Jump to content
FAS Goran
kaskabgd

Brava 1.6 - labavi / loši kablovi za svećice

Recommended Posts

Pre dve nedelje sam kupio kablove jer su stare gotove,sam sam zamenio kablove i auto je radio ok.Ali mi se desavalo da ujutru kad upalim auto neki kabal sa svecica se izvuce i auto se trese padaju mu obrtaji i tako to,ja ga lepo ugasim dignem haubu nabijem kablove i auto radi ok sve do jutra,kad nabijem kablove tacno osetim da su imali lufta.

Otisao sam u radnju reklamirao i doplatio za nove magnete mareli,to je bilo oko 1 popodne,oko 6 sam seo u auto da bi primetio da mi je spao opet i sa ovim kablovima,svecice su menjane pre 2-3 hiljade km pre starih kablova tako da do njih nije,mozda ja ne radim nesto kako treba,ako neko nesto zna neka pise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmes motorcangle-kombinirke-klesta(kako ih vec ko zove) u desnu ruku.... sa veliko paznjom skines kabal sa svecice levom rukom.... (ako si levak obrni redosled) ondak okrenes kabal i pogledas u rrupu gde dodje svecica

i gle cuda videces mali metalni deo koji je inace kontakt zatim polako veoma pazljivo nacentriras motorcangle sa spoljne strane zastitne gumice i pritegnes veoma blago taj isti kontakt ....

i gle cuda tvoj problem je resen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj malo,jel to tako rade svi ili...ovo mi je prvi put da sam sam menjao kablove,dal su tako radili i u servisu pre? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako to rade drugi ja tako radim kad mi se olabavi kabal... i gledam da dobro nevucem gumicu na svecicu da ne spada... ako je kojim slucajem masno onda obrisem suvom krpom da bude suvo i da kad skidam kabal sa svecice cujem ono ``plop!!!``

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednom kablu se javlja jako slaba varnica koja vodi do svecice,zamenio sam kablove i dalje isti problem ostaje..auto radi na leru "trudi se"  s obziron da radi na tri klipa..sta moze to da bude?kompjuter,kontakti ili bobina?

hvala unapred za pomoc xD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je bobina sastavljena od 2 namotaja to znaci da na 2 svecice istovremeno baca varnicu pa ako imas problem samo sa jednom onda je kompjuter i uopste napajanje bobine iskljucen problem.

Znaci ostaje ti da probas bobinu,kabal ili svecica.

Licno tipujem na bobinu,pre neki dan drugar imao isti problem ali na puntu 2,reseno zamenom jedne bobine posto je kod punta iz 2 dela bobina.

Na 1.6 bravu se kompletna menja koliko ja znam.

Trebalo bi da ovako izgleda

 

cxcb40090.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec sam je menjao bobinu relativno skoro..oko godinu dana mislim da je bila oko 50e u servisu..tada kada mi je crkala nisu bacale varnice na dva klipa,zato sam pomislio da je mozda komp..hvala na pomoci =))


jeste inace to ta bobina =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako crkne namotaj to jest koji.

Ako crkne jedan primar bobine onda nema 2 varnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi imam jedno pitanje,da li bobina moze da zeza s`vremena na vreme,pre neki dan sam krenuo negde i auto je krenuo da mi trza,digao sam haubu i video kako varnici na bobini,kablovi i svecice su menjani u proslom mesecu. juce mi je trzao malo sve ukupno vremenski oko 2-3 min a danas sve ok.inace poprilicno sam siguran da je bobina fabricka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da znam,nego me buni ako je probila probila je... zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad je vrisnula bobina su menjali sve... i kablove i svecice iako su bili relativno novi (1000km). Rekli su mi da oce neispravna bobina da sprzi kablove i vice-versa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me koje kablove kupiti za Fiat Bravo 1.6? Facet su potrajali oko 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz sta moze da bude na 3 cilindra mi baca dobro varnicu na 4 onako mucki jedva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam kupio nove kablove, trazio sam najskuplje jer bi po logici oni trebalo biti najbolji. kaze prodavac marke BERU oni su odlicni, aj reko daj. takodje sam danas promenio svecice i dobio osetnu razliku u radu motora paljenju itd. kad sam promenio kablove i nisam bas primetio neku osetnu razliku u radu motora obziromn da mi je majstor rekao da su kablovi losi i da su za zamenu, to sam i ja donkle znao jer su stari skoro 3 god. ja imam problema sa kablovima vec godinama unazad dakle non stop se izvlace sa svecica i moram bukvalno  svaki dan-dva da ih nabijam odozgo. dakle ja kada bi ih nabio odozgo one bi stajale kako treba neko vreme a sa ovim novim ja ih nabijem i one se izvuku istog trenutka.  evo pogledacete video pa prosudite sami. ne znam ali mislim da ovoliki prazan prostor izmedju svecice i kabla ne sme biti.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me preporuka za proizvodjaca kablova za Fiat Bravo 1.6 16v? Promenih u poslednjih godinu dana 3 seta kablova, probise sva 3.

Poslednji koji sam uzeo su BERU i oni su sad probili, drma me struja kad se uhvatim za kabl, a nocu se vidi kako puca na kuciste bregaste.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi nesto drugo nije u redu pa ti stradaju kablovi, nije normalno da menjas kablove 3 puta godisnje.  ja sam 3 puta menjao kablove za 12 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje kablove i svecice preporucujete za fiat bravo 1.6 benzinac ??!! idem sutra u kupovinu pa da znam sta odpilike da jurim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...