Jump to content
FAS Goran
Kosta.dz

PowerBox - iskustva / mišljenja

Recommended Posts

@CrackFox

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema i sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Generalno, ima dubradi od tih ''Power Box'' rešenja, ima i korisnih stvarčica. Stoji ovo oko posebnog podešavanja mape, tj. tog benefita koji uvek postoji kada je u pitanju upisivanje potpuno nove mape.

 

Sve zavisi čiji je ''Power Box'' u pitanju. Npr. kada ga napravi Magneti Marelli onda je sigurno da će dobro raditi ''u okviru kuće'', tj. na Fiat motorima koji su im još kako dobro poznati (blago rečeno). Pogledaj ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63826-magneti-marelli-tuning/

Kao što ćeš videti na toj temi, ima uređaja koji uopšte ne povećavaju snagu motora iako ti stvore takav utisak jer imaš brži odziv na papučicu gasa.

Bio je jednom kod Intera na Okupljanju Grande Punto 1.9 MJet sa fabričkih 130KS koji je imao MM power box. Potezanje je bio sa Deltom 2.0T, ili je bio Coupe 2.0T (više se i ne sećam), i jeeeeeeeedva je Punto ostao iza...bukvalno za pola haube otprilike maksimalno...

 

U svakom slučaju merenje pre i posle je obavezno da vidiš šta plaćaš...i da li uopšte da platiš. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pricam sa drugarom da mi pojasni da li oni taj box koji jeste namenjen za moj auto reprogramiraju posto odrade testiranje i proveru svega  na licu mesta ili ide samo fora provere snage na valjcima i odrade "plug and play" boxa? Ako je ova prva varijanta uopste moguca onda bi to trebalo biti to? Ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li se isplati ugraditi ovo cudo u Stila 1.6 da bi se dobilo 10-15+ ks? Ili je friziranje motora bolja prica? :D

I kakve su sanse da pocne da trosi jos vise? :D

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Punto1.2 said:

Za stila 1.6 ti je najbolja varijanta da ga prodas i kupis stila 1.9 ;)

Ove godine izgoreo kukuruz, pa ne planiram da orem nista :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme se raspitujem za chipovanje, konkretno imam bravo 2.0 mjet 165ks fabrika sve...kao i za sve cupave teme, misljenja su podeljenja, da li je dobro, zdravo ili ne...naravno da sam svesan da cu skratiti radni vek plivajucem zamajcu ili turbini...ili ostalim komponentam koje moraju da trpe vece sile, ali dosta zavisi i od nacina voznje itd, 

elem s obzirom na ove nove rigorozne zakone tehnickih pregleda koji su na snazi, i koji tek dolaze,  namece se jedno moguce dobro resenje za chipovanje.Ovo moze da se prebacuje sa automobila na automobil, ugradjuje se i skida se za par minuta...itd. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovom firmom, ili je koristio/koristi neke od navedenih varijanti ? (ili drugih proizvodjaca) ? :

 

https://www.racechip.com/shop/fiat/bravo-ii-198-from-2006/2-0-d-multijet-1956ccm-165hp-121kw-360nm.html

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto mi govori da to nisu iskustva sa tim uredjajem :)

 

firma postoji 10 godina, (povodom jubileja je i popust na gts model) ne verujem da bi nemacka firma iz nemacke radila i varal ljude 10 godina, i meni je malo cudno sto je univerzalni chip za svaki motor, ali zato ostavljaju 6 ili 7 varijacija kao " fine tuning" da nadjes od te mape sta ti najvise odgovara, cisto me zanimalo jel neko sa foruma to kupio vec i probao....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, samo je pitanje za koji auto/motor ima? da li imas kontakt od coveka?

 

ili link od njegovog profila sa foruma

 

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neodoljivo me podseca na ovo dostignuce tehnike :) :

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ne radi, daleko od toga. Samo se kod nas ovo cudo koristi u pogresne svrhe.

 

Da pojasnimna konkretnom primeru :

VW grupacija je u nekom trenutku odlucila da uvede lag na gasu.

 

Konkretno ides sa 20% gasa, dodas do 60% i sekund kasnije auto krece da vuce.  Ako ga napucas preko kolena (tj do kraja + da kilikne, auto leti), a sa 20-> 60% gasa mlako krece.

Razloga za to ima koliko ti volja, a neki od njih su: laksa voznja za average Joe-a, manja potrosnja, cuvanje menjaca i zamajca,...

 

Ima opcija da se to softverski resi (chip tuning) i hardversko-softverski sa ovim cudima.

 

I jos mrvu vise goriva i eto ti 15% snage.

 

Tako da realno radi, samo ne ono sto kupci ocekuju. Kome ovo sto sam naveo smeta, moze da uzme pedal box. Ko hoce 30ks vise, na pogresnom je mestu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/22/2018 at 1:39 PM, Ivan said:

Neodoljivo me podseca na ovo dostignuce tehnike :) :

 

Bilo je i onih što se ubodu u utičnicu od upaljača i odmah "dobiješ" 20% snage a zapravo je isto kao ono njesra za muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/22/2018 at 12:47 AM, sibisi666 said:

...firma postoji 10 godina, (povodom jubileja je i popust na gts model) ne verujem da bi nemacka firma iz nemacke radila i varal ljude 10 godina, i meni je malo cudno sto je univerzalni chip za svaki motor...

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, i sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Videćeš da ima raznih powerbox rešenja. Od onih koji su klasična prevara, do onih koji rade posao. Npr. za ove naše italijanske aute, Magneti Marelli ima svoj powerbox u ponudi, ali ne košta kao ovaj iz Nemačke, i nije jedan isti za svaki model (auto).

 

Ako se dobro sećam, davnih dana (negde 2010-2011) sam pričao sa dva čoveka iz NS koji su tek počeli da rade uvoz u SRB baš tih ''RaceChip'' powerbox-ova. Tada su imali dva modela u ponudi. Jedan je bio za CR dizelaše, a drugi za stariju generaciju dizela (pumpa-dizna, tj. do skoro većina TDI motora :D:D). Mislim da je to ova firma:

http://racechip.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što su merili ljudi baš racechip na dynu davalo je oko 15ks, tako sam i merio 13ks na grandeu 1.9mjet, posle sam cipovao.

To je bilo u vreme racechip pro2, sada ne znam koliko su zapravo u međuvremenu napredovali osim što su menjali kućišta, možda sada daje i više kao.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, procitah celu temu, nakon spajanja, mogu samo da sumiram utiske  koji se generalno svode, da se ne dobija onoliko snage koliko pise, iako na prvi pogled deluje kao elegantnije resenje, ostaje cinjenica da se dobija " univerzalna" mapa za taj tip motora, i verovatno ne toliko ispeglana mapa prilagodjena bas nasem motoru koji je vec potrosen u nekim segmentima. iskreno verujem da taj uredjaj nesto doprinosi, i verovatno su nesto napredovali godinama, sad imaju neke novije uredjaje, cak i kontrola i varijacija mape preko aplikacije na telefonu, sto deluje primamljivo :)

u svakom slucaju ovo sto ima garancija da mozes da vratis za 30 dana me privlaci da kupim probam, valjci i da vratim a s druge strane, ako se vectoliko iscimam, mogu i otici na chipovanje i odraditi to, kako treba :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Naime, moj Qashqai je 2018. godiste, 1.2 motor Tekna+. Zadovoljan sam sa njim, najvise za porodicnu voznju ga i koristim, ali pored njega imam i Fiat Bravo 1.9 Mjet. Ovaj Bravo sa 150 konja je, slozicete se sa mnom, mnogo zivahniji :).

E sada, dobio sam super ponudu za chipovanje za Qashqai, ovaj sistem:

https://www.chiptuning.com/en/nissan/qashqai-ii-j11-j11-2013/1-2-dig-t-115ps-85kw-1197ccm/powercontrol.html

 

Moje pitanje je, da li ce ovakav upgrade, po vasem misljenju, ista znaciti u voznji, da li je primjetno toliko da se to odradi?

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@luka78

 

Nemam iskustva sa tim boxovima, ali pravi chiptuning uvek vise i bolje izvuce. Jos ako je custom, a ne genericka mapa, najbolja, ali i najskuplja opcija.
Box mahom presrece i lazira podatke.
 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@luka78

 

Odlican je taj powerbox, prava stvar, kao fabricko pojacanje snage.

 

Kod nas su jedno vreme bili aktuelni fejk powerboxovi, varalice, ali to nema veze sa ovim, kao sto ni los chiptuning nema veze sa dobrim i proverenim chiptuningom.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

 

Hvala na info. Za 130 EUR poznanik mi nudi, skinuo sa svog Qashqai-ja. Super stanje, godinu star, 430 EUR bio nov, ima i racun. Kontam ako ce znaciti u voznji, da ga instaliram.

Edited by luka78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra stvar je sto ako ti se ne svidja, samo skines, nema odlaska kod tunera na vracanje fabricke mape, zezanja itd... 

 

Losa stvar je, sto zbog principa rada tih boxova, ne mozes dijagnostikom snimati neke parametre u radu (jer su lazirani), a sam box nema dijagnosticki interfejs. Ali, i onda opet - mozes da ga skines, pa izlogujes sta treba... :) 

 

S obzirom da sve vise vidjam neuspele remape 1.4 T-Jeta, razmisljam i ja o jednom takvom boxu :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, horvat said:

Losa stvar je, sto zbog principa rada tih boxova, ne mozes dijagnostikom snimati neke parametre u radu (jer su lazirani), a sam box nema dijagnosticki interfejs. Ali, i onda opet - mozes da ga skines, pa izlogujes sta treba... :) 

A to snimanje me ne interesuje, samo me zanima da li se subjektivno osjeti dobijeno povecanje? Da ne montiram dzaba ako bas nije primjetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...