Jump to content
FAS Goran
kakashi

Test izduvnih gasova

Recommended Posts

elem danas sam odradio registraciju ...i na tesnickom pregledu mi je lik radio test i rekao mi da su jako lose vrednosti i da bi me u instranstvu iskljucili iz saobracaja :) e sada ...da li to moze da bude zbog loseg goriva jer lik mi kaze da je najverovatnije zbog toga :) a napominjem da sipam samo eurodizel po ovdasnim pumpama nis, lukoil, omv, bodra,knez petrol :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je zbog losijih dizni, izvadjenog katalizatora, zatvorenog EGR-a, naprslog usisnog creva i dr. ali sve to ako ima tacan podatak vrednosti za taj auto. Iskreno pre bih posumnjao u strucnost ili opremljenost tehnickog jer koliko ja znam na pregledu se jos uvek meri dimnost a ne kvalitet izduvnog gasa kod dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

katalizator nije vadjen ,egr nije blokiran, a creva sam gledao skoro i mislim da nisu busna ..e sad dizne nisu ciscene :) a za opremljenostja sada prvi put vidim da neko meri to :)

@beli pa to sam mu trebao reci :) ali konta i on covek kakva smo drzava :) cak mi rece da je kvalitet goriva na svim pumpama jako los :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato ja uzmem malo motornog ulja i namazem kraj auspuha a kad to vide retko ko da se 2ajebe da gurne sondu da mesi izduvne gasove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na merenju izmerili 100 nečega.

Pitao čega?

Rekoše CO2 g/kg.

Na pitanje kako je moguće da je 100 kad je po fabričkoj specifikaciji emisija mog auta 143?

Nisu imali odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter za vazduh!!!!!! Predji na auto koji ima ugrađen plin JEFTINIJE I ČISTIJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne d'o im Bog da ja odem na test :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro fantom svi znamo zasto podmeces lavor pod auspuh kad stanes na semafor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahahahaa, carski :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evropska komisija predložila uvođenje strožih testova za nove modele automobila

 

izduvni%20gasovi.jpg

 
Kako prenosi Tanjug, Evropska komisija predložila je uvođenje strožih testova za nove modele automobila, s ciljem izbegavanja problema poput nedavnog skandala sa Volkswagenovim manipulacijama vrednostima izduvnih gasova. Predlažući nove propise, zvanični Brisel je zatražio dobijanje većih ovlašćenja prilikom kontrole regulisanja automobilskog sektora, kao i pravo da naredi opoziv i izrekne kaznu proizvođačima u iznosu do 30.000 evra po automobilu, u slučaju da dođe do kršenja ekoloških propisa, i ako kaznu već nije izrekla neka zemlja članica. Predloženi zakon EK je do sada najžešći odgovor Evropske unije na Volkswagenov skandal iz septembra 2015, kada je ta kompanija priznala da je koristila poseban softver kako bi varala na testovima merenja emisije štetnih gasova u SAD. ''Kako bismo povratili poverenje potrošača u ovako važnu industrijsku granu, potrebno je da pooštrimo propise, ali isto tako i da osiguramo da oni budu shvaćeni na pravi način'', izjavio je potpredsednik Evropske komisije zadužen za radna mesta, privredni rast, investicije i konkurentnost, Jirki Katainen.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...