Jump to content
FAS Goran
Grande_Punto

Fiat Grande Punto - ne radi klima

Recommended Posts

Imam analognu klimu, i kada upalim hladno duvanje, on koliko toliko duva hladno, medjutim, kada stisnem onu pahuljicu (da aktivira klimu), ništa se ne dešava.

Pitanje je, da li je moguće da je pritisak freona toliko mali da on zbog toga ne pali kompresor, ili je nešto drugo u pitanju?

Odnosno, da li bi se kompresor palio bez obzira što (ako) nema freona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, ako je temperatura bila jako niska (ispod 7 stepeni) a pokušavao si palit klimu - mnoga auta ni ne pale kompresor ispod te temperatura, tako da može bit da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar moje iskustvo je da mi je auto imao freona a nije radila klima .... uzrok svega je bio da mi je na hladnjaku klime po jako malo curkalo freona i nije hteo da duva hladan vazduh...ja bih ti preporucio da svakako uradis pregled klime i ciscenje ako skoro nisi radio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na brzom odgovoru :unworthy:

Mada, ako je temperatura bila jako niska (ispod 7 stepeni) a pokušavao si palit klimu - mnoga auta ni ne pale kompresor ispod te temperatura, tako da može bit da je sve ok.

Nije, probana je pre 2-3 dana, tako da nije problem spoljna temperatura...

drugar moje iskustvo je da mi je auto imao freona a nije radila klima .... uzrok svega je bio da mi je na hladnjaku klime po jako malo curkalo freona i nije hteo da duva hladan vazduh...ja bih ti preporucio da svakako uradis pregled klime i ciscenje ako skoro nisi radio....

Provera će se svakako raditi, treba da ga teram da prvo provere pritisak.

Koliko okvirno košta punjenje freona, ukoliko bude bilo potrebno, čisto da znam kojom cifrom da se vodim, jer ranije to nikada nisam radio?

I kaži mi, kako si rešio to curkanje na hladnjaku, možda je i kod mene to problem :question:

Edited by -Abarthissimo-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curkanje sam resio tako sto sam stavio novi hladnjak klime....rekli su mi da valjda moze da se zakrpi ali ne garantuju na koliko....tako da sam ja uzeo novi hladnjak klime naravno ne original vec kopiju...i nisam imao posle problema...punjenje klime ne znam koliko kosta, ali ja mislim da je punjenje klime sa ciscenjem oko 4000 5000 dinara....

P.s.: Hladnjak klime me je tada tj pre 3 godine kostao 10.000 RSD

Edited by Kosta.dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ti puno na ovim informacijama.

Kada utvrdim u čemu je problem, javljam, pa da još neko ima uvid u to ako mu se zadesi slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej...imas akciju servisiranja i punjenja klime u ovlašćenom Fiat servisu za 2700 din,a ako ćeš još i da uradiš dezinfekciju....dodatnih nekoh 600 din...da znaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ja sam iz Sombora....ovlašćeni zastupnik ovde je AK Adria promet,koji diluje Fiata,naravno....u njihovom ovlašćenom servisu sam ja odradio servis i punjenje klime....za te gore navedene pare....

Pa ko je blizu,mislim da je akcija još u toku....

ovo je njihov br ,ako želite da proverite.... 025/22-865

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima mi ne radi na GP 2006..Dopunjen je freon, ali ona i dalje ne radi.Kad je majstor podigo auto sa dizalicom ustanovio je navodno da fali ili je slomljeno kvacilo na kompresoru koje se nalazi sa strane gde je remenica.Motor je multijet 1,3 90cv.E sad ne znam gde nabaviti kompresor ,i koji model.Strah me je ako narucim iz sabca da nece odgovarati.Ako ima neko iskustva sa ovom problematikom neka odgovori na post.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Strah me je ako narucim iz sabca da nece odgovarati.

 

Nije realan strah.

Kažeš koji ti treba (od kog modela, daj im i broj šasije, neka pogledaju u njihovom ePER-u), dogovoriš se odmah da vraćaš ako ne radi, ili ako nije odgovarajući.

Postoji kataloški broj na kompresoru, to možeš i sam da vidiš preko broja šasije u ePER-u Samo takav prihvatiš, ako stigne nešto drugo, ne uzimaš...mada, neće oni ni slati ako nemaju onaj koji ti treba.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/35394-za-proveru-pre-kupovine-fiatlanciaalfa-automobila/

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...Strah me je ako narucim iz sabca da nece odgovarati.

 

Nije realan strah.

Kažeš koji ti treba (od kog modela, daj im i broj šasije, neka pogledaju u njihovom ePER-u), dogovoriš se odmah da vraćaš ako ne radi, ili ako nije odgovarajući.

Postoji kataloški broj na kompresoru, to možeš i sam da vidiš preko broja šasije u ePER-u Samo takav prihvatiš, ako stigne nešto drugo, ne uzimaš...mada, neće oni ni slati ako nemaju onaj koji ti treba.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/35394-za-proveru-pre-kupovine-fiatlanciaalfa-automobila/

 

hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta se kod mene na GP-u, '07, automatska digitalna dvozonska klima desilo.. Napukla mi je naušnica na crevu:

 

Fotografija_0104.jpg

 

Drugi ugao:

 

 

Fotografija_0105.jpg

 

 

A i odozgo mi pušta freon i sliva se ka toj naprsnuloj naušnici:

 

Fotografija_0128.jpg

 

 

Ovu problematiku da mi sredi servis: http://www.auto-klime.info/auto-klime , kaže 5.000din. Ljudi, znate li možda neki povoljniji servis? hvala

Edited by Inco Gnito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja situacija od juce. Ujutru sam usao u auto, sve je bilo uredu, tokom voznje do posla normalno radila klima. Kada sam s posla dosao kuci vidim lokvu tečnosti ispod mojih nogu. U voznji od posla do kuce klima je takodje radila bez problema. E sad šta može biti problem? Pretpostavljam hladnjak kabine (mali hladnjak). Vidim na netu piše da ima i hladnjak klime (takodje na stranici AP Sporta), da li je hladnjak kabine = hladnjak klime?

Danas idem kod majstora, pa bih da se pripremim :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladnjaci kabine i klime su dva nezavisna dela. Ovaj za klimu je u motornom prostoru kod glavnog hladnjaka.

A apropo barice... Ja sad ne znam kako je kod GP rešen odvod kondenza koji se stvara prilikom rada klime, ali moguće i da je tu nešto zapušeno, pa izbacuje u kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa suvozačke strane posidaj plastiku kod nogu na centralnoj konzoli i videt ćeš gumeno crevo koje je ili palo ili je zapušeno.

Prethodno skini ladicu jer će ti biti mnogo lakše. Plastika je na kopče. Kada to sve rastaviš ne bi bilo loše da zameniš i filter i uradiš dezifekciju izmenjivača i svih kanala za vazduh. Možeš koristiti neki sprej mada ja lično koristim voćarsku špricu i asepsol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima. 

Nisam nista primijerio cudno sa odvodom kondenza, kapa ispod auta cini mi se kao i uvijek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona lokva tekućine ispod nogu jel voda ili antifriz? Ako znaš šta je onda znaš i od čega je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ne bih rekao da je voda. Imam utisak da je masna. Npr jutros do posla nisam palio klimu i nema nove lokve. E sad, da li to ima neke veze ne znam. Danas svakako idem kod majstora pa neka pogleda. Nadam se da zamjena nije puno komplikovana tj da ne treba skidati centralnu konzolu. Ali, sta se mora, mora se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trči kod majstora već uradi kako ti je Zvezdo rekao.

To što je "masna" voda može lako da bude da je pre "ljigava".

Čim se nije ponovilo kad nisi uključio klimu znači da nije vezano za mali hladnjah od grejanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je mali hladnjak falilo bi rashladne tečnosti ? I on bi svo vreme curio tj dok radi motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili ste u pravu, radi se o vodi. Rashladne tecnosti ne fali tj istom je nivou kao i ranije. Poslije posla sam cca sat vremena koristio klimu i odmah se stvorila lokva ispod nogu 

 

20160623_182345.jpg

 

Po Zvezinim uputstvima sam skinuo plastiku i crijeve iz bijele posude je bilo malo izvuceno. U bijeloj posudi je inace bilo vode. Vratio sam crijevo (3-4 mm) i stegao ga selnama pa cemo da vidimo. 

 

20160623_181353.jpg 

 

Osim ovog dijela nisam nista drugo cudno primijetio. Crijevo ide dalje u pod i tu ne vidim neki luft i prostor za curenje

 

20160623_182802.jpg 20160623_182806.jpg

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...