Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
punto_va

Punto mk.2 1.2 8v - ne radi check engine lampica

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima. Imam punto 2 1.2 8v i imam problem sa check engine lampicom koja ne radi kad dam kontakt. Auto je kupljen pre mesec dana i lampica nije radila ni tad. Interesuje me da li je lampica mozda pregorela i moze da se menja ili postoji mogucnost da se ugasi dijagnostikom, pa je prodavac to uradio da bi prikrio eventualni problem? Inace sa autom sam presao oko 1000 km do sad i radi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu sam boljku imao i ja na mom 16v, naime to prodavci rade,iskljuce tu lampicu kako bi prodali pricu kupcu kao ako ne radi ta lampica dok je motor upaljen onda je sa motorom sve uredu i nema gresaka pa onaj ko se malo ne razume poslusace ga i nece ni terati na dijagnostiku kao ja,pa sam tek kad sam ukljucio lampicu video da je imao gresaka.Problem je lako resiti,odvrnes tamo centralu kod sata,brzinomera,to je par imbus kljuceva.vadi se ta stampana ploca,i lepo se vidi,u glavnom majstori to samo odleme,a ostave malu diodu tamo,tako da ako imas srece samo treba zalemiti,pa ces da vidis kako ce da svetli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno ovde kukamo kako ne mozemo da ih pogasimo...

Kad je budes povezao, ubrzo ce ti postati zao sto nije ostala iskljucena... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ostale lampice rade jel da? Pitam zato sto ima osigurac koji sluzi samo za lampice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operacija uspela, pacijecnt umro. :thumbdown: Neko je zalepio neku crnu masu na lampicu i zbog toga nije svetlela. Problem je sto sam prilikom skidanja stampane ploce ostetio kontakte na brzinomeru i obrtomeru, pa sam morao da kupim drugu tablu. Sad sija "check engine" kad dam kontakt, a kad se upali auto onda trepce. Morace na dijagnostiku. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl:

Gusare, legendo!

Inace, kad trepce lampica to je signal za nedostatak paljenja na nekom ili na vise cilindara.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja jos imam svitlavce pred ocima od kad sma prodao onu moju cromu meni su od postojecih 6 ispravnih lampica svetlele pet a jos jedna se palila samo kad utrcim u krivinu sa vise od 60 km/h ja mislio da to neka preteca KERS-a al nisam naso dugme kojim se aktivira...

uzgred covek je rekao da mu auto ide i radi bez problema pa prema tome verovatno je kvar u nekom od 1.284.378 senzora koliko ih iam ukupno na jednom puntu

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na Puntu ih ima da stanu na prste jedne ruke, a opet serviserima to predstavlja nevidjenu enigmu.

Kod mene ta lampica nije pogresila kad je treptala. Nedostatak paljenja je bio sigurno. Dizne su posle 60k bile kao da sam lozio i vozio na ugalj...

Ne kazem da je to i ovde slucaj, ali tako je bilo kod mene. I za divno cudo, auto je isao normalno, nista se nije primecivalo u voznji...

Italijanske masine su cudo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato si sredio i sada peva pesmu :)

Odvezi auto na dijagnostiku i to je jedini nacin da vidis kvarove i greske ako ih ima,a ocigledno da ima,a taj prodavac bas neki posten cika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...