Jump to content
FAS Goran
bucke1

Lybra 1.8 + Landirenzo - sam prebacuje sa plina na benzin

Recommended Posts

Lybra 1.8 2001.god.,ugradjen sequent Landirenzo IG1 sistem,upalim na benzin,odradi sve kako treba,prebaci na plin.

A onda u toku voznje,nema pravila kada,sam prebaci sa plina na benzin i pri tome ne reaguje uopste na prekidac, cak ni kada se skine sa kontakta. Medjutim,kad skinem minus klemu, ostavim par trenutaka, vratim klemu proradi normalno.

Sta moze biti uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet ja ili vidim duplo zbog previse plina HIK! mislim piva... el sam ti reko da odes na plinsku diagnostiku neki senzor mu da neku inforamciju i plinski komp se uzhebe i ladno te odhebe i kaze ma hebi se i vozi se na benzin i ti onda moras da se fatas za ostar viljuskasti kljuc 10 da skidas klemu i da mu spominjes zensku familiju pocev od proizvodjaca zatim onom ko ti reko da ugradis plin pa na kraju i pumpadziji koji ti sipo plin... :D otidji samo da ti ga prikace na komp da vide koje greske izbacuje i neces vise imati potrebe da se sexsualno naprezes...

dr. mr.prof.spec.sci. Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Map senzor u plinskoj instalaciji neispravan.U zadnje vreme uobicajena greska zbog koje auto vrati sa plina na benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gusar

Malo je problematicno to kacenje na dijagnostiku,jedva sam pronasao jednog jedinog coveka u Srbiji koji ima program za moj uredjaj, nije ocitao nikakve greske,niti moguce probleme,svi parametri su bili ok. Po njemu plinski comp baguje. Sta dalje? A sve ovo sto si napisao -kljuc 10,pominjanje familije,sve je tacno :realmad:

@bojke

Gde se nalazi taj senzor i kako da utvrdim da je u faulu?

Da li recimo moze da se upari ECU jednog proizvodjaca sa ostatkom instalacije drugog proizvodjaca i od cega to zavisi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam identičan problem na svom stilu i nerviralo me u p.... m..... Rešio sam ga kod našeg poznatog majstora Kotlajića u ČA. Prikačio čovek na fabričku LANDIRENZO dijagnostiku i koliko sam ga razumeo u toku vožnje pritisak (kod mene metana) je dosta varirao i prelazio određenu kritičnu tačku, a komp je to registovao kao nestanak goriva i vraćao na benzin. E sad, ne znam tačno, ali smanjio je pritisak reagovanja, mislim sa 2,5 bar na 1,5 bar i od tada nijednom nisam imao taj problem i posle toga mi nijednom nije prebacio sa metana na benzin osim kada to ja hoću. Ako imaš nekog majstora da ti ovo pogleda, neka vidi - ne može da škodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno resen problem sa brljanjem uredjaja i to tako sto je iz prednjeg dela izbaceno sve osim isparivaca (po savetu majstora ostao IG1,kaze da je odlican proizvod),ubacena potpuno nova instalacija AC Stag. Nikakvih problema u radu nema, a nadam se da ce tako i ostati. Sto se tice IGS Landirenzo sistema,to je "umrla tehnologija",nema ni delova,ni programa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok, rešio si problem, ali moj zaključak je da je majstor koji ti je gledao taj landirenzo - šarlatan. A savet da sve to zameniš - mislim, to je najlakše. Ti si verovatno mnogo srećan što si problem rešio, ali kada bi se tako svi problemi rešavali - naići ćeš jednoga dana na majstora koji će ti reći: "Tvoj auto je s.... - kupi Mercedes". Naime, ako dijagnostika na kompu od landi-ja nije ništa pokazala majstor je trebao samo da poveća vreme reakcije na promenu pritiska gasa sa 1 sec - na 2 sec i tvoj problem bi bio rešen. Naime, pritisak uvek varira oko kritične vrednosti i ako padne ispod određene vrednosti komp se ponaša tako da detektuje da "kao" više nema plina i automatski prebacuje na benzin, a kada se ovaj vremenski interval poveća - dozvoljava se da se pritisak stabilizuje. Ali ok, bitno je da si rešio problem, samo što bi te ovako koštalo 300 eur manje.... Naravno, može biti i sijaset drugih stvari vezanih za instalaciju uređaja, ali to sada nije bitno. Inače, moje iskustvo sa landirenzo omegas-om je da je uređaj odličan, ali da zahteva kvalitetno podešavanje i dobrog poznavaoca svih praktičnih problema.

Edited by zoranbr1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda ljudi izmislise rupu na saksiji... Najveci problem je naci adekvatnu diagnostiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da sam se svim snagama trudio da ostane ceo sistem kakav jeste u kolima jer je stvarno dobar. Medjutim, uredjaj je star,nema delova,nema dijagnostike,a i sta vredi dijagnostika ako je neki deo u problemu kada nema da se nabavi rezervni. Kao sto sam ranije pisao pronasao coveka koji jedini ima program u Srbiji za Landirenzo i on je konstatovao da je uredjaj uradio svoje i da je jedino resenje zamena... To su mi potvrili i ovlasceni serviseri za landirenzo, tako da je sada ta prica zavrsena. Za sada uspesno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da sam se svim snagama trudio da ostane ceo sistem kakav jeste u kolima jer je stvarno dobar. Medjutim, uredjaj je star,nema delova,nema dijagnostike,a i sta vredi dijagnostika ako je neki deo u problemu kada nema da se nabavi rezervni. Kao sto sam ranije pisao pronasao coveka koji jedini ima program u Srbiji za Landirenzo i on je konstatovao da je uredjaj uradio svoje i da je jedino resenje zamena... To su mi potvrili i ovlasceni serviseri za landirenzo, tako da je sada ta prica zavrsena. Za sada uspesno...

 

Dobar dan, da li možete ostaviti kontakt majstora koji ima software za Landi Renzo IGS? Nikako ne uspevam naći nekog ko radi stare uređaje, 2003 god je u pitanju......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...