,cak sam mislio da je crklo kucno pojacalo,njega iskljucim,stavim zvucnike od kompa,isto,znaci da je problem negde pozadi gde bodem zvucnike,inace ima 6 ulaza,od koga je jedan za mikrofon o ostalo,nemam pojma,ja sam na zeleno uvek prikljucivao muziku...

Imate li nesto sto bi meni pomoglo i koliko para?

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju samo konektor, moci ces da koristis i ostale konektore za zvucnike, kada ubodes u bilo koji drugi, npr crni ili narandzasti, na racunaru ce iskociti prozor i pitace te sta je ubodeno tu, tad samo izaberi front speakers ili slicno... Posle toga bi trebalo da imas zvuk na tom drugom konektoru. Ukoliko ni tada ne budes dobio zvuk, prvo preinstaliraj drajvere, ako ni to ne uspe onda preinstaliraj Windows, a ako ni tada nemas zvuk e onda ti treba zvucna karta... U 99% slucajeva je problem ili sa windowsom ili drajverima, retko strada zvucna karta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja zvuk, evo i sada slusam muziku, ali je jako loseg kvaliteta, krci...pa jedan izlaz cas radi, cas ne...probao sam da ubadam i na druge ulaze, sve to sljaka, samo sto krci...nesto se tu pokarabasalo :D

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

A moze li biti da je zaista do drajvera?

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze...probacu danad kada dodjem sa posla .Hvala jos jednom, pa javljam sta sam uradio ;)

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi skinuo neki od ovih drajvera,trazi mi user i pass...Tako da nista nisam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno, kod mene ih odmah pokrece. Nista, imas 2-gu varijantu, odes na realtek sajt www.realtek.com pa gore imas izbor Downloads pa u listi ispod Hot Downloads klikni na High Definition Audio Codecs (Software) na sledecem linku klikni kockicu I accept to the above i Next i sad skini drajvere koji su ti potrebni klikom na jedan od servera sa desne strane u pravcu drajvera...

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam vec...instalirao, restartovao komp i opet isto...ipak je problem u kompu...moram ga nositi kod nekoga da ga pogleda...

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Misketa sve pohvale!  :thumbsup:

Poslao mi covek dve graficke gratis.

Od sada pa na dalje pazarim kod njega sve od racunarske opreme  :thumbsup:

Svaka cast jos jednom Miske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hard diskovi WD160gb ATA 100% zdravi i ispravni, provereni. 
Cena 1400 din, za forumase 1200 din. 5 komada imam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prodaju kompletno kuciste. Sledece konfiguracije.

Ploca asus P5QL-E
6GB RAM DDR2 800MHZ
DVD/RW
Hard diskovi
1x 320gb sata wd
1x 1500gb sata seagate
Procesor Intel core2duo e8500 3.16ghz
Grafika sapphire radeon hd 6850 1gb ddr5
Napajanje LC Power 550W
sistem Windows 8 pro
Cena 280e.



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...