Jump to content
FAS Euroauto Goran
Веrkut

Metan (CNG, KPG, CH4)

Recommended Posts

Poštovani imam pitanje, mozda se susretali sa ovakvim problemom pa molim za pomoć. U pitanju je zafira B na fabrivki metan, naime prilikom točenja metana kad je skroz prazan neće da stane više od 12kg. Skala pokazuje da su boce. Hvala

Pazario sam pre par dana Punto mk2b (široki farovi) 1.2 8v 2010god. na fabrički metan (Natural Power).

Bio je kod majstora i sredio je sve što treba ali je ostala još jedna greška koju nije mogao da definiše šta je, misli da je vezano za metan. Primetio sam i da mi je potrošnja metana dosta velika, pređem samo oko 90 km sa punim rezervoarom.

Pretpostavljam da su potrošnja i ta greška (Check engine) povezane pa mi treba preporuka za neki servis za metan u Beogradu. Bio sam u dva servisa u Višnjičkoj ulici ali mi nisu rešili problem, kao ne rade sa fabrički ugrađenim metanom, nemaju alate za to.

Servis Vanja u Pancevu servisira automobile koji imaju fabricki pogon na metan.

Posted (edited)

@IlijaGM

Može neki kontakt? Kad tražim na Googlu izlazi mi samo servis Gačić.

Edited by neshaoct
dodao tag

Posted (edited)
On 4/17/2018 at 9:50 AM, Miroslav89 said:

Postovani,

Da li ste uspeli negde da nabavite ovaj nastavak?

Pre nekih mesec dana sam kupio Fiat Punta Natura Power 2006. uvezen iz Italije i na NIS-ovoj pumpi u NS-u nemaju taj nastavak. Gde moze da se nabavi i koliko je?

On 9/15/2019 at 5:54 PM, Aleksandar T. said:

CNG nastavak ima  da se nađe na kupujem prodajem, nov.

I ja muku mucim sa nastavkom. Od 3 pumpe na kojima sam bio ima samo na jednoj, Kryo gas iza Zmaja.

Na KP nema, po oglasima takodje nisam uspeo da nadjem.

Jel zna neko gde moze da se nabavi ovaj nastavak-adapter?

Kod mene na Puntu Natural Power stane samo 9kg metana kad je skroz prazan, jel to ok? Fabricki je metan.

Edited by snebojsa

Na kraju sam rešio problem tako što sam zamenio celu točilicu, sad je sve standardno i mogu da sipam bilo gde bez adaptera. Koštalo je 85e.

Posted (edited)

Da li neko ima iskustva sa punjenjem metana u kucnim uslovima preko kompresora povezanog za gasni prikljucak u kuci? Nacuo sam oko toga nesto ali nisam siguran da li to zaista neko radi i da li je legalno. Znam samo da su ti kompresori manje snage i samim tim punjenje traje duze i verovatno se manje napuni. Uz to valjda nemaju neki filter pa gas koji se sipa  nije toliko cist kao na pumpi itd

Edited by chiki

On 3/20/2018 at 9:22 AM, The Punisher said:

Svaka metan boca traje 20 godina, bila originalna ili iz naknadne ugradnje. Hoću da kažem da ne postoji prednost kupovine fabrički ugrađenog metana, čak naprotiv, bolje je uzeti benzinca i naknadno ugraditi, sve je novo, znaš koliko traje. Ugradio metan u nov auto ili deset godina star stvar je jasna, miran si 20 godina, a kod polovnog sa fabričkim si oročen na ukupno 20 godina. Kupiš auto 15 godina star sa farbičkim metanom i još je boca recimo godinu dana starija, taj auto ti je osuđen na 4 godine korišćenja, posle može samo u presu jer će biti neisplativ za sređivanje.

Citam sad ovu temu i mislim se.Uzeo sam pre 2 dana Punta 2, Natural Power 2005,1.reg.20.09.2025,atest vazi do 01.06.2025,znaci jos 3 god.i taman mu isticu boce od 20g.Sudeci po ovom komentaru,posle toga mogu da ga "bacim",:cry:jel tako ili ne.Jesam li se zaj...ili jok.Inace je uzet za sina da radi dostavu hrane,pa je kao najisplativije.

Pa ja sa plina presao na metan, gde sad da se vracam. :wub:i posto li su nove boce i gde se kupuju imam ih 2 po 5L

Edited by mitros