Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Grande_Punto

Fiat Grande Punto - zaključavanje poklopca rezervoara?

Recommended Posts

Kod mene na GP uopšte ne postoji bravica, ni za zaključavanje poklopca ni vratanaca, znači gorivo na izvol'te :thumbdown:

Da li je moguće kupti poklopac (znači onaj unutrašnji) sa bravicom, i da li je to univerzalno za Fiat modele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da mozda premerite klin sa nekog ispravnog vozila pa da odete do strugara da vam napravi isti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti se zakljucava prilikom zakljucavanja na daljincu. jesi li to probao? obicno su i vratanca nakacena na centralnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema toga ko grande punta...jedino da se uzme sa kljucem naknadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas kao sto kaze mateo,opcija je samo kupovina originalnog cepa rezervoara sa kljucevima(2 kljuca) isti je kao i fabricki,samo sto ima cilindar,istog oblika i isto se kaci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ap sportu ima za punta obicnog poklopac sa kljucem za oko 1500 dinara, ne znam dal ima i za grande.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stavljajte to i ne bacajte pare. Lopovi tu bravicu na čepu razvale za 10 sekundi a pritom obično oštete i lim krila okolo, pa naprave još veću štetu. I sam muku mučim sa tim, izvlačili su mi gorivo par puta i nema pravog rešenja. No, bar se potrudite da im maksimalno otežate posao: ako možete parkirajte tom stranom uz neki zid ili kakvu drugu prepreku. Ako ne, gledajte bar da otvor rezervoara nije do strane kojom prolaze automobili (ako parkirate auto jedan iza drugoga). Naime, izvlače gorivo često iz zaustavljenog automobila uz vaš.. Količinu goriva u rezervoaru držite tek malo iznad rezerve, a sipajte više pred duži put. Ako imate alarm, probajte da jedan mikroprekidač postavite i na vratašca rezervoara... Itd, itd...

Sent from my Samsung using Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema odbrane ,kod mene u kraju buse rezervoare stave kantu ispod dok iscuri i odu .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, od skoro sam vlasnik Grande Punta 1.3 MJ 90ks, i za sada sam zadovoljan autom.

Ali imam jedan mali mozda i nebitan problem koji me malo iritira a ne znam ako da ga resim. Naime problem je u vratancima rezervoara znaci ne u cepu nego u vratancima.

Vratanca se sama otvaraju kada vetar duva sa ledja tj iz pravca gepeka a i desava se da mi se otvore i kada krenem malo brze u rikverc. Kako to mogu da resim?

Svaka pomoc je dobro dosla. Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne kaci dobro zub onaj..oteras kod limara nekog, on ce to resiti u dva poteza..verujem da nece nista naplatiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ću se složiti da ne postoji zub ili neki limčić koji pridržava vratanca, ona prosto uđu u taj "žljeb" koji ih drži na mestu.

Jeste da imamo isti auto, ali nikad nisam zagledao ta vratanca. Da nemaju neku gumu oko otvora, koja ih onako upregne kad se zatvore, pa da je u njoj problem? :question:

Prethodni vlasnik je previše često sipao samo za hiljadarku, pa je izakao vratanca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, hibi011 said:

I ja ću se složiti da ne postoji zub ili neki limčić koji pridržava vratanca, ona prosto uđu u taj "žljeb" koji ih drži na mestu.

Jeste da imamo isti auto, ali nikad nisam zagledao ta vratanca. Da nemaju neku gumu oko otvora, koja ih onako upregne kad se zatvore, pa da je u njoj problem? :question:

Prethodni vlasnik je previše često sipao samo za hiljadarku, pa je izakao vratanca :lol:

Onda mora biti neka oprugica, nesto sto ga nateze/drzi.. 

Ej sta fali sipanju za hiljadarku :rant::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stojke87

Ma svi smo mi sipali za 'iljadarku.

Ja sam to radio dok sam delio auto, kako bih primorao ukućane da sunu i oni koji litar, a ne da se obraduju što ima pola rezervoara pa da preskoce odlazak na pumpu posle vozikanja. :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav izvinjavam se sto kasnim sa slikama. Nema nikakav limcic, a koliko vidim ni opuga.

Ako znate sta mi nedostaje, mozete li mi dati predlog gde to da kupim. Hvala

20190521_142612.jpg

20190521_142615.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marjan85

Kolega ovde gde sam označio ti fali jedna smešna plastikica.

Verujem da to lako može da se improvizuje, ili naravno na nekom otpadu da se nađe.

20190521_142615.jpg.34f248dae79ea47c24c0cff614a171fe.thumb.jpg.edf4af50c86e85277dc0ec5686f90b4e.jpg

 

Edited by hibi011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...